Problem z TVN Player od kilku dni

mover2002

New member
Po pierwsze pytasz o serię D.. po drugie odpowiadasz w zapytaniu o serię ES.. więc co ma do tego seria C? Masz rację nie rozumiem, wytłumacz.


ponieważ w serii C występuje problem z odinstalowującym się samoczynnie widgetem tvn player ( wystarczy przeczytać pare postów wcześniej). Następnie spytałem się jak to wygląda w serii D. I to ty naskoczyłeś na mnie iż się mylę odnośnie aktualizacji w serii D mim o iż pisałem o C :p
 

bugger

New member
U mnie dokładnie te same objawy były - włączyłem internet@tv, uruchomiła się aktualizacja, zaktualizował się tvnplayer, usunął się z listy zainstalowanych i samsung apps.
Na dziś nie pojawiła się nowa wersja.
Tak przy okazji - wie ktoś jak usunąć aplikację Yahoo! ? Kiedyś ją zainstalowałem i teraz nie można jej w żaden sposób usunąć, dodatkowo umieściła się na górną belkę z głównymi programami (których i tak chyba nie ma możliwości przemieszczać).
 
Ostatnia edycja:

sp1mwk

New member
Ja mam podobny problem z tvnplayer od paru dni nie mam go na liście apps - samoczynnie się odinstalował , i tak naprawdę nie wiedziałem o co cho.... - czy tv mi padł [ soft ] , - używam SAMSUNG LE40C650L
nic z tv nie kombinowałem ze zmianą softu , od początku jak kupiłem tv używam wersji [ 2010/07/12-001016] - tak na marginesie jeśli ktoś wie skąd mogę ściągnąć jakiś nowszy [ w pełni chodzący -wersja PL soft to bardzo byłbym wdzięczny za info .[ opcja aktualizacji oprogramowania ONLINE przez TV nie dziala - TV nie może się połączyć z serwerem SAMSUNGA .
 

Marcin_HC

New member
Oto co odpisali mi z TVN-u:
"Dziękujemy za kontakt. Aplikacja tvnplayer została czasowo wyłączona na telewizorach Samsung seria C.
Pracujemy nad jej przywróceniem, aplikacja powinna zostać udostępniona na przełomie września i października.
Za utrudnienia serdecznie przepraszamy."
Tak więc pozostaje nam tylko czekać i łudzić się że dotrzymają słowa...:)
 

staszeksm

New member
Panowie u mnie zaczeło wreszcie wszystko działać (TV UE32ES5500) , musiałem wpisać na sztywno adres DNS 213.227.75.1 w ustawieniach sieci, reszta na automacie.
 

Novy88

New member
Nareszcie działa u mnie na serii C dodali nawet opcje HD wideo. Co do Yahoo to nie można go usunąć tak jak pozostałych "zalecanych" apps widocznie jakieś sponsorowane
 

jonus

New member
HEh... TVN i Samsung dotrzymali słowa i znowu w serii C (Samsung C650) widget TvnPlayer jest dostępny.

Wszystko na chwilę obecną jest Ok.
 

amor_priv

New member
Aż z ciekawości sprawdziłem. LE40C650. TVNPlayer jest i ma się dobrze. Telewizor ma najnowsze oprogramowanie. Mało tego. Dziś mi się TVNPlayer automatycznie zaktulizował, i mam wrażenie, że działa wyraźnie szybciej.
W Samsung Apps nie ma go w nowościach, ale jest w dziale Wideo zaraz za VOD.TVP.PL.
 

rekin85

New member
Słuchajcie, u mnie też nie działał tvn player. Telefon do nich załatwił sprawę. Co się okazało, mają bardzo dużo pytań odnośnie wolnej pracy lub braku działania playera. Winą jest DNS, który tv dobiera automatycznie (przeważnie w tv jest to numer bramy, a to jest błąd). Trzeba skontaktować się z dostawcą internetu i poprosić o podanie numeru DNS na których pracują, później trzeba go wpisać ręcznie w ustawieniach sieci telewizora i player powinien śmigać aż miło.
 

amor_priv

New member
Słuchajcie, u mnie też nie działał tvn player. Telefon do nich załatwił sprawę. Co się okazało, mają bardzo dużo pytań odnośnie wolnej pracy lub braku działania playera. Winą jest DNS, który tv dobiera automatycznie (przeważnie w tv jest to numer bramy, a to jest błąd). Trzeba skontaktować się z dostawcą internetu i poprosić o podanie numeru DNS na których pracują, później trzeba go wpisać ręcznie w ustawieniach sieci telewizora i player powinien śmigać aż miło.

Najczęściej nie trzeba dzwonić. Przeważnie dostawcy internetu podają swoje DNS-y na swoich stronach internetowych. A ja polecił bym - na początek - wpisać takie DNS-y (jesli koś się zdecyduje wpisac własne):

Pierwszy DNS: 8.8.8.8
Zapasowy DNS: 8.8.4.4

Dlaczego właśnie te? Tu zdradzę Wam małą tajemnicę :) Firma Google jakiś czas temu zbadała ruch na kilku tysiącach serwerów DNS na całym świecie, sprawdziła, co tak na prawdę spowalnia ruch na tych serwerach, i postawiła własne pozbawione czynników spowalniających. To są właśnie te serwery - stoją w USA, a są szybsze od jakichkolwiek innych - nawet lokalnych w Polsce. Nawet w komputerze warto w ustawieniach internetowych wpisać te DNS-y. Przyspieszenie internetu jest natychmiast widoczne.
 
Do góry