Problem z TVN Player od kilku dni

Tsubasa

New member
Bez reklam
Winą jest DNS, który tv dobiera automatycznie (przeważnie w tv jest to numer bramy, a to jest błąd)
DNS z IP bramy, jest to DNS który jest przypisywany przez ISP lub wpisany ręcznie w modemie/routerze.


A ja polecił bym - na początek - wpisać takie DNS-y (jesli koś się zdecyduje wpisac własne):

Pierwszy DNS: 8.8.8.8
Zapasowy DNS: 8.8.4.4
A ja polecam poczytać o CDN'ach np. Nowe rozwiązanie od Aqualab ma przyspieszył ładowanie stron o 40%

W 90% przypadków DNS'y od ISP są "najszybsze", można rozwarzyć zmianę na np. openDNS żeby zwiększyć bezpieczeństwo, porobić regóły blokujące.
 

amor_priv

New member
DNS z IP bramy, jest to DNS który jest przypisywany przez ISP lub wpisany ręcznie w modemie/routerze.



A ja polecam poczytać o CDN'ach np. Nowe rozwiązanie od Aqualab ma przyspieszył ładowanie stron o 40%

W 90% przypadków DNS'y od ISP są "najszybsze", można rozwarzyć zmianę na np. openDNS żeby zwiększyć bezpieczeństwo, porobić regóły blokujące.

Poczytałem. Zainstalowałem ten programik, o którym tam jest mowa, i... natychmiast odczułem spowolnienie internetu. I to bardzo znaczne. Może więcej, niż o połowę. Wyłączenie usługi natychmiast przyspieszyło internet. Dzięki za takie "porady" :)

A wracając do tematu - nie wiem, dlaczego DNS powoduje problemy. Ja mam DNS w telewizorze ustawiony na dynamiczny, i TVNPlayer działa mi bez problemu (nie licząc tych wcześniejszych perturbacji). Internet mam w Dialogu.
 

amor_priv

New member
Nie pisałem o instalacji aplikacji tam zawartej tylko poczytanie na czym polega CDN

Ależ poczytałem. Jeśli wiedza autora artykułu w kwestii CDN jest taka sama jak w kwestii tego programiku, to ten artykuł nie jest dla mnie wiele wart. O to mi chodziło. Po za tym sam widzę u siebie, jak chodzi internet po wpisaniu DNS-ów Dialogu, a jak po wpisaniu tych z Googli. Dialog chodzi przy Googlach jak ślimak. Nie potrzebuję artykułów, żeby to stwierdzić.
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
Mam wiedzę. Cytując ciebie "odczułem spowolnienie internetu" sądzę że nie wiesz na czym to polega. https://pl.wikipedia.org/wiki/Domain_Name_System Jak np. wejdziesz na onet.pl, to jak 2 raz wejdziesz na tą domenę (jeśli domena nie ma ustawionego czasu niewygaśnięcia na kilkadziesiąt sekund), to już nie jest wysyłane zapytanie do DNS, tylko najpierw bierze dane (domenę z przypisanym IP) z cache systemu/przeglądarki, jak nie ma komunikacji to dopiero jest wysyłane zapytanie do ustawionych DNS'ów. Albo ze co 5 sekund robisz flushdns to zmienia postać rzeczy. Inną kwestią jest to, że przy zmianie na inne polskie DNS'y, różnica czasu zapytania może się różnic w granicach kilkuset ms.

EOT.
 

amor_priv

New member
Mam wiedzę. Cytując ciebie "odczułem spowolnienie internetu" sądzę że nie wiesz na czym to polega. https://pl.wikipedia.org/wiki/Domain_Name_System Jak np. wejdziesz na onet.pl, to jak 2 raz wejdziesz na tą domenę (jeśli domena nie ma ustawionego czasu niewygaśnięcia na kilkadziesiąt sekund), to już nie jest wysyłane zapytanie do DNS, tylko najpierw bierze dane (domenę z przypisanym IP) z cache systemu/przeglądarki, jak nie ma komunikacji to dopiero jest wysyłane zapytanie do ustawionych DNS'ów. Albo ze co 5 sekund robisz flushdns to zmienia postać rzeczy. Inną kwestią jest to, że przy zmianie na inne polskie DNS'y, różnica czasu zapytania może się różnic w granicach kilkuset ms.

EOT.

Dlaczego EOT? Powiedziałeś swoje zdanie i koniec? Bez dyskusji? Otóż nie. Ja też mam wiedzę. Wiem, jak to wszystko działa. Ale tez wiem jk działa moje subiektywne odczuwanie prędkości netu. Jak wejdę drugi raz na onet, a nawet piąty czy dziesiąty, to z tym ich programikiem cały czas się ślimaczy. Z DNS-ami Dialogu też. A z DNS-ami Googli nie. Przeciętny użytkownik ma w nosie flush i inne tego typu bzdury (bo dla niego to są bzdury). Przeciętny użytkownik widzi, jak mu chodzi i nic więcej go nie interesuje.

Teraz EOT.
 

rekin85

New member
Panowie nie zbaczamy z tematu. Temat jest odnośnie TVN Playera i tyle.
O co ci chodzi z tym dynamicznym DNS? Ja mam Netię i ona też bazuje na serwerach google.
Kto ma problem z TVN Playerem niech zmieni DNS i da znać czy pomogło. Bo o to się tutaj rozchodzi.
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
Ja też mam wiedzę. Wiem, jak to wszystko działa. (...) Jak wejdę drugi raz na onet, a nawet piąty czy dziesiąty, to z tym ich programikiem cały czas się ślimaczy. Z DNS-ami Dialogu też. A z DNS-ami Googli nie.
Więc nie wiesz na jakiej zasadzie działa DNS, CDN i jak poprawnie skonfigurować ich program. Przeczytaj o CDN'ach nie tylko z linku który Ci dałem.
Masz wyłączony wielopoziomowy cache DNS, że za każdym razem masz wysyłane zapytanie do DNS?
Ale tez wiem jk działa moje subiektywne odczuwanie prędkości netu.
Subiektywne? Podaj chociaż wynik z np. https://www.grc.com/dns/benchmark.htm z ustawionymi polskimi DNS'ami wcześniej robiąc flushdns.
Podstawowe pytanie, czy wiesz na czym polega DNS? bo po tekście "odczuwanie prędkości netu" nie sądzę.
Łopatologicznie:
CDN polega na tym że jak masz ustawione DNS'y Google, openDNS itp. to jak wchodzisz na stronę x, która to ma serwery w np. Ameryce, Europie, a ty wchodzisz z Polski to dane są pobierane z serwerów w Europie.
DNS: W przeglądarce wpisujemy strona.com wykonywana jest funkcja odpowiedzialna za przełożenie nazwy strona.com na adres IP. Najpierw jest odpytywane cache DNS, hosts, a następnie serwery DNS. Wchodząc 2 raz na tą samą stronę, nie idzie od razu zapytanie do serwerów DNS.
Przeciętny użytkownik widzi, jak mu chodzi i nic więcej go nie interesuje.
Przeciętny ma ustawione DNS'y od ISP, które są najczęściej najbardziej optymalnym wyborem. A po zmianie DNS'ów być może zmniejszy się opóźnienie przy pierwszym otwarciu niszowej domeny o ćwierć sekundy.
 

amor_priv

New member
Więc nie wiesz na jakiej zasadzie działa DNS, CDN i jak poprawnie skonfigurować ich program. Przeczytaj o CDN'ach nie tylko z linku który Ci dałem.
Masz wyłączony wielopoziomowy cache DNS, że za każdym razem masz wysyłane zapytanie do DNS?

Subiektywne? Podaj chociaż wynik z np. https://www.grc.com/dns/benchmark.htm z ustawionymi polskimi DNS'ami wcześniej robiąc flushdns.
Podstawowe pytanie, czy wiesz na czym polega DNS? bo po tekście "odczuwanie prędkości netu" nie sądzę.
Łopatologicznie:
CDN polega na tym że jak masz ustawione DNS'y Google, openDNS itp. to jak wchodzisz na stronę x, która to ma serwery w np. Ameryce, Europie, a ty wchodzisz z Polski to dane są pobierane z serwerów w Europie.
DNS: W przeglądarce wpisujemy strona.com wykonywana jest funkcja odpowiedzialna za przełożenie nazwy strona.com na adres IP. Najpierw jest odpytywane cache DNS, hosts, a następnie serwery DNS. Wchodząc 2 raz na tą samą stronę, nie idzie od razu zapytanie do serwerów DNS.

Przeciętny ma ustawione DNS'y od ISP, które są najczęściej najbardziej optymalnym wyborem. A po zmianie DNS'ów być może zmniejszy się opóźnienie przy pierwszym otwarciu niszowej domeny o ćwierć sekundy.

Nie musisz mi tego wszystkiego tłumaczyć. Ja to wszystko doskonale wiem. Chciałem Ci tylko uświadomić, że przeciętny użytkownik ma to wszystko w nosie. Pisałem z punktu widzenia zwykłego użytkownika sieci. Włącza i ma działać. Szybko. Ale najwyraźniej to do Ciebie nie dociera.
Po za tym napisałem, że z mojej strony EOT. Tym bardziej, że bijesz pianę, i za wszelką cenę chcesz udowodnić swoje racje (a przy okazji zaimponować wiedzą, chociaż ona nikogo nie interesuje) w sprawach, które pozostają całkowicie nie w temacie. I nie zwracasz uwagi, że te racje nikogo nie interesują.
 

pakito4

New member
Witam, mam problem i nie mam pojecia ,czy mozna temu zaradzic, mieszkam za granica i ze wzgledow licencyjnych nie moge uzywac tvn pleyer w tv....czy ktos ma pojecie jak oszukac tv ,zeby widzial, ze odbiera z Polski internet...nie znam sie na tym i jak by ktos znal rozwiazanie i wytlumaczyl krok po kroku jak to zrobic bylo by super....
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
(...) mieszkam za granica i ze wzgledow licencyjnych nie moge uzywac tvn pleyer w tv....czy ktos ma pojecie jak oszukac tv ,zeby widzial, ze odbiera z Polski internet.
Potrzebujesz VPN z polskim IP (przykład Polish VPN - Twój prywatny tunel do polskiego Internetu - wersja Beta) oraz router z DD-WRT, Tomato itp. który umożliwi wprowadzenie otrzymanych danych.
O VPN mozesz się więcej dowiedzieć na tym forum OpenLinksys - Forum dyskusyjne i jak to pózniej ustawić w routerze.

Na komputerze możesz spróbować zrobić taką modyfikację, a może Ci się uda włączyć TVN Player:
Pobierz rozszerzenie do Fierox'a Modify Headers https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/modify-headers/ (do Chrome pewnie jest jakiś odpowiednik) i w nim ustaw:
Zakładka 'Headers' w 'Select action' wybierz Modify
W 'Header name' wpisz 'X-Forwarded-For'
W 'Header value' wprowadź polskie IP (https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Lista_zakresów_IP)
W 'Descriptive comment' wprowadź dowolną nazwę
Naciśnij 'Add'
Zielone kółko oznacza że modyfikacja jest włączona
 

pakito4

New member
Potrzebujesz VPN z polskim IP (przykład Polish VPN - Twój prywatny tunel do polskiego Internetu - wersja Beta) oraz router z DD-WRT, Tomato itp. który umożliwi wprowadzenie otrzymanych danych.
O VPN mozesz się więcej dowiedzieć na tym forum OpenLinksys - Forum dyskusyjne i jak to pózniej ustawić w routerze.

Na komputerze możesz spróbować zrobić taką modyfikację, a może Ci się uda włączyć TVN Player:
Pobierz rozszerzenie do Fierox'a Modify Headers https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/modify-headers/ (do Chrome pewnie jest jakiś odpowiednik) i w nim ustaw:
Zakładka 'Headers' w 'Select action' wybierz Modify
W 'Header name' wpisz 'X-Forwarded-For'
W 'Header value' wprowadź polskie IP (https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Lista_zakresów_IP)
W 'Descriptive comment' wprowadź dowolną nazwę
Naciśnij 'Add'
Zielone kółko oznacza że modyfikacja jest włączona

Wielkie dzieki za odpowiedz, na komputerze zrobilem to juz jakis czas temu i dziala ,a zeby ogladac w tv musze zakupic router DD-WRT ,bo pewnie na moim huawei echo life hg520s nie mozna tego zrobic...Jeszcze raz ogromne dzieki.
 

ryki67

New member
Potrzebujesz VPN z polskim IP (przykład Polish VPN - Twój prywatny tunel do polskiego Internetu - wersja Beta) oraz router z DD-WRT, Tomato itp. który umożliwi wprowadzenie otrzymanych danych.
O VPN mozesz się więcej dowiedzieć na tym forum OpenLinksys - Forum dyskusyjne i jak to pózniej ustawić w routerze.

Na komputerze możesz spróbować zrobić taką modyfikację, a może Ci się uda włączyć TVN Player:
Pobierz rozszerzenie do Fierox'a Modify Headers https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/modify-headers/ (do Chrome pewnie jest jakiś odpowiednik) i w nim ustaw:
Zakładka 'Headers' w 'Select action' wybierz Modify
W 'Header name' wpisz 'X-Forwarded-For'
W 'Header value' wprowadź polskie IP (https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Lista_zakresów_IP)
W 'Descriptive comment' wprowadź dowolną nazwę
Naciśnij 'Add'
Zielone kółko oznacza że modyfikacja jest włączona

Witam serdecznie
na komputerze zrobiłem upgrade Mozilli i nie ma problemu śmiga

ale rzecz w tym że mam TV samsunga
i tu jest problem bo chciałbym go podłączyć właśnie przez jakiś router najlepiej właśnie może z VPN
żeby móc na TV odbierać IPLA, TVN Player,

tylko gdzieś czytałem że VPN ma ograniczenie do 4MB/s
i czy ta usługa jest darmowa???

bardzo prosze o wszelkie info + wskazówki
jaki konkretnie router kupic itp

pozdrawiam
 

amor_priv

New member
Spróbuj zrobić tak:

naciskasz po kolei przyciski:

przewijanie do przodu, 2, 8, 9, przewijanie do tyłu.

Powinna się pojawić lista krajów do wyboru. Wybierasz Polskę, i od tej pory powinieneś mieć dostęp do polskich widgetów.
Tylko dwie uwagi!!! Po pierwsze ja tego nie testowałem, tylko wygrzebałem w sieci, po drugie znikną Ci wszystkie niemieckie widgety, a zainstalują się polskie. Tak wynikało z opisu.
Telewizor ma więcej takich ukrytych bajerków. Na przykład podczas oglądania telewizji naziemnej DVB-t przytrzymujemy kilka sekund klawisz Info, i mamy ukryte informacje o kanale (na przykla siłę sygnału, jaki multipleks, jaka sieć itp. Przytrzymanie klawisza Exit przez 15 sekund przywraca wszystkie ustawienia fabryczne telewizora.
Można też zgrać listę kanałów na pendriva, wyedytować na komputerze, i wgrać z powrotem do telewizora. Można odblokować PVR itd itp...
 
Ostatnia edycja:

Inka55

New member
Mam podobnie...

Witam,

mam w domu dwa telewizory samsunga, PS50C7000 oraz LCD ( nie pamiętam ile cali ) z serii C650. Od kilku dni nie wczytuje mi się ani jeden film/serial z tvn player. Bywały już wcześniej drobne problemy, ale takiego efektu jak ostatnio jeszcze nie widziałem. Wygląda to tak. Włącza się film, przez chwilę obracają się kółka ( takie kółka postępu, informujące że coś się dzieje ), po czym kółka się zatrzymują i telewizor się wyłącza i włącza ( słychać melodyjkę )

I tak na dwóch telewizorach :)

Pytanie - czy ktoś też tak ma ? Dodam, że youtube, iplex i kilka pozostałych serwisów działa bez zarzutu. Mam w domu łącze 30 Mb/sec.

Próbowałem reinstalować widget, ale nie pomogło.

Acha, z komputera TVN player działa u mnie normalnie, bez zgrzytów. Zarówno komputer jak i telewizor pobierają adres IP poprzez DHCP z domowego routera.
Witam...
Także mam problem z TV Player, Iplą itp. z tym, że u mnie jak chcę włączyć jakiś film pojawia sie komunikat, że "Nie znaleziono pliku". Czy ktoś może mi pomóc w tym temacie?
Czekam niecierpliwie...
 
Do góry