Pliki AVCHD - co z nimi robić?

masta_slowik

New member
Witam
Używam programu MULTIAVCHD w celu dostosowania AVCHD o odtworzenia na PS3. Jednak pojawił się taki błąd:

[18:24:46] Important files missing (clpi/mpls/m2ts)...
[18:24:46] Possible tsMuxeR failure to process your input file (F:\Martynka\BDMV\PLAYLIST\00100.mpls).
[18:24:46] M2TS (media) file count: 1
[18:24:46] CLPI (clipinfo) file count: 0
[18:24:46] MPLS (playlist) file count: 0

Czy ktoś może mi podsunąć solucję??
z góry dziękuję
 

golemik

New member
Pliki mts- zamierzony efekt zwolnione tempo

Witajcie.

Tradycyjnie zaczynam od podziękowania dla Syndona777, dzięki któremu już od ponad roku radzę sobie z obróbką plików z kamery Panasonic HDC-SD9.
Przycinam tylko pliki w HD Writerze, sklejam za pomocą TSSplittera, TsMuxer i authoring MultiAVCHD.

Mam czasem potrzebę pokazania jakiegoś ujęcia w zwolnionym tempie, czy można np. napisać jakiś skrypt dla AviSynth by plik mts zapisać pod nową nazwą spowolniony np. o 60% w stosunku do oryginału.
Dzięki.
 

RaRu

New member
Witam,

mam następujące pytanie: Posiadam film w formacie: .mkv - 1 plik, który jak odtwarzam w playerze to mam do wyboru ścieżkę oryginalną, z polskim lektorem oraz polskie napisy. Wszystko super, tylko jak konwertuję film do formatu .avchd w programie multiAVCHD 4.1 to napisy zostają na sztywno "przyklejone" do obrazu i nie da się ich wyłączyć :/

W "properties" w zakładce "Audio" ustawiłem sobie wersję z polskim lektorem jako domyślną (działa), natomiast w zakładce "subtitles" próbowałem usunąć napisy lub je zostawić i cały czas i tak się przyklejają na sztywno.

Jak zrobić aby było można je wyłączać z widoku po przekonwertowaniu do .avchd ?

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Pozdrawiam!
 

jdpremium

New member
Witam
Panowie na wstępie przepraszam jeżeli się to pojawiło ale nie daje mi to w ogóle spokoju ...
Zakupiłem telewizor Panasonic TX-P37X20E i chciałbym zobaczyć na nim jakiś krótki film HD
Problem w tym że nie wiem i nie umiem przerobić go na ten format VCHD ... Mógłby ktoś jeszcze raz napisać dokładnie krok po kroku jakim programem i co naciskać ?
 

Paulinka

New member
jak otworzyć plik .mts2 w Virtual Dub

Witam wszystkich, jestem tu po raz pierwszy. Mój problem polega na tym, że chcę otworzyć plik z rozszerzeniem ".mts2" w programie VirtualDubMod. W jednym z postów przeczytałam, że aby to zrobić należy zainstalować program AviSynth. Gdy to zrobiłam, w programie Virtual Dub otworzyłam okno Open video file i wskazałam folder, w którym znajduje się mój plik z rozszerzeniem".m2ts". Z pola Files of type wybrałam All types(*.*) i wskazałam swój plik.Następnie w Use AviSynth templete ustawiłam M2TS Editing". Niestety, w tym momencie pojawia się błąd:
"Avisynth open failure:
Evaluate: System exception - Access Violation
(D:\video\20100105065334--m2ts .avs", line 2)"

Domyślam się, że chodzi o błąd w pliku z rozszerzeniem .avs, a ten plik ".avs" to jest automatycznie tworzącym się skryptem rozumianym przez VirtualDubMod o czym pisał Sydon 777: "Korzystanie z gotowego szablonu do tworzenia scriptów w AviSynth jest bardzo wygodne, bo automatycznie tworzy się script rozumiany przez VirtualDubMod. Tworzone scripty zapisują się w tym samym miejscu gdzie znajdują się wczytywane pliki tak, że przy ewentualnym powtórnym otwieraniu video możemy z nich korzystać bezpośrednio."
Plik "avs" wygenerował się w tym samym miejscu co plik z rozszerzeniem m2ts i ma następującą treść:
#ASYNTHER M2TS Editing
DirectShowSource("D:\video\20100105065334.m2ts")

Czy ja dobrze rozumiem, że ten plik .avs jest automatycznie tworzącym się skryptem rozumianym przez VirtualDubMod? Jeżeli tak, to dlaczego, jak podaje komunikat, w drugiej linijce jest błąd? z czego to wynika i jak go poprawić???

Bardzo proszę o pomoc....

I jeszcze jedno... chcę użyć programu VirtualDub gdyż jest to jedyny program jaki znam, który podzieli mi film w formacie AVCHD na pojedyncze klatki i zapisze do plików obrazowych o kompresji bezstratnej, np. bmp. Nie chcę konwertować pliku mts2 na inny format, bo nie chce żeby stracił na jakości. Jakby ktoś miał inny pomysł w jaki sposób "poklatkować" film AVCHD, to także proszę o pomoc.

Pozdrawiam!
 

darek05

New member
Witam.

Posiadam kamerę JVC HD 300. Nagrałem nią pare filmików z rodzinnego wyjazdu, lecz kompletnie nie orientuję sie w obróbce. Interesuje mnie głównie łączenie tych filmików, oraz zmiana formatu pliku z .mts na jakiś bardziej popularny format odtwarzany przed DVD(wieć większej utraty jakości). Miło byłoby jakby ktoś odezwał sie do mnie na gadu gadu( 3028568 ) lub email( darek05@gmail.com ) i mi wszystko krok po kroku wytłumaczył. Niestety jestem dość zielony w tym temacie.

Pozdrawiam i z góry dziękuję ;))
 

pambro

New member
powerdirector error eEB021881

Witam Wszystkich!!!!!

Czy ktoś kto używa Powerdirector firmy Cyberling spotkał się z błędem eEB021881 przy wypalaniu płyty BD. Program Media Suite 8 otrzymałem wraz z nagrywarką. Wersja 8 ma tylko dźwięk dwukanałowy więc postanowiłem uaktualnić Powerdirector do wersji 9, Media Suite natomiast zostało w wersji 8. Przy próbie nagrania wyświetla się tylko time elapsed bez time remaining a proces dochodzi do 17% i wyskakuje error. Próbowałem różnych ustawień programu i bez efektu.
Dzięki za jakieś sugestie czy rady. POZDRAWIAM
 

analog72

New member
HDR-CX550VE problem z odtwarzaniem na PS3

Od niedawna posiadam kamerę Sony HDR-CX550VE (pamieć wew. 64Gb).
Obserwuję problem z odtwarzaniem obrazu nagranego z jakoscia HD
w kodeku AVC 21.5 Mbps (w menu kamery występuje jako jakość
HD FX) za pomocą konsoli PS3 Sony (Slim 320Gb). PS3 podłaczona jest do tv
Panasonic Viera TX-P42G10E poprzez HDMI.

Nagrywany obraz w bezruchu jest ostry i stabilny. W momencie poruszenia
ckamerą, np. sledząc poruszający się szybko obiekt, obraz skacze i nie jest
płynny, szczególnie pierwszy plan, blisko znajdujące sie obiekty.
Zauważyłem, że wybierając kompresję w kodeku AVC 16.7 Mbps
(w menu kamery występuje jako jakość HD FH) skoki obrazu są, ale mniej
zauważalne.

Ten sam materiał filmowy, odtworzony bezpośrednio z kamery podłączonej do
tv wyświetlany jest płynnie, bez skoków.

PYTANIE: czy ktoś ma też taki problem z odtwarzaniem materiału AVCHD
na PS3? Czy zapisać materiał w innej formie, codeku tak aby PS3 odtwarzała
obraz poprawnie, to znaczy płynnie i bez "skoków". Dodam, że filmy HD z płyt
Blu-Ray ta sama PS3 odtwarza poprawnie. Gdzie wiec tkwi problem?
Proszę o pomoc, dziękuję i pozdrawiam użytkowników forum.

Adam

(...)

... napisalem, zanim wczesniej poszperac w postach ;)
Problem rozwiazany! Nalezy zmienic ustawienie odswierzenia
obrazu z automatycznego na 50Hz w PS3. Po tej operacji
zarowno pliki FH jak i FX odtwarzane sa bez najmniejszych zastrzezen.

Dziekuje za pomoc i pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

Trezor

New member
Słuchajcie mam taki problem iż posiadam kamerę Panasonic SD90 i pliki zapisuje mi w mts. Dodaje dwa pliki do MultiAVCHD i chce żeby mi przerobiło na SD-DVD ale żeby 2 pliki scaliło do jednego DVD da się tak programem Multi??

PS. Jest jakiś program co korzysta z dobrodziejstw GPU oczywiście pomijając CUDA.
 
Ostatnia edycja:

slimak

New member
Bez reklam
Słuchajcie mam taki problem iż posiadam kamerę Panasonic SD90 i pliki zapisuje mi w mts. Dodaje dwa pliki do MultiAVCHD i chce żeby mi przerobiło na SD-DVD ale żeby 2 pliki scaliło do jednego DVD da się tak programem Multi??

Użyj programu dołączonego do kamery (scalenie/edycja/menu i kodowanie do DVD).

PS. Jest jakiś program co korzysta z dobrodziejstw GPU oczywiście pomijając CUDA.

Jak podłączysz kamerę do PC i do zasilania, kamera będzie wykonywała kodowanie AVCHD -> AVCHD lub DVD (mpg2)

Komputer na Q6600 plik AVCHD długości 4 minut.
Sam HD Writer . AVCHD -> mpg2 = 9minut.
HD Writer + kamera z zasilaniem z sieci. AVCHD -> mpg2 = 6 minut.
 

Trezor

New member
slimak, dzięki za szybką odpowiedź. Myślę że pójdzie sprawnie bo konfig to:

Q9550 2.83@3.69
8GB DDR 2 1066@1200Mhz
dyski spięte w raid.

Mam prośbę napisz do mnie bo zbytnio nie radzę sobie z tym programem HD WRITER.
 
Ostatnia edycja:

robsonik66

New member
AVCHD / Studio 14 / okresowe pikselowanie obrazu

Witam wszystkich Forumowiczów
( a zwłaszcza użytkowników Studio 14, którym z jakiś dziwnych powodów pojawiają się "latające kwadraciki" w filmikach i zamiast się cieszyć z nowej produkcji - krew ich zalewa...)

Od dłuższego czasu poszukiwałem odpowiedzi na swoje pytanie dotyczące pojawiania się w pliku końcowym "latających pikseli" a właściwie dużych kwadracików... Spędziłem na poszukiwaniu prawdy wiele godzin. Sprawdziłem wszystkie zasugerowane na tym forum propozycje (zmiana bitrate, usuwanie plików na których owe piksele ujawniały się) niestety zawsze, bez względu na to, co w danej chwili było na obrazie, w tym samym czasie 9 lub 13 minuty pojawiały się kwadraciki i trwały ok. 8-10 minut. Po tym czasie, jak gdyby nigdy nic zanikały, by po kolejnych 9-13 minutach znów się pojawić. Jako ciekawostkę podam, że zdarzało się zrobienie np 1-2 filmów bez owych atrakcji. Ale nie znalazłem w tym wszystkim żadnych sensownych prawidłowości. Obrabiane pliki to .mov 1280 x 720 , 30 kl/s . Plik wynikowy AVCHD o tych samych parametrach.
Niestety ten jeden jedyny film , który w żaden sposób nie dawał się obrobić, skutecznie niszczył radość z filmowania i obrabiania materiału na kompie. Perspektywa spędzenia przy kompie kilku godzin by powstał jakiś 20 - 30 minutowy film z rodzinnej wyprawy bez jakiejkolwiek gwarancji ,że będzie go można obejrzeć w całości doprowadzała mnie do białej gorączki.
Sprawdzając wszystkie dostępne opcje renderingu w Studio 14 doszedłem do wniosku, że owe kłopoty pojawiają się tylko i wyłącznie przy obróbce w formacie AVCHD.
Wychodzi na to, że sam komputer jest za słaby do renderingu AVCHD. Wskazane przez producenta wymagania sprzętowe dla plików AVCHD o mniejszej rozdzielczości są chyba naprawdę minimalne i nie gwarantujące uzyskania zadowalających efektów. Sam posiadam lapka z procesorem intel core duo 2,5 Ghz T 9500 , 4 giga pamięci i grafika nvidia 256 MB - więc raczej owe minimum :-(
Jest jednak małe światełko w tunelu. Jeśli Wasz odtwarzacz BD lub inny, odtworzy pliki MPEG 2 w rozdzielczości HD to śmiało można bawić się dalej.
Każdy filmik poddany renderingowi w tym formacie będzie technicznie poprawny a i jakość będzie zadowalająca (jak na moje oko - nie odbiegająca zbytnio od materiału wyjściowego) Zrobiłem ich kilka i żaden z nich nie miał żadnych usterek typu "latające kwadraciki"
Zapewne część użytkowników wskaże na różnice jakościowe między tymi formatami ale moja propozycja jest kompromisem między kolejnymi inwestycjami w sprzęt, straconym bezpowrotnie czasem na montaż a wynikiem końcowym.
Materiał końcowy zapisuję jako plik na dysku twardym i potem jako dane nagrywam na płytce DVD .
Mam nadzieję, że moje spostrzeżenia pozwolą niektórym zapaleńcom :) filmowania cieszyć się ze swojego hobby a w przyszłości skłonią ich do zainwestowania w nowy, bardziej wydajny sprzęt :)))

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

czaras

New member
Witam wszystkich Forumowiczów
( a zwłaszcza użytkowników Studio 14, którym z jakiś dziwnych powodów pojawiają się "latające kwadraciki" w filmikach i zamiast się cieszyć z nowej produkcji - krew ich zalewa...)
.....
Kolego robsonik66, nie jestem pewien czy masz racje odnosnie sprzetu.
Ja co prawda nie uzywam Studio 14 tylko Sony Vegas, lecz moja maszyna ma zdecydowanie parametry ponizej oczekiwan producenta tzn. laptop Dell Core2Duo 1,66 i 2GB ram'u, co wcale nie blokuje mi obróbki materialow full hd z mojego aparatu. Oczywiscie trwa to wieki, ale z powodzeniem tworze klipy i odtwarzam je potem z odtwarzacza sieciowego na tv.
 

robsonik66

New member
Kolego robsonik66, nie jestem pewien czy masz racje odnosnie sprzetu.
Ja co prawda nie uzywam Studio 14 tylko Sony Vegas, lecz moja maszyna ma zdecydowanie parametry ponizej oczekiwan producenta tzn. laptop Dell Core2Duo 1,66 i 2GB ram'u, co wcale nie blokuje mi obróbki materialow full hd z mojego aparatu. Oczywiscie trwa to wieki, ale z powodzeniem tworze klipy i odtwarzam je potem z odtwarzacza sieciowego na tv.
Całkiem prawdopodobne, że Kolega czaras ma rację. Może i wina nie jest po stronie komputera. Nie twierdzę, ze nie. Może problem tkwi w czymś innym? Może w samym oprogramowaniu?
Temat nie daje mi spokoju i w najbliższym czasie będę dalej szukał odpowiedzi.
Może sam Avid podsunie jakieś rozwiązanie? Fakt jest faktem, że kilkoro użytkowników Studio 14 napotkało ten problem i nie został on rozwiązany.

Pozdrawiam
 

czaras

New member
Całkiem prawdopodobne, że Kolega czaras ma rację. Może i wina nie jest po stronie komputera. Nie twierdzę, ze nie. Może problem tkwi w czymś innym? Może w samym oprogramowaniu?
Temat nie daje mi spokoju i w najbliższym czasie będę dalej szukał odpowiedzi.
Może sam Avid podsunie jakieś rozwiązanie? Fakt jest faktem, że kilkoro użytkowników Studio 14 napotkało ten problem i nie został on rozwiązany.

Pozdrawiam
A sprobuj zrobic taki ekperyment, zainstalu triala Sony Vegas i sprobuj obrobic ten nieszczesny filmik i zobaczysz czy to wina sprzetu czy oprogramowania.
 

Trezor

New member
To i ja dołożę parę groszy otóż ostatnio bawiłem się Studio 14 i nie zauważyłem owych problemów o których wspomniał kolega robsonik66. Być może to jest wina sprzętu ciężko stwierdzić. Ja bym proponował żeby na sztywno ustawić MHz procesora bo jako lapek to na pewno mu skaczą takty procka i to poniekąd może się odbić na tego typu artefaktach.

Myślę również że grafika tutaj zbytnio nie ma nic do rzeczy jak całym procesem obróbki materiału filmowego zajmuje się procesor. Jeśli jakiś program nie wspiera CUDA (od nVidi) czy DXVA to karta graficzna w tym momencie się nie liczy.

U mnie na Q9550 @3.68Ghz, 8 GB i dyski spięte w raid-a nie występują artefakty. Co ciekawe jak miałem ustawione taktowanie procesora 2.5~3.68Ghz to zauważyłem iż wolniej materiał się obrabia niż na sztywno ustawione 3.68Ghz
 
Ostatnia edycja:

robsonik66

New member
Podziękowania za porady dla kolegów czarasa i Trezora :) Co do procesora - coś może być na rzeczy. Owa powtarzalność czasowa zdarzenia... Procesor idzie pełną parą - jest ok. Zwalnia - zaczyna krzaczyć... To może być punkt zaczepienia.
 

robsonik66

New member
To i ja dołożę parę groszy otóż ostatnio bawiłem się Studio 14 i nie zauważyłem owych problemów o których wspomniał kolega robsonik66. Być może to jest wina sprzętu ciężko stwierdzić. Ja bym proponował żeby na sztywno ustawić MHz procesora bo jako lapek to na pewno mu skaczą takty procka i to poniekąd może się odbić na tego typu artefaktach.

Myślę również że grafika tutaj zbytnio nie ma nic do rzeczy jak całym procesem obróbki materiału filmowego zajmuje się procesor. Jeśli jakiś program nie wspiera CUDA (od nVidi) czy DXVA to karta graficzna w tym momencie się nie liczy.

U mnie na Q9550 @3.68Ghz, 8 GB i dyski spięte w raid-a nie występują artefakty. Co ciekawe jak miałem ustawione taktowanie procesora 2.5~3.68Ghz to zauważyłem iż wolniej materiał się obrabia niż na sztywno ustawione 3.68Ghz
Sprawdziłem ustawienia taktowania procka zgodnie z sugestią Kolegi Trezora, no i okazało się, że taktowanie procka wahało się w granicach 0,7 - 2,5 GHz.
Ustawienie zasilania na oszczędne. Po utworzeniu nowego profilu zasilania - wymuszone ciągłe obciążenie procka na poziomie 2,5 GHz. W weekend zadam mu projekt z którym miał problemy. Zobaczymy co wyjdzie. Niezwłocznie poinformuje o efektach. Pozdrawiam.
 

slimak

New member
Bez reklam
Jeżeli to wina przegrzewania (automatycznie zwalniania procesor), wystaw laptopa na balkon, albo chociaż postaw na zimnej „kamiennej” podłodze. Lepsze chłodzenie powinno wydłużyć okresy bez kwadracików.


P.S. mpg2 ma taką samą jakość jak AVCHD, tylko gorszą wydajność.

AVCHD 17Mbps = mpg2 ~24Mbps.

Ja przy kodowaniu w Studio 14 pliku z kamery AVCHD do AVCHD(1 minuta koduje się 3 minuty) lub do mpg2 widzę w obydwu przypadkach minimalną utratę jakości. Co ciekawe przy kodowaniu AVCHD do AVCHD w ProCoder 3 z ustawieniami [Mastering] (1 minuta koduje się prawie przez 10 minut) też plik wynikowy ma minimalnie gorszą jakość.
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
predkosc zegara nie ma znaczenia, jak bedzie kodowal wykorzysta max swoje potencjalu, wiec nie ma potrzeby zmianic, czesto problemy to sprzetowe badz softwerowe.
 
Do góry