Pliki AVCHD - co z nimi robić?

mastergc

New member
No to żebyś się nie zdziwił, że np. klatki kluczowe są rozmieszczone co 64 albo co 128 klatek (klatki IDR, czyli pełne informacje), a więc policz sobie, że możesz stracić nawet ponad 5 sekund materiału (w zależności jakie masz źródło i jak kodek ustawiał keyframe'y)... Czasem 5 sekund to baardzo dużo, no ale to już Twój wybór ;)
Zainteresuj się programem Videoredo, który ładnie pokazuje typ aktualnej klatki na osi czasu. Możesz w nim w dziecinnie prosty sposób pociąć materiał po klatkach kluczowych i zapisać bez przekodowywania. Jeśli potniesz idealnie po IDR'ach, to wynik będziesz miał również bez zarzutu :)

Witam,
chciałbym dodać swoje 2 grosze co to programu VideoRedo.
Mianowicie dysponuję kartą DVB-S2 w komputerze i od czasu do czasu nagrywam materiały w jakości HD. Długo szukałem programu który byłby w stanie obciąć początek i koniec materiału (niekiedy wyciąć reklamy) i niestety do tej pory nie znalazłem idealnego rozwiązania. Ostatnio pobrałem z internetu VideoRedo (wersja 15 dniowa), gdyż wyczytałem kilka pozytywnych komentarzy odnośnie tego programu. No i rzeczywiście na początku wszystko ładnie wyglądało - w bardzo prosty sposób można usunąć niepożądane fragmenty z materiału SD i HD. Jedyna różnica polega na tym że przy obróbce HD nie ma podglądu, jednak nie do tego zmierzam. Prawdziwe "jaja" zaczęły się dziać po zapisaniu już gotowego materiału, otóż wyobraźcie sobie, że po obróbce 2 godzinnego filmu (wycięciu początku, końca i reklam) i zapisaniu go na dysk w tym samym formacie ukazuje mi się 15 minut filmu, czyli jakiś środkowy fragment. Problem dotyczy zarówno materiału HD jak i SD (z podglądem !). Więc albo ja robię coś nie tak albo ten program to jakieś nieporozumienie,
pozdrawiam
 

gaspar

New member
Doprawdy nie mam pojęcia dlaczego tak się w Twoim przypadku dzieje. Ciąłem kilka różnych nagrań w HD i nie zdarzyło się, aby program zrobił tego typu cyrki. Fakt, VideoRedo w kwestii HD jeszcze wymaga dopracowania, nie mniej taki przypadek mi się osobiście nie wydarzył.
Wydarzył mi się natomiast inny przypadek - mimo pocięcia bardzo dokładnego, czyli nie po keyframe'ach i wymuszonym przekodowaniu materiału, to wynik i tak w miejscach cięć był dla mnie nie do zaakceptowania, gdyż pojawiały się "zawirowania" obrazu i dźwięku.
Stąd obróbkę dotyczącą DVB ripów w HD całkowicie wykonuję w MeGUI (produkt darmowy dla troszkę bardziej zaawansowanych :D ) gdzie żadnych problemów w miejscach cięć nie ma :)
 

jarmalik

Member
Bez reklam
Ja ostatnio "przeprosiłem" się z Sony PMB. Pierwsza wersja tego programu jaką dostałem z kamerą AVCHD wg mnie podczas edycji pogarszała obraz plików źródłowych (musiała je jakoś przekodowywać). Teraz jednak mam wrażenie że zarówno po przycinaniu jak i po łączeniu plików jakość obrazu jest identyczna z oryginałem. Potwierdza to również krótki czas w jakim to się odbywa. Poza tym wszystko jest pięknie zsynchronizowane tzn. brak jakichkolwiek zaburzeń dźwięku i obrazu oraz "rozjeżdżania" się ścieżki video i audio po łączeniu wielu plików, co zdarzało się w innych programach.
 

pierotez

New member
Problem z konwersją m2ts.

Od paru dni używam polecanego na tym forum Super@.
Konwertuję wszystko co nie chce iść z pena na lcd EX500 sonego. I jak w przypadku divx jest całkiem całkiem to Pliki mkv konwertowane na m2ts tracą na jakości. Co prawda mogę teraz wszystko obejrzeć ale filmy HD się tną i mam wrażenie że obraz i dźwięk jest nieco gorszy.
 

fransua

New member
Chciałbym podziękować koledze Sydon777 oraz wszystkim osobom biorącym udział w dyskusji za wkład wniesiony w opracowanie prostego sposobu w zgrywania plików AVCHD. Wątek ten przyczynił się do rozwiązania paru istotnych problemów na forum FILMOWIEC.

ps. Ups. Oczywiście bez autora programu nic by nie wyszło. Jemu też dziękuję.
 

Dante99

New member
Witam
Polaczylem pliki w ts muxer. Mam teraz jeden film 14gb. Niestety nie moge odtworzyc na kompie ale to raczej kwestia playera. Jak najlepiej wypalic teraz plyte dvd zeby poszla na kazdym odtwarzaczu dvd stacjonarnym.
 

gaspar

New member
Hmm, dziwne podejście, masz materiał 14GB (HD?), a chcesz to upchnąć na płytę DVD, żeby poleciało na stacjonarnym odtwarzaczu?...
Wg mnie łączy się to z przekodowaniem filmu do mpeg2, dość mocnej kompresji w zależności czy będzie to 1-warstwowy nośnik dvd, czy DL, stworzenie struktury DVD i wypalenie. Stracisz na jakości, a materiał o ile jest HD, stanie się SD...
Czy tego oczekujesz?... Jeśli tak, to zapakuj ten plik 14GB w program ConvertXtoDVD i masz gotowca do odtwarzania na stacjonarnych playerach DVD.
 

Zibi W

Member
Przecież już Seba Fan napisał. Chyba, że DVD z wyjściem hdmi. Ale to też będzie SD, tylko skalowane.
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
materiał musi mieć strukturę odpowiednią bo BD nie odtworzy, albo wszystkie pliki ze strukturą z kamery, ale strukturę zrobić w jakimś programie, no chyba że chcesz plik po pliku odtwarzać ręcznie to co innego.
Proponuję zapoznać się trochę z HD, bo brak wiedzy to problemy.
 

Dante99

New member
Dziekuje Ikar. Twoja pomoc jest wrecz nieoceniona.

Panowie a gdybym podlaczyl kamere bezposrednio pod stacjonarna nagrywarke BR np. panasonic bwt700. Daloby rade wypalic plyte pomijajac komputer?
 

abart68

New member
problem z multiavchd

Ostatnio mam problem z programem MultiAVCHD przy tworzeniu menu wyskakuje mi komunikat że wystapił problem z aplikacją x264 exe i menu główne nie jest tworzone co z tym robić ???
 

darek05

New member
Witam !

Zacznę od tego, że praktycznie sie nie znam na kamerach i pewnie przede mną dużo nauki. A mój problem wygląda następująco.
Posiadam kamerę JVC HD300, która nagrywa w formacie mts avchd i mam nagranych troche filmików z wycieczek, które chciałbym jakoś obrobić i wypalić na płytkę. Tylko kompletnie nie wiem jak sie za to zabrać, ponieważ jest tyle tych programów, że nie wiadomo co wybrać. Interesuje mnie coś prostego w obsłudze z zadowalającymi efektami dla amatora.

Podzielę sie z wami teraz informacjami o sprzęcie jaki posiadam, więc oprócz wspomnianej kamery posiadam Laptopa(Pentium Dual Core T4200, 3gb RAM i kartka graficzna GF 9600GS), DVD ttp://audio-tv-foto.marktplaats.nl/harddiskrecorders/485113744-medion-dvd-recorder-met-320-gb-harde-schijf.html , oraz telewizor z HDMI.

Z tego co wycztałem na posiadanym przeze mnie DVD, nie ma nawet szans obejrzenia materiału nagranego przezemnie w przynajmniej zbliżonej jakości do tego co nagrałem na kamerze. Jedyną opcją jest puszczenie bezpośrednio filmików z kamery na telewizor przez HDMI, ale tu obróbka odpada.

W tej sytuacji proszę was o rade jak wyciągnąć z mojej kamery na telewizor przynajmniej 80% jakości ? Jeżeli nie da rady z tym sprzętem co mam to co dokupić ? Odtwarzac Blu Ray ? I czy w ogóle mój lapek pociągnie obróbke ?

Będę wdzięczny jeżeli ktoś skontaktuję sie ze mna na gadu gadu(3028568) lub przez emaila(darek05@gmail.com)

Z góry dziękuję za pomoc,
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

piotr'ek

New member
Bez reklam
Miałem ten sam problem - czym odtwarzać oprócz kamery. Kupiłem odtwarzacz multimedialny (mnóstwo tego jest na rynku, a najtańsze po 200-300 zł - Manta, Ferguson, LG, Hyundai, Xtreamer itp.itd.) do którego zamontowałem 1 TB HDD i teraz nagrane filmy (poszczególne pliki) łączę/wycinam programem który dostałem w komplecie z kamerą (bo robi to najszybciej bez dodatkowego renderingu), a następnie po sieci USB wgrywam na HDD w odtwarzaczu multimedialnym (+robię kopię na kompa). Prostszego, szybszego i tańszego rozwiązania nie znam.
 
Do góry