Pliki AVCHD - co z nimi robić?

Trezor

New member
Seba_Fan, nie koniecznie możesz mieć racje i ja nie twierdze że ja mam racje. Trzeba po kolei wykluczać co może nie tak być na rzeczy. Nie raz spotkałem się z tym że programy potrafiły łapać zawieszkę właśnie przez to że takty procesora skakały sobie. Sprawdzić można przecież to nic nie kosztuje. Na lapku z prockiem 2x2.2Ghz 2GB ramu zapuściłem dla testów avchd i krzaków nie mam jak kolega który walczy z tym tematem.

Należy pamiętać też o tym że to wszystko zależy od programu jak wykorzystuje wielowątkowość. Bo jak źle sobie radzi to lepiej na sztywno dać takty procesora. Dla przykładu jak kodowałem na Q9550 to nie miałem max 4rdzeni obciążonych i takty mi skakały więc lepiej ustawić na sztywno przy kodowaniu bynajmniej u mnie skraca to proces obróbki materiału.
 
Ostatnia edycja:

robsonik66

New member
Seba_Fan, nie koniecznie możesz mieć racje i ja nie twierdze że ja mam racje. Trzeba po kolei wykluczać co może nie tak być na rzeczy. Nie raz spotkałem się z tym że programy potrafiły łapać zawieszkę właśnie przez to że takty procesora skakały sobie. Sprawdzić można przecież to nic nie kosztuje. Na lapku z prockiem 2x2.2Ghz 2GB ramu zapuściłem dla testów avchd i krzaków nie mam jak kolega który walczy z tym tematem.

Należy pamiętać też o tym że to wszystko zależy od programu jak wykorzystuje wielowątkowość. Bo jak źle sobie radzi to lepiej na sztywno dać takty procesora. Dla przykładu jak kodowałem na Q9550 to nie miałem max 4rdzeni obciążonych i takty mi skakały więc lepiej ustawić na sztywno przy kodowaniu bynajmniej u mnie skraca to proces obróbki materiału.
Koledzy, jutro zapuszczę 30 minutowy materiał i zobaczymy co z tego wyjdzie.
Zastosuję spostrzeżenia Kolegi Trezora dot. ustawienia taktowania procesora. Nie mam nic do stracenia a mogę coś zyskać. O efektach poinformuję :)
Pozdrawiam.
 

bluray

Banned
Teraz zobaczyłem temat.
Pliki AVCHD ; co z nimi ...

Powinno być: Folder [AVCHD] , jak i na czym odtworzyć funkcjonalność [menu] tego kontenera ?
 

bluray

Banned
Widąć, że SYDON zakłądając temat nie zdawał sobie sprawy o czym pisze.

SYDON 777:
Jakaś korekta 2011 się należy, bo tu zmieniają taktowanie kompa.
 

robsonik66

New member
Koniecznie daj znać być może to jest przyczyną problemu ale ręki nie daje sobie uciąć.
Nie czekałem do jutra... 39 minutowy materiał, kolejność plików inna niż w materiale pierwotnym i klops... Od 9 do 20 minuty powtórka z rozrywki - latające po całym ekranie piksele. Dzięki za chęć pomocy. Pozostanę przy MPEG 2 HD. Pozdrawiam Wszystkich, zwłaszcza założyciela tego wątku . Mam nadzieję, że Kolega Sydon wybaczy iż wpisy "były niezgodne z tematem" ;-)
 

atri

New member
problem z obrazem po renderze

Cześć, nie chce zakładać nowego wątku bo mój problem związany jest a AVCHD, mam kamerę Panasonic sd 800, materiał jaki mam to 1080p i 50 klatek, po zgraniu do mpeg4 pinaclem, obraz odtwarzany na np telewizorze LG 42LE8500 "skacze", na pewno coś piep....e z konwersją, jak najprościej to renderować - wydaje mi się że próbowałem już wszystkiego - a obraz jest do dup... :( wydaje mi się że problem związany jest z 50 klatkami/przelotem/skanowaniem progresywnym - kompletnie się w tym gubię - proszę pomóżcie, tutaj widzę samych zawodowców :) efekt jaki potrzebuje to w miarę bezstratna kompresja i płynny obraz do odtwarzania na telewizorze, narazie brak funduszy na nagrywarkę blu-ray i stacjonarny odtwarzacz
 

nagdob

Member
Bez reklam
Sony wypuscil nowa wersje programu PMB, niby umie laczyc pliki, ale jakos tego nie moge znalezc, a Wy ?

Przy tworzeniu w PMB dysku AVCHD po kolei:
Manipulacja - Utwórz dyski - Utwórz dyski AVCHD - pojawi się okno i wejść w Ustawienia (lewy dolny róg okna) - Tworzenie dysku - zaznaczyć ptaszka w opcji Utwórz dysk umożliwiający płynne odtwarzanie ...
To wszystko.
 

andsie

New member
Witam,
Panowie prószę o pomoc. !!!
Mam problem z multiAVCHD odnośnie tworzenia "Create motion chapters". Nie udało mi się tego zrobić. W trakcje robienia kompilacji wychodzi błąd i program przestaje pracować. Zainstalowałem wszystkie zalecane sterowniki.
W trakcie testu programem multiTEST wynik dla VC-1 jest negatywy.

Próbowałem z różnymi kodekami m.in z K-lite, ale niestety problem pozostał.

Może jakieś sugestie w tym temacie.
Nie chcą zmieniać systemu na Win XP

Mam system Windows 7 64 bit. Ten sam problem występuje przy wersji 32 bitowej.
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Po roku "oddalenia" się chciałem sie pobawić ale:
pod XP [błąd AVSinfo] blokuje mi jakakolwiek zabawę.
Po W7 nie chce sie w ogóle zainstalować.
Jakieś porady ?
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Przy tworzeniu w PMB dysku AVCHD po kolei:
Manipulacja - Utwórz dyski - Utwórz dyski AVCHD - pojawi się okno i wejść w Ustawienia (lewy dolny róg okna) - Tworzenie dysku - zaznaczyć ptaszka w opcji Utwórz dysk umożliwiający płynne odtwarzanie ...
To wszystko.


To nie jest nowa funkcja, to funkcja stara jak świat, a kolega pisał o nowej.
 

leonid113

Member
AVCHD kamera programy

Szanowni koledzy jestem tu nowy, dopiero zaczynam moją zabawę z HD , dlatego postanowiłem się tu zalogować gdyż widzę,że macie bardzo duże doświadczenie w tej materii.Zacznę może od początku tzn. do tej pory posiadam kamerę Panasonica NV-GS250 na kasetki miniDV,kompa o konfiguracji: płyta Intel DH55TC, procesor Intel Core i3-530 2,93 GHz 4MB LGA1156 , pamięć operacyjną 2x2GB 1333MHz DDR3 non-ecc cl9, dwa dyski 500G SATA(Seagate i Samsung, karta grafiki GF GT220 1 GB Gigabyte 128 bit PCI-E no i nagrywarkę PIONEER DVR-S118L oraz kartę do przechwytu Pinnacle AVDV 500.Co do oprogramowania to pracuję na Windows XP PRO,Pinnacle Studio HD ULTIMATE Collection wers. 14.0.1.7 oraz Nero Vision 7.0.11 i jest wszystko OK tzn z obróbką.W związku z zamiarem przejścia na HD mam zamiar kupić kamerkę Panasonica HDC-SDT750 tą 3D i moje pytania to:
1. Czy mój sprzęcik nie jest za słaby do obróbki HD
2. Którym najlepiej z tych programów co mam obrabiać HD
3. Który program da mi najlepszy wynik wypalając pliki AVCHD do zwykłego DVD do pooglądania dla rodziny,bo z tego co przeczytałem to AVCHD to pliki źródłowe będą z tej kamerki i mogą one być również nagrane na płytkę ale nie wszystkie odtwarzacze czytają AVCHD.Ja mam PS3 to chyba po problemie do oglądania i jako archiwum?.
4. Czy jeśli nagram materiał z tą przystawką 3D to czy będę ten materiał użyć do nagrania zwykłych płytek z AVCHD i DVD.
5. Jakie najlepiej użyć ustawienia na tej nowej kamerze aby uzyskać najlepsze rezultaty do dalszej edycji.
6. Ile godzin materiału zapiszę na karcie 32 G class 10 w AVCHD i nagrywając w 3D.
Chciałem to jakoś wszystko ogarnąć w takim małym skrócie :) , nie wiem czy mi się to udało,ale będę wdzięczny jeśli mnie ktoś pokieruje i pomoże.
Pozdrawiam wszystkich serdeczni.
 

_Wrobel_

New member
Witam,
Od niedawna zacząłem moją zabawę z obróbką materiałów HD, a widząc, że macie duże doświadczenie pozwolę opisać swój problem.

Chciałbym łączyć materiał z kamery jak najbardziej bezstratnie (bez zbędnych wodotrysków). Ostatnio wpadł mi w ręce program Smart Cutter v1.3.8 który służy do cięcia i łączenia plików m.in. mts. Łączenie plików jest bezstratne z przekodowywaniem tylko klatek kluczowych (na początku i końcu przycinanego fragmentu). Dużym plusem tego programu jest to, że pozostawia po łączeniu strumień napisów z kamery - PGS (z datą i godziną) na czym nie ukrywam bardzo mi zależy.

Po pierwszych próbach całość wygląda przyzwoicie. Rezultaty oglądane za pomocą programu Splash PRO i wyglądają idealnie.

Niestety podczas oglądania materiału na Xtreamer Pro fw. 2.6.0 pojawia problem - w miejscach łączenia jest widoczne małe przycięcie (na ułamek sekundy obraz robi się czarny), po czym całość idzie poprawnie do następnego łączenia.

Czy ktoś ma z Was doświadczenia z tym programem i odtwarzaniem na HDD playerach ?

Pozdrawiam,
Wrobel
 

gaspar

New member
Temat cięcia materiału HD to temat rzeka!! Chodzi o kwestie ciecia po klatkach kluczowych. Przetestowałem dziesiątki programów tych bez rekodowania i niestety żaden mnie nie zadowolił, bo w miejscach cięcia pojawia się to o czym piszesz.
Jeśli potniesz materiał w key-frame'ach (klatki IDR) to problemu nie ma, ale jeśli chcesz być bardziej dokładny i potniesz po klatkach typu P lub B, to ZAWSZE będziesz miał takie efekty.

A więc, jeśli nie zależy Ci na dokładności cięcia (pamiętaj, że H264 ma zupełnie inny GOP niż DVD MPEG2, a więc kolejne klatki kluczowe są dalej od siebie oddalone) to tnij po klatkach IDR (I), ale może być tak, że stracisz sekundy cennego fragment z klipu, natomiast jeśli chcesz być dokładny, to niestety musisz przekodować materiał, wówczas kodek od nowa "ułoży" sobie klatki i miejsca cięcia będą idealne, bez żadnych "cyrków" :)
Możesz przyjąć przekodowywanie z tym samym bitrate, co materiał źródłowy, a więc nie stracisz "oryginału", a przynajmniej i tak nie wychwycisz różnicy :)

Powodzenia!
 

_Wrobel_

New member
Dziekuje za informacje. Z tego co zrozumiałem to do przycinania plików mts (kodek h.264) w miejscach klatek kluczowych też Ci się nie udało znaleść programu? No nawet oddałbym te kilka chwil materiału w zamian za poprawną jakość materiału wyjściowego.

pozdrawiam
P.S.
 

gaspar

New member
No to żebyś się nie zdziwił, że np. klatki kluczowe są rozmieszczone co 64 albo co 128 klatek (klatki IDR, czyli pełne informacje), a więc policz sobie, że możesz stracić nawet ponad 5 sekund materiału (w zależności jakie masz źródło i jak kodek ustawiał keyframe'y)... Czasem 5 sekund to baardzo dużo, no ale to już Twój wybór ;)
Zainteresuj się programem Videoredo, który ładnie pokazuje typ aktualnej klatki na osi czasu. Możesz w nim w dziecinnie prosty sposób pociąć materiał po klatkach kluczowych i zapisać bez przekodowywania. Jeśli potniesz idealnie po IDR'ach, to wynik będziesz miał również bez zarzutu :)
 

xgrzesx2

New member
Nie chce zakładać nowego wątku więc pozwoliłem sobie zadać pytanie tutaj. Czy do obróbki wideo 1080/50p (Panasonic SD900) wystarczy laptop w takiej konfiguracji ?

Procesor: Intel Core i7-2720QM (Od 2.2 GHz do 3.3 GHz, 6 MB cache)
Pamięć RAM: 8192 MB (SODIMM DDRAM3, 1333 MHz, maks. 16 GB)
Dysk twardy: 1280 GB (2 x 640 GB) SATA 7200 obr.
Karta graficzna: nVidia GeForce GT 555M Wielkość pamięci karty graficznej 3072 MB DDR3 (pamięć własna)
 

marder

Member
Nie chce zakładać nowego wątku więc pozwoliłem sobie zadać pytanie tutaj. Czy do obróbki wideo 1080/50p (Panasonic SD900) wystarczy laptop w takiej konfiguracji ?

Procesor: Intel Core i7-2720QM (Od 2.2 GHz do 3.3 GHz, 6 MB cache)
Pamięć RAM: 8192 MB (SODIMM DDRAM3, 1333 MHz, maks. 16 GB)
Dysk twardy: 1280 GB (2 x 640 GB) SATA 7200 obr.
Karta graficzna: nVidia GeForce GT 555M Wielkość pamięci karty graficznej 3072 MB DDR3 (pamięć własna)
Trudno sobie wyobrazić lepszy.
 
Do góry