Pliki AVCHD - co z nimi robić?

david8213

New member
To pobierz sobie wersję splash Lite jest freeware
też jest bardzo dobra

Polecam też sprzęt ferguson ariva T55 - tylko 160zł
Czyta nasze pliki m2ts bez problemu
 

slimak

New member
Bez reklam
Możesz jaśniej zadać pytanie?

AVCHD (1)– normalny standard nagrywania kamer.
1920×1080 ; 1440×1080; 1280 x 720
23.976, progressive; 29.97, interlaced; 25, interlaced;
up to 18 Mbit/s (DVD media)
up to 24 Mbit/s (all other media)

AVCHD (2)– rozszerzony standard nagrywania kamer stosowany we wszystkich nowych kamerach z trybem 1920x1080 50p.
1920×1080 ; 1440×1080
59.94, progressive; 50, progressive;
up to 28 Mbit/s .

W pliku z mojej kamery jest jeszcze dodatkowa informacja o profilu High@L4.2; ReFrames 4.




Na odtwarzaczu mmedialnym poprostu chodzę sobie po folderach karty SD wyjętej z kamery.

Czyli takich możliwości jak Splash PRO nie ma.
splash_pro_ex_hd_camcorder_menu_avchd.jpg
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Nazwa pliku = data+czas i to mi wystarcza. Ten zrzut z ekranu programu wygląda jak menu odtwarzania w mojej kamerze. Zresztą i tak w finale łączę/dzielę/wycinam ileśtam plików m2ts w jeden któremu nadaję nazwę w formie "nazwa wydarzenia - data wydarzenia.m2ts".
Mój odtwarzacz podobnie jak większość współcześnie sprzedawanych odtwarza bez problemu 1080/50p.
 

darek05

New member
Witam wszystkich !

Zgłaszam się do was z bardzo irytującym mnie problem. Tak więc zacząłem się bawić programem Avid Studio 1.1, którym mam zamiar skleić trochę filmów i zdjęć z wycieczki. Wszystko idzie mi całkiem sprawnie, ale nie wiem dlaczego importowany do programu materiał filmowy nie ma dźwięku. Kamera która posiadam nagrywa pliki w formacie AVCHD .mts. Pliki te w każdym z odtwarzaczy jaki posiadam na komputerze odtwarzane są z dźwiękiem. Tylko w tym programie bez, co uniemożliwia mi pracę. Czy ktoś miał może taki problem ? I jest w stanie zasugerować mi jak się z tym uporać ?

Pozdrawiam
 

MIKIWALDO

New member
Przy problemach z audio w wersji 1.1 trzeba podmienić jedną z "bibliotek".
Zerknij do mojego pierwszego postu. U mnie działa prawidłowo.
 

marttino

New member
Witam, zaszalałem kupiłem vegas sony 11 i .... okazuje się, że nie potrafię stworzyć filmu full hd....., obraz smuży się, opcji jest tyle,że nie wiadomo co wybrać. Czy może mi ktoś powiedzieć jak zapisać plik z jakimi ustawieniami??
Będę wdzięczny za odp.
 

marttino

New member
attachment.php


tzn. smużenie wynika prawdopodobnie z przesyłania kablem hdmi do telewizora
danych zapisanych w formacie mpeg2, wydaje mi się że zapisane pliki wyjściowe są dobrej jakości?
może jeszcze doprecyzuje: są to dane pliku jaki importuje z kamery do komputera
 

Attachments

  • sony.jpg
    sony.jpg
    13 KB · Wyś: 1216
Ostatnia edycja:

fransua

New member
Za wiele mi te parametry nie powiedziały. Właściwości dostępne po Windowsem są biedne jeżeli chodzi o treści, zawartość itp. Jak już wspomniałem za pomocą MediaInfo (mały program) można wyłuskać więcej. No ale widzę, że masz problemy z ustawieniem właściwego presentu w Vegasie tak by był on zgodny z Twoim nagraniem. Ustawia się to w dość banalny sposób. Po uruchomieniu Vegasa wejdź:

a następnie w nowym oknie wybierz

Znowu wyświetli ci się okno, w którym wskazujesz nagranie na którym będziesz pracował. Od teraz Vegas pracuje na natywnym nagraniu. Po montażu program "podpowie" ci jak najlepiej wyeksportować nagranie by było zbliżone oryginalnemu.
 

marttino

New member
w takim razie podaje to co widzi program mediainfo, czy to max olverall bit rate dla mojego pliku to 24? Czy teraz coś więcej widać?
attachment.php
 

Attachments

  • mediainfo.jpg
    mediainfo.jpg
    178,4 KB · Wyś: 1585
Ostatnia edycja:

fransua

New member
Niczego dziwnego w tym nagraniu nie widzę. Skoro smuży ci oryginalne nagranie możliwe, że ustawiłeś zły czas migawki. Pierwsze dwa parametry podają średni i maksymalny bitrate do nagrania. Mówiąc szczerze to dość chaotycznie opisujesz problem.

tzn. smużenie wynika prawdopodobnie z przesyłania kablem hdmi do telewizora
danych zapisanych w formacie mpeg2, wydaje mi się że zapisane pliki wyjściowe są dobrej jakości?
może jeszcze doprecyzuje: są to dane pliku jaki importuje z kamery do komputera

okazuje się, że nie potrafię stworzyć filmu full hd....., obraz smuży się, opcji jest tyle,że nie wiadomo co wybrać. Czy może mi ktoś powiedzieć jak zapisać plik z jakimi ustawieniami??
Będę wdzięczny za odp.


Jak ustawić Vegasa opisałem. Z wypowiedzi coś importujesz, ni z gruchy pojawia się mpeg2. To gdzie to smuży ? Na oryginalnych plikach na TV odtwarzając to z kamery czy po montażu, po eksporcie ? Eksport ustawia się tak by był zgodny z natywnym nagraniem. Pomijam tutaj FHD w 50p. Tu trzeba przerobić na 50i jeżeli chce się to wypalić na płytę BD. Są już ponoć odtwarzacze co to czytają ale lepiej trzymać się standardów.
 

kamelak

New member
Witam mam zamiar kupic aparat sony co nagrywa filmy w tym formacie avchd jest to dla mnie problem bo mam tv samsung b651 ktory odtwarza wiekszosc plikow,ale niestety tego pliku mts niechce wiec zabralem sie za poszukiwanie jakiegos programu do konfertowaniu znalazlem xilisoft hd video converter wszystko fajnie odpalam program i wyskakuje blad szukalem wszedzie i nikt mi pomoc niemoze prosze o jakos rade ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting
 

rozk_rock

New member
Mam szybkie pytanie,
jeżeli włożę kartę pamięci z kamery z plikami avchd do czytnika kart pamięci w komputerze i je skopiuje na dysk to będą one edytowalne i do odtworzenia, czy aby je odtworzyć muszę użyć kamery do przechwycenia ich?
 

nagdob

Member
Bez reklam
Mam szybkie pytanie,
jeżeli włożę kartę pamięci z kamery z plikami avchd do czytnika kart pamięci w komputerze i je skopiuje na dysk to będą one edytowalne i do odtworzenia, czy aby je odtworzyć muszę użyć kamery do przechwycenia ich?

Po pierwsze nie ma plików AVCHD, tylko struktury AVCHD. Po drugie do kompa możesz ściągnąć pliki .mts lub .m2ts I te właśnie możesz odtwarzać lub edytować. Ale czym i jak to czytać, czytać i jeszcze raz czytać właśnie ten wątek, od samego początku. Długi, ale warto.
 

david8213

New member
Do plików m2ts używam programu canopus neo. Podczas edycji nie zacina się, na nic nie trzeba czekać. Ogólnie super. Ma natomiast jedną wadę.
Podczas zapisu do pliku wyjściowego, z m2ts na m2ts (po dodaniu przejść, napisów itp) sama przeróbka trwa 4x dłużej niż materiał. Czy zna ktoś sposób aby to przyspieszyć ?

PC jest dobry.
4 rdzeniowy Intel z 12Mb cache
1Tb Seagete
Grafika 1gb Geforce GT

Kamera Panasonic HDC-SD200 (*.m2ts 17Mbit/s 1920x1080)
 
Ostatnia edycja:
Do góry