Pliki AVCHD - co z nimi robić?

angostura

New member
Re

A mogę prosić o małą podpowiedź. W oknie General Media split at (MiB) ustawiłem 4000 ale plik wyjściowy i tak mi powstał jeden 7 GB a to na FAT32 nie wejdzie.
 
Ostatnia edycja:

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
To dziwne, bo robiłem to dziesiątki razy i nigdy nie było problemów. Możesz to jeszcze zrobić bezpośrednio w tsMuxer z ustawieniem odpowiedniego split i z zapisem wyniku jako AVCHD. Ponieważ będzie to struktura dla płytki AVCHD, musisz więc ją wczytać do multiAVCHD poprzez np playlist i wynik zapisać, którąś z opcji dla SDHC (oczywiście bez menu).
 

pawels_123

New member
Witam,
Mam pewien problem z odtworzeniem na PS3 dysku nagranego przy użyciu Sony PMB (wersja 5.2.xxx).
Ponieważ nie mam nagrywarki BR, z filmów nagranych kamerą (Sony SR11) utworzyłem dysk AVCHD i zgrałem na DVD. Program PMB utworzył mi do tego dysku menu, z możliwością wyboru scen itp.
Niestety takiego dysku nie chce mi odtworzyć PS3.
Rozpoznaje, że jest to dysk AVCHD, ale niestety przy próbie odtworzenia przez chwilę jest czarny ekran, a następnie powrót do systemu.
Taki dysk natomiast, bez problemu mogę odtworzyć na komputerze, przy pomocy dołączonego do tej kamery player`a AVCHD.
Może miał ktoś podobny problem i wie jak go rozwiązać ?
Może problemem jest to, że kamera nagrywa w PAL (1080i/50Hz), a konsolka jest z USA (chociaż wątpię, że to jest problem, bo mogę odtwarzać pojedyńcze pliki m2ts) ?
Próbowałem różnych ustawień w PMB i efekt jest ten sam :(
Na razie PMB mi wystarcza, bo potrzebuję szybko zrzucić zawartość z kamery na płytki.
Będę wdzięczny za jakieś sugestie.
 

ireo

New member
Sydon777, dziękuję za krótki przegląd rozwiązań ale widzę, że trzeba będzie po raz kolejny sięgnąć do portfela. Na razie chyba skupię się na archiwizacji ponagrywanych kawałków np. na jakimś dysku zewnętrznym, żeby mi gdzieś nie pouciekały, a potem będę kombinował jak rozwiązać problem edycji i odtwarzania. A tyle lat udawało mi się bronić przed posiadaniem telewizora...
 

AVCHD

New member
Witam.
Po Twoich wypowiedziach wnioskuję iż znasz się na rzeczy i mam do Ciebie pytanie, może Ty wreszcie mi pomożesz.
Więc gdy odtwarzam pliki .m2ts (AVCHD) to obraz tak jakby zacina, szatkuje ale może to być wina zbyt słabego komputera: Intel Core 2 Duo E6400, 2 GB ramu, GeForce 7950 GT, więc to pomińmy.

Moje pytanie: Jaki znasz dobry program do konwertowania z AVCHD na mpeg? większość osób którym nagrywam filmy chcą jednak jeszcze film na płycie DVD, o AVCHD to nie mają zielonego pojęcia.

Do tej pory próbowałem konwertować programem FreeHD Converter - i wszystko jest ok ale przy szybszym ruchu kamery film delikanie mówiąc "szatkuje"

Czy masz może jakiś sposób na rozwiązanie mojego problemu? Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam.
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Pawels_123
To co opisujesz dla mnie jest zaskakujące i nie mam pojęcia dlaczego coś takiego może mieć miejsce. PS3 zawsze odtwarzał mi płytki nagrane w PMB bez problemu.

AVCHD
Twój komputer nie jest za słaby do odtwarzania plików AVCHD - musisz mieć jakiś konflikt w kodekach. Spróbuj zainstalować sobie Splash Lite
Najwygodniej tworzyć płytki DVD bezpośrednio w programie, który jest dołączany do kupowanej kamery. Można też do tego celu użyć programu multiAVCHD.

Przy okazji chcę zwrócić uwagę na pewien problem przy publikowaniu swoich filmów AVCHD na You Tube. Zrobiłem dwuczęściowy film z Wielkiego widowiska w Zakolu Wisły z imponującym pokazem sztucznych ogni (YouTube - Wielkie Widowisko Plenerowe na Wiśle 2010 w HD cz.1 - smoki, lasery i fajerwerki YouTube - Wielkie Widowisko Plenerowe na Wiśle 2010 w HD cz.2 - smoki, lasery i fajerwerki). W tle szła muzyka, ale nie ona była moim celem nagrywania. Zresztą nieprzerwana kanonada wystrzałów czyni tę muzykę mało ciekawą w odsłuchu. Natychmiast dostałem informacje z YT o naryszeniu praw autorskich. Czy nie jest to absurdalne? Nie zawsze przecież można dawać muzykę generowaną komputerowo. Gdzie jest to możliwe, to tak czynię. Ale mam pozbawiać pokaz sztucznych ogni przynależnego im naturalnego odgłosu wystrzałów? Dotyczy to zresztą i innych moich filmów, gdzie obraz pozbawiony związanego z nim dźwięku traci sens. Jesteś np gdzieś na wakacjach i filmujesz jakiś bardzo interesujący zabytek architektury, ale przypadkowo zarejstrowałeś jakiś fragment muzyki dochodzacy z pobliskiej kawiarni (zakładam, że jej właściciel ma licencję na jej publiczne odtwarzanie) i nie można tego umieścić na YT, bo zainstalowane systemy identyfikacji utworów wyłapią to. Dlaczego jeżeli coś było publiczne nie może być dalej publiczne? Czy te "prawa autorskie" rzczywiście mają prawo tak dalece ograniczać nam swobodę? Może ktoś mając lepsze rozeznanie prawnicze, napisze kilka słów na ten temat. Piszę o YT, ale to ściśle związane jest z wątkiem, bo właśnie pliki AVCHD z czasm staną się dominującymi plikami filmowymi umieszczanymi na portalach społecznościowych. Oczywiście możemy nic nie publikować, ale przecież na tych portalach publikują swoje filmy nieprzebrane rzesze amatorów i to stanowi dla wszystkich źródło informacji nie mające sobie równych. Mamy w pewnym sensie "moralny" obowiązek włączyć się w to wspólne dzieło, jeżeli z niego chcemy także korzystać. My pokazujemy to co jest w zasięgu naszej kamery, inni to co jest w zasięgu ich kamery i tak powstaje kompleksowy obraz świata i wszelkich wydarzeń w nim zachodzących.
 

crazy4you

New member
Witam serdecznie chciałabym prosić o pomoc... mam nagrany film w formacie AVCHD potrzebuję go podzielić na kawałki następnie dodać napisy i przejścia. Napisy i przejscia mogę zrobić programem Sony Vegas ale nie wiem jakim programem pociąć film na kawałki. Czy mogę liczyć na pomoc? Pozdrawiam serdecznie Sylwia
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Jeżeli masz zamiar korzystać ze Sony Vegas, to przecież tam możesz dzielić dowolnie film.
Jeżeli natomiast chcesz jakiś długi plik AVCHD podzielić szybko i bez przekodowania to możesz to zrobić w tsMuxer
 

mrtalaga

New member
Witam. DO Obróbki plików AVCHD używam Corel VideoStudio Pro X3. Jednak w ostatnim projekcie podczas konwersji program sie wykrzacza... Przypuszczam że któryś plik AVCHD zgrany z kamery jest "uszkodzony" (niby działa ale coś z nim nie tak). Zna ktoś jakiś program na sprawdzenie plików AVCHD :D ?? Ewentualnie proszę o radę co jest nie tak :)

Pozdrawiam Michał
Panasonic HDC-SD66.
 

kradzan

New member
Witam wszystkich...
Czy ktos moglby prosze jeszcze raz podac strukture kataloogow jaka tworzy HD Writer przy zrzucaniu plikow mts na dysk PC?
Kolega Sydon777 kilkadziesiat stron temu opisal jak oszukac HD Writera, aby mozna bylo pracowac z plikami innych kamer niz Panasonic. U mnie podmiana katalogu BDMV nie dala oczekiwanego rezultatu. Program nadal nie widzi plikow. Czy to mozliwe zeby moja kamera Canon HF11 miala w katalogu BMDV inna strukture plikow i to bylo powodem problemu?
Strukture, ktora utworzylem ja wedlug wskazowek Sydon777 wyglada tak:
c:\
|-PANASONIC
..|-HDWRITER
....|-DOWOLNA_NAZWA_PROJEKTU
......|-MISC
......|-PRIVATE
........|-AVCHDL
..........|-AVCHDIN
..........|-BMDV

Co robie zle?

Pozdrawiam
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Witam wszystkich...
Czy ktos moglby prosze jeszcze raz podac strukture kataloogow jaka tworzy HD Writer przy zrzucaniu plikow mts na dysk PC?
Kolega Sydon777 kilkadziesiat stron temu opisal jak oszukac HD Writera, aby mozna bylo pracowac z plikami innych kamer niz Panasonic. U mnie podmiana katalogu BDMV nie dala oczekiwanego rezultatu. Program nadal nie widzi plikow. Czy to mozliwe zeby moja kamera Canon HF11 miala w katalogu BMDV inna strukture plikow i to bylo powodem problemu?
Strukture, ktora utworzylem ja wedlug wskazowek Sydon777 wyglada tak:
c:\
|-PANASONIC
..|-HDWRITER
....|-DOWOLNA_NAZWA_PROJEKTU
......|-MISC
......|-PRIVATE
........|-AVCHDL
..........|-AVCHDIN
..........|-BMDV

Co robie zle?

Pozdrawiam


Napewno jest to zła struktura
1. Nie podajesz co masz pod BDMV,
2. Nazwałeś folder BMDV, którego nie ma w specyfikacji.
 

kradzan

New member
Moja kamera w swoim katalogu glownym tworzy:
-MISC
-AVCHD
.|-AVCHDTN
.|-BDMV
...|-BACKUP
...|-CLIPINF
...|-PLAYLIST
...|-STREAM

Podmienile caly katalog BDMV wedlug wskazowek, ale HD Weiter sie nie nabral, wiec domyslilem sie, ze struktura BDMV jest inna.
Mam zamiar skopiowac tylko pliki mt2s [czy to zadziala?] ale musze wiedziec gdzie to wrzucic...
 
Ostatnia edycja:

kradzan

New member
Udalo mi sie naklonic HD Writer'a, aby odczytal pliki z kamery [Canon HF11]. W tym celu uzylem funkcji kopiowania z kamery na karte pamieci. Po tej operacji HD Writer widzi pliki zapisane na karcie pamieci i mozna bezproblemowo importowac nagrania na dysk PC.
Mam nadzieje, ze komus sie przyda.
Pozdrawiam
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam wszystkich...
....
jak oszukac HD Writera, aby mozna bylo pracowac z plikami innych kamer niz Panasonic. U mnie podmiana katalogu BDMV nie dala oczekiwanego rezultatu. Program nadal nie widzi plikow......

Co robie zle?

Pozdrawiam

Aby opisana przeze mnie "immunologia stosowana" nie powodowała odrzutu obcych elementów (plików), muszą być spełnione określone warunki:
-folder gdzie umieszczamy swoją strukturę musi być "zarejstrowany" w HD Writer, aby program wiedział gdzie ma szukać
-folder AVCHDTN musi być wypełniony odpowiednimi plikami w formacie Panasonic
-folder BDMV musi zawierać nazwy plików we właściwym formacie (bowiem zapisywane bywają jako długie i jako krótkie - 8.3)
Aby folder AVCHDTN miał właściwą zawartość (pliki ikon) najlepiej pobrać jakąś strukturę z netu lub od kogoś kto ma Panasonica.
Sposób opisany ostatnio przez ciebie jest dobry, ale nie dla każdej kamery musi być skuteczny.
Aktualnie jest jeszcze inna możliwość, bo w multiAVCHD jest opcja zapisu wynikowej struktury na karcie SDHC dla Panasonic. Można więc dowolne pliki poprzez multiAVCHD zapisać na karcie SDHC w formacie Panasonic (powstanie więc właściwa zawartość folderu AVCHDTN) i strukturę tę można zaimportować przez HD Writer i dowolnie ją edytować. Taka możliwość jest bardzo cenna, gdy np. chcemy reedytować jakiś duży plik już poprzednio zmontowany. Jeżeli użyjemy do rozcięć np tsMuxera, to on "brutalnie" będzie ciął nie zwaracając uwagi na charakter klatek przy rozcięciu. W ten sposób początkowe klatki najczęściej nie zawierają wystarczająco pełnych informacji do ich prawidłowego rozkodowania i po sklejeniu wycinków w nowy plik, powstają zaburzenia obrazu przy jego odtwarzaniu. Bez większego problemu taką reedycję zmontowanego już pliku można zrobić w PMB, bo nowe wersje tego programu skanują każdy plik wstawiony w folder zarejstrowany przez program i dorabia on sobie brakujące pliki informacyjne. Wadą PMB jest niesamowicie długi czas wykonania cięć, bo materiał jest rozkodowywany i ponownie kompresowany. Jakość otrzymanych plików wynikowych jest znakomita i nawet trudno się zorientować czy było przekodowanie, no ale ten czas... HD Writer pod tym względem jest idealny, ponieważ nie pozwala robić cięć na dowolnej klatce, tylko samoczynnie przeskakuje do najbliższej kluczowej. Dzięki temu może obejść się bez przekodowania materiału i przepisać całą zawartość pliku od miejsca rozcięcia.
Pod tym względem bezradny jest też program Power Director Cyberlink ze swoim SVRT. Jeżeli na linii czasu ustawi się oryginalne pliki z kamery (a więc z poprawnymi klatkami początkowymi) program je zmontuje błyskawicznie i całkowicie poprawnie, łącznie z synchronizacją A/V. Nie potrafi tego zrobić jednak na plikach wycinanych i wszystko od nowa przekodowuje. Proces jest dość szybki (zwłaszcza jeżeli mamy wspomaganie sprzętowe) ale jakość mierna. Pod tym względem Pinnacle Studio jest zdecydowanie lepszy.
Lata mijają, a my ciągle musimy stosować "multikombinacje" programowe, jeżeli nie chcemy nic tracić na jakości i w miarę szybko montować i to na przeciętnych komputerach.
 
Ostatnia edycja:

oleq

New member
Witam,

Proszę o podpowiedź, która to z opcji w multiAVCHD zapisuje na kartę SDHC w formacie Panasonic. Dzięki.
 
Ostatnia edycja:

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Po edycji projektu (bez menu) w multiAVCHD należy użyć przycisku Start i otworzy się zakładka "select destination media and playback device type" i tu są opcje do zapisu na SDHC dla Panasonic
 

DiabełBoruta

New member
Pozdro
HD Writer okazał się dla mnie idealny, parę kliknięć i wprost z kamery powstaje na płycie BD-R
film z prostym menu (tylko jakieś 6h :lol:) ale...
ale tylko z pamięci kamery a co z kartą ?
Zrzuciłem wszystko bezpośrednio z pamięci wewnętrznej i z karty na dysk, HD Writer jednak
mimo zarejestrowanego folderu zobaczył z tego tylko zdjęcia.
Użyłem więc do zrzutu HD Writera, wszystko z karty i z pamięci skopiowałem do jednego folderu
HD Writer pięknie sobie poskładał 98 klipów na swoje kawałki po 3,99 GB i wszystko cacy, tylko
czemu nie chce wypalić nic więcej poza 17 GB.
Wszystko zrozumiałe przy tworzeniu DVD ale BD.
Czy można jakoś to przeskoczyć ? Bo jak patrzę na inne programy to mimo wydania paru stów na
nagrywarkę i odtwarzacz BD odchodzi mi ochota na robienie filmów a mnożenie płyt DVD skoro jest BR

Dzięki za pomoc.
 

tej

New member
Szanowni Koledzy,

Nijak nie mogę uporać się z pikselozą, jaka niekiedy pojawia się w filmie AVCHD na łączeniu klipów poddanych wcześniej przycięciu.
Przeciętny widz może ich nawet nie zauważyć – ale one niestety są...
Śmieci owych nie ma, kiedy łączone klipy stanowią oryginalny, nietknięty montażem materiał z kamery.
Jak mi się wydaje nie ma też tego zjawiska, kiedy w klipie nie będzie przycięty jego początek, a jedynie usunięty jakiś dalszy fragment.
Pikseloza wystąpi jednak (chociaż nie zawsze), kiedy dołączony do filmu klip został pozbawiony jego początkowego fragmentu.
Czytałem kiedyś oderwane fragmenty wypowiedzi uczestników forum filmowych, że przyczyna tych zjawisk może tkwić w zastosowanej przez AVCHD kompresji międzyklatkowej oraz klatkach kluczowych, mających znaczenie w tej metodzie kodowania.
W jakiś sposób teza ta przylega do wyżej podanych zjawiak. Nie ma śmieci na dołączaniu nieprzyciętego klipu z kamery, w którym pierwszą klatką jest z pewnością owa klatka kluczowa. I są śmieci – kiedy dołączam klip, przycięty na klatkach pośrednich, a nie kluczowych.
Jeszcze dobitniejszym dowodem słuszności w/w tezy jest zjawisko braku pikselozy na łączeniu klipów, podzielonych w kamerze już po zapisaniu w niej filmu.

Kolega sydon777, wielce zasłużony autor niniejszego wątku napisał 1 kwietnia 2008: : [„Prawdą jest, że HD Writer szybciej obsługuje rozcinanie pliku ale też pozwala na cięcie tylko w określonych miejscach a więc chyba tylko na klatkach kluczowych” – co by dowodziło, że istnieje sprawdzony sposób cięcia niekolizyjnego.
Czy jednak tak faktycznie jest?
Obejrzałem uroczy filmik Kolegi sydona777 pt „Lot balonem nad Kraka Grodem” (gratujacje!), jednakże i tam wystąpiły liczne piksele na przejściach między scenami...

Mam do Kolegów ogromną prośbę: powiedzcie, czy istnieje sprawdzona metoda uniknięcia opisanego zjawiska? Będę niezmiernie zobowiązany za każdą podpowiedź.

Pozdrawiam – Ryszard

Ps. Moje „boje” prowadzę na innym niż opisywany w tym wątku poligonie.
Film AVCHD udaje mi się płynnie montować na słabym komputerze z użyciem Proxy, a Corel VideoStudio Pro X3 nie rekompresuje i nie przelicza filmu AVCHD w końcowym renderingu po zastosowaniu opcji „Optymalizacja MPEG2” tego programu.
Zmontowany w ten sposób film jest tożsamy z formatem źródłowym AVCHD, opuszczającym kamerę. Przeliczaniu podlegają wyłącznie fragmenty, poddane w montażu ingerencji (filtry, napisy, przejścia) i wtrącone obce klipy i zdjęcia.
Program ten znalazł więc lepsze rozwiązanie od Cyberlink Power Director, w którym rekompresja i przeliczanie występuje w określonych przypadkach montażu.
Zmontowany film poddaję authoringowi do formatu AVCHD/BDMV i wypalam na zwykłej płytce DVD w komputerowej nagrywarce DVD. Dopiero wyświetlanie filmu wymaga stacjonarnego odtwarzacza BR lub PS3.
Oczywiście dłuższe niż półgodzinne filmy trzeba wypalać na BD.
Jedyną bolączką montażu w tym programie (w innych zresztą również) jest opisane wyżej zjawisko.
Gdyby metody Szanownych Kolegów, opisane w niniejszym wątku pomogły zlikwidować owe śmieci – zaczerpnę z Waszego bogatego dorobku te sposoby i będę Panów chwalił na wszystkich odpustach:lol:!
 

Stilon

New member
Bardzo proszę o pomoc. Gdzieś podobny problem miał chyba Gucio50 ale nie jestem pewien. Otóż mam gotowy materiał w postaci pliku m2ts, który po wrzuceniu na płytę DVD albo na pendrive zapodaję na PS3. I tu wszystko jest ok, konsola odtwarza plik ale jest problem po ok 1,5-2min odtwarzania. Obraz zaczyna być niestabilny-przyspieszony. Robię podgląd danych podczas odtwarzania i na początku kiedy wszystko jest ok prędkość oscyluje w granicach 17 MB/s (czyli z taką wartością było zapisywane). Kiedy zaczynają się anomalia z prędkością odtwarzania parametr skacze do ok 30-40 MB/s, powodując przyspieszenie (niestabilne-trochę skaczące). Wspomnę jeszcze, że ten sam materiał czy z oryginalnego pliku czy ten nagrany na płytę lub pendrive, odtworzony w laptopie jest wyświetlany do końca prawidłowo. Czyżby wina konsoli ? Proszę o pomoc
 
Do góry