Pioneer 508 lub lx 5090?

jtd

New member
Bez reklam
Rybul, sprawdz jeszcze raz dokladnie czy masz format 14:9 pod HDMI przy ustawieniu dekodera na 720p(i), bo ja nie mam..
 

Rybul

New member
5090

Fakt.Przy ustawieniu dekoder an 720 p nie ma tego formatu.Ale powiem Ci,ze ja z 720p wogole nie korzystam-kanaly sd ogladam 576 a full hd 1080i.
Pozdro
 

jtd

New member
Bez reklam
To jak, wchodzisz na jakis kanal HD i potem wchodzisz do menu dekodera i przelaczasz na 1080? Potam gdy wracasz na kanal SD, znow wchodzisz do dekodera i przelaczasz na 576?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
asoz napisał:
(...) Z drugiel strony Kuro lepiej prezentuje się bez głośników.
Lech100 napisał:
Dzieki za rade,dokupie dolny.Uwazam rowniez, ze ladniej wyglada bez.
Kwestia gustu. Dla mnie najlepiej wygląda z bocznymi głośnikami a najbardziej oszpecony jest z głośnikiem dolnym.

Rybul napisał:
No z ta jasnoscia,a raczej tym,ze 508 po prostu mocniej swieci,to chyba nie odkrylem nic nowego.508 jest hd ready-pikseli jest mniej wiec sa wieksze,tym samym ilosc luminoforu wieksza co przeklada sie na to ,ze 508 mocniej po prostu swieci(fakt,ze stwierdzenie -jasniejszy- nie jest do konca trafne). (...)
Ilość luminoforu jest większa na pixel w HD Ready, ale znowu w FULL HD pixeli jest więcej - na której matrycy jest więcej luminoforu? ;)

Rybul napisał:
A to zalezy
Od rozdzielczosci jaka ustawie na wyjsciu tunera.Jezeli wiem,ze program jest full hd 1080i wlaczam na tunerze 1080i-
Tutaj pragnę sprostować, że FULL HD to jest tylko i wyłącznie 1080p - 1080i tylko stoi obok FULL HD ;)

Pozdrawiam,
 

slawolw

New member
Mam pytanie, do 5090 dostałem glośniki boczne pdp s60, próbowałem je zamontować, ale wystają przed ekran - chyba powinny być na równo z ekranem? Na stronie Pioneera do 5090 podają model s62. Jak to u Was wygląda? Będę wdzięczny za info.
pzdr
slawol
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Planuje zakup drugiego TV i przymierzam sie do 508 lub 509. Kolega niedawno kupil 508XD wiec pojechalem do niego potestowac i porownac do LCD. Obraz na pionku bardzo dobry ale ... nie powalil mnie na kolana. I teraz mam problem ;) Obraz w SD lepszy od mojego Sharpa ale z 4 m (czyli tak jak ja ogladam) roznica juz nie jest taka bardzo widoczna. Jednak najdziwniejsze jest to ze sygnal HD na Sharpie (chyba ogolnie na LCDkach) jest duzo lepszy tzn jasniejszy i bardziej jaskrawy (tak najlepiej to moge ocenic). Na pionku kanaly HD tez sa bardzo dobre ale jednak troche ciemniejsze. Czy wszyscy tak macie czy moj kumpel cos zle poustawial? Ustawienia wzielismy z tematu z forum o pionkach 8 generacji
Z tego co moge ocenic to Kuro super kąty a w zasadzie ich brak, bardzo dobrze w SD, jednak HD nie rzuca na kolana przy LCD
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Dzieki @jtd no to juz mi rozwiales wszystkie watpliwosci ;) a wlasciwie teraz bede mial duza zagwozdke co kupic :hmm: W sumie przyszlosc to HD wiec raczej bede szukal czegos z LCD
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
tylko ja TV bede kupowal w przeciagu miesiaca wiec czasu nie mam za wiele ;) Najpewniej wezme znow Sharpa, tylko naczytalem sie troche zlych opinii o XL2 chociaz moj XL1 spisuje sie bardzo dobrze.
 

sanchopan

Banned
Ramzes765 napisał:
Dzieki @jtd no to juz mi rozwiales wszystkie watpliwosci ;) a wlasciwie teraz bede mial duza zagwozdke co kupic :hmm: W sumie przyszlosc to HD wiec raczej bede szukal czegos z LCD

To prawda - przyszłość to HD.
Ale to podobna przyszłość jak polskie autostrady: kiedyś będą, ale to jeszcze dłuuuuugo potrwa...:hmm:
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
@sanchopan zgoda nie wiadomo kiedy ale do SD to ja wole uzywac 100Hz TV Panasonica :grin:
HD wymiata i tylko dlatego zdecydowalem sie w ogole na zakup rok temu Sharpa. Pionek jest bardzo dobrym TV ale ja ogladam z 4 metrow wiec wielkiej roznicy w SD nie widac a w HD juz tak.
Moze rzeczywiscie te nowe modele Sonego 4500 beda jakims zlotym srodkiem ale ceny jakie sa zapowiadane sa wyzsze od KURO :hmm:
 

asoz

New member
Rzecz gustu. Dla mnie żaden tv szczególnie LCD nie ma ładniejszego obrazu od Pioneer'a ( HD ). Obraz w LCD jest sztuczny.
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
@asoz ja jestem daleki od zachwalania tylko jednego ale nie tylko w moim odczuciu w plazmie (mam na mysli Kuro 508XD) brak jest tego "uderzenia" w HD jakie jest widoczne w TV LCD. Co do "sztucznosci" obrazu to zgadzam sie co do sygnalu SD natomisat przy HD nie mozna mowic o zadnej "sztucznosci"
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
@Ramzes765

Bierz prezentację od KiKiego i sam się przekonaj we własnym domu co bije co na głowę :)

U mnie KURO wygrało na każdym sygnale z LCD więc nic nie jest do końca powiedziane.

Pozdrawiam,
 

asoz

New member
Plasmy mają jeden, bardzo poważny problem. W sklepach typu MM, gdzie jest duuuuużo jaśniej niż w domu, wyglądają, jak za przyciemnioną szybą. Ale idź sobie do sklepu takiego jak albatros w Gdańsku bądź Audiostrefa w Poznańu, tam mają specjalne pomieszczenia i zobaczysz co potrafi KURO. A co do LCD, dla mnie są sztuczne i na SD i na HD.
 
Do góry