Pioneer 508 lub lx 5090?

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zależy do czego . Do systemu obowiązującego w Polsce jeszcze przez lata 508 Xd jest lepszym rozwiazaniem bo lepiej przetwarza obraz do niższej rozdzielczości natywnej ekranu. Lepsza jest wyrazistość.
Płynność w modelu 5090 czy 6090 nie widzę róznicy.
Lekkie szarpanie obiektów przed kamerą występuje. Podobno da się to wyeliminować - ale jeszcze tego nie sprawdziłem.
 

Rybul

New member
5090

Przepraszam wszystkich za brak konkluzji.
5090 jest lepszy:
-lepsza czern
-lepszy scaler
-lepsza plynnosc szybko poruszajacych sie obrazow

Jak na moje oko to trzy roznice przemawiajace zdecydownaie na plus 5090

Jak cos jeszcze rzuci mi sie w oko dam znac
pozdr
 

asoz

New member
Mówiąc lepszy skaler, masz na myśli, że ze źródła niskiej rozdzielczości, takiego jak kabłówka, LX5090 wypada lepiej ?! Ja chyba też poprosze o fotki jeden obok drugiego bo Kiki mówi dokładnie odwrotnie.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
To musaiłby być niesamowicie dobry skaler w Full HD 9G i słaby w HD Ready 8G.

Przy okazji. Czy ktoś wie, czy Pioneer zaprzestał/zaprzestaje produkcji modeli HD Ready z serii 8?

ArtS :)
 

Rybul

New member
5090

Tak,mam podpiety dekoder przez hdmi.
Co do skalera-to moja subiektywna ocena,nie bede sie zarzekal.
Chociaz telewizory testowalem z odleglosci jakiej bede ogladal 5090 - 3m,20 cm-i z tej odleglosci lepiej ogladalo sie sygnaly sd(i te kiepskiej jak i dobrej rozdzielczosci) na 5090-nie ma poszarpanych krawedzi,konturow postaci,ktore z tej odleglosci jest zauwazalne w 508.
Mysle jednak,ze jezeli ktos oglada tv z odleglosci 4,5 m sytuacja bedzie odwrotna-wyostrzenie konturow z sygnalu sd na 508 przeobrazi sie w poprostu ostry obraz,a w 5090 obraz bedzie bardziej miekki,co bylo tez okreslane na tym forum jako `rozmyty`.

I jeszcze raz podkreslam,508 swieci mocniej,a nie jasniej,mysle,ze stwierdzenie `jasniej` wielu mniej zaawansowanych uzytkownikow moze wprowadzac w błąd.
 
Ostatnia edycja:

jtd

New member
Bez reklam
Skoro masz podpiety dekoder pod HDMI, powiedz ile w 5090 jest formatow obrazu pod HDMI? I jakie sa? (wymien formaty typu 4:3, punkt po punkcie, pełny, itd.) :) Z gory dzieki.
 

asoz

New member
Aha, dobrze zrozumiałem. Ja ma podobną, lub taką samą, odległość wiec mam nadzieję, że moje odczucia będą takie jak twoje.
 

Rybul

New member
5090

A to zalezy ;-)
Od rozdzielczosci jaka ustawie na wyjsciu tunera.Jezeli wiem,ze program jest full hd 1080i wlaczam na tunerze 1080i-i wtedy wskakuja mi 2 dodatkowe tryby- auto i dot to dot (jeszcze raz podkereslam ,ze bledy w menu w jezyku polskim sa zalosne i wkurzajace-mam angielski).Natomiast jezeli sygnal nie jest 1080i sa tylko te standardowe:full,zoom,4:3 itd, znane z 508.
 

pomidor7

New member
Witam wszystkich,
ja również od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem LX5090 i mam pytanie do tych którzy również kupili ten model. Czy przy włączeniu plazmy słyszycie delikatne "cyknięcie" i czy przy wyłączeniu panelu również wysteuje u was podobny dzwięk?
 

jtd

New member
Bez reklam
Ja mam 6080 i zawsze u mnie cyka.
Czyli jakkolwiek nie ma pod HDMI mojego ulubionego formatu dla kanalow SD 14:9 ? :(
 

Rybul

New member
5090

U mnie jest po hdmi 14:9 ale na wyjsciu tunera nie ustawiam rozdzielczosc 1080 tylko 1280 albo 576-i jest.
 

jtd

New member
Bez reklam
1280 :hmm:

Bez sensu, jesli pod troche mniejszymi rozdzielczosciami jest 14:9 to pod 1080 tez powinno byc.

Rybul - masz mozliwosc ustawienia 8g i 9g obok siebie, podlaczeniu tego samego materialu i zrobieniu nam fototestu :) ?
 
Ostatnia edycja:

Rybul

New member
5090

No wlasnie,nie wiem co to za sciema z tym 14:9.Jest po hdmi tak samo jak po component i scart.

Foto test juz niemozliwy :-( pioneek 508 jest juz u nowego wlasciciela.



aha !!! !!!! !!!!!
Wazne !!!

Wg nowego katalogu pioneera (fizycznie nie sprawdzalem),zadna z obecnych ich oryginalnych podstaw nie jest kompatybilna z 9 g !!!
9g ma po dwie dedykowane podstawy ( 2 na 60 cali glosniki z boku iz dolu,2 na 50 cali glosniki z boku i z dolu).

Tym sposobem moja nowa 5090 juz wisi ;-)
 
Ostatnia edycja:

Rybul

New member
5090

Albo full albo zoom.


Zreszta poki co przez jakis czas ogladajc tvbede mial power save 2 ,zoom,zmniejszony kontrast i jasnosc,orbiter wlaczony.
Uwazam,ze nawet tak doskonala technologia jednak pozostaje technologią plazmową-bede `docieral` ten tv,podobnie jak poprzednie.
 
Ostatnia edycja:

jaceloth

New member
Rybul napisał:
Czern ? zdecydowanie na plus 5090- w nim czern jest smolista,glebia obrazu jest niesamowita,rowniez przejscia tonalne perfekcyjne.W 508 czarny jest po prostu czarny.

czy porównywane ekrany są skalibrowane? bo jeśli nie to trudno mówić o miarodajności testu.
 
Do góry