Pioneer 508 lub lx 5090?

jtd

New member
Bez reklam
Jak mozna porownywac starego samsunga led z sony led ktore jeszcze nie wyszlo? Bez przesady...
A dane mam z amerykanskich forow, gdzie 9g lataja po domach juz od dawna.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

WuMike

New member
Bez reklam
Chodzi mi o technologie. Skoro "ten" Sony ma 0.00cd/m2 to znaczy, ze ma na pokladzie LED dimming, ktory, w zaleznosci od wyswietlanego obrazu zmniejsza intensywnosc podswietlenia panelu, w przeciwienstwie do plazmy.

Wlasnie dlatego Pioneer osiagnie wspaniala gradacje szarosci na skali zblizajac sie do czerni absolutnej, na co nigdy nie bedzie stac technologii LCD.

A coz to za roznica, czy stary Samsung, czy nowy Sony? LED to LED - jezeli nie swieci, to nie swieci ani w jednym, ani w drugim na "S"...
 

kini0

New member
Bez reklam
Gdybym miał wymienić swojego PDP SX 5080D na jakiegoś LCD, na pewno byłby to Sony. 52W4000 albo X3500 tudzież x4500... Sharp odpada- nie podzielam ogólnej histerii... dla mnie średniak.
 

-AS-

New member
Nie wymieniłbym mojego "strego" Kuro na żaden LCD, czy to będzie Sony, Sharp, czy inna firma. Powiem więcej, nie wymieniłbym mojego 42" TV nawet na najnowsze Sony 52" - nie ma mowy.

Czy wymieniłbym 428 na 5090 lub 6090? Tak, to jedyna opcja dla mnie. Na razie jeszcze czekam i się zastanawiam. Co mnie zniechęca, to fakt, iż za mojego 428 teraz dostałbym grosze (zapłaciłem rok temu 2000BGBP) - nie opłacałoby się go sprzedawać. Musiałbym go zachować i wcisnąć do sypialni, co oznacza konieczność zapłacenia całej kwoty za nowy TV (ok 2400GBP). Zobaczymy, na razie jest pora urlopowa i czeka mnie już za niedługo wyjazd.

Pozdrawiam
 

twi

New member
Witam,

mam od tygodnia LX5090 - (już miałem brać 508XD gdy "wpadł" do sklepu 5090 i decyzja była szybka). Na razie mam sygnał tylko SD (antena na dachu:( ) i DVD (w trakcie dalszych inwestycji:p ) - obawiałem się więc co zobacze na ekranie (pikseloza itp.).
Ale wszystko jest super - obraz z anteny bardzo przyjemnie się ogląda - DVD jeszcze lepiej. Nie mam porównania do 508 ale nie widzę żadnych problemów. Dodając jeszcze, że wszystko jest na ustawieniach fabrycznych to nic mi nie pozastaje jaki tylko gorąco polecić.
pozdrawiam,
twi

Aha jeszcze - odległość od TV to około 3m, strona wschodnia na wprost okna
 
Ostatnia edycja:

asoz

New member
Szczerze mówiąc jestem ciekaw Sony'ego x4500. W sumie nie chciałbym aby LCD'eki na LED'ach okazały się lepsze od plazm. Na dzień dzisiejszy jestem całym sercem za plazmami i jedyny wybór dla mnie na dzień dzisiejszy to Pioneer 9G. Mam nadzieję, że Sony LED okarze się nie tak dobry jak mówią.
Bo puki co nie wiemy nic. Po danych technicznych nic nie wywnioskujesz, a zdjęcia pokazują absolutnie czarnego Sony i niebieskiego Pioneer'a.
Z kolei to jedyne zdjęcie gdzie Pioneer jest " niebieski " wszędzie indziej smoła. Tak więc, poczekamy zobaczymy. Mam nadzieję, że Pioneer zje Sony LED.
 

jtd

New member
Bez reklam
Napisz cos wiecej, ile masz metrow do ekranu, czy po wylaczeniu dzwieku i przy ciszy w pokoju slychac jakies buczenie z tylu ekranu, czy widzisz dzialanie czujnika oswietlenia ?
 

twi

New member
żadnego buczenia nie zarejestrowałem (z miejsca do oglądania 3m ani będąc blisko 0,1m) - jedyne co to całkiem sporo ciepła jest w koło).
Co do czyjnika oświetlenia to prawdę mówiąc nie zauważyłem jakiejś różnicy (może robi to na tyle dyskretnie, że nie jest się tego świadomym) ale też nie starałem się tego sprawdzić i nie testowałem go w ten sposób
 

asoz

New member
Cóż, ja chyba dokupie. Jak policzyłem, że odlądając " Wiadomości " będe ciągnoł przeszło 1000 watów... A poza tym po co to wszystko ma się grzać ?
No chyba, że masz kino typu " wszystkow jednym " ale jak masz amplituner i całą resztę, to ja bym dokupił. Z drugiel strony Kuro lepiej prezentuje się bez głośników.
 

asoz

New member
Nie no policzyłem, tak jak piszą na stronie producenta.

TV 420W
amplituner 460W
sub 250W

Przeszło tysiąc. Wiem, że to nie jest pobór ciągły ale zmienny, mimo wszystko to dosyć sporo.
 

sanchopan

Banned
asoz napisał:
Nie no policzyłem, tak jak piszą na stronie producenta.

TV 420W
amplituner 460W
sub 250W

Przeszło tysiąc. Wiem, że to nie jest pobór ciągły ale zmienny, mimo wszystko to dosyć sporo.

Taaaa.... no współczuję takiej troski.:mrgreen:
To jest pobór MAKSYMALNY a nie jakiś "zmienny"!:hmm:
Plazma (jeśli dobrze zrozumiałem) pobiera tym mniej im ciemniejszy obraz, a wzmak i woofer - w dużym, ale prawdziwym uproszczeniu - tym mniej im ciszej słuchamy.
Podejrzewam, że - jeśli nie ryczy Ci sprzęt, a wiadomości ciężko tak słuchać - CAŁOŚĆ nie bierze więcej niż 300-400 W, a i to nie wiadomo czy nie są szacunki przesadzone.;)
A pobór mocy jest "zmienny" tylko w sensie takim, że faktycznie niestały (głośniejszy dźwięk, to większy pobór - to samo z jaśniejszym obrazem). Ale oscyluje raczej NIE w okolicach 1000W, tylko... sporo poniżej. Wiem, co mówię - w technikum uczyli o tym.;)
 

asoz

New member
Wiem, że nie będzie to 1000. Ale myśle, że 300 to troche za mał. Plazma nie pobiera prądu w miejscach gdzie obraz jest czarny. Myśle, że średnio będzię to wszystko ciągnąć mniej więcej połowe tego co podają profucenci czyli w granicach 500-700 W. A po co ? Chociaż jakby to wszystko nonstop chodziło to bym zaoszczędził na ogrzewaniu :D
 

sanchopan

Banned
IMHO nie pobiera więcej jak max. 500 W.
42pv60 przy normalnych, domowych ustawieniach (niefabrycznych) pobiera średnio ok. 160W, a więc tutaj uwzględniając jeszcze 2x wzmacniacz i te 500W IMO wydaje się przesadzone.;)
 

asoz

New member
Mimo wszytsko myśle, że na 500W przebije. Ale nie to było główną przyczyną która raczej skłania mnie do głośnika. Mianowicie była to ciągła praca amplitunera. A poza tym jakoś tak głupio słuchać wiadomości przez 5 głośników i sub.
 
Do góry