Pioneer 508 lub lx 5090?

sanchopan

Banned
Ja wszystko tak słucham. Dlatego poważnie rozważam nie kupowanie głośników do Pioneera :) Bo nawet najgorszy ampli i nienajlepsze głośniki zewnętrzne zagrają o niebo lepiej niż najlepsze głośniczki z tv. TV mam wyciszony non-stop.
No chyba że oberwanie chmury i kablówkę muszę włączyć, to by się głośniki przydały, albo.... dla następnego kupca: ale tutaj żal mi te parę stówek dokładać, sam nie wiem...:D
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Koledzy tak sobie czytam o tym poborze prądu... dobrze że forum hdtv jest głownie czarne, moje kuro wtedy nie zjada całej elektrowni a ja czytając forum nie tracę zarobionej dniówki heheh:)

zbieg okoliczności ale miło:)
 

sanchopan

Banned
...a ja się zastanawię: w sumie niektórzy mówią, że 50" Pioneer to "to samo" co 12" Manta, tylko że ta nie bierze tyle prądu. I po co przepłacać?:bober: :shock: :lol:
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Nie nie nie dziękuję, zostanie tak jak jest, niech licznik wolno się kręci:) Dodatkowy atut to to że wiadomo jaka jest czerń w kuro, wszystko idzie zgodnie w parze, przyjemne z pożytecznym:p
 

ArtS007

New member
Bez reklam
asoz napisał:
Plazma nie pobiera prądu w miejscach gdzie obraz jest czarny.
No co ty? Naprawdę? ;)

Prawda jest taka, że subwoofer do wiadomości jest chyba zbędny ;). Przy zwykłym słuchaniu amplituner nie pociągnie zbyt wiele. I tak ekran będzie dominował nad resztą.

Na Twoim miejscu wziąłbym oryginalne głośniki z innego prostego powodu: przy ewentualnej odsprzedaży na pewno się przydadzą. Jeśli nie, to możesz kupić dwa malutkie monitorki i podłaczyć je do telewizora.

No i jeszcze jedno: wzmacniacz telewizora po podłączeniu do niego głośników też pobiera energię z sieci.

ArtS :)
 

twi

New member
jtd napisał:
twi, masz podpiety jakis sprzet pod HDMI ?

jeszcze nie - mam trochę zabawek do wymiany (głośniki, ampli, dvd) i trochę planów inwestycyjnych (coś z satelity, DB) - wszystko krok po kroku.
 

Rybul

New member
Pdp-5090

Od wczoraj stalem sie szczesliwym posiadaczem 5090 :).Tak sie zlozylo,ze 3 tygodnie temu nabylem rowniez 508.Pierwsze wrazenia:menu takie samo-rowniez co do ilosci bledow w jezyku polskim :-(.Funkcia orbiter ma 2 ustawienia (w 508 jedno).
Jezeli chodzi o obraz-508 mocniej swieci-jezeli ogladasz tv glownie w dzien,albo masz mocno nasloneczniony pokoj-stawialbym na 508.
Czern ? zdecydowanie na plus 5090- w nim czern jest smolista,glebia obrazu jest niesamowita,rowniez przejscia tonalne perfekcyjne.W 508 czarny jest po prostu czarny.
W 5090 mam rowniez wrazenie,ze lepsza jest ostrosc ,jezeli chodzi o szybko poruszajace sie obrazy(na obudowie jest nalepka 100Hz ,ktorej nie ma 508,choc uprzedzam,ze ta lepsza plynnosc w ruchu moze wynikac po prostu z tego,ze 5090 jest full hd).
I jezeli chodzi o rozdzielczosc (w przypadku obrazu ruchomego) roznice miedzy full hd i hd ready widze do 3,5 metra-dalej nie do odroznienia.
Aha,mam wrazenie ,ze skaler obrazu sd jest lepszy w 5090 niz w poprzedniej generacji full hd (lx 508)-porownywalem w sklepie.
No i cena -rewelka (5090 jest ponad polowe tanszy od wyjsciowej ceny modelu full hd z zeszlego roku)
Pozdro
 
Ostatnia edycja:

jtd

New member
Bez reklam
508 mocniej swieci, tzn uwazasz ze w 508 panel jest jasniejszy, a co sie z tym wiaze biel jest bielsza w 508 niz w 5090? Sprawdz czy jasnosc na obu masz ustawiona tak samo. Jak widzisz w obu filtr antyodblaskowy, w jednym jest 3 a w drugim wersja 3+, widzisz tu jakies roznice? Jeszcze jedno, wylacz oba tv i porownaj ktory panel jest czarniejszy w dzien bez wlaczania ?
 

-AS-

New member
Rybul napisał:
(na obudowie jest nalepka 100Hz ,ktorej nie am 508),choc uprzedzam,ze ta lepsza plynnosc w ruchu moze wynikac po prostu z tego,ze 5090 jest full hd

W 508 również jest 100Hz - Drive Mode 2 = 100Hz.

Pozdrawiam
 

Rybul

New member
No z ta jasnoscia,a raczej tym,ze 508 po prostu mocniej swieci,to chyba nie odkrylem nic nowego.508 jest hd ready-pikseli jest mniej wiec sa wieksze,tym samym ilosc luminoforu wieksza co przeklada sie na to ,ze 508 mocniej po prostu swieci(fakt,ze stwierdzenie -jasniejszy- nie jest do konca trafne).

Co do drugiego pytania-kolor matrycy-to trudno to okreslic,bo kolor 9 jest po prostu inny ;-) ,jak na moje oko to wcale nie wpada w mocniejsza czern,tylko zielonobutelkowyfioletowoczarny;-),podczas gdy 8g jest grafitowo-czarny.

Chce rowniez dodac,ze mimo koniecznosci wiekszego skalowania w 5090 obraz sd ze slabego zrodla (tvp1 i 2 z dachu) i troche lepszego (kanaly sd z pcyfrowy),obraz prezentuje sie sie lepiej na 508 .
Pozdro

Aha. Tak jak pisalem ,w menu 5090 nie ma dodatkowych ulepszen co do zwiekszania plynnosci ruchu w porownaniu do 508,ale obraz jest zdecydowanie plynniejszy (widac to szczegolnie w materiale 1080i ).Do porownania czerni uzywalem mateialu sd dvd (Madonna koncert Conffession tour),gdzie jest caaaale mnostwo czerni i ciemnych scen polaczonych z zywym kolorem.I... tu czesciwo z pewnoscia zalamię posiadaczy 8g,w calkowicie ciemnym pomieszczeniu roznica w czerni miedy 8g a 9g jest tylko troche mniej zauwazalna jak kiedys byla miedzy 8g a 7g ;-). Aczkolwiek (tu troche optymizmu ;-) )wlaczenie w pokoju punktowego swiatla -np lampki nocnej znaaaaacznie zaciera roznice miedzy 8g a 9 g.
A co do bieli-w 9g nie jest ona bardziej intensywna,tylko... hmm ...bielsza,nie wiem jak to okreslic,choc zdycydowanie mam wrazenie,iz wynika to z tego,ze 9g ma glebsza czern-dziala to chyba na zasadzie kontrastu-ta sama biel przy ciemniejszej czerni wyglada bardziej bialo ;-)

I jeszcze jedna sprawa,ktora ,jak mysle moze w znaczacym stopniu falszowac testy.Probowalem porownywac czern na wejsciu 1 do ktorego nie bylo podlaczone zadne zrodlo-i ta czarna czern na ktora liczylem w 9 g byla mieeerna-co mnie niemilo zaskoczylo-w zaciemnimym pokoju swiecenie panelu bylo zauwazalne).Ale wzialem sie na sposob i do tego samego wejscia podlaczylem dvd z plyta testową-wyswietlilem plansze z czernia-i tu totalne zaskoczenie-czerna absolutna,zdecydowanie bardziej gleboka niz na wejsciu bez sygnalu.
Pozdro
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

-AS-

New member
Rybul napisał:
No z ta jasnoscia,a raczej tym,ze 508 po prostu mocniej swieci,to chyba nie odkrylem nic nowego.508 jest hd ready-pikseli jest mniej wiec sa wieksze,tym samym ilosc luminoforu wieksza co przeklada sie na to ,ze 508 mocniej po prostu swieci(fakt,ze stwierdzenie -jasniejszy- nie jest do konca trafne).

Na AVF ludzie, którzy testują 8G i 9G obok siebie piszą coś zupełnie odwrotnego - 9G jest jaśniejsze. Ciekawe... prawdopodobnie jest to spowodowane różnicami w sygnale (to, co w Polsce już od dawna szwankuje, to sygnał).

Pozdrawiam
 

pradam

New member
Rybul napisał:
Chce rowniez dodac,ze mimo koniecznosci wiekszego skalowania w 5090 obraz sd ze slabego zrodla (tvp1 i 2 z dachu) i troche lepszego (kanaly sd z pcyfrowy),obraz prezentuje sie sie lepiej na 508 .

Rybul co to znaczy, pisz jaśniej. To tak choćbym napisał wygrała Polska a wynik był 2:0 dla Niemiec.

Domyślam się, że obraz na 508 był lepszy.
 

trade

Klub HDTV.com.pl
vip
Rybul napisał:
Chce rowniez dodac,ze mimo koniecznosci wiekszego skalowania w 5090 obraz sd ze slabego zrodla (tvp1 i 2 z dachu) i troche lepszego (kanaly sd z pcyfrowy),obraz prezentuje sie sie lepiej na 508 .
Pozdro
Ja czytając pierwszą część zdania spodziewałem się innej konkluzji. To w końcu co prezentuje się lepiej? 508 czy 5090?
 
Do góry