Pioneer 508 lub lx 5090?

asoz

New member
Ciekawe, kiedy będzie ogólna obniżka i na ile. Może za miesiąc będzie kosztował 9000 w normalnym sklepie, czyli nie w OskarMedia.
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Masta_J napisał:
@Ramzes765

Bierz prezentację od KiKiego i sam się przekonaj we własnym domu co bije co na głowę :)

U mnie KURO wygrało na każdym sygnale z LCD więc nic nie jest do końca powiedziane.

Pozdrawiam,

Wlasnie tu jest problem, ze ja widzialem na zywo i Kuro i Sharpa.

@-AS- jak mozesz podaj swoje ustawienia Kuro na ktorych sygnal z HD jest najlepszy. Ustawialismy z kumplem rozne kombinacje i nie udalo nam sie uzyskac tak "zywego" obrazu jak na LCD.
 

rj5

New member
W moim tv Pioneer 428xd najlepiej podoba mi się na (obraz optymalny) i dużą różnicę zauważyłem po wyłączeniu trybów oszczędzania energii.Obraz z tunera hd najlepiej eurosport jest po prostu idealny.
 

bozydar

New member
Ramzes765 napisał:
Wlasnie tu jest problem, ze ja widzialem na zywo i Kuro i Sharpa.

Cóż... Może prezentacja odbywała się w dzień? Przy jasnym oświetleniu?

Bo nie wyobrażam sobie sytuacji w której to jakikolwiek LCD obecnie produkowany pokonałby Pioneera 5090 w średnio zaciemnionych warunkach (nie wspominając o pełnym zaciemnieniu pokoju).

LCD wyglądają świetnie tylko za dnia... Mam w chacie aktualnie 5090 i w drugim pokoju dobrego LCD opartego na matrycy S-IPS. Miałem też monitor na bardzo dobrej matrycy S-PVA Samsunga z regulacją podświetlania. Oba w jasny dzień wyglądają bardziej efekciarsko niż 5090...
Tyle, że wieczorkiem już mogą się schować.

Trzeba też wspomnieć o tym, iż ustawienia referencyjne plazm Pionnera podawane przez kalibratorów mają za zadania ustawienie parametrów obrazu tak, by wyświetlany obraz był zgodny (prawie zgodny) z referencyjnymi parametrami (odpowiednia temperatura barw, krzywa gamma, dynamic range). Tak skalibrowany obraz wygląda mniej efekciarsko niż przejaskrawiony i przekontrastowany obraz z LCD.
Oczywiście ktoś może preferować oglądanie tak "skopanego" obrazu... Ale to trochę jak słuchanie muzyki z basami i sopranami ustawionymi na maksa. Pewnie że "wali i cyka" wtedy efekciarsko... Ale gitara nie jest już gitarą...
 

asoz

New member
Z tego co wiem, i Pioneer'a można nastawić tak by wyglądał jak LCD. Tylko po co psuć obraz w ten sposób. Skoro Pioneer został uznany referencyjnym wyświetlaczem, to coś to oznacza.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Jasny, jaskrawy obraz ma niewiele wspólnego z naturalnością. A to jest cecha, jaką powinien cechować się dobry wyświetlacz.

ArtS :)
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Sluchajcie ja nie krytykuje Kuro, bo tak jak stwierdzilem wczesniej TV jest bardzo dobry, poprostu w moim odczuciu oraz mojego kolegi (wlasciciela Kuro) uwazamy ze obraz w HD (tylko w HD) na LCD jest lepszy. Dlatego moja prosba dla posiadaczy 508XD o podanie swoich parametrow, na ktorych macie najlepszy sygnal HD.
Co do wczesniejszych stwierdzen, ogladalem Kuro i w dzien i w nocy - na Mistrzostwach Europy a teraz podczas olimpiady - wiec mam jakies porownanie. Jedynie zmiana jakis ustawien o ktorych np. nie wiemy moze poprawic obraz, ktory wg nas jest troszke za ciemny (choc nie twierdze ze jest zly) - brakuje tej "żylety" z LCD
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Kuro nie świeci tak intensywnie, jak LCD, więc nie ma co porównywać. Powtarzam, jeśli ktoś lubi jaskrawy obraz, plazma nie jest dla niego dobym wyborem.

ArtS :)
 

bozydar

New member
ArtS007 napisał:
Powtarzam, jeśli ktoś lubi jaskrawy obraz, plazma nie jest dla niego dobym wyborem.

Prawda. Pytanie tylko ile informacji traci widz oglądając taki obraz. Wyobraźmy sobie taką scene:
Jest noc. Kamera pokazuje ciemną ulicę. W górnym prawym rogu widać palącą się lampę uliczną. Ta lampa ma maksymalny poziom jasności (poziom 255 na PC) i jej światło zajmuje około 20% powierzchni ekranu. Tymczasem w lewym dolnym rogu jest prawie całkowicie ciemno (powiedzmy średnio poziom 6 na PC). Tam przemyka kot, którego jasność to średnio 16 w skali 0-255.
Jeśli TV mamy ustawiony na totalną żarówkę z przekręconym kontrastem (jak to bywa w 99% nieskalibrowanych LCD), to nikt nawet nie zauważy tego kota. Najczęściej LCD sam obetnie te informacje (przez zbyt duży kontrast). Nawet jednak gdy mamy dobry LCD, to gdy ta lampa będzie "walić" nas "po gałach" za mocno, to nasze oko obetnie najniższe pasma (to jak patrzenie "pod słońce" na np. blok - blok wydaje się wielką ciemną plamą). I też nic tam nie zobaczymy.

Idealny wyświetlacz powinien dać możliwość pokazania wszystkich detali na raz (całego zakresu jasności) bez utraty szczegółów. Przesterowane efekciarsko LCD (plazmy w mniejszym zakresie - bo nie świecą tak jasno jak LCD) powodują utratę detali. I tyle.

Jeszcze jedna rzecz, o której prawie się nie mówi na tym forum. LCD w trakcie ruchu traci detale. Postrzegana rozdzielczość w trakcie ruchu spada nawet 4-krotnie. Z obrazu HD robi się więc SD. Dzięki kompensacji ruchu (wszystkie bajery w stylu 100Hz) podności się postrzegalność detali do poziomu 2x gorszego od FULL HD. Dlatego też wszystkie dema firmowe HD jakie pokazują producenci TV LCD nie pokazują szybkich ruchów, tylko scenki z górami, kwiatkami, itd. Jeśli ktoś w to nie wierzy, niech odpali FPD Benchmark Blu-ray Disc z testem Motion Resolution. Wyniki można np. zobaczyć tutaj:http://www.hdtvtest.co.uk/. Żyletę w HD będziecie jedynie mieli na LCD przy prawie statycznych obrazkach.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
bozydar napisał:
Idealny wyświetlacz powinien dać możliwość pokazania wszystkich detali na raz (całego zakresu jasności) bez utraty szczegółów. Przesterowane efekciarsko LCD (plazmy w mniejszym zakresie - bo nie świecą tak jasno jak LCD) powodują utratę detali. I tyle.
Dlatego podkreślam: jak ktoś lubi taki jaskrawy obraz, to jego wybór. Ja takiego nie preferuję. Wolę stonowane, naturalne kolorki.

ArtS :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Już chyba było cztery razy. :)

A sens mojej wypowiedzi sprowadza się do hasła de gustibus non discutandum est (w wolnym tłumaczeniu: o gustach się nie dyskutuje).

ArtS :)
 

abart68

New member
Co wybrać?

:eek:k: Planuję zakup drugiego telewizora , posiadam telewizor Panasonic TH-46PY85 i jest on bardzo dobry a zastanawiam się nad Pioneerem PDP-LX508D który wybrać? Cena nie ma tu znaczenia.
Proszę o radę.
 

asoz

New member
Ale chyba nie tego Pioneer'a. Chyba lepiej LX5090. Chociaż, wrażenie cenowe może być mylące który z tych telewizorów jest nowszy :D
 
Do góry