Pioneer 508 lub lx 5090?

abart68

New member
wybór telewizora

Właśnie z wyborem modelu zaczynam mieć problemy bo w sieci to tak piszą jakby ten starszy był lepszy co jest trochę dziwne , i z tą ceną to właściwie nic nie rozumiem.:roll:
 

abart68

New member
wybór telewizora

Dzięki za pomoc dziś zakupiłem jak podłącze to napiszę jakie wrażenia i różnice w Panasonic 46 PY85 a Pioneer TX5090
pozdro:krol:
 

abart68

New member
Pierwsze wrażenia Pioneer TX5090 a Panasonic 46PY85

:krol: Na początku zwracam uwagę że nie jestem profesjonalistą więc porównanie jest moją prostą opinią.
1. W przypadku Pioneera musiałem zakupić dodatkowo podstawkę oraz głośniki bo żona słabo obsługuje ampli.
Panasonic ma wbudowane głośniki i podstawkę w komplecie i jedna osoba szybko go poskłada natomiast rozwiązanie w Pionieer to dwie osoby i trzeba się trochę nasapać.
2.Instrukcja obsługi obu modeli bardzo obszerna , zdecydowanie prostsza w Panasonicu.
3.Menu obu telewizorów przejrzyste ale w Panasonicu dokonywanie zmian i ustawień intuicyjne i przyjemne.
Pioneer nieco komplikuje sprawę i bez przeczytania instrukcji obsługi można mieć drobne problemy.
4.Porównanie wyglądu to zdecydowanie wygrana Pioneera- ten telewizor jest naprawdę ładny nawet z doczepionymi głośnikami.
Dzwięk
5. Pioneer jest bogaciej wyposażony - posiada wszystkie wyjścia podstawowe oraz multi ch 5.1.
Dzwięk jest pełniejszy i czystrzy niż w Panasonicu , także efekt przestrzeni na głośnikach telewizora jest lepszy.
Obraz
6.Żródło obrazu kanały HD Cyfra +
Obraz zdecydowanie lepszy w LX5090 tj.
-kolory bardziej naturalne
-kontrast również jest bardziej naturalny
-szczegóły czarne wyglądają dużo lepiej na Pioneerze
-obraz w scenach dynamicznych zdecydowanie płynniejszy w LX5090
Podsumowanie
Jeżeli masz do wydania do 7000 to Panasonić 46PY85 jest doskonałym wyborem jednak Pioneer jest zdecydowanie lepszy pod względem obrazu i dzwięku.
W zakupie polecam sklep Plazma Center z Łodzi - szybko i fachowo
Dzięki za pomocne komentarze i pozdro
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
To porównanie nie mogło wypaść inaczej :mrgreen:

Może teraz zamknie chociaż na trochę gębę zwolennikom Panasa i jego przewagi nad KURO :D

Dzięki i pozdrawiam,
 

asoz

New member
I tak jak przeglądam forum to nieraz można trafić na bzdurę typu,
" PY800 jest tańszy, a jakość obrazu taka sama jak na Pioneer'ze"
Poza tym jak ma się siedem tysięcy, to i tak w tej cenie dostanie sie 5080XA,
który od PY85 też jest lepszy.
 

RheeTCT

New member
Dla mnie to Twoje zdanie jest bzdurą.
A cóż może zmienić czyjaś jedna opinia?Równie dobra jak każda i nikomu gęby nie zamknie(co za uprzejme sformułowania-pogratulować kolegom kultury,mam nadzieję że Wam dorównałem).
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
@RheeTCT mnie tez obraz z Kuro (508XD) na kolana nie powalil, problem mam nadal poniewaz musze cos kupic ;) i bylem juz w 100% zdecydowany na kuro, ale zobaczylem u kolegi i... nawet na TVP HD obraz bardzo dobry ale nie rewelacyjny :(. Panasonicow jeszcze na zywo nie widzialem ale raczej lepsze od Kuro nie beda i ... znow bede musial szukac LCD :( ehh ciezko z tym wyborem TV
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Hehe, no jasne.
Wcześniej nie było porównań albo były do poprzedniej serii - gęba się nie zamykała.
Teraz jest nawet porównanie u nas na forum - dalej to samo.

A inne porównania w necie to jest ta jedna opinia? LOL

Niektórym po prostu nic gęby nie zamknie.

Pozdrawiam,
 

Gnutar

New member
Cześć

Chciałbym skalibrować mojego 5090. Profesjonalni kalibratorzy twierdzą że dobrze jest to zrobić po 200-300 godzinach pracy urządzenia, a i uczestnicy tego forum mają podobne doświadczenia.

Chciałbym w jakiś cudowny sposób sprawdzić, jaki mam już przebieg na koncie.

Czy ktoś wie, jak to prosto sprawdzić w LX5090. Na avs forum jest opisany sposób dla 5080, ale dla serii G9 nic nie mogę znaleźć?

Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam
 
Do góry