Pierwsze wrazenia z obcowania z "N"-ka :)

Adam55555

Klub HDTV.com.pl
VIP
szpigiel9 napisał:
Jak podłacza się ten dźwięk cyfrowy 5.1. Z tyłu na kinie domowym pisze OPTIKAL AUT i tam podłączyłem przewód optyczny i nic. Przełączam na kinie na wszystkie możliwe pozycje ( TV/AV AUX TUNER DISC ) . Może skoro na tym kinie pisze optical aut to ono może tylko wypuszcza dźwiek optyczny a nie przyjmuję. Pierwszy raz mam do czynienia z optycznym i nie wiem czy one też sie dzielą na OUT i IN. Na nboxie pisze spidif. Prosil bym o odpowiedź jak ktoś wie.
Musisz nacisnąć na pilocie jak masz DECODE
 

Maniaczek

New member
Ile macie kanałów obcojęzycznych (tzn. tych z FTA)?
Na ulotce reklamowej jest napisane, że jest ich ponad 200, a ja odbieram zaledwie 80 (ulokowanych począwszy od kanału 571).
Gdy zadzwoniłem na infolinie powiedziano mi, że muszę poczekać jakiś czas a "kanały się ściągną i zainstalują".
Hmm.
 

macieks

New member
Witam,
mój problem dotyczy jakości sygnały (siła OK) na programach N sport i całaej paczce discovery. Jakość sygnału na tych programach to 8-12%. Na wszystkich pozostałych jest 70-100% przy sile sygnału 70-100%.
Nie sądzę, aby był problem z ustawieniem anteny bo cyfra hula bez problemu i pozostałe kanały N też. czy ktoś ma podobny problem?
Maciek
 

gabor

New member
Witam, wtrącę i ja swoje dwa grosze na temat N-boxa. Umowę podpisałem 13-tego wieczorem, instalację rozpocząłem dopiero około północy. Mam już instalację z dwoma tunerami / do cyfry i do PC/ więc instalacja była prosta podczepiłem pod wolne wyjscie DSR 436 przewód od N-ki i tyle problemów z anteną. Do telewizora /Bravia 40"/ po HDMI, a do amplitunera /Denon 1906/ optycznie dżwięk. Kontakt z BOK /zaznaczam - czas około północy/, po kilku minutowym oczekiwaniu, po weryfikacji haseł oczekiwanie na obraz pierwszego z programów trwało około 2 minut. Po kilku następnych były już wszystkie dostępne. Jakość obrazu łatwo porównać, siadłem 1m od ekranu, ustawiłem wszystkie tunery na ten sam program i kolejno przełączałem. Jeżeli ktoś pisze, że nie ma różnicy między Cyfrą a N-ką, a nawet jest gorzej... to kłamie. Różnica jest i to duża. Czy jedynkę z Cyfry lub PC można oglądać z 1m? / piszę o ekranie 40" - żeby nie było niedomówień/ Próbował ktoś? To niech spróbuje, nie da się. A z N-ki się da. Nic się nie ciągnie i nie zlewa, nie ma komfortu, napewno trzeba się oddalić, ale jest normalny obraz. No cóż, ten francuski testowy HDTV to oglądamy z nosem w ekranie, jakość niesamowita, mam nadzieję, że właśnie tak będzie wyglądał Discovery HD i kanał filmowy HD. Co do dżwięku, to normalka, głównie stereo, czasem rodzynki DD 5.1. A do niektórych uczestników forum, nauczcie się instrukcji najpierw na pamięć, a dopiero póżniej uruchamiajcie tuner, unikniecie panowie wielu stresów i rozczarowań /także z dżwiękiem/. W sumie jest to to, czego oczekiwałem.Teraz tylko czekam na ewolucję N-ki, czyli dodawanie kolejnych kanałów HD. I już wiem że z PC napewno rezygnuję /wziąłem go dla Polsatu Sport - ale schodzi dla mnie na psy/, a Cyfra?. Moje wypowiedzenie trwa do końca roku. Więc mają czas, żeby coś zmienić, bo trochę do kanałów Premium się przyzwyczaiłem. Ale pewnie VOD to zastąpi w 100%. Upewniałem się kilkakrotnie, czy będę mógł tuner wymienić, za każdym razem otrzymywałem odpowiedż twierdzącą. Więc teraz spokojnie czeka na dalszy rozwój wypadków.
 

Studio Art-BI

New member
gatar napisał:
Czemu się dziwisz Studio Art-Bi (ciekawa ksywka :p ). Mnie to najwyżej śmieszy. Ludzie piszą jak myślą (mam nadzieję). Forum jest po to aby sie uczyć i poprawiać błędy. Ucz więc i poprawiaj. Nie pisz głupot, że tutaj wszczyscy sa fanami ITI. Część, chyba bardzo młoda podnieciła sie i tyle. Zapewne duża część z nich to zawiedzeni użytkownicy C+.
Osobiście zaczekam do przełomu roku i zobaczę jak sobie N radzi.

Tek dla formalności "Studio Art-BI" to nie ksywka a nazwa mojej firmy. Pozdrawiam.
 

Czarny38

New member
macieks napisał:
Witam,
mój problem dotyczy jakości sygnały (siła OK) na programach N sport i całaej paczce discovery. Jakość sygnału na tych programach to 8-12%. Na wszystkich pozostałych jest 70-100% przy sile sygnału 70-100%.
Nie sądzę, aby był problem z ustawieniem anteny bo cyfra hula bez problemu i pozostałe kanały N też. czy ktoś ma podobny problem?
Maciek
Miałem dokładnie to samo delikatnie musiałem antenę w prawo (zach.) ruszyć i teraz mam jakość 70-90% czasza 60cm. Widocznie paczka discawery korzysta z innego transpondera co pozostałe.
 

Czarny38

New member
szpigiel9 napisał:
Jak podłacza się ten dźwięk cyfrowy 5.1. Z tyłu na kinie domowym pisze OPTIKAL AUT i tam podłączyłem przewód optyczny i nic. Przełączam na kinie na wszystkie możliwe pozycje ( TV/AV AUX TUNER DISC ) . Może skoro na tym kinie pisze optical aut to ono może tylko wypuszcza dźwiek optyczny a nie przyjmuję. Pierwszy raz mam do czynienia z optycznym i nie wiem czy one też sie dzielą na OUT i IN. Na nboxie pisze spidif. Prosil bym o odpowiedź jak ktoś wie.
W kinie domowyw masz zapewne wejście cyfrowe coaxial i opcikal domyślnie ustawiane jest coaxialne dlatego Ci nie pójdźie. Musisz wziąść istrukcje obsługi kina domowego do ręki i znaleźść jak zmienić wejście cyfrowe z coaxilal na optical.
 

RaAaF

New member
Mam pytanie : jeżeli na pasku info pokazuja się dwa głośniczki to ma byc to program z dzwiękiem przestrzennym. czy to oznacza że to jest dżwięk 5.1??
jeszcze mi się nie zdażyło żeby dekoder mi odczytał dolby digital tak jak to robi przy sygnale z DVD.
Mam tylko mały znaczek digital i amplituner pokazuje dwa aktywne głośniki.chy ba dolby 2.0
Może nie mam szczęścia i nie trafiam na ten 5.1 ??

A może to już jest 5.1 ?
 

sqnk

New member
RaAaF napisał:
Mam pytanie : jeżeli na pasku info pokazuja się dwa głośniczki to ma byc to program z dzwiękiem przestrzennym. czy to oznacza że to jest dżwięk 5.1??
jeszcze mi się nie zdażyło żeby dekoder mi odczytał dolby digital tak jak to robi przy sygnale z DVD.
Mam tylko mały znaczek digital i amplituner pokazuje dwa aktywne głośniki.chy ba dolby 2.0
Może nie mam szczęścia i nie trafiam na ten 5.1 ??

A może to już jest 5.1 ?

Użyłeś wyjścia SPDiF?, W setupie w zakładce telewizor włącz dżwięk dolby digital
 

Czarny38

New member
RaAaF napisał:
Mam pytanie : jeżeli na pasku info pokazuja się dwa głośniczki to ma byc to program z dzwiękiem przestrzennym. czy to oznacza że to jest dżwięk 5.1??
jeszcze mi się nie zdażyło żeby dekoder mi odczytał dolby digital tak jak to robi przy sygnale z DVD.
Mam tylko mały znaczek digital i amplituner pokazuje dwa aktywne głośniki.chy ba dolby 2.0
Może nie mam szczęścia i nie trafiam na ten 5.1 ??

A może to już jest 5.1 ?
Wszysko masz OK 2.0 to też jest dolby digital tylko że starsza wesja jak puszczą coś 5.1 napewnoa Ci się wyświetli wczoraj wieczorem na TVN leciał film dwa tygodnie na miłość nadawali 5.1 różnica jest zdecydowana jak z DVD.
 

Axl2000

New member
dzisiaj jade po dekoder i mam pytanie...

jade do saturna w warszawie w arkadii, oby mieli wszystko ok juz :[ czy jest mozliwosc wypozyczenia za te 99zl dekodera, podpisania umowy i aktywacji np. pod koniec pazdziernika? tzn trzymam sobie dekoderek w domu i czekam na dogodny moment na aktywacje? czy moze jest jakis okreslony czas kiedy musze z domu zadzwonic i aktywowac? chcialbym dekoder kupic juz, a antene i konwerter gdzie indziej jak dostane wyplate :/
 

RaAaF

New member
na www.n.pl jest regulamin-tam to powinno być.

Dzieki za info odnośnie dolby.
Widać jeszcze nie trafiłem na 5.1 (od piątku !!!!!) :)
mam to podłączone optykiem i idzie na 5 głośników ale wyświetla 2 - czyli to nie 5.1
a już sie martwiłem...
jest jakiś sposób żeby się dowiedziec co idzie, kiedy i w jakim sygnale ?
 

sqnk

New member
Axl2000 napisał:
dzisiaj jade po dekoder i mam pytanie...

jade do saturna w warszawie w arkadii, oby mieli wszystko ok juz :[ czy jest mozliwosc wypozyczenia za te 99zl dekodera, podpisania umowy i aktywacji np. pod koniec pazdziernika? tzn trzymam sobie dekoderek w domu i czekam na dogodny moment na aktywacje? czy moze jest jakis okreslony czas kiedy musze z domu zadzwonic i aktywowac? chcialbym dekoder kupic juz, a antene i konwerter gdzie indziej jak dostane wyplate :/

Mi gość w mediamarkt powiedział, że pażdziernik jest za free
 

scorpion

New member
macieks napisał:
Witam,
mój problem dotyczy jakości sygnały (siła OK) na programach N sport i całaej paczce discovery. Jakość sygnału na tych programach to 8-12%. Na wszystkich pozostałych jest 70-100% przy sile sygnału 70-100%.
Nie sądzę, aby był problem z ustawieniem anteny bo cyfra hula bez problemu i pozostałe kanały N też. czy ktoś ma podobny problem?
Maciek

zobacz siłę i jakosc sygnału na innych kanałach z pakietu i z poza pakietu te paramerty są rózne zaleznie z jakiego transpordera leci sygnał

u mnie (Olsztyn) przy sile sygnału 64 a jakosci 56 (sprwdzana na kanale TVN) potrafi na chwile zatrzymac obraz i wyskakuje komunikat sprawdz połączenia mimo ze pogoda jest ok
nie wiem jak bedzie gdy troche popada deszczu lub sniegu

dodam ze antena to 60 cm po dawnej Wizji TV
 

macieks

New member
Czarny38 napisał:
Miałem dokładnie to samo delikatnie musiałem antenę w prawo (zach.) ruszyć i teraz mam jakość 70-90% czasza 60cm. Widocznie paczka discawery korzysta z innego transpondera co pozostałe.
Dzięli Czarny38 - to działa.
Maciek
 

macieks

New member
scorpion napisał:
zobacz siłę i jakosc sygnału na innych kanałach z pakietu i z poza pakietu te paramerty są rózne zaleznie z jakiego transpordera leci sygnał

u mnie (Olsztyn) przy sile sygnału 64 a jakosci 56 (sprwdzana na kanale TVN) potrafi na chwile zatrzymac obraz i wyskakuje komunikat sprawdz połączenia mimo ze pogoda jest ok
nie wiem jak bedzie gdy troche popada deszczu lub sniegu

dodam ze antena to 60 cm po dawnej Wizji TV
Czarny38 poradził, aby ruszyć antenę delikatnie na zachód i pomogło. w tej chwili na nsport siła 92%, a jakość 60% i to wystarcza (brak zakłoceń blokowych). Pozostałe TVN-y jakość 98-100%. Mieszkam w Białymstoku, a więc bardzo blisko Ciebie. antena z Cyfry 60, dobry konwerter Qatro 0,2 db.
Maciek
 

Maniaczek

New member
RaAaF napisał:
Dzieki za info odnośnie dolby.
Widać jeszcze nie trafiłem na 5.1 (od piątku !!!!!) :)
mam to podłączone optykiem i idzie na 5 głośników ale wyświetla 2 - czyli to nie 5.1
a już sie martwiłem...
jest jakiś sposób żeby się dowiedziec co idzie, kiedy i w jakim sygnale ?
Wczoraj (w sobotę) na TVN leciał film "Dwa tygodnie na miłość". Akurat on był w 5.1.
 

_Jakub

New member
Czy na "n" sa radia ?

Witam,

mam pytanie do szczesliwych juz uzytkownikow. Czy na nowej platformie sa dostpne radia. Chodzi mi o polskie: RadioZet, RMF FM, Trojka itd.

Pozdrawiam
Kuba
 

Czarny38

New member
_Jakub napisał:
Witam,

mam pytanie do szczesliwych juz uzytkownikow. Czy na nowej platformie sa dostpne radia. Chodzi mi o polskie: RadioZet, RMF FM, Trojka itd.

Pozdrawiam
Kuba
Na liście kanałów widnieją dokładnie te trzy radiowe kanały co wymieniłeś trójka i ZET grają a RMF pisze mi niedodostępne.
 
Do góry