Pierwsze wrazenia z obcowania z "N"-ka :)

RaAaF

New member
Piotor napisał:
Mam dokładnie to samo - lekko irytujące.
ja mam zwolniony dżwięk względem obrazu czyli na odwrót :(
Kraków- moze lokalizacja ma znaczenie ??

szczególnie jak Wojewódzki sie produkował....może za szybko nawija ??

Myślę że to poprawią
 

dvd-r

New member
TVN ma taki problem nie od dziś - mam to samo na tunerze Ferguson 5018 i Radix - i na n-ce.
a co n-ki:
Najbardziej mnie dobija brak przycisku RES na pilocie, TVN nadal 4:3 - zresztą wszystko jest 4:3.
O której jutro rusza Discovery HD?
 

arragorn

New member
Tv4

Witam Wszystkich.

Moje pierwsze wrażenia są jak najbardziej pozytywne. Obraz przepiękny. Instalacja bez broblemów.
Moj sprzęt:
JVC 37S60, standardowa antena "n"-ki, dokoder podłączony komponentem,
Moc sygnału: 85%
jakość sygnału: 55% (poki co nie wiem jak zwiększyć)

Nie udało mi się jedynie znaleść TV4. Jeżeli ktoś wie czy bedzie ten kanał to proszę o info.
 

dnc

Moderator
VIP
Zgadza się. Właśnie wczoraj na Kubie było to dość dokładnie widać, a raczej słychać. Co ciekawe sygnał audio MPEG jest OK. Czyli ja też bym obstawiał, że to wina transmisji z tp. TVN.
 

Czarny38

New member
Można ustawiać disec wchodząc w menu następnie żółty guzik, wpisać kod 728, i jesteśmy w ukrytym menu ustawiania anteny.
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
arragorn napisał:
Witam Wszystkich.


Moc sygnału: 85%
jakość sygnału: 55% (poki co nie wiem jak zwiększyć)

Nie udało mi się jedynie znaleść TV4. Jeżeli ktoś wie czy bedzie ten kanał to proszę o info.

Odwrotnie niż u mnie :confused:
Jakość 98% siła 46%
I CO Z TEGO WYNIKA?
 

lukiasz

New member
aha i jeszcze kilka rzeczy ode mnie po urzytkowaniu enki okolo 5h wczoraj :D

EPG wg mnei jest bardzo ok,

Info tez jest bardzo OK, i opisy i zmiana języka czy obrazu jak sie da akurat w tym w co oglądam

Ulubione tez sa bardzo ok,

ogólnie oglądanie i obsługa pilota jest bardzo prosta i intuicyjna a sam pilot jest wg mnie bardzo fajnie wykonany, szkoda tylk oze nie podświetlany jak to mam w harmanie :D
 

sqnk

New member
dvd-r napisał:
TVN ma taki problem nie od dziś - mam to samo na tunerze Ferguson 5018 i Radix - i na n-ce.
a co n-ki:
Najbardziej mnie dobija brak przycisku RES na pilocie, TVN nadal 4:3 - zresztą wszystko jest 4:3.
O której jutro rusza Discovery HD?

W nboxie ustaw w opcjach obraz panoramiczny. Wtedy na kanałach HD będziesz miał obraz 16:9 a na zwykłych 4:3
 

minio

New member
Moje pięć groszy

Moje pięć groszy do tematu:
- Jakość programów SD wydaje mi się lepsza niż Cyfra na Dreambox-ie po Componencie.
- Nie mam żadnych problemów z HDMI i to podłączonym jeszcze przez wzmacniacz.
- W zasadzie z HD jest na razie tylko Lux ale zapowiada się pysznie. Teraz czekam na Discovery HD i oczywiście kanał filmowy.
- Po wpadce z dystrybucją, plus dla ITI za aktywację i obsługę klienta.

Jak na razie trzy wady, wszystkie pewnie zostaną poprawione z czasem:
- Co kilkanaście minut zanika mi na sekundę dźwięk. Jakby wzmacniacz tracił połączenie z box-em.
- Bardzo mocno denerwuje mnie EPG, to pewnie wina przyzwyczajenia z Dreambox-a. Oraz delikatne „podwieszanie się” kanałów do których nie mam praw albo nie są nadawane.
- N Sport to w sumie na razie porażka. Nie trafiłem na żaden materiał HD z poza studia, a bardzo chciałbym zobaczyć jakiś mecz w prawdziwym HD mimo ze nie jestem fanem sportu :)
 

lukiasz

New member
a ja jeszcze zapytam z innej beczki :D

jakiego programu telewizyjnego używacie (chodzi o taki w wersji papierowej tele tydzień itp)

tak żeby było jak najwięcej kanałów z eNki?
 

hojnorek

New member
francuski L HD

Witam serdecznie

wyczytałem że w HD jest nadawany jeszcze francuzki program L HD. czy jest on w FTA? czy muszę kupić jakiś pakiet żeby odbierać L HD (w świetle info że trzeba płacić za FTA na Nce)??
 

Czarny38

New member
hojnorek napisał:
Witam serdecznie

wyczytałem że w HD jest nadawany jeszcze francuzki program L HD. czy jest on w FTA? czy muszę kupić jakiś pakiet żeby odbierać L HD (w świetle info że trzeba płacić za FTA na Nce)??
Ten program jest dostępny i możesz oglądać bez żadnych dodatkowych opłat podobnie jak inne kanały FTA mimo że są przypisane do płatnych pakietów są dostępne. Przykład nie opłacam pakietu muzycznego a mam Vive, 4funTV, faschion, itv.
 

RaAaF

New member
Rozmawiałem dziś z partline :(
1. nic nie wiadomo na temat kłopotu z połączeniem HDMI>DVI(kłopotu- czytaj brak sygnału)
2. Nic nadal nie wiadomo o kanale filmowym (a miało być dzisiaj wiadomo)
3. Co do discawery to też nie ma odpowiedzi typu - tak dziś włączymy lub jutro włączymy.


Jak myślicie ? Czy i kiedy miłosnicy Nsport będą mieli na stałe biały pasek w dole ekranu, niezależnie od oglądanego kanału, na telewizorach plazmowych ??
:niewiem:
I chyba nie na temat - czy zawsze juz reklamy bedą o wiele głosniej w kazdej telewizji ?? Powinno sie cos z tym dac zrobic legislacyjnie (chyba mam za duze wymagania) W każdym razie są telewizory z kontrola dzwięku a nie wiem jak jest z amplitunerami ......
 

M@rtinez

New member
Czarny38 napisał:
Można ustawiać disec wchodząc w menu następnie żółty guzik, wpisać kod 728, i jesteśmy w ukrytym menu ustawiania anteny.

... jakie opcje znajduja się w menu sewisowym poza włączaniem DISEC'a
można np. zaskanować kanały Free z innej satelity np. Astra
 
Do góry