Pierwsze wrazenia z obcowania z "N"-ka :)

mirzaw

New member
Jestem zadowolonym użytkownikiem N-ki
Mam przekątną 300cm więc niestety na niektórych kanałach "filmowych" szlag mnie bierze.. (AXNy i CINEmaxy)
Co do HD to jakość piękna.... no i TVP jest o wiele lepsza od tego co dawała C+.
Mam jednak problemik.
W opcjach TV jak ustawię na DD to mój amplituner (Yamaha 1400) nie odtwarza dzwięku - jest cisza. Muszę zmienić na NIE w DD - wówczas mam dzwięk. Tak się dzieje na TVNie i DiscoveryHD. Podłączenie dzwięku optyczne....
I jeszcze jedno, dość długo tunerek zastanawia się czy kanał jest dostępny, czy nie... ale to pewnie kwestia jakości sygnału i satelity (oba na 56 - 60%) Muszę ustawić antenę (mam 130) - czy ktoś wie czy sygnał można mieżyć miernikiem (napięcie z konwertera) aby dokładnie dostoić?

Zauważyłem ża na niektórych programach można wybrać inne języki bądź napisy (TV Monde, Arte)
 
Ostatnia edycja:

arsenal

Moderator
VIP
goostol napisał:
Witam! Jeśli w swoim kinie domowym mam jedynie wejscie spdif coaxial cyfrowe to aby podłączyć n-box z dźwiękiem 5.1 potrzebuje czegoś takiego http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=133530012 ? czy to urządzenie nie wpływa negatywnie na jakość sygnału? Czy jest może jakieś inne, lepsze, może tańsze rozwiązanie? Dziękuje za pomoc.
Mam takie cudo bo poprzedni tuner miał tylko SPDiF coaxial. Działa bezproblemowo.
 

dvd-r

New member
co do tego ukrytego menu - da się tam sterować obrotnicą - tj włączyć Diseq 1.0??

Chodzi mi o oglądanie Sat1 HD i Pro7 HD.

Poza tym włączony mam już Discovery HD i jest nieźle. Chociaż ja tam te kwadraciki z kompresji widzę przy szybkich ruchach.

Myślę, że jak wejdą filmy na HD-DVD czy BlueRay to dopiero szczena będzie opadać bo tam nie będzie niskiego bitrate.

Pzdr.

Artur
 

zepol

New member
goostol napisał:
W kinie mam wejscie na wtyk RCA czyli taki jak pojedynczy czincz. To chyba nie jest optyczne wejście tylko cyfrowe?
Arsenal napisał:
Mam takie cudo bo poprzedni tuner miał tylko SPDiF coaxial. Działa bezproblemowo.
ups... przepraszam - mój błąd :/ nie wiem dlaczego, ale sądziłem, że spdif to tylko połączenie optyczne...
przepraszam za błędne informacje.... :/

a tak btw - połączenie optyczne też jest połączeniem cyfrowym ;)

pzdr :D
 

hellboyek

New member
ja mam takie pytanko do uzytkownikow.
czy istnieje wkoncu mozliwosc odbioru kanalow takze z astry. Na www.telewizjanowejgeneracji.pl znalazalem ze Diseqc jest, choc sa tacy, ktorzy mowi ze nie ma. Jestem kompletnym laikiem, wiec prosze o odpowiedz na pytanie: Czy mozna odbierac kanaly z Astry. Aha no i drugie, jak wyglada sytuacja z odbiorem Polsatu, wiem ze nie jest on dostepny, wiec czy istnieje mozliwosc podlaczenia anteny pokojowej (czy koliduje to z podlaczeniem dekodera). Problem 3, czy istnieje mozliwosc rodzielenie sygnalu na 2 telewizory (tak, zeby TV #2 nie musial ogladac tego samego co #1)... podejrzewam, ze odpowiedz bedzie negatywna, ale moze sa tacy, ktorzy probowali i maja juz jakies "doswiadczenie".
Przperaszam jesli post zamiescilem w zlym miejscu, mysle ze osoby, ktore znaja sie na "platformach" i, ktore od kilku dni uzytkuja N, moga mi pomoc
Pozdrawiam
 

Axl2000

New member
moje pierwsze wrazenia: nbox daje rade, menu nauczylem sie w 5 minut, teraz dzialam bez jopienia sie na pilota...ladny obraz testowego luxe tv, czasami ladny obraz N-Sport HD (nie wszystko jest HD jak juz wszyscy zauwazyli), jakosc innych kanalow w porownaniu do kablowki ASTER leciutko ulegla poprawie (co ciekawe na jakosci sygnalu rzedu 20-25%!). Zaden raczej nie idzie gorzej. Szkoda tylko ze nie ma co ogladac...((pakiet podstawowy + filmowy (sorry gdzie jest TCM?! jak chce go wlaczyc pisze mi ze mam nie wykupiony poakiet, cholera a TCM jest w filmowym wiec o co chodzi?!?!?!?!?!)+ sport & motoryzacja)). Brak polsatu, ale kino! i np. reality tv...

ale ogolnie oceniam na + w sumie tylko dzieki 32zl miesiecznie wiec nie wiele, tylko musze jutro cos zrobic z antena bo sygnal jakosci 20% pozwala na ogladanie kilku kanalow tylko, reszta cyka, chrzeszczy i nic nie widac ;P
 

Pio30

New member
Witam,
Mam telewizor CRT (JVC HV32P37). W instrukcji jest napisane, że obsługuje tryby po komponencie 525p, 625p, 1125i. Z tego co wiem nbox można ustawic na 720p i 1080i. Czy ten telewizor w połączeniu z nbox coś wyświetli?
 

lukas

New member
Dzisiaj podlączylem N-kę pod Fujitsu Siemens Myrica V-32-1 przez component (nie chcial ruszyć przez HDMI-DVI ,nie wiem jeszcze czemu) i ogólnie z jakości (w porównaniu do Cyfry z Fergusona przez Scart) widać poprawę jakości obrazu . Co do oferty programowej wg. mnie za wcześnie się wypowiadać bo to przecież dopiero początki tej platformy .
Ponieważ jeszcze jestem abonentem Cyfry to mam jakiś wybór programów gdyż sygnal z anteny najpierw wprowadzilem do Fergusona (jest w nim wejście i wyjście sygnalu Sat) i z niego na N-boxa. Tak że Astrę też mam tyle że nie w HD.
A może ktos wie dlaczego sprzęt nie chcial ,,ruszyć,, przez kabel HDMI-DVI mimo że w instrukcji TV jest napisane że jest to wejście DVI-D/HDCP.
 

Piotrek_PP

New member
lukas napisał:
A może ktos wie dlaczego sprzęt nie chcial ,,ruszyć,, przez kabel HDMI-DVI mimo że w instrukcji TV jest napisane że jest to wejście DVI-D/HDCP.
Od tego jest wątek o problemach z HDMI: http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=8355
Możesz spróbować starej hamerykańskiej szkoły: ustawić box'a na wyjście hdmi, wyłączyć box'a, wyłączyć TV, podłączyć kabelek cyfrowy, włączyć TV, włączyć box'a. Ogólnie zasada: "nadajnik włączamy zawsze ostatni".
Powyższe pomogło kilku znajomym posiadaczom hd-dvd Toshiby. Całość problemu wynika z kłopotów z "cyfrowym handszejkiem" albo inną częścią HDCP. Nie licz jednak zbytnio na to, że powyższa rada będzie panaceum, spróbować jednak nie zaszkodzi.
 

Mazoku

New member
W instrukcji jest napisane, że obsługuje tryby po komponencie 525p, 625p, 1125i. Z tego co wiem nbox można ustawic na 720p i 1080i. Czy ten telewizor w połączeniu z nbox coś wyświetli?
Wyświetli. W instrukcji telewizora masz podaną rozdzielczość w ilości przesyłanych linii przy transmisji analogowej (jest ich więcej o kilka pustych linii na zresetowanie działa elektronowego między kolejnymi ramkami). W specyfikacji nboxa natomiast podana jest faktyczna rozdzielczość tych formatów.

525p to 480p (NTSC EDTV)
625p to 576p (PAL EDTV)
1125i to 1080i (HDTV)

Jak ustawisz nboxa na 1080i to będzie hulać ;)
 

RaAaF

New member
Co do diseq - jest obsługa i jest ona potrzebna jedynie wtedy jeżeli antena ma zrobionego "zeza". Bez włączenia tej obsługi raczej nie będzie nic działało w takiej sytuacji. Nie ma to jednak związku z ogladaniem Astry i innych FTA bo o tym decyduje "n" co oglądamy, i zdecydowała że nie będziemy mieli astry.
jak widac na zdjęciach, które są zamieszczone wcześniej , pod obsługa diseqc jest zakładka: wejście i ma byc (nie wiem czemu ) ustawine na lnb 2 (info z partyline) przy włączonej obsłudze diseqc.

Włączyli TERMINOWO :eek:k:discovery HD !!!! Zapiera dech momentami.
Jak by jeszcze dodali do tego national geografic to w zasadzie moge z domu nie wychodzić :)
Widzę kolejnego "zadowolonego" z DVI . Czy jest ktos komu "n" działa po DVI ???
 

Greeg

New member
aule napisał:
Discovery HD POWALA NA KLANA:shock: :shock:

Witam

Nie tylko powala .ale i kopara opada :D
Na Samsungu LCD32'' bez pikselozy, pod ekran podstawiłem wiadro na farbę cały czas chlapie ;)

PS
Wszyskim niedowierzającym polecam wizytę u dystrybutora Nki będzie szok :)

Pozdrawiam
Greeg
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Jak kupowałem sobie sprzęt do samochodu, byłem w salonie, gdzie stał wieeeeeeeelgachny Pioneer (nie mam pojęcia co, wiem, że było wielkie, płaskie i drogie ;) ), a na nim Discovery HD i, szczerze mówiąc, mnie z nóg nie ścięło, może burak jestem... Całkiem całkiem wygląda filmik "Amazing Caves" ze strony Microsoftu, ale nawet to nie byłoby mnie w stanie sprowokować do oglądania kanałów przyrodniczych ;). Interesują mnie głównie filmy i sport. Ponieważ nie jestem posiadaczem, czekam na pierwsze recenzje z dzisiejszej LM :). Czy coś się już dzieje w temacie kanału filmowego?
 

lukas

New member
Piotrek_PP napisał:
Od tego jest wątek o problemach z HDMI: http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=8355
Możesz spróbować starej hamerykańskiej szkoły: ustawić box'a na wyjście hdmi, wyłączyć box'a, wyłączyć TV, podłączyć kabelek cyfrowy, włączyć TV, włączyć box'a. Ogólnie zasada: "nadajnik włączamy zawsze ostatni".
Powyższe pomogło kilku znajomym posiadaczom hd-dvd Toshiby. Całość problemu wynika z kłopotów z "cyfrowym handszejkiem" albo inną częścią HDCP. Nie licz jednak zbytnio na to, że powyższa rada będzie panaceum, spróbować jednak nie zaszkodzi.


Spróbowalem NIE POSZLO (kabelek nowy Oehlbach - żaden MM)
 

Wiciu

New member
radosuaf napisał:
a na nim Discovery HD i, szczerze mówiąc, mnie z nóg nie ścięło, może burak jestem... Całkiem całkiem wygląda filmik "Amazing Caves" ze strony Microsoftu, ale nawet to nie byłoby mnie w stanie sprowokować do oglądania kanałów przyrodniczych ;). Interesują mnie głównie filmy i sport. Ponieważ nie jestem posiadaczem, czekam na pierwsze recenzje z dzisiejszej LM :). Czy coś się już dzieje w temacie kanału filmowego?

hehehe zgadzam sie ;) poogladalem juz troszke tych przyrodniczych, bo w mojej kablowce na teleport live jest ich od groma, ale dopiero ciesze sie z HDTV od niedawna kiedy zaczeli nadawac filmy i seriale, obejrzenie dobrego kina akcji to jest kopacz dupy :D wreszcie jest pare seriali wiec idzie na cos czekac :cool:
 

mariendo

New member
nsport zapowiada się super tylko jak to się ma do oglądania meczyków z nieustającym białym paskiem na dole z info. od rana do wieczora to samo.Mnie osobiście to lekko denerwuje.Są serwisy kilka razy w ciągu dnia i tam mogą to wszystko przekazać.
 

Wiciu

New member
mariendo napisał:
nsport zapowiada się super tylko jak to się ma do oglądania meczyków z nieustającym białym paskiem na dole z info. od rana do wieczora to samo.Mnie osobiście to lekko denerwuje.Są serwisy kilka razy w ciągu dnia i tam mogą to wszystko przekazać.


co za bialy pasek z info :confused: tak z ciekawosci spytam.
 
Do góry