Pierwsze wrazenia z obcowania z "N"-ka :)

lukas

New member
jest ktoś z Łodzi ?

Przydal by się ktoś z Łodzi do pomocy (fachowej konsultacji) przy podlączeniu n-ki i uruchomieniu oglądania.
Ja się niewiele na tym znam a nie chcę eksperymentować i zasypywać forum ciąglymi pytaniami .
Czekam na odzew.
 

radosc

New member
Studio Art-BI napisał:
Trochę nie na temat ale do wątku poprzedniego. Obraz z taśmy analogowej 35mm nie ma żadnej rozdzielczości. Tyle że jego jakość pozwala na uzyskanie "skanu" wysokiej rozdzielczości. Jednak ze wzrostem rozwoju jakości obrazu z kamer cyfrowych, które do niedawna miały problem z dorównaniem jakością obrazu do kamer 35mm takie skany przeprowadza się coraz mniej ponieważ są bardzo kosztowne. Ale fakt jest faktem że nawet najlepsze kamery HD dzisiaj ledwo dorównują jakością obrazu z kamer 35mm analogowych. Filmy wysokobudżetowe dalej się kręci kamerami 35mm ze względu na małą liczbę kin obsługujących format cyfrowy. A jak wiadomo z kin jest największy zwrot nakładu na film.

Witaj, niestety piszesz od rzeczy trochę. Otóż istnieje cos takiego jak rozdzielczość taśmy filmowej czy materiału fotograficznego tylko inaczej się to liczy. Liczy się to na zasadzie ilości linii na mm a dokładniej ile czytelnych linii można zmieścić na milimetrze materiału. Analogicznie ilość pixeli można przeliczyć na rozdzielczość linii dzieląc przez dwa (aby rozróżnić jedną czarną linie potrzebujesz dwóch rzędów pixeli.) i teraz co do porównywalności.

Oto dane w przeliczeniu na miliony punktów w obrazie dla wybranych rozdzielczość. Przy czym w przypadku taśm filmowych podano standardową i w nawiasie maksymalną rozdzielczość przy użyciu materiałów o największej rozdzielczości dostępnych w branży.

PAL-DV 0,415
HDV 1,555
HD 1080 2,074
16mm 4,6 (do 8,3*)
35mm 15 (do 27*)
IMAX 150 (do 270*)

Do tego zostaje coś co nazywane jest dynamic range i w przypadku cyfrowych kamer jest dramatycznie liniowe i ograniczone.

I teraz niech ktoś powie GDZIE cyfrze blisko do taśm filmowych??? Gdzie zbliżona jakość? Wynajęcie prawdziwej kamery HD to koszt masakryczny (nie mowie o HDV). I teraz sposób projekcji to inna sprawa, właśnie przez dynamic range czyli doskonałą reprodukcje w światłach i cieniach. Obraz nakręcony na taśmie 35mm będzie wyglądał doskonale w kinie cyfrowym i na HD. Cyfrą nakręcony, w pewnych warunkach będzie wyglądało dobrze ale nigdy TAK dobrze jak by mógł. Jest przepaść i jeszcze lat potrzeba żeby napisać że kamery cyfrowe dorównują "taśmowym".

Jeśli masz wątpliwości co do powyższych obliczeń to proponuje usiąść z excelem, sciągnąć charakterystyki materiałów światłoczułych np kodaka, sciagnąc wielkości klatek. I sobie wszystko policzyć :)
 

leszek2604

New member
arsenal napisał:
To wygląda na złe ustawienie anteny albo faktycznie konwerter już swoje odsłużył. Teraz Autorus musiałbyś sobie załatwić analogowy tuner do sprawdzenia jakości( na analogowym TVN:smile: na przykład). Choć wydaje mi się, ze analgowca trudniej teraz dostać niż N'kę:)
Widziałem w sklepie też antenę od N. Nic specjalnego niestety. 60 cm to na Hotbirda jednak troszkę za mało. Już są plotki, że siatkowe mają być zastąpione zwykłymi.
Czy kolega mógłby bliżej wyjaśnić jak wykorzystać tuner analogowy do precyzyjnego ustawienia anteny SAT? byłbym bardzo wdzięczny.
 

aule

New member
Axl2000 napisał:
dzisiaj jade po dekoder i mam pytanie...

jade do saturna w warszawie w arkadii, oby mieli wszystko ok juz :[ czy jest mozliwosc wypozyczenia za te 99zl dekodera, podpisania umowy i aktywacji np. pod koniec pazdziernika? tzn trzymam sobie dekoderek w domu i czekam na dogodny moment na aktywacje? czy moze jest jakis okreslony czas kiedy musze z domu zadzwonic i aktywowac? chcialbym dekoder kupic juz, a antene i konwerter gdzie indziej jak dostane wyplate :/

Kolego masz 7 dni na aktywację od momentu podpisania umowy.
 

rem77

New member
Przeczytałem uważnie wszystkie posty dotyczące początków "n-ki". Kilka osób jest zachwycona, a część zawiedziona. Jestem mocno zainteresowany ofertą "n-ki", dlatego też w tym roku kupiłem TV LCD z HD ready, ale chyba jeszcze troszeczkę poczekam. Zobaczę jak to wszystko się rozwinie. Wczoraj w MM w Rybniku oglądałem kanały z n-ki i powiem szczerze, nie rzuciło mnie na kolana :) Chyba spodziewałem się czegoś innego.
ITI chyba troszeczkę źle wystartowało z tą platformą. Jedno im się udało perfekcyjnie - dobrze użyli jeden z elementów marketingu-mix czyli PROMOCJĘ. Oferta programowa w kilku przypadkach jest "wirtualna" - kanał jest przygotowywany, będzie, itd.
Na pewno na duży plus platformy należy zaliczyć kanały HD, tylko, że jak narazie jest tylko jeden - n-sport nie zawsze nadaje w HD. Discovery HD i nowy kanał filmowy mają być wkrótce.
Decydując się na zakup platformy cyfrowej, każdy musi sobie zadać podstawowe pytanie - Co chcę oglądać?
Na pewno b. ważnym elementem, który też decyduje o wyborze jest jakość oferowanej usługi. Ale ten element każdy musi sobie ocenić indywidualnie.
Ja mam aktualnie platformę Polsatu i trudno mi będzie z niej zrezygnować z uwagi na część oferty która mnie osobiście bardzo interesuje, a nie mają jej inne platformy. Cena też nie jest za wysoka, aczkolwiek co do jakości można mieć małe zastrzeżenia. Coś mi się wydaje, że przed Świętami Bożego Narodzenia będą u mnie w domu dwie platformy ;)

Pozdrawiam.
 

ThYX

New member
rem77 napisał:
Na pewno na duży plus platformy należy zaliczyć kanały HD, tylko, że jak narazie jest tylko jeden - n-sport nie zawsze nadaje w HD. Discovery HD i nowy kanał filmowy mają być wkrótce.
Decydując się na zakup platformy cyfrowej, każdy musi sobie zadać podstawowe pytanie - Co chcę oglądać?
Na pewno b. ważnym elementem, który też decyduje o wyborze jest jakość oferowanej usługi. Ale ten element każdy musi sobie ocenić indywidualnie.
Ja mam aktualnie platformę Polsatu i trudno mi będzie z niej zrezygnować z uwagi na część oferty która mnie osobiście bardzo interesuje, a nie mają jej inne platformy. Cena też nie jest za wysoka, aczkolwiek co do jakości można mieć małe zastrzeżenia. Coś mi się wydaje, że przed Świętami Bożego Narodzenia będą u mnie w domu dwie platformy ;)

Pozdrawiam.

Discovery HD startuje jutro :) Reszta kanałów ma jakość naprawdę dobrą lub super dobrą:) Sprawdz jaką masz antenę .. u mnie jest 85 cm. Ja polecam "N" !!!
 

sitek

New member
Co do Discovery HD to bardzo mozliwe, ze ktos sie na ten temat wypowiada, gdzy co jakis czas leci filmik testowy (kilku mnichow chodzi po jakis gorach) i stad ich wypowiedzi. Wiem to bo sam widzialem w MM w Łodzi.
 

wojtasz

New member
Wrażenia z korzystania z nboxa:

Aktywacja nboxa - 99,-
Abonament miesięczny - 48,-
Nowa czasza 90 cm z konwerterem i montażem - 99,-

Obejrzeć materiał w jakości HD oraz Taniec z gwiazdami w DD 5.1 - bezcenne:grin: :grin: :grin:



:eek:k: :eek:k: :eek:k: :eek:k: :eek:k: :eek:k: :eek:k: :eek:k: :eek:k: :eek:k: :eek:k:
 

rextytus

New member
Wszystko fajnie obraz brzytwa dzwięk DD5.1 ale u mnie na TVN dzwięk wyprzedza minimalnie obraz to samo mam na dbox2 myślałem ,że to wina dboxa chociaż na niemieckich kanałach DD5.1 działało bez problemu.
Czy u Was też dźwięk leci szybciej niż obraz na TVN.Ale tylko DD nawet 2.0 bo już PCM 48 tylko minimalnie prawie nie do zauważenia?
 

Axl2000

New member
wojtasz napisał:
Wrażenia z korzystania z nboxa:

Aktywacja nboxa - 99,-
Abonament miesięczny - 48,-
Nowa czasza 90 cm z konwerterem i montażem - 99,-

Obejrzeć materiał w jakości HD oraz Taniec z gwiazdami w DD 5.1 - bezcenne:grin: :grin: :grin:



:eek:k: :eek:k: :eek:k: :eek:k: :eek:k: :eek:k: :eek:k: :eek:k: :eek:k: :eek:k: :eek:k:

gdzie Ty dostales antene z konwerterem i montazem za 99zl? :|
 

lukiasz

New member
po duzych trudach i problemach odpalilem, i jestem zachwycony jakoscia kazdego programu, zarowno dzwieku jak i obrazu!! rewelacja, szkoda tylko ze pakiet filmowy a nie ma co ogladac poki co i leci na zmiane MTV i TVN Turbo ehhh a na HBO kolejnt\y raz Hitch czy skarby narodow z Cage`em.... zobaczymy co bedzie dalej :D

na razie mimo problemow, spory plusik :eek:k:
 

Gucio50

New member
Bez reklam
ThYX napisał:
Discovery HD startuje jutro :) Reszta kanałów ma jakość naprawdę dobrą lub super dobrą:) !!!


Eeee tam, bez przesady z tą jakośćią nSport niby HD ale w porównaniu z Lux HD jest "trochę nie tego" no i materiał co akurat rozumiem też nie zawsze jest HD ale ze studia napis na bnnerze na dole ekranu jets STRASZNY i nie HD

Czykam na Discovery i ten niewiadomojakinowysuperrewelacyjnykanałflimowy

Natomiast EPG w porównaniu z Canal+ nie podaje dla filmu ani rezysera ani obsady. Zawiedziony jestem tez opisami filmów, są jakby troche infantylne

Np dla filmu Krzyżacy napisali by tak
Duzo efektów specjalnych i ciekawe wątki miłosne.

A tak pozatym zobaczymy co dalej
 

kowalc

New member
LM w nSport

Mam pytanie o Ligę Mistrzów w nSporcie, do tej pory jak pokazują stare mecze to są one w formacie 4:3, czyli raczej nie hd. Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale mecz w hd powinien być chyba w 16:9. Ciekawy jestem jak to bedzie wyglądało we wtorek i czy w środę pokażą Chelsea z Barcą?
 
Do góry