Pierwsze wrazenia z obcowania z "N"-ka :)

wojtasz

New member
autorus napisał:
Co kolega konkretnie ustawiał? Bo ja na tą chwilę jestem załamany. Podłączałem cyfrę i wyszło mi że n ma gorszy obraz na tvn24. Normalnie sie załamałem. Siła 65 i jakość sygnału ok 100%. To czym można jeszcze pogrzebać i ustawić? Dzis to już chyba nie zasnę :( w spokoju:(

Mam atenkę 90cm. Ale nie zawsze tak było z obrazem. Wczoraj np oglądałem tv puls i był program z jakiegoś studia, to obraz też żyleta.

:( help me.

1. HDMI w ustawiniach TV przełączyłem z PC na DTV (w sumie najistotniejsze)
2.(w TV)Menu-Obraz-Dynamiczny
3.XD-Właczony


I hula jak ta lala :lol:
 

Mazoku

New member
Powiedzcie mi czy za nboxa placi sie dodatkowo co miesiac za wypozyczenie czy tylko sam abonament?
Sam abonament. To nie syfra, żeby za wszystko z kasy kroili ;)

Podłączałem cyfrę i wyszło mi że n ma gorszy obraz na tvn24.
Jest to fizycznie niemożliwe, bo TVN24 jest nadawany z tego samego transpondera dla wszystkich trzech platform. Może zadziałała tu zasada "lepszego przetwornika", czyli na nboxie zobaczyłeś wady obrazu, których nie było widać na badziewnych Mediasatach.

to jest na żywo i trzeba pewnie korzystać z kamer cyfrowych a nie analogowych i przerabiać na sygnał cyfrowy hd?
Emem... Analogowych kamer telewizyjnych nie używa się od jakiś 15 lat. Dzisiaj wszystko jest cyfrowe.

można przypuszczac, że te filmy będą w podobnej, w najlepszym wypadku... upscaling u źródła, bo nie za wiele jest materiału w HD...
Miałbym bardzo niskie mniemanie o ITI, gdyby marnowali miejsce na dysku na upscalowane filmy. Nie ma to sensu ani dla nich, ani dla konsumenta. SD będą w 576i, HD w 1080i. Co do źródeł filmów w HD, to akurat nie ma problemu, bo wszystko zapisane na tasmie 35 mm jest z definicji HD (a nawet więcej niż HD).

Tak to prawda, że nawet SKY miał poślizg na starcie, ale jak już wystartowali to z trzema, a teraz mają chyba 5 czy sześc kanałów hd i to 24/7
Sky to inny świat. Mówmy o Polsce i naszych rodzimych warunkach.

Zachwalali chleb zanim jeszcze kupili mąkę, a ta się okazała zawilgocona, teraz maja chleb z zakalcem!!!
Hmm... Tyle ciekawych metafor o starcie n wymyślacie. Chyba przydałoby się zorganizować mały konkursik poetycki :D
 

RaAaF

New member
lukiasz napisał:
Mam komunikat "brak sygnału" po wejściu w ten panel ustawienai anteny sile mam na 92% a jakość na 0% macham antena w każdą strone i nawet 1% nie mam ......... to ich dziwne resetowanie też nic nie daje :(

dodam że wcześneij miałem starego analoga i jakoś to działało.....

macie jakiś pomysł??:(
Zrób reset bo ja to miałem
ustaw sobie antenę na starym analogu tak by był ok i potem podłącz "N"
Wcześniej pisałem jak resetowac ,
naciśnij menu, res i potem prawy kursor na panelu przednim około 5 sec- jak nie pomaga to te trzy na raz. Potem jak masz disq musisz go ustawic na on.
jak nie pomoże to jeszcze żółty i 728 z pilota. Powinno sie pokazać menu .
mnie to pomogło na te problemy właśnie.
 

AVMANIAC

New member
Mazoku napisał:
Miałbym bardzo niskie mniemanie o ITI, gdyby marnowali miejsce na dysku na upscalowane filmy. Nie ma to sensu ani dla nich, ani dla konsumenta. SD będą w 576i, HD w 1080i. Co do źródeł filmów w HD, to akurat nie ma problemu, bo wszystko zapisane na tasmie 35 mm jest z definicji HD (a nawet więcej niż HD).

to ciekawy pogląd :) w takim razie czterech pancernych i klosa od zawsze mieliśmy w hd... przecież 'bańki' nie mają czegoś tak złośliwego jak 'rozdzielczosc natywna' i wyświetlą wszystko co im zostanie zapodane... przykład??? lol monitory crt pecetowe już dawno wyświetlały 2 razy 1080 i nikt się nie rozbierał do naga z tego powodu ;)



Sky to inny świat. Mówmy o polsce i naszych rodzimych warunkach.

To ciekawe też :) Może zmienisz zdanie jak się dowiesz, że opłaty, czytaj !haracz! jest podobny, uwzględniając różnicę w zarobkach i siłę waluty płacisz dużo dużo więcej niż to wynika z rachunku ekonomicznego :D Po za tym wszyscy twierdzą, że polska to już normalny świat :) jeszcze nie jechali z Poznania do Wa-wy :D
W pogoni za tzw 'światem' jedni finansują kalectwo innych. Tak było, jest i będzie, ale nie ze mną :D



Hmm... Tyle ciekawych metafor o starcie n wymyślacie. Chyba przydałoby się zorganizować mały konkursik poetycki :D

TKM jest najlepszym konkursem na świecie. Dowód ??? W polsce wszyscy na nim wygrywają :D
TKM!!!!!!!!!!!!!
 

sqnk

New member
AVMANIAC co ty gadasz :D:D:D Mam C+ i enke od dzisiaj i różnica jest na maxa!! C+ scart i mazy na LCDku, N component i lepszy obraz na na zwykłych kanałach, HD wogóle bez porównania w dodatku 16:9. Dzwięk 5.1 nie surround jak w cyfrze, Słabe punkty?...3 dzień nadają, pogadamy za 2 miechy. Wszyscy będą oglądali HD i korzystali z VOD a ty dalej będziesz 'raczył się' obrazem z euro złącza heh i to za podwójną cenę. Płacę za C+ 68 zeta tylko po to tak naprawdę aby móc oglądać ligę polską, angielską i hiszpańską.

PS. JAK MACIE MNIEJ NIŻ 95% SIŁY SYGNAŁU ZMIEŃCIE KABEL OD KONWERTERA DO DEKODERA. JAKOŚĆ SYGNAŁU TO DE FACTO SIŁA SYGNAŁU DOCHODZĄCA OD SATKI, A WSKAŻNIK 'SIŁA SYGNAŁU" TO POŁĄCZENIE Z ANTENĄ TYLKO. PRZESUWAM CZASZĘ I JAKOŚĆ MAM 0% A SIŁĘ CAŁY CZAS 95%, ŁAPIĘ SYGNAŁ I JAKOŚĆ MAM 80% A SIŁĘ BEZ ZMIAN 95%
 

arsenal

Moderator
VIP
to ciekawy pogląd w takim razie czterech pancernych i klosa od zawsze mieliśmy w hd... przecież 'bańki' nie mają czegoś tak złośliwego jak 'rozdzielczosc natywna' i wyświetlą wszystko co im zostanie zapodane... przykład??? lol monitory crt pecetowe już dawno wyświetlały 2 razy 1080 i nikt się nie rozbierał do naga z tego powodu
Wiesz. Tymi serialami w HD raczyli się montarzyści i reżyser podczas " klejenia" Pancernych. Potem ta taśma filmowa, która ma rozdzielczość ZNACZNIE ponad HDTV wsadzało się do specjalnej maszyny( Telecine bodajże) gdzie odbywała się konwersja w dół do formatu SECAM a potem PAL dla telewizji. Tak robi się do dziś z filmami. Więc najpierw radzę trochę poszukac i poczytać a potem drwić.
 

karaznie

New member
wojtasz napisał:
acha, no i podstawa:

TV podłaczone przez HDMI do nboxa
Audio oczywiście podłączone SPDIFem

ale to chyba oczywiste :wink:

Uff. HDMI działa z LG:))). Mam LG LX2R, ale to te same telewizory
w innych obudowach. Powiesz mi jakie masz wersje firmware (Hudson i Cortez
w menu serwisowym?). Może być na priva karaznie@aster.pl

Artur
 

Studio Art-BI

New member
Uśmiać się można z niektórych wypowiedzi. "odraz z Discowery HD super"
ciekawe skoro ta stacja ma nadawać od 17.10.. Żetelność tych wypowiedzi =0. Panowie zastanówcie się co piszecie. Chyba że to jest żal z powodu rozczarowania po zawarciu umowy. Administrator powinien takie wypowiedzi usuwać bo są zwykłym kłamstwem, ale tego nie robi. Jak ktoś napisze coś złego na ITI to od razu ma bana. Pozdrawiam administratorów.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
sqnk napisał:
http://www.hdtv.com.pl/forum/member.php?u=4205

PS. JAK MACIE MNIEJ NIŻ 95% SIŁY SYGNAŁU ZMIEŃCIE KABEL OD KONWERTERA DO DEKODERA. JAKOŚĆ SYGNAŁU TO DE FACTO SIŁA SYGNAŁU DOCHODZĄCA OD SATKI, A WSKAŻNIK 'SIŁA SYGNAŁU" TO POŁĄCZENIE Z ANTENĄ TYLKO. PRZESUWAM CZASZĘ I JAKOŚĆ MAM 0% A SIŁĘ CAŁY CZAS 95%, ŁAPIĘ SYGNAŁ I JAKOŚĆ MAM 80% A SIŁĘ BEZ ZMIAN 95%
a jaki ty masz kabel( firma, jakies parametry)? z tego co bylo widac np na zdj od arsenala to on ma chyba tylko 65%.
 

Studio Art-BI

New member
Trochę nie na temat ale do wątku poprzedniego. Obraz z taśmy analogowej 35mm nie ma żadnej rozdzielczości. Tyle że jego jakość pozwala na uzyskanie "skanu" wysokiej rozdzielczości. Jednak ze wzrostem rozwoju jakości obrazu z kamer cyfrowych, które do niedawna miały problem z dorównaniem jakością obrazu do kamer 35mm takie skany przeprowadza się coraz mniej ponieważ są bardzo kosztowne. Ale fakt jest faktem że nawet najlepsze kamery HD dzisiaj ledwo dorównują jakością obrazu z kamer 35mm analogowych. Filmy wysokobudżetowe dalej się kręci kamerami 35mm ze względu na małą liczbę kin obsługujących format cyfrowy. A jak wiadomo z kin jest największy zwrot nakładu na film. Pozdrawiam.

edit @dnc

Jeśli ktoś kłamie sam wystawia sobie świadectwo. Można kasować takie posty, ale jeśli ktoś lubi kłamać publicznie będzie to robić bez względu na to ile postów skasuje admin. Jeśli widzisz, że ktoś kłamie i masz pewność, że to robi, napisz do adminów na PW, a TEN ON powinien się wstydzić i najwyżej dostanie ostrzeżenie lub bana.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Studio Art-BI napisał:
Administrator powinien takie wypowiedzi usuwać bo są zwykłym kłamstwem, ale tego nie robi. Jak ktoś napisze coś złego na ITI to od razu ma bana. Pozdrawiam administratorów.
Czemu się dziwisz Studio Art-Bi (ciekawa ksywka :p ). Mnie to najwyżej śmieszy. Ludzie piszą jak myślą (mam nadzieję). Forum jest po to aby sie uczyć i poprawiać błędy. Ucz więc i poprawiaj. Nie pisz głupot, że tutaj wszczyscy sa fanami ITI. Część, chyba bardzo młoda podnieciła sie i tyle. Zapewne duża część z nich to zawiedzeni użytkownicy C+.
Osobiście zaczekam do przełomu roku i zobaczę jak sobie N radzi.
 

grzes

New member
"n" po HDMI

Gdzieś zniknął mi post, więc wysyłam ponownie.

1. Samsung LE32 R 51 BX - wszystko OK

2. Panasonic TX 26 LE 60 P - lepiej, niż Samsung

Ktoś pisał, że chwilowo zanika mu dźwięk ( przycisza się ).
Mam to samo, tak samo było w MM w Lublinie, w BOK mówią, że pracują nad tym. Zobaczymy w poniedziałek, jak pójdzie Discovery HD.

Obraz na kanale 572 - super.

Pozdrawiam.
 

sqnk

New member
Tomek Koko napisał:
a jaki ty masz kabel( firma, jakies parametry)? z tego co bylo widac np na zdj od arsenala to on ma chyba tylko 65%.

kabel 8 metrów kupiony w leroy merlin:D końcówki po 8 PLNów, nowa czasza i konwerter cyfry plus. Mam drzewa przed oknem więc na C+ mam zieloną kreskę między 3 a 4 więc na granicy dobrego sygnału N z kolei wacha mi się między 38% a 43% (jakość sygnału, siła jak napisałem 95%). Obraz jest żyleta, LUXE TV jak demka HD z kompa, Nsport trochę gorzej. Dzwięk 5.1 rewelacja, mankamentem natomiast i to dosyć poważnym jest to, że na kanałach bez sygnału 5.1 dzwięk leci do głośnika centralnego oraz dużo dużo ciszej do pozostałych, a nie stereo na dwa główne!!!!
 

szpigiel9

New member
Jak podłacza się ten dźwięk cyfrowy 5.1. Z tyłu na kinie domowym pisze OPTIKAL AUT i tam podłączyłem przewód optyczny i nic. Przełączam na kinie na wszystkie możliwe pozycje ( TV/AV AUX TUNER DISC ) . Może skoro na tym kinie pisze optical aut to ono może tylko wypuszcza dźwiek optyczny a nie przyjmuję. Pierwszy raz mam do czynienia z optycznym i nie wiem czy one też sie dzielą na OUT i IN. Na nboxie pisze spidif. Prosil bym o odpowiedź jak ktoś wie.
 

sqnk

New member
a to nie przypadkiem jakieś combo? dzwięk do głośników masz podłączony przez digital out, czyli 5 kanołowego małego dżeka, a opcjonalnie masz wyjście optyczne? Czy osobno masz DVD i wzmacniacz 5.1?
 

szpigiel9

New member
jest to philips lx 3000d . wszystko w jednym . głośniki są podpięte kazdy oddzielnie z listwy na spinki. nie wiem czy może różnić się te optyczne na wyj i wej czy nie i co ustawic zeby to działalo moze się nie da
 

gatar

Active member
Bez reklam
szpigiel9 napisał:
Jak podłacza się ten dźwięk cyfrowy 5.1. Z tyłu na kinie domowym pisze OPTIKAL AUT i tam podłączyłem przewód optyczny i nic. Przełączam na kinie na wszystkie możliwe pozycje ( TV/AV AUX TUNER DISC ) . Może skoro na tym kinie pisze optical aut to ono może tylko wypuszcza dźwiek optyczny a nie przyjmuję. Pierwszy raz mam do czynienia z optycznym i nie wiem czy one też sie dzielą na OUT i IN. Na nboxie pisze spidif. Prosil bym o odpowiedź jak ktoś wie.
Jeśli w KD masz "optical out" tzn. , że jest to wyjście. Nie masz co tam "pchać" optikala z Nboxa. Musisz mieć w KD "in", czyli wejście. Jeśli nie masz to kicha.
 

szpigiel9

New member
dzięki za odpowiedź. na cyfrze po skarcie to chociasz dawało namiastkę dżwięku przestrzennego . na nboxe podłączyłem lcd przez hdmi i wtedy sczrt nie działa więc skoro to kino nie ma optikal in to i kino na szmelc.zaczyna mnie ta przesiadka nieco denerwować bo i z nagrywarką dvd też jest problem jak to wszystko zgrac do kupy. wcześniej było prosto i wszystko działało poprawa obrazu z tego nboxa bardzo minimalna a kłopotów od groma .
 
Do góry