Pierwsze wrazenia z obcowania z "N"-ka :)

TolBoy

Member
Tak czytam te wszystkie opinie i jestem troszke zdziwiony że prawie nikt nie czeka na nbox-a z HDD.
Jest opcja za dopłatą oczywście zmiany nbox-a bez HDD na nbox z HDD ?
 

Jussi

New member
Bez reklam
Ja chcialem nboxa z dyskiem i tak powiedzialem babeczce w infolinii gdy brala ode mnie dane. Minal 12 X i nikt sie do mnie nie odzywa, wiec pewnie odezwa sie dopiero jak pojawi sie nrecorder, czyli nie bedzie mozliwosci wziecia zwyklego i pozniej wymiany na wersje z hdd :(
 

audiorek

New member
:wink: fajnie, ze macie juz HDTV. powiedzcie mi jeszcze czy nadawany jest z pełną rozdzielczoscią 1920x1080, czy inną mniejszą. ( nie chodzi mi o skalowanie na wyjsciu tunerka, tylko o rzeczywista rozdzielczość ). Wprawdzie jednego LCD 26 juz mam ale przymierzam sie do wymiany glównego TV z okazji n-telewizji, a pasuje wiedzieć jaki kupić.
 

aule

New member
michal218 napisał:
W neonecie powiedzieli mi,ze mozna bedzie wymienic,wiec czekam na razie na zwykly,jesli sie okaze,ze nie to go nie biore.

Można zrobić UPGRADE nbox-a. Dopłacasz 350zł (z cennika n-ki)
Z anteną nie jest tak łatwo bo jak brałeś podstawową za 60zł to oddajesz ją ale do recordera musisz wziąść ta za 140zł więc 60zł przepada. Albo poczekać albo antenę samemu załatwić.
 

AVMANIAC

New member
TolBoy napisał:
Tak czytam te wszystkie opinie i jestem troszke zdziwiony że prawie nikt nie czeka na nbox-a z HDD.
Jest opcja za dopłatą oczywście zmiany nbox-a bez HDD na nbox z HDD ?
opcja zdaje się jest, tylko jaki sens, biorąc pod uwagę wszystkie wcześniejsze, umówmy się, nie specjalnie entuzjastyczne opinie (z wyjątkiem kilku, ale te pochodzą od najwiękzych zapaleńców ;), ma n-box z hdd ??? skoro autorski n-sport jest w jakości gorszej niż inny dostępny program hd (nazwy nie pamiętam :D ) to można przypuszczac, że te filmy będą w podobnej, w najlepszym wypadku... upscaling u źródła, bo nie za wiele jest materiału w HD...
więc jednak poczekam. Tak to prawda, że nawet SKY miał poślizg na starcie, ale jak już wystartowali to z trzema, a teraz mają chyba 5 czy sześc kanałów hd i to 24/7 :)
N jest czymś co znakomicie wyjaśnia słowo 'humbug' :)
Marketing jest skuteczny gdy za nim stoi PRODUKT. ITI (na razie, rzecz jasna) sprzedaje niedoróbę dekady, reklamując ją jednocześnie jako rewolucję... ITI jest w 100% polską spółką... :)
Naprawdę nie chcę się czepiac :) Naprawdę chciałbym żeby to działało i było takie jak się spodziewałem, bo chętnie bym kupił. Ale nie mam zamiaru płacic za amatorszczyzne czystej wody. Ktoś pisał o problemach z dodzwonieniem się do BOK lol CF nie jest jednak taka zła jak ją malują... lol ;)
 

gatar

Active member
Bez reklam
aule napisał:
Z anteną nie jest tak łatwo bo jak brałeś podstawową za 60zł to oddajesz ją ale do recordera musisz wziąść ta za 140zł więc 60zł przepada. Albo poczekać albo antenę samemu załatwić.
Jak to ? Do nboxa bez recordera jest inna (tańsza) antena niż do tego z recorderem ? O co tu chodzi ?
 

kobas8

New member
Tak czytam te opinie i widze wiecej pytan niz odpowiedzi !!! :/
Powiem tak...sprzedaje te n-boxy w jednym z poznanskich salonow (wolalbym nie podawac gdzie :) I oto troche moich opinii i doswiadczen:

- na kilkadziesiat juz sprzedanych dekoderow zaden sie jeszcze nie zepsul :)
- obraz na kanalach jest rozny, jedne kanaly wygladaja lepiej, jedne gorzej niz z antenty naziemnej, jezeli chodzi o polskie kanaly to ogolnie OK !!!
- jakosc na kanalach HDTV: DISCOVERY HD oraz LUXI HD (czy jakos tak) ogolnie super, dobre kolorki i jakosc, jezeli chodzi o nSport HD to jak narazie porazka !!! obraz jak na sygnale PAL w wiekszosci audycji, mecze Ligii Mistrzow moze troche lepiej ale widac ze kamerki hd na ktorych sa krecone mecze pozostawiaja duzo do zyczenia, tak samo jak relacje ze studia, jak dla mnie to hd raczej nie jest!!!
- sygnal byl OK, z czaszy ok. 140 cm centymetrow
- powyzsze wrazenia ogladane byly na dwoch tv: Pierwszy podlaczony przez HDMI do projektora 55 cali Sony 3LCD z pelnym Full HD (obraz ladniutki i bardzo naturalny), drugi tv to plazma najnowsza LG 50 PC1R z rozdzielczoscia standartowa dla tej wielkosci plazmy czyli 1366x768 podlaczona przez component (jakosciowo brdziej ostra niz projektor, ale takze obraz ok)
- ogolnie mysle ze warto to wziasc, bardziej niz cyfre czy polsat, tylko niech sie pojawi wiecej kanalow w pelnym HD i nie z taka sciema jak nSport HD!!!


POZDRO
 

aule

New member
gatar napisał:
Jak to ? Do nboxa bez recordera jest inna (tańsza) antena niż do tego z recorderem ? O co tu chodzi ?

nbox HDTV - antena 60cm 1 konwerter (aktywacja 60zł)
nbox recorder HDTV - natena >80cm konwerter dual (aktywacja 140zł)
 

gatar

Active member
Bez reklam
aule napisał:
nbox HDTV - antena 60cm 1 konwerter (aktywacja 60zł)
nbox recorder HDTV - natena >80cm konwerter dual (aktywacja 140zł)
Rozumiem, że ów dual po to aby móc nagrywać oglądając co innego ?
Ta aktywacja, tzn. że nam to wypożyczają , jak nboxa ?
 
Ostatnia edycja:

xroma

New member
kobas8 napisał:
- jakosc na kanalach HDTV: DISCOVERY HD oraz LUXI HD (czy jakos tak) ogolnie super, dobre kolorki i jakosc, jezeli chodzi o nSport HD to jak narazie porazka !!! -
POZDRO

Hmmm .... a jakim cudem wasz "n"box odbiera DISCOVERY HD ? Macie jakiś inny dostęp czy coś ?
 

Piotr_the

New member
powiem tak te kamerki hd to chyba jeszcze nie są zbytnio rozwinięte tz. tak jak to jest z aparatem cyfrowy i analogowym tz. cyfrowy ma wiela wad wystarczy popatrzeć jak jest liga mistrzów na polskiej tv i kamera skierowana jest na trenera albo kończy się mecz tam gdzie jest mniej światła a duży zoom potrzeby to widać normalnie śnieg(szumy) tak jak w aparacie cyfrowym ale to jest na żywo i trzeba pewnie korzystać z kamer cyfrowych a nie analogowych i przerabiać na sygnał cyfrowy hd?
 

wojtasz

New member
Pierwsze wrażenia - obraz możliwy, dźwiek możliwy, hehhehe

Po ustawieniu kilku, kilkunastu parametrów ......

Obraz żyleta, nawet TVN jak HD (może przesadziłem ale jest rewelacja) HD Deluxe - jakość zajefajna
Dźwięk - co tu gadać - super, super, w końcu DD 5.1 na żywo i to na TVNie

A jeszcze czekam na Discovery HD i "nowy hoolywoodzki" - to bedzie pewnie bajka ......:eek:k: :eek:k: :eek:k: :eek:k: :eek:k: :eek:k: :eek:k: :eek:k:
 

autorus

New member
Co kolega konkretnie ustawiał? Bo ja na tą chwilę jestem załamany. Podłączałem cyfrę i wyszło mi że n ma gorszy obraz na tvn24. Normalnie sie załamałem. Siła 65 i jakość sygnału ok 100%. To czym można jeszcze pogrzebać i ustawić? Dzis to już chyba nie zasnę :( w spokoju:(

Mam atenkę 90cm. Ale nie zawsze tak było z obrazem. Wczoraj np oglądałem tv puls i był program z jakiegoś studia, to obraz też żyleta.

:( help me.
 

lukiasz

New member
hejka

to ja nie moge sie tak pochwalić jak Wy :niewiem:

Kupiłem dzisiaj "enke" podłączyłem i zonk :confused:

Przesiedziałem na infolini z godzine i nic, kazali czekać do jutra jak dalej tak będzie mam wymieciać a tego już nie lubie bo nei mam na to czasu..... ale napisze o co chodzi dokładnie

Mam komunikat "brak sygnału" po wejściu w ten panel ustawienai anteny sile mam na 92% a jakość na 0% macham antena w każdą strone i nawet 1% nie mam ......... to ich dziwne resetowanie też nic nie daje :(

dodam że wcześneij miałem starego analoga i jakoś to działało.....

macie jakiś pomysł??:(
 
Ostatnia edycja:

asek22

New member
lukiasz napisał:
:(

..............dodam że wcześneij miałem starego analoga i jakoś to działało.....

macie jakiś pomysł??:(

Witam
Mialem podobny problem z cyfra+, pomogla wyminana konwertera na nowy. Podobno ten stary czegos niemial tak mi powiedzial instalator.
Podlacz nboxa u kogos znajomego.


Powiedzcie mi czy za nboxa placi sie dodatkowo co miesiac za wypozyczenie czy tylko sam abonament?
 

Goliat

New member
Bez reklam
lukiasz napisał:
hejka

to ja nie moge sie tak pochwalić jak Wy :niewiem:

Kupiłem dzisiaj "enke" podłączyłem i zonk :confused:

Przesiedziałem na infolini z godzine i nic, kazali czekać do jutra jak dalej tak będzie mam wymieciać a tego już nie lubie bo nei mam na to czasu..... ale napisze o co chodzi dokładnie

Mam komunikat "brak sygnału" po wejściu w ten panel ustawienai anteny sile mam na 92% a jakość na 0% macham antena w każdą strone i nawet 1% nie mam ......... to ich dziwne resetowanie też nic nie daje :(

dodam że wcześneij miałem starego analoga i jakoś to działało.....

macie jakiś pomysł??:(
Dokładnie potrzebujesz konwentera "Full Band" i powinno zadziałać (koszt 30-40 PLN)
 

lukiasz

New member
ale źle mnei zrozumieliście, miałem starego analogo którego wywaliłem i na jego miejsce wylądowała nowa antego też "enka" :) jeszcze raz latałem z antena i z kompasem hehe i nawt 1% nie wyskoczył :niewiem::niewiem::niewiem::niewiem:


no i jeszcze jedna dziwna akcja, nie moge wyłączyć tunera, jak to robie z pilota czy ręcznie to on sam za ok 3-5 sekunda włącza sie ponownie, normalnei szok!!
 
Ostatnia edycja:

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Kurcze jestem troche zawiedziony. Mysląłem ze poczekam, poczytam i kupie a tu widze chyba nie warto. Mysląłem ze bede czytał komentarze w stylu " Boze mój tv ożył!! Szkoda ze mam tak mały 32''tv trzeba było bylo brac 37'' bo obraz cudny. Nigdy nie widzaiłem w nim tylu kolorów i takiego obrazu!! Wszystkie kanały powalaja jakościa w porównaniu z tym co oferuje c+ , cp, upc itd. A tu d..a pani basieńko. A dzis rano zebny było smieszniej ogladalem dzień dobry tvn i był Sojka i ten szef od nsport i zachwalali ze obraz hiper super ze na nsport to non stop, POWTARZAM non stop program kręcony w HD.Obraz na nsport według nich jest taki ze bedzie mozna zobaczyc godzine na zegarku sędziego!!! A tu słysze ze to żadne hd tylko sd po upscalingu. Jedyne osoby ktore twierdzą , ze jest fajnie to Arsenal i Xroma i kilka pozostalych osób, z ktorych częsc jesli dobrze pamietam to ma tv crt.Kurde jak to jest? Warto czy nie? Pozdrawiam
Tak sobie jeszcze mysle, przeciez były testy, w ktorych wynikało ze wszystko jest super, dlaczego? Moze iti na czas testow udostepniło inna jakosć sygnalu, kompresji nie wiem, nie znam sie na tym ale kazdy chyba wie ze mozna rogulowac jakosc sygnału. A teraz jak juz ruszyła sprzedaz to zaczęli oszczedzac na jakosci?
 
Ostatnia edycja:

AVMANIAC

New member
Tomek Koko napisał:
A dzis rano zebny było smieszniej ogladalem dzień dobry tvn i był Sojka i ten szef od nsport i zachwalali ze obraz hiper super ze na nsport to non stop, POWTARZAM non stop program kręcony w HD.

hehe, i dobrze Ci powiedzieli :) obraz ze studia czyli te 2 p...y prezenterzy to w hd :) ale to co potem to niekoniecznie:D
Na tym właśnie polega ściema ITI i ich porażka...
Zachwalali chleb zanim jeszcze kupili mąkę, a ta się okazała zawilgocona, teraz maja chleb z zakalcem!!! Proponuję stworzyc topic ;kto zrezygnował z n-box'a :D
chyba te 14 dni jest w umowie, nie wiem bo nie mam :) mam się wqr..c za własne pieniądze ??? lol
Ciężkie słowa cisną się na usta, ale mam już ostrzeżenie (nie wiem za co i kiedy ale mama :) więc się powstrzymam :)
Jak chcecie zobaczyc jakośc to zapraszam do mnie, stara cyfra i stara plazma :)
Piwo świeże!!!
:)
 
Do góry