Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

J

Judash

Guest
Panowie, czy ktoś korzysta z Modułu AstonCrypt 2.26 i karty Cameleon z Cyfry+w tym odbiorniku? Zastanawiam się, czy nie będzie lepiej działać niż Cam z Cyfry+?
 
J

Judash

Guest
Właśnie chciałem zrobić aktualizacje firmware przez "Wyszukaj aktualizacje OAD" i nie wiem, czy szuka aktualizacji, bo na ekranie wisi menu wyboru wersja oprogramowania itd a pilot na nic nie reaguje.Też tak macie?
 

czosnekltd

New member
Za 2 miesiące mija mi gwarancja na 47PKL6007. Ponieważ w obecnym firmwarze (150.97) nie działa Game Mode - a niedawno kupiłem konsolę i chętnie pograłbym w tym trybie. Zastanawiam się czy nie oddać telewizora do sprzedawcy i zażądać zwrotu gotówki z tytułu rękojmi. W zasadzie kupując ten telewizor jednym z elementów promocji było wyposażenie tego odbiornika w ten typ wyświetlania. Ponieważ nie miałem konsoli wcześniej nie mogłem tego sprawdzić, kupiłem konsolę i GameMode nie działa. Jak myślicie jakie mam szanse na zwrot gotówki (na rękojmi) z tytułu niezgodności towaru z umową?
 

Bolaudio

New member
Witam,
działa wam może VOD onet ? Bo mi od jakiegoś czasu resetuje TV, nieda się nic oglądnąć. Zrobiłem aktualizacje oprogramowania do najnowszej wersji i to samo dalej nie działa a jeszcze gorzej bo mi się pochrzaniły ikony programów,
pozdrawiam
 

emer

Member
Bez reklam
nie ma kompletnie żadnych problemów, ambilihgt 2stronny, umieszczony po bokach TV, więc uchwyt nieprzeszkadza
 
J

Judash

Guest
Aby zawiesić TV na uchwycie, to wystarczą śruby i inne elementy, które są załączone do uchwytu? A może do TV było coś w kartonie niezbędnego do zawieszenia?
 
J

Judash

Guest
Ponawiam pytanie Panowie. Czy w kartonie z TV, były jakieś części, elementy, które będą niezbędne do zawieszenia TV na uchwycie?
 

zygfryd

New member
Witam,
działa wam może VOD onet ? Bo mi od jakiegoś czasu resetuje TV, nieda się nic oglądnąć. Zrobiłem aktualizacje oprogramowania do najnowszej wersji i to samo dalej nie działa a jeszcze gorzej bo mi się pochrzaniły ikony programów,
pozdrawiam

VOD onet nie działa. Wywaliło mi do ekranu rejestracji. Ikony kanałów też mi pochrzaniło, musiałem na nowo zaprogramować TV.
Mam pytanie. Jak Wam działa platforma hybrydowa hbbtv? Czu działa u Was opcja; np. Kanały regionalne, RSO, TVP parlament, TVP Bieszczady. U mnie poza wyświetlonym na dole paskiem nic się nie dzieje. Brak jakiegokolwiek programu.

Pozdrawiam.
 

Harpo

New member
TV nie jest do netu... Z funkcji sieciowych to tylko YouTube, które działa całkiem dobrze (oprócz wpisywania, bo to koszmar).
Dawn nie pisałem, ale jest bardzo zadowolony z zakupu - mam go już 2 lata i porónując go z innymi podobnymi modelami jest naaprawdę super. A czerń chyba najlepsza jaka widziałem :)
 

miet55

Member
Bez reklam
Jak można być zadowolonym skoro kilka podstawowych funkcji nie działa tak jak przewiduje instrukcja TV. Do tego te co działały jak chociażby VOD Onet, przestają. Totalna porażka...
 

Bolaudio

New member
TV nie jest do netu... Z funkcji sieciowych to tylko YouTube, które działa całkiem dobrze (oprócz wpisywania, bo to koszmar).
Dawn nie pisałem, ale jest bardzo zadowolony z zakupu - mam go już 2 lata i porónując go z innymi podobnymi modelami jest naaprawdę super. A czerń chyba najlepsza jaka widziałem :)

Też mam ten tv prawie 2 lata i niestety nie mogę powiedzieć żebym był w pełni zadowolony. Uważam że wywalając ponad 3 tysiące możnaby się spodziewać czegoś lepszego.
Żeby nie być gołosłownym powiem że czerń wcale mnie nie powala,
- TV w ciągu dnia prawie nieda się oglądać, niestety może to moja wina że akurat salon mam od południa.
- Clouding niestety jest i to nie mały, na białym tle widać pasy pionowe jakby ekran był zabrudzony. Tych wad nie widziałem w kilku TV za pół ceny, niestety mi zachciało się TV klasy premium i tu na plus zasługuję ambilight jest to chyba jedyna funkcja z której jestem w 100% zadowolony, bo żeby było mało to mam więcej minusów otóż czasem w TV gaśnie mi ekran i dźwięk przy przełączeniu pojawia się ale znika znów w bardzo krótkim czasie ta usterka pojawiała się od czasu do czasu nie wiem co ją powodowało od jakiegoś miesiąca nie stwierdzam, dodam że pan na infolini serwisowej powiedział że to wina mojej instalacji, dla mnie to porażka takie tłumaczenie po włączeniu guide albo smart tv albo wyłączeniu z sieci problem znikał.
- Oczywiście smart TV działa ale pozwole odnieść się do działania w smartphonach to znacznie gorzej niż te ostatnie sprzed kilku lat, zresztą tak samo jak menu, aż dziw bierze że nabrałem się na marketingowe dual core które sugerowało normalność,
- Co do powyższej uwagi o youtube owszem działa ale jak, oczywiście mam tu na myśli szybkość dodam że używam pilota z klawiaturą więc samo wpisywanie idzie mi dość szybko jednak samo poruszanie już niekoniecznie.
- Nie działający od dawna już VOD Onet
- włączający się każdorazowo teatr przy szybkim starcie - tu znów pan z infolini mi powiedział że ten typ tak ma bo TV ma w pierwszej kolejności włączyć obraz. Dla mnie to trochę śmeszne tłumaczenie mógłbym powiedzieć że mój diesel tak ma że bez grzania świec w zimie odpali jednak pojedzie bez świateł no chyba że sobie będe nimi mrugał aż załapią

Powiem tak ogólnie czuję pewien niedosyt żeby nie powiedzieć że mam czasem dość tego tv na szczęście rzadko kiedy korzystam z czegoś więcej niż włącz dany kanał i po prostu oglądanie. Ba żeby było śmieszniej podoba mi się model 7509 bo moim znaniem jest godnym następcą właśnie mojego modelu, niestety czytając o nim wątek zaczynam wątpić czy Philips zrobi jeszcze solidny TV
 

Bolaudio

New member
Zauważyłem jeszcze jeden problem, który występuje od jakiegoś czasu, choć nie do końca podejrzewałem TV myślałem że to jak to w bloku jakieś bliżej nie określone dźwięki. Słychać takie charakterystyczne pykanie co jakiś czas, ciężko określić powtarzalność ale dziś przyłożyłem ucho i to napewno TV. Po wyłączeniu całkowicie zasilania jeszcze było to słychać przez jakiś czas choć coraz słabiej aż zanikło całkowicie to mnie utwierdziło że to TV. Teraz pytanie zgłaszać to na serwis ? Da to coś ?
 

Zielony_M

Member
W aplikacji YT nie działają długie filmy (~1h) oraz transmisje na żywo. Z tego co zauważyłem a chciałem nie raz skorzystać.
Plus czasem wywala przy dłuższym korzystaniu z aplikacji.
Tak czy siak to chyba najlepiej działająca aplikacja w tym Smarcie; używam prawie codziennie - sporo z nawigowaniem poprzez aplikacje YT na iPhone.
 

miet55

Member
Bez reklam
Czy ktoś z Was może powiedzieć coś więcej na temat niedziałającej aplikacji VOD Onet. Czy na nowszych modelach Philipsa działa?
 

lesiux

New member
6.11 wyszedł nowy soft. Poprawiło się znacznie podświetlenie, bo u mnie tak rogi świeciły, że już chciałem reklamować. Teraz jest bardzo przyzwoicie. Niestety Onet VOD nadal nie działa.
 

gigix

New member
Pierwszy post i od razu z problemami. Telewizor od jakiegoś czasu zaczął sam zwiększać głośność. Następnie zaczeło się samoczynne wyłaczanie, problem z ponownym właczeniem, restarty, ogolnie wariactwo. Przez jakieś 2 tygodnie był spokój a dzisiaj problem powrócił. Soft najpierw 98 a teraz 89 i bez zmian. Problem jest dla mnie o tyle stresujący, że pod koniec grudnia kończy mi się gwarancja. Polecacie zgłaszać do philipsa czy do euroagd?
 
Do góry