Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

emer

Member
Bez reklam
A ja mam pytanie - jaka karta LAN i WiFi jest w tym TV ?
Czy WiFi to np "n"
Czy LAN to gigabajtowa czy setka ...
 

strzala

Member
Jeśli chodzi o WiFi, to wydaje mi się, że gdzieś czytałem, że obsługuje standard "n".
Co do LAN, to tu nie mam pewności, ale na zdrowy rozum zapewne setka. Jeśli dobrze liczę, to teoretycznie przez taką kartę w ciągu 2h można przesłać ok. 100GB danych. Nie ma szans, żebyś to wykorzystał nawet w połowie.

Witam, czy działa na tym tv czytanie napisów PL w SRT lub txt?

Z USB czyta napisy SRT. Trzeba tylko włączyć napisy i zmienić kodowanie na środkowoeuropejski.
 

emer

Member
Bez reklam
Myślę że WiFi to "n" na pewno - gdyby było tylko "g" to smiech na sali, a z drugiej strony "AC" to tez nie wierzę. No ale teoretycznie "n" to 300Mb/s, choc w praktyce jakby ktos uzyskał 200Mb/s to wieeelki sukces.
Ale jeżeli LAN to tylko 100Mb/s to mało .... smartTV, przekazy HD, mogą wymagać czegos szybkiego.
Nie chodzi mi ile mozna "przesłać danych" ale prędkość ... pewnie jest LAN 100Mb/s, a powinien byc 1000.
 

strzala

Member
Programy TV Full HD na satelicie z tego co się orientuję są nadawane z max średnią przepływnością ok. 20Mb/s. Nie wiem, czy w ogóle któryś polski kanał to osiąga. Na Blu Ray masz wielkość ok. 30GB materiałów Full HD w super jakości o długości 1,5h-2h. Zatem w 1.5h-2h masz do przesłania 30GB danych, a jak Ci wyliczyłem możesz przesłać ok. 100GB w 2h, więc jaki materiał może wymagać czegoś szybszego?
 

macias13_84

New member
Po DLNA nie widzi nawet wmuxowanych w film.

Po pendrive nie wiem, korzystam w tym celu z BDP-5180 i który czyta wszystko oprócz polskiej czcionki w osobnych plikach, ale jak się je zmuxuje z filmem nie ma żadnych z tym problemów
 

macias13_84

New member
Witam, czy działa na tym tv czytanie napisów PL w SRT lub txt?

Po DLNA czy z dysku/pendrive'a??

U mnie po DLNA z najnowszym softem z grudnia, nie czyta napisów nawet tych wmuxowanych w film(ogólnie nie wiem czy któryś z TV widzi jakiekolwiek napisy w osobnych plikach po DLNA)
Z pena nie powiem, bo już nie sprawdzałem po perypetiach z brakiem wsparcia DTS 5.1 i napisów, gdyż bluray(BDP-5180) widzi mi wszystko po penie jak i DLNA (DTS, napisy-PL ale tylko wmuxowane w film - inaczej zamiast znaków diakrytycznych mamy krzaki)
 

macias13_84

New member
Witam, czy działa na tym tv czytanie napisów PL w SRT lub txt?

Po DLNA czy z dysku/pendrive'a??

U mnie po DLNA z najnowszym softem z grudnia, nie czyta napisów nawet tych wmuxowanych w film(ogólnie nie wiem czy któryś z TV widzi jakiekolwiek napisy w osobnych plikach po DLNA)
Z pena nie powiem, bo już nie sprawdzałem po perypetiach z brakiem wsparcia DTS 5.1 i napisów, gdyż bluray(BDP-5180) widzi mi wszystko po penie jak i DLNA (DTS, napisy-PL ale tylko wmuxowane w film - inaczej zamiast znaków diakrytycznych mamy krzaki)

Edit:
Proszę o wykasowanie dubli, coś mi przeglądarka zastrajkowała wywalając błędy powtórzyłem posta niepotrzebnie
 
Ostatnia edycja:

andrew01

New member
Panowie, proszę o informację jak PFL6007 radzi sobie z modułem CAM od NC+, zamierzam przejść na NC+ MIX ale wolę sie upewnić czy będzie OK. Obecnie mam TNK Smart HD+ na module Technisat i generalnie jest OK ale TV czasem nie widzi modułu, a po restarcie TV wyskakuje z opcją aktualizacji modułu.

Pozdrawiam
Andrzej
 
J

Judash

Guest
Ja mam od roku moduł i oglądam C+.Nie jest idealnie, bo jak za szybko chcesz przełączyć kanały, to może się zawiesić i pokazuje się komunikat, że kanał zakodowany.U mnie ostatnio często się tak dzieje, ale już tak się do modułu przyzwyczaiłem, że nie chcę innego tunera, choć w pudle mam TechniSat DiGYBOXX HD C+, który też działa extra z kartą C+cameleon. Jeden pilot, brak dodatkowego tunera i oszczędzanie energii przekonuje mnie do modułu.
 
J

Judash

Guest
No i mnie zaczyna powoli irytować fakt, iż kiedy czasem przełączam kanały, to TV się zawiesza, miga niebieski pasek, że niby coś robi i wisi. Druga sprawa, to podczas przełączania kanałów potrafi zwiększyć głos do 24. Jeśli się zawiesi, to tylko wyciągnięcie wtyczki z gniazdka pomaga.
 
Ostatnia edycja:

jenson

Banned
Dlatego do używania tego tv polecam zakupić/dzierżawić***dekoder, bo im mniej dotyka się pilota tego cholernego badziewia tym mniej jest z nim problemów...
 
J

Judash

Guest
Dlatego do używania tego tv polecam zakupić/dzierżawić***dekoder, bo im mniej dotyka się pilota tego cholernego badziewia tym mniej jest z nim problemów...

Myślisz, że po zmianie tunera z modułu C+HD na stacjonarny, te efekty znikną?
 
Ostatnia edycja:

plusiu

New member
Gdzie można znaleźć więcej ustawień do tego telewizora?Zależy mi na ustawieniach tego Jurasco.Bo parę wpisów czytałem że na jego ustawieniach bazowali
Witam. Pozwolę sobie podłączyć się do pytania kolegi. Mam taki problem, że przy oglądaniu meczy, szczególnie widać to na początku gdy dzieciaki podają piłki obraz tak się jakoś rozciąga przy brzegach. Tak jakby na środku jest ok, a na bokach... No trudno to nawet opisać, mimo że słów mi nie brakuje na ogół. Myślę, że znawcy tego tv wiedzą o co chodzi. Zdaję sobie sprawę, że tu na forum było sporo proponowanych ustawień itd. No ale każdy patrzy indywidualnie, więc może ktoś chociaż ogólnie podpowie jaka funkcja może być za to odpowiedzialna i na własną rękę tym się pobawię. Chociaż za jakieś fajne ustawienia, głównie pod mecze w końcu MŚ za tydzień będę wielce zobowiązany. Ba nawet piwo stawiam jak coś;)
 

matixxxx

New member
Panowie a co może być przyczyną że czasem przy szybkich akcjach w filmach, ruchach i itp, pojawiają się kwadraty i jakby klatkuje obraz na chwileczke ...

Oraz Mam pytanie odnośnie połączenia Philipsa PFL6007 z wieżą z DVD. Czy jeśli wieża posiada wyjście Componentowe i połącze wieże przez kabel z załącznika to uzyskam wiekszą rozdzielczość od SCART ?? i czy to zadziała. Dzwięku nie potrzebuje bo pójdzie z wieży, a wieża hdi nie posiada. Bo dzwięk z TV na wieże będe łączył przez konwenter z Optycznego na RCA
 

Attachments

  • YPbPr.JPG
    YPbPr.JPG
    27,8 KB · Wyś: 618

jaro1972

New member
Panowie,
mam pytanie odnośnie okna dostępnej aktualizacji, które to pokazuje się po każdorazowym uruchomieniu TV, czy można to jakoś wyłączyć? oczywiście TV "tak ma" że nie można go uaktualnić, był "serwisant-kurier" i chciał go zabrać, ale pomyślałem że jak wszystko działa, a obraz jest super to po co mają grzebać, jeszcze coś "polepszą" chodzi o TV6007

Pozdrawiam
 

andrew01

New member
Czy mógłby ktoś udostępnić firmware 150.95? Najnowsze o numerze 150.97 doprowadza mnie do szału ciągłym zawieszaniem i resetowaniem ustawień.

Z góry dziękuję
Andrzej
 
Do góry