Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

miet55

Member
Bez reklam
Jakie tam podświetlenie? W tej kwestii nic nie uległo zmianie, aczkolwiek nie wpadła mi w ręce lista poprawek. Zapewne dla naszego regionu nic się nie zmieniło. A TP Vision Poland bo oni chyba odpowiadają za aplikacje dla Smart'a, jak do tej pory nic nie zrobiło odnośnie VOD Onet!
 

Zielony_M

Member
Czy nowe modele TV Philipsa mają ten sam SmartTV czy zmienili interfejs samego menu TV jak i SmartTV?

Zapewne są do tego odpowiednie wątki, ale czy Philips czy kto to tam teraz produkuje wypuścił coś ciekawego na ten rok? Żałuję wyboru 42cali (w sumie nie było jeszcze wtedy 47 z modelu 6877K więc nie moja wina) a nie chce mi się szukać u konkurencji LG/Samsung.
 

DaRcO

Banned
Dla informacji, bo ja posiadam ten model.
Kilka ostatnich aktualizacji softu nic nie naprawiło ze starych, znanych bolączek.
Soft tylko wprowadza lokalne poprawki kompatybilności.
Za to skopali taką rzecz jak zaniki na 3 sekundy dźwięku po przełączeniu kanału z mediaboxa UPC, które występują po parunastu sekundach od inicjacji kanału.
Nadal przy szybkim przerzucie kanałów tv się gubi, co objawia się albo czarnym ekranem z dźwiękiem, lub obrazem bez dźwięku, albo stop klatką.
Pomaga przerzucenie kanału z mono na stereo, lub odwrotnie, albo restartem mediaboxa, lub tv. Na żadnym poprzednim tv takie cyrki się nie działy. Co z tego, że tv ma lux obraz, zwłaszcza statyczny, kiedy jego chimery wyprowadzają ludzi z równowagi.

Na forum Philipsa, co każde nowe oprogramowanie, ludzie listują jego niedomagania, ale jasnym jest, że tego nigdy nie poprawią, bo procesor obrazu nie jest rodzimy Philipsa jak kiedyś a syf Fusion od Traidenta.
Dlatego nie potrafią sobie poradzić z oprogramowaniem do tego badziewia.
To nie Sony, czy Samsung, którzy stosują swoje chipy.

Mimo, że można z tego tv wydobyć naprawdę klasowy obraz, choć tylko z dobrego sprzętu, kamer i co za tym idzie transmisji, bo wiadomo czym na sat Canal+, Polsat i kablówkach typu UPC nas raczą.. Często starym badziewiem, którego nie chcę im się nawet prze konwertować do porządnych formatów.

Jeżeli ktoś chcę wydobyć maksa z tego tv, ale bez profesjonalnej kalibracji, to na 138 zakładce tego wątku są moje ustawienia, które różnią się diametralnie od tych które proponują inni.

Ustawienia można wypróbować na IPS-ach, czyli bliźniaczych modelach z tym samym chipem jak 6xx7, 6xx8 i może innych.

Zapewniam, że ja jestem znacznie groźniejszy od tamtego forum, więc nie życzę nikomu traumy w starciu ze mną.
W razie czego można podskoczyć na forum Interii i zapytać się kto to jest Derick i co potrafi?. :-D


Edytowano przez administrację.

Czy nowe modele TV Philipsa mają ten sam SmartTV czy zmienili interfejs samego menu TV jak i SmartTV?

Zapewne są do tego odpowiednie wątki, ale czy Philips czy kto to tam teraz produkuje wypuścił coś ciekawego na ten rok? Żałuję wyboru 42cali (w sumie nie było jeszcze wtedy 47 z modelu 6877K więc nie moja wina) a nie chce mi się szukać u konkurencji LG/Samsung.

Cześć Zielony!

Poczytaj posty na pierwszej zakładce z testem 7109.
Zwłaszcza post phil7008 i odpowiedź na nią testera. :-DDD
Potem przeskocz do tematu o flagowcu Philips 65PUS9809 - poczytaj 6 zakładkę z postami accu i innych a przekonasz się, że mimo nowej platformy jak był syf z oprogramowaniem tak jest nadal.
Uśmiejesz się setnie, ale i zasmucisz co wyprawia TP Vision z marką Philips.
Jednak są tu ludzie, którzy idą w zaparte i nie potrafią wy testować żadnej wady tych tv. :-D

Nadal znów chcesz się pakować w Philipsa?
Wiem,.. ja też lubię ambilight, ale czy nam cierpliwości starczy? ;-)
 

andrewxxx

New member
A mój po aktualizacji podziałal 3 miesiące i dziś wyłączył się i teraz tylko miga diodka na czerwono i nic. Wyłączenie z prądu i ponowne podłączenie nie dało nic. Jakieś pomysły ? Czy jest sposób na jakiś reset telewizora ? Wydaje mi się ze się zawiesił i nie może się uruchomić. Odłączyłem wszystko i nadal nic. Czy poza serwisem jest jakiś sposób na jego uruchomienie ?
 

keyzee

New member
Telewizor nie trzyma mi ustawień obrazu.Wpisuję te dane które tu znalazłem jakiś czas jest ok a później wraca wszystko do tych fabrycznych.Co może być tego powodem?
 

gigix

New member
Gwarancja się skończyła, boję się włączać telewizor. Zauważyłem ostatnio, ze podczas oglądania filmów 3d z dysku usb w pewnych momentach restartuje telewizor. Kiedyś tego nie było. Jakieś pomysły?
 

kaziklolo

New member
A mój po aktualizacji podziałal 3 miesiące i dziś wyłączył się i teraz tylko miga diodka na czerwono i nic. Wyłączenie z prądu i ponowne podłączenie nie dało nic. Jakieś pomysły ? Czy jest sposób na jakiś reset telewizora ? Wydaje mi się ze się zawiesił i nie może się uruchomić. Odłączyłem wszystko i nadal nic. Czy poza serwisem jest jakiś sposób na jego uruchomienie ?

Witam, właśnie to samo mi się zrobiło po wgraniu nowego oprogramowania i co robić?
 

Harpo

New member
Witam,
od niedawna TV sam się wyłącza, tzn przechodzi w stan czuwania. Raz jest to po kilku godzinach, raz po godzinie...
W zasadzie jest to taki dziwny stan czuwania, bo reaguje natychmiast po naciśnięciu klawisza "power" - zdecydowanie krócej niż na zwykłym czuwaniu (gdzie trwa to ok 2 sekund.)
Jakieś pomysły?
pozdrawiam
 

Zielony_M

Member
Sprawdź ustawienia Szybkiego Startu: może masz włączony. Wtedy TV uczy się kiedy najwięcej oglądasz, i wchodzi w tryb szybkiego wybudzania ze StandBy'a.
 

Harpo

New member
Hmm, wymieniłem baterie w pilocie, wyłączyłem "Clear LCD", a "Szybki start" miałem na "automatyczne" - też wyłączyłem.
Wczoraj 4 h bez problemu, dzisiaj TV włączony już 6h - zero problemów.
Poczekam jeszcze parę dni - będę pewny na 100%, że wszystko gra

PS. po 1,5 roku użytkowania NIE SPOTKAŁEM jeszcze takiego ostrego obrazu i TAKIEJ czerni.
Nie wiem: albo inni mają gdzieś ustawienia i kompletnie nie przywiązują wagi do obrazu, albo po prostu mają... gorsze odbiorniki :)
 

Harpo

New member
Hm, dzisiaj znów - po 5 h od włączenia. Wczoraj chodził dłużej.
Nie mam pojęcia od czego to zależy, nie ma żadnej reguły. :confused:
Może reset (ustawienia fabryczne) pomogą? Z drugiej strony znów ustawiać optymalny obraz brrr.

PS. widzę że wpisy w tym wątku "umierają" po roku od pojawienia się tego sprzętu w naszych domach. Zresztą jak wszędzie ;)
Słyszałem, że TV kupuje się"od gwarancji do gwarancji" hehe, a śmialiśmy się kiedyś z Niemców, że "dobre" TV wyrzucają na śmietnik No ja chciałbym jeszcze parę lat mieć tego Phila 8)
 

Bolaudio

New member
Witam,
zgadzam się że wpisy umierają, ale to za sprawą już chyba nie pojawiających się nowych właścicieli. Starszy już się do wad przyzwyczaili lub pozbyli się sprzętu. Mi udało się jeszcze zareklamować tv bo miałem już dość licznych usterek, mam nadzieje że TV po naprawie posłuży trochę dłużej niż 2 kolejne lata,
pozdrawiam
 

marsid

New member
Witam

Podzielicie się panowie swoimi ustawieniami obrazu ? C|oś mi się ostatnio zresetowało a pamiętam że korzystałem z ustawień od kogoś z tego tematu tylko już ich nie pamiętam. Z góry dzięki.
 

Boniek89

New member
Witajcie koledzy,

mam pytanie odnośnie pfl6007k. Podczas dzisiejszej burzy nie zdążyłem odłączyć tv od zasilania i jak walnęło to Tv się chyba spalił. Teraz po podłączeniu do zasilania miga mi dioda po 3 razy a TV nie reaguje. Czy ktoś może miał podobny przypadek? Ile może mniej więcej kosztować naprawa i czy w ogóle opłaca się to naprawiać? Okres gwarancji już minął ( a z resztą chyba i tak by tego na gwarancji nie zrobili)
Z góry dzięki za pomoc
 

keyzee

New member
Działa wam youtube? bo u mnie od tygodnia nie che włączyć się aplikacja.Czarny ekran z logiem i tyle.Przywracałem ustawienia i nic nie dało.Jakieś rady?reszta dziala normalnie
 
Do góry