Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

keyzee

New member
Podłączał ktoś do tego telewizora laptopa czy tablet przez hdmi?Bo dopiero ostatnio to zrobiłem i nie mam dźwięku w TV.Ani z laptopa ani z tabletu,różne kable próbowałem i nie wiem teraz o co chodzi.
 

Harpo

New member
Witajcie,
coś dziwnego dzieje się z moim TV: obraz bez zarzutu, ale COŚ brzęczy co kilkanaście sekund/minut jakby było jakieś zwarcie!
Na dodatek brzęczenie powoduje niekiedy wyłączenie (i zrestartowanie ) TV i ma wpływ na inne urządzenia (miga lampka, komp się wyłącza)... Tak jakby było jakieś zwarcie w instalacji.
To na pewno TV, nie gniazdko czy coś innego - dźwięk wydobywa się z tyłu, mniej więcej z miejsca gdzie podłącza się kable (odpiąłem wszystkie po kolei - nie ma wpływu).

Druga rzecz, coś bardzo dziwnego: wychodzące gniazdko satelitarne (gwintowane) jest MOKRE od jakiegoś smaru czy substancji oleistej, w sumie cała wnęka gdzie podpina się kable była w jakieś cieczy, jakby przesmarowana smarem. Jest to bezwonne o konsystencji ojeju (tłuste) CO TO JEST??
 

Harpo

New member
Za brzęczenie była odpowiedzialna... puszka , w której był niezły "mętlik" - cóż PRLowska instalacja elektryczne daje znać o sobie. Wymieniłem kable, kostki i spokój :) Bardzo czuły jest ten TV widać.

Niestety pojawiło się coś innego: ni stąd ni zowąd TV sam się wyłącza. Ot tak, po prostu. Niekiedy kilka razy na dzień, niekiedy co kilka dni... Myślę, czy by go nie otworzyć i porządnie odkurzyć.
 

keyzee

New member
Ja wróciłem do starszego softu.Nie ma już chyba prawie resetów.Musiałem przystawkę kupić żeby oglądać you tube.
Na czasie Tv pójdzie do teściów a ja coś większego będę szukał.Raczej Philips to nie będzie
 

Harpo

New member
@kiki - tak, zrestartowałem.
Od pewnego czasu TV się już nie wyłącza.
Przystawka do oglądania YouTube?? Mi ta śmiga, czasem ma problemy z długimi filmikami, no i wiesza się jak długo korzystam - może to wina słabego Wi-Fi w TV.
Ogólnie jestem b. zadowolony, bo OBRAZ- to co najważniejsze, ma wyśmienity.
Następny będzie na pewno Philips, ale 3-stronnym Ambilightem i może 47 cali:)

Jak @kiki z produkcją i perspektywami Philipsiaków na przyszłość?
 

maniek530

Banned
U mnie od ponad 3 lat śmiga 47PFL6007 i jestem mega zadowolony z obrazu - nie korzystam już od dawna z multimedii w nim bo sa jakie są.
PS3 równie dobrze z nim współpracuje i gra się rewelacyjnie (choć coraz mniej czasu na takie zabawy :))
Ambilight świetna sprawa - szczególnie jak tv wisi i za nim jest ciekawa aranżacja (ja mam panele 3D i świetnie to wszystko wygląda)
Po zmianie mieszkania mój tv stał się "mały" w obecnym salonie i czas zmienić na większy - kusi mnie seria 8 z 4x ambilight np. 55PUS8601 choć wolałbym coś jeszcze większego :)
Trudno mi sobie wyobrazić kolejny tv bez ambi :(
Jeśli ktoś jest zainteresowany zakupem 47PFL6007 w idealnym stanie + oryginalna kamerka Philipsa to pisać na pw.
Pozdrawiam.
 

Judasz

New member
Witam.Panowie, czy ktoś posiada przedostatni soft do tego odbiornika? Zainstalowałem najnowszy i TV oszalał. Ciągle się zawiesza i resetuje przy przełączaniu kanałów.
 

pitpawel

New member
Panowie od paru dni pojawia mi się problem z moim 55pfl6007. W pierwszej kolejności od kilku dni wyskakuje komunikat przy włączaniu dekodera VECTRY - "ochrona przed kopiowaniem zastosuj przewód coś tam coś tam..." na niebieskim tle. Nigdy tego nie było, a TV jak i dekoder mam od lat. Dekoder działa podłączony do innego tv w innym pokoju bez zarzutu więc zakładam winę mojego Philipsa.
Po drugie z 4 wejść HDMI działami już tylko 1 no (HDMI 3). Po kolei wszystkie chyba padały bo nie wykrywały kolejno ani PS 4 ani dekodera ani podpięcia pod kompa. Teraz tylko na 1 no wejście HDMI mogę liczyć i w razie potrzeby zmieniam po prosu kable.
Po trzecie problem z dziś - od tak sobie pilot przestał działać i TV obsługuję od rana tylko z bocznych przycisków. Nie pomaga wymiana baterii ani twardy reset TV (około 10 minutowy).

Nie marudzę na ten TV służy mi od jego premiery czyli niemal 5 lat. Miał on swoje gorsze chwile ale zawsze chwaliłem go ja obraz. Teraz zaczął zawodzić na kilku płaszczyznach jakieś pomysły co do tego co się zepsuło i ew. naprawy ?
 

Yacko

Member
Mój 47PFL6877K czasami się restartuje - miał ktoś podobny przypadek ? Jakie macie doświadczenia z serwisem pogwarancyjnym PHILIPS ?
 

emer

Member
Bez reklam
co Ci pomogą ... pewnie tylko nowy FW wgrają, albo jeszcze raz przeflashują tym samym (pewnie da się).
Te typy philipsowskie tak mają - i niech nikt nie wierzy, że kiedyś będą miały normaaalne i stabilne FW :D
Proponuję Ci odciąć bestię od prądu (nie tylko wyłączyć) na jakie 5-10 min - może pomoże (na jakiś czas) :D
 

Bolaudio

New member
Mój 47PFL6877K czasami się restartuje - miał ktoś podobny przypadek ? Jakie macie doświadczenia z serwisem pogwarancyjnym PHILIPS ?

Kolego mam ten model tylko w 42 calach nie wiem ile czasu jesteś posiadaczem tego TV, ale jak kilka lat to jesteś szczęściarzem. Mój TV resetuje się średnio raz w tygodniu, stabilność systemu nigdy nie została naprawiona tak samo jak i sama szybkość działania. Dodam, że jeszcze na gwarancji oddałem go do serwisu, ze względu na restarty, dziwne trzaski i coś tam jeszcze o czym już nie pamiętam, została wymieniona płyta główna, ale problem z trzaskaniem jakby elektroniki powrócił już po kilku miesiącach. Mało tego po powrocie z serwisu clouding jest okropny. Także jeśli tylko TV resetuje Ci się przywyknij, a będziesz spokojniejszy :)
 
Do góry