Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

jenson

Banned
Witam.Panowie, tak się składa, że jedyne miejsce w którym mogę zawiesić TV, to narożnik i do tego znajduje się tam rura z ciepłą i zimą wodą CO. Tak się zastanawiam, czy nie będzie w okresie jesienno-zimowym za gorąco na TV? Ściana jest od strony zachodniej i wnęki balkonowej, więc być może temp. będzie nie za wysoka? I jeszcze nie mam pomysłu na czym zamocować TV w narożniku. Czy na uchwycie zamontowanym do sufitu, czy może kupić uchwyt narożnikowy? W tym linku jest zdjęcie jak to wygląda.
UCHWYT MONITORA LCD/PLAZMA DP-6239 NAROŻNY cena 287.00 PLN

Jeśli od tej rury nie bije zbyt mocno ciepło to czemu nie. Nic się nie powinno stać, co innego jakbyś wieszał nad kaloryferem.

Ten wieszak będzie dobry, ale jeśli planujesz później zmienić miejsce tv, to może pomyśleć***nad zwykłym wieszaku regulowanym z jednym ramieniem. Są***wieszaki, które wyciągają***się ponad 60cm do przodu i można je ustawić tak aby tv wisiał w narożniku.
 

zgrzyt

New member
TV nie grzeje się mocno w rozmiarze 55" ale po kilku godzinach, podskakuje temp o kilka stopni w 16 m2 pomieszczeniu, w 42" temperatura powinna być niższa. TV ma wisieć w narożniku na suficie?
 
Ostatnia edycja:
J

Judash

Guest
W narożniku, tak w połowie wysokości ściany. Poszukam jeszcze uchwytu z długim, regulowanym ramieniem. Może faktycznie będzie dobry. Uchwyt sufitowy trochę za bardzo rzuca się w oczy i nie bardzo mi się podoba.
 

parasite21

New member
Witam, zastanawiam się nad kupnem tego modelu i jestem w trakcie przeglądania wątku; tym niemniej z uwagi na jego obszerność może to trochę potrwać, więc chciałbym również zadać pytanie dotyczące oglądania sportu ( piłka nożna ), grania ( xbox 360 ) i funkcji internetowych w tym tv.
 

crashhh

New member
Problem z lounge light

Witam jestem posiadaczem philips 42plf6057k i mam problem z włączeniem lounge light ... w ustawieniach zmieniłem na świeża natura wyłączyłem TV i po 20 sek. wciąłem ambilight i nic .. Próbowałem to robić wielokrotnie ale bez żadnych skutków nie działa .. pytanie czy któś wie o co chodzi? samo Ambilight statyczne i dynamiczne działa przy włączonym Tv
 

Zymek

New member
Było chyba cos podobnego poruszane ale przy tylu stronach....Sprawdziłem u mnie działa ta opcja ale myślałem że jak będzie statyczny włączony to po wyłączeniu będzie swieciło cały czas jednym kolorem a tu się zmienia.
 
Ostatnia edycja:

crashhh

New member
Ten Tv mam już praktycznie rok i po jakimś czasie próbowałem to włączyc ale bez skutku praktycznie nigdy nie miałem czasu albo mi sie nie chciało bawić i szukać ale teraz jak chwile znalazłem to dalej to samo mimo nowych softów itp;///
 

jenson

Banned
Ambi przy wyłączonym tv działa tylko wtedy, gdy jest wyłączony quick start.

ps: mijają dni, miesiące, lata a ten temat ciągle źle się ładuje w przeglądarce...
 

crashhh

New member
Wszedłem w Ustawienia-Ustawienia Ogólne-Skrócona Instrukcja Obsługi-Aktywacja-Wyłącz . W końcu mi działa dziękuje ci kolego za pomoc "Jenson" tego Quick Startu też szukałem i nie mogłem znaleśc ale pogrzebałem i działa pozdrawiam
 

jenson

Banned
Wszedłem w Ustawienia-Ustawienia Ogólne-Skrócona Instrukcja Obsługi-Aktywacja-Wyłącz . W końcu mi działa dziękuje ci kolego za pomoc "Jenson" tego Quick Startu też szukałem i nie mogłem znaleśc ale pogrzebałem i działa pozdrawiam

Quick start to właśnie skrócona instrukcja obsługi, philips dał ciała, bo nawet google translator lepiej by to przetłumaczył :)
 

crashhh

New member
I nie tylko z tym dał ciała z softem i szybkością zaskakiwania kanałów czy Smart Tv szczególnie... A kolego "Jenson" możesz napisać swoje ustawienia obrazu , ja tutaj też poczytałem troszkę pozmieniałem ale za bardzo jaskrawy obraz mam...
I ostatnie pytanie czy orientuje się ktoś czy będzie ten obiecany Flashplayer czy to tylko kolejne obietnice ze strony Philips? Smart mi zawiechy łapie mimo wgrywania wszystkich softów na YT raz w pełni odtwarza raz całkowicie sie wyłącza Tv na parę sekund.. szkoda gadać
 

jenson

Banned
I nie tylko z tym dał ciała z softem i szybkością zaskakiwania kanałów czy Smart Tv szczególnie... A kolego "Jenson" możesz napisać swoje ustawienia obrazu , ja tutaj też poczytałem troszkę pozmieniałem ale za bardzo jaskrawy obraz mam...
I ostatnie pytanie czy orientuje się ktoś czy będzie ten obiecany Flashplayer czy to tylko kolejne obietnice ze strony Philips? Smart mi zawiechy łapie mimo wgrywania wszystkich softów na YT raz w pełni odtwarza raz całkowicie sie wyłącza Tv na parę sekund.. szkoda gadać

To są "uroki" tego telewizora :| Flash playera nie będzie, bo wszyscy odchodzą już***od tego na rzecz HTML5, które philips wspiera. Zmieniając ustawienia na yt w przeglądarce na HTML5 można oglądać filmy, ale obsługa i szybkość działania to porażka.
 

phil7008

New member
Bez reklam
html5 na yt dopiero raczkuje przynajmniej u mnie bardzo przycina i czesto filmik uruchamia sie z czarnym ekranem ,lapiek to hp dv6 2015sw
 

jenson

Banned
Ja mam na mac'u ustawione html5 na yt i nawet nie wiem kiedy film jest html5 czy flash, bo nie ma różnicy, dopiero jak nacisnę na film PPM to po tym mogę się zorientować, bo jest inne menu.
 

Zielony_M

Member
Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie p...

Wszyscy wiedzą o jakie filmiki chodzi więc dlatego aż tak brakuje tego 'flasha' ;-)
Może prędzej się pojawi coś na html5 ;-)
 
Ostatnia edycja:

kefflar

New member
Panowie od wczoraj mam problem ze swoim Philipsem. Wyłącza się ekran co jakiś czas tak jakby się restartował. W trakcie tego wylączenia słychać pyknięcie nie wiem czy z głośników czy to jakiś przekaźnik. Mam wrażenie że te problemy pojawiły się po włączeniu Quick Start - czyli jak to jest w telewizorze nazwane "Skróconej instrukcji".
Jak myślicie czy to objawy padającego sprzętu czy może da się to jakoś naprawić?
Funkcję quick start wyłączyłem.

Edit: prawdopodobnie to nie Telewizor :) Wychodzi na to że nbox dogorywa :(
 
Ostatnia edycja:

phips

New member
Wcześniej padła płyta główna, dzisiaj nagle pilot #|\%$!!! może ja filipsa kupiłem...

Nie, nie kupiłeś filipsa. Kupiłeś telewizor TP Vision. Philips zmęczył się produkcją telewizorów przez 80 lat. Dwa lata temu sprzedał biznes telewizyjny razem ze znaczkiem "Philips".
http://www.engadget.com/2011/04/18/philips-sells-hdtv-business-to-hong-kong-based-tpv-technology-w/

Ale jak widać jakość nie była ukryta w znaczku "Philips"

Pozdrawiam :)
 
Do góry