Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

stalowka

New member
wielkie dzieki za odpowiedz dotyczaca tych oprogramowan..dzis wcisnalem w koncu po wlaczeniu tv..aktualizuj..bo mnie troche to wkurzalo ..ciegle ten komunikat na ekranie..no i uaktualnilo sie do 150.88 .przelecialem funkcje ktore uzywam i nie widze zadnych roznic.modul ci+ pracuje jak pracowal..wszystko generalnie bez zmian.moze jakies kolejne uaktualnienia wniosa ciekawe i dobre zmiany czego wam i sobie zycze.pozdrawiam
 

wojtisek1

New member
czy łącząc się z internetem i przeglądając strony jest możliwość dodawania ulubionych stron. Żeby ponownie nie wpisywać adresu strony, a ponieważ nie mam klawiatury to wpisywanie lub wyszukiwanie w you tube z pilota jest bardzo męczące
 

jenson

Banned
Da się ;) gdy masz włączoną przeglądarkę i jest strona z paskiem do wpisywania adresów, pod spodem ostatnio używane strony, najeżdżasz na jakąś stronę i naciskasz żółty przycisk na pilocie

Philips coś***ruszył przeglądarkę na sofcie 0.89 bo udało mi się odpalić filmik html5 youtube w przeglądarce, niestety przy wyborze innego filmiku standardowo czarny ekran i reset ;)
 
Ostatnia edycja:

zgrzyt

New member
Zakupiłem ten TV dzisiaj w wersji 55" za 4400 zł. Zamówiłem go po przeczytaniu tylko testu na 1 stronie tego forum. Dopiero teraz przewertowałem ponad 300 stron tego wątku i mam mieszane odczucia co do tego 1 postu. Podzielę się wrażeniami jak dojdzie.
 

wojtisek1

New member
Zakupiłem ten TV dzisiaj w wersji 55" za 4400 zł. Zamówiłem go po przeczytaniu tylko testu na 1 stronie tego forum. Dopiero teraz przewertowałem ponad 300 stron tego wątku i mam mieszane odczucia co do tego 1 postu. Podzielę się wrażeniami jak dojdzie.
Super jest!! Mam w takich samych calach , nie stresuj się!!
Chyba znacznie potaniały, ja rok temu kupiłem wydaje mi się , że za 5300 pln. Gdzie kupowałeś??
 

zgrzyt

New member
Kupiłem na alledrogo. Celowałem w telewizor do maksymalnie 3500 ale znalazłem go przypadkowo za 4400 zł nowiutki, patrząc na jego ceny można go najtaniej dostać za 5200 to myślę czemu się nie skusić. Gwarancja producenta w razie czego jest door to door?
 

wojtisek1

New member
Kupiłem na alledrogo. Celowałem w telewizor do maksymalnie 3500 ale znalazłem go przypadkowo za 4400 zł nowiutki, patrząc na jego ceny można go najtaniej dostać za 5200 to myślę czemu się nie skusić. Gwarancja producenta w razie czego jest door to door?
przejrzałem kwity i moje stare posty , rok temu zapłaciłem 4999 pln , więc Twoja cena jest na pewno bardzo atrakcyjna , tym bardziej jak na tak dobry odbiornik. Ciesz się obrazem!!
 

zgrzyt

New member
Z tym, że ten który kupiłem posiada gwarancję firmy u której kupowałem ten sprzęt w systemie door to door, co jest teoretycznie gorsze.


Telewizor do mnie doszedł w stanie nienaruszonym. Przesiadka z LG 37LH3000. Ze względu na gabaryt rozstawienie telewizora i skręcenie podstawki do najprostszych nie należy. Pierwsze odpalenie i okienko czy chce zainstalować najnowsze oprogramowanie, klikam "później" i zwiecha, niemiłe zaskoczenie. Restart od nowa i aktualizacja oprogramowania na najnowsze poszła bez żadnych problemów. A teraz wrażenia:

- WYGLĄD - prosta tafla, w dzień przy wyłączonym TV, lustro, napewno matryca błyszcząca, kolor ramki czarny, na dole pod ramką kolor mógłby być czarny tak samo podstawki, dlatego mi się ten design nie spodobał, 8/10
- JAKOŚĆ OBRAZU 2D - bez zastrzeżeń, bardzo dobre skalowanie obrazu SD po DVB-T, FullHD mmm, 9/10
- JAKOŚĆ OBRAZU 3D - nie widziałem jeszcze tak dobrego, pasywanego 3D, na moim 55" Philipsie z ustawieniem głębi na największą robi to ogromne wrażenie, jak na technologię pasywną daję to większe wrażenie niż niektóre sale Multikina, 10/10
- SZYBKOŚĆ MENU o której pisano tutaj wiele, w porównaniu do LG LH3000, lepsza, aczkolwiek wiele brakuje mu do płynności, mogłaby być płynniejsza, w każdym razie nie jest to mankament, na którą kupujący powinien zwrócić uwagę przy jego zakupie, 7/10
- ODTWARZANIE PRZEZ USB - dysk 500GB czyta bardzo ładnie i szybko bez zacinki odtwarza prawie wszystko z wyjątkiem filmów z dźwiękiem DTS i Blueray, 9/10
- AMBILIGHT - u mnie świeci to na ścianę o kolorze mocno czerwonym, fajny dodatek ale telewizor stoi na podstawce i myślę, że po powieszeniu wyglądałoby to o wiele lepiej, praktyczność dodatku w moim przypadku raczej się nie sprawdzi, poza tym brakuje stref oświetlenia dolnej i górnej, 8/10
- SMART TV - tutaj dwa razy zwiecha, trzeba poczekać aż się załaduje do końca, mnogość aplikacji - mała, nie można tego nazwać SMARTEM, ogólnie fajny dodatek 6/10
- dodatkowo po zainstalowaniu aplikacji na smartfonie PHILIPS REMOTE, odtwarza z telefonu filmy, zdjęcia, muzykę, również w telefonie można obejrzeć zawartość dysku podłączonego do telewizora,
 
Ostatnia edycja:

zgrzyt

New member
Czy mógłby ktoś potwierdzić działanie złącza VGA w swoim telewizorze? Bardzo o to proszę.
Bo u mnie to nie działa. Po podłączeniu pojawiają się dziwne poziome paski.
Czy PHILIPS to spieprzył?
 

phips

New member
- SZYBKOŚĆ MENU o której pisano tutaj wiele, w porównaniu do LG LH3000, lepsza, aczkolwiek wiele brakuje mu do płynności, myślę, że z procesorem Dual Core, który posiada, mogłaby być płynniejsza,

Znasz jakieś testy wydajnościowe procesora "Dual Core" PNX85500 :)

Wiele frustracji u użytkowników powoduje chwyt marketingowy polegający na użyciu nazwy "Dual Core" (wprowadzonej przez Intela), dla stareńkiego procesora NXP Semiconductors, sprzedanego potem Trident Microsystems, a później Sigma Designs.
Oczywiście od lat jest przy nim dłubane, jest trochę przyśpieszony i dodali drugi rdzeń, ale cały czas to ten sam dziadek.
Philips 42PFL6007 | HD Portal Recenzije
i płyta referencyjna do tego procka. Jak widać po możliwościach, do dzisiaj, wiele się nie rozwinęli.
Płyta referencyjna

- MIRACAST - po zainstalowaniu aplikacji na smartfonie PHILIPS REMOTE, działa, odtwarza z telefonu filmy, zdjęcia, muzykę, również w telefonie można obejrzeć zawartość dysku podłączonego do telewizora 9/10

O ile wiem Miracast pojawia się dopiero w tv z 2013 roku czyli xxx8, a nie w tv z roku 2012 czyli xxx7, których dotyczy ten wątek :)

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

zgrzyt

New member
Rzeczywiście błąd. Aplikacja Philips Remote to namiastka Miracast, tak samo można udostępniać pliki ze smartfona i je przeglądać itd. Obraz nie jest przekazywany, w czasie rzeczywistym. Możliwe, że w przyszłości tak będzie.

Już działa VGA, wcześniej miałem połączone ze sobą dwa kable VGA i obraz był dziwnie zniekształcony, widocznie sygnał był za słaby dla tego telewizora. W poprzednim TV było w porządku. Przydałby mi się jednak dłuższy kabel. Czy ktoś zna jakieś rozwiązanie?
 
Ostatnia edycja:

tede1981

New member
Witam posiadam ten model philipsa mam podłączoną Playstation 3 przez HDMI, wcześniej wszystko działało przez lato stała nie używana. Teraz po włączeniu konsoli tv nie widzi konsoli. Prawdopodobnie dziecko bawiło się kontrolerem i coś pogrzebało. Kabel HDMI działa bo podłączyłem cyfrę pod niego. Konsola działa bo sprawdzałem zwykłym kablem na starym TV wszystko działa. Podłączyłem nawet tym kablem do zwykłych tv i był czarno biały obraz chciałem ustawić żeby szło przez HDMI i nie idzie. Nie wiem co zrobić czy rozwaliło się gniazdo hdmi w konsoli czy brak jakiś ustawień?
 

Sawyer1

New member
dziwne piszczenie

witam jstem posiadaczem owego telewizora cieszę sie wszystko gra płynnie tylko od raz na 3-4 godziny na sekunde coś piśnie od czego to może być?
 
Do góry