Panasonic TX-58EX703E

Stanley

Member
Bez reklam
dzięki bardzo za wsparcie. przy 65" różnica w wersji 700 a 703 jest dokładnie 1tyś pln... wydaje mi się że trochę sporo.... czy nie lepiej wtedy kupić osobny odbiornik sat?

Powiem może tak: dla mnie i moich domowników największą korzyścią z użytkowania wbudowanego w tv tunera Sat okazała się łatwość, prostota obsługi. Wszystko spójne, zintegrowane w 1 pilocie/aplikacji. Brak dodatkowego "pudełka", podłączonych doń kabelków (mam porównanie, kiedyś miałem dekoder od dostawcy). Ponadto pełne wykorzystanie możliwości telewizora: nagrywanie na dysk USB, funkcja timeshift. Przy okazji okazało się, że w moim modelu można w banalny sposób przez sieć "wydobywać", zgrywać nagrania z dysku na komputer . Opisałem kiedyś na forum (czy metoda działa w nowych Panasach, oraz nowych modułach od nc+, tego nie wiem).
Czy to jest warte dopłaty 1k zł? Trudno mi decydować cudzym portfelem ;) Tak ścieka-w-ości: to jedyna różnica między modelem 700 a 703, tzn. brak/obecność tunera Sat?

Z drugiej strony trzeba mieć na uwadze, że decydując się na moduł, użytkownik musi zatroszczyć się o wszystko sam: zainstalować w tv, zestroić kanały, itp. Również w przypadku ewentualnych problemów (np. jakiś kanał nie działa prawidłowo, choć powinien) należy liczyć się ze "spychologią". Dostawca modułu może powiedzieć, że to wina tv, producent telewizora, że modułu i kółko się zamyka. Dlatego warto poszukać w necie informacji o współpracy danego modułu z danym modelem tv., listy kompatybilności odbiorników, itp. Przykładowo odnośnie modułu obecnie oferowanego przez nc+ (z kartą Cayman, ten, który umożliwia odbiór kanałow 4k) można zajrzeć/popytać tutaj:
https://forum.satkurier.pl/topic/16689-moduł-cam-ci-platformy-nc-–-pytania-problemy-komentarze/
 
Ostatnia edycja:

froston

New member
martwe piksele w nowym tv?!

Cześć !
Jestem od trzech dni świeżym posiadaczem Panasa 58EX703. Przesiadłem się z plazmy Panasonica TXP42S20E i pierwsze wrażenie gdy nowy TV pojawił się w pokoju to było WOW. Czerń bardzo ładna, kolorki, kontrast - jest ok. Pogrzebałem trochę z ustawieniami kolorów, odpaliłem kilka materiałów i ogólnie jestem zadowolony, ALE przy bliższych oględzinach zauważyłem trzy martwe piksele. Świecą na jasno niezależnie od tła, najbardziej je widać na czarnym.
Przy ustawieniu wysokiej jasności i podświetlenia przy czarnym obrazie podświetlenie matrycy jest jakby nierówne i widać w dwóch miejscach jasne plamy. Masowanie nie pomaga ;)
Przy niektórych ciemnych scenach pojawia się pikseloza zasmiast ładnej i głębokiej czerni.
Pikseloza wystąpiła na PS4 w grze oraz w Netflixie na materiale 4K.
Netflix przez wifi, ale prędkość przesyłu danych powyżej 15Mb/s.
Jakie rady? Reklamować tv, zwrócić, wymienić? Jeżeli wymienić to na jaki?
Moje wymagania:
- minimum 55'
- oglądam głównie filmy (netflix/blu/mkv) + sport(kablówka) + gram na PS4 (inputlag w tym tv robi swoje chociaż przy fifie wydaje mi się, że obraz jakby miał trochę opóźnienia)
- nie zależy mi na funkcjach smart/androidTV.
Ponoć HDR w tym telewizorze jest słaby. Czy do 4K PLNów znajdzie się jakaś alternatywa, z lepszym odwzorowaniem kolorów, lepszym HDRem?
TV wziąłem w ełro-ertefał-agiede.

Załączam fotki pixeli i podświetlenia:
https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/bab3e133b73168c5
https://www.fotosik.pl/zdjecie/b0085577c817c2e1
https://www.fotosik.pl/zdjecie/87d91c9cc339d247 - zdjęcie lekko naświetlone, ale widać nierównomierne podświetlenie w prawym górnym i lewym dolnym rogu telewizora.

Z góry dzięki za odpowiedzi :)
 

krzychooo

New member
Jeśli chodzi o piksele to zdecydowanie reklamuj.
Co do podświetlenia matrycy to clouding w mniejszym lub większym stopniu niestety występuje, zmieniając markę też możesz się tego spodziewać.
Pikselozę na czarnym usuniesz bawiąc się ustawieniami obrazu czyli podświetleniem, jasnością, kontrastem bądź też redukcją szumów czy upłynniaczem. Niestety gotowca Ci nie podam, musisz się pobawić i ustawić pod swoje oko.
HDR jest kiepski, jeśli na nim Ci najbardziej zależy to najlepszy w tej cenie będzie miał Samsung MU7002, bardzo dobry Sony xe9005 a super Sony xe9305 - to wszystko zeszłoroczne modele. No ale i ceny jeśli chodzi o Sony też wyższe.
 

froston

New member
Jeśli chodzi o piksele to zdecydowanie reklamuj.
Co do podświetlenia matrycy to clouding w mniejszym lub większym stopniu niestety występuje, zmieniając markę też możesz się tego spodziewać.
Pikselozę na czarnym usuniesz bawiąc się ustawieniami obrazu czyli podświetleniem, jasnością, kontrastem bądź też redukcją szumów czy upłynniaczem. Niestety gotowca Ci nie podam, musisz się pobawić i ustawić pod swoje oko.
HDR jest kiepski, jeśli na nim Ci najbardziej zależy to najlepszy w tej cenie będzie miał Samsung MU7002, bardzo dobry Sony xe9005 a super Sony xe9305 - to wszystko zeszłoroczne modele. No ale i ceny jeśli chodzi o Sony też wyższe.

Dzięki za odpowiedź @krzychooo
Na HDR mi nie zależy, ale chciałem by obecny telewizor posłużył mi kilka latek i przy następnej generacji konsol dobrze radził sobie z HDRerm. No nic, najważniejsze to nie jest.
Sony odpada, nie ta półka cenowa. Samsunga wcześniej rozpatrywałem, ale nie było go w eurortvagd więc przywiązany marce wziąłem Pansa.
Co do reklamacji i tych pixeli. Sklep mi od ręki TV nie wymieni, musi przyjść serwisant Panasonica i jak on wystawi opinie, że telewizor do wymiany to wtedy dostanę nowy. Chyba nie będą mi matrycy naprawiać/wymieniać?
Ewentualnie zwrot do sklepu, ale produkt musi być nienaruszony i po zgodzie kierownika mogą go przyjąć.
Z tym cloudingiem to będę musiał pobawić się jeszcze ustawieniami. Obecnie mam te:
https://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1494309442
https://www.youtube.com/watch?v=N1BInFAksmM takie ustawienia spróbuje
 

nacho66

Member
O, dzieki. Nie szukalem w konfiguracji akurat.

Pod sport ustawienia... nie wiem co odpowiedziec, probuje ustawic ale do tej pory nie udalo mi sie zadowalajacego obrazu na 4k uzyskac. Kolory jakies takie wyblakle, ciemniej jest ogolnie, jakby kontrastu brakowało

A jakie ty masz? Moze sciagne :)
 
Ostatnia edycja:

robo1221

New member
Witam. Czy ktoś z was ogląda mundial na kanale TRT 4K z Turksata 42e obraz piękny tylko mam pytanie jest jak w telewizorze zmienić ścieżkę audio? Nadają dźwięk w DD+ i jest kilka ścieżek audio bo na dole jest napis multi zmieniłbym z tureckiego na angielski. Proszę o odpowiedź
 

Derek66

New member
Witam!
Kupiłem dzisiaj tv Panasonic 65 Ex-700 i mam pytanie jak sprawdzić w menu ilość przepracowanych godzin.W sklepach są już ostatnie sztuki i nie chciałbym dostać powystawowej sztuki(jutro go dowiozą). Czy takie sprawdzenie nie spowoduje utratę gwarancji? Będę wdzięczny za odpowiedz i pozdrawiam.
 

froston

New member
Te ustawienia pod sport to w mojej opinii jakaś masakra, zaprzeczenie kalibracji TV. Jeśli chodzi o 4K z HDR to również zalecam wyłączenie HDR w tym TV.

Podrzucisz zatem swoje ustawienia?
Mój telewizor miałem kilka dni i nie zdążyłem dobrze się pobawić ustawieniami.
Dopatrzyłem się pięciu pixeli świecących na inny kolor na czarnym tle, przyjechał serwisant i zabrał sprzęt. Wymienią matrycę na nową. Ponoć dawno nie mieli reklamacji na pixele w Panasonicu.
 

cyklon

New member
Panowie pytanie. Jakiś czas temu kupiłem Panasonic TX-50EX700E. Ogólnie świetny TV i jestem bardzo zadowolony. Jednak gdy odpalam jakieś filmy z pendrive - 720p czy nawet 1080p (wersje około 9gb) to obraz ma czarne pasy u góry i na dole. Można to jakoś zmienić?, przycisk ASPECT na pilocie nic nie zmienia.

Dzięki
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Panowie pytanie. Jakiś czas temu kupiłem Panasonic TX-50EX700E. Ogólnie świetny TV i jestem bardzo zadowolony. Jednak gdy odpalam jakieś filmy z pendrive - 720p czy nawet 1080p (wersje około 9gb) to obraz ma czarne pasy u góry i na dole. Można to jakoś zmienić?, przycisk ASPECT na pilocie nic nie zmienia.

Dzięki


Wrzuć fotkę z tego filmu
 

cyklon

New member
Wrzuć fotkę z tego filmu

Proszę, wersja 1080p
i3hpq0.jpg
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Proszę, wersja 1080p
i3hpq0.jpg


To normalka że filmy niektóre są tak zrobione z pasami góra/dół .

Jeszcze napisz tutaj że nigdy nie oglądałeś filmu z takimi pasami ??? To załamka , przecież w tv są puszczane niektóre filmy z takim zastosowaniem .
Spróbuj w proporcjach obrazu zmienić
 
Ostatnia edycja:

Junior_wawa

New member
Dziś miała miejsce aktualizacja oprogramowania. Czy ktoś z was orientuje się, co dodano/zmieniono ? Ja zauważyłem jedynie, że TV działa szybciej.
 
Do góry