Panasonic TX-58EX703E

krzychooo

New member
Wymienisz - możesz trafić na taki sam, lepszy bądź też jeszcze gorszy. Dopłacisz do Oleda - możesz mieć banding, możesz nie mieć dobrej płynności, możesz trafić na badpiksele czy inne niespodzianki, może Ci brakować jasności panelu. Oledy choć generują genialną czerń i kontrast, też nie są pozbawione wad. Dopłacając nawet drugie tyle co wydałeś do leda z wyższej półki wcale nie jest powiedziane że trafisz na lepszy egzemplarz. Nawet w tych z FALD-em.
Z drugiej strony nie wymienisz - nie przekonasz się czy mogłeś trafić lepiej. Możesz sobie później pluć w brodę że nie wymieniłeś jak miałeś okazję. Naprawdę ja sam nie wiem co bym w takiej sytuacji zrobił.
Jedyne w czym Ci mogę pomóc to jak się dziś ściemni zrobię zdjęcie jak to wygląda u mnie. Porównasz, pogłówkujesz, zobaczysz czy jest lepiej czy gorzej niż u Ciebie, może będzie łatwiej podjąć decyzję zostawiać czy wymieniać.
 

krzychooo

New member
Tak to wyglada u mnie. Aparat lepiej widzi niż moje oko
ff10d5ebc707072ced69b265652c3d38.jpg




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

krzychooo

New member
Tak. Amazon, Player, Ipla, Netflix czyli te wszystkie podstawowe aplikacje są. Mi brakuje Showmaxa którego przez przeglądarkę też nie da się odpalić.
 

StaraPlazma

New member
Z tymi smart apps to jest ciekawa sprawa, bo jak nie można oglądać w TV to człowiek się wkurza, bo mu czegos brakuje. Ja sobie do starego TV kiedyś dokupiłem apple tv 4K, w nim mam komplet wszystkiego, łącznie z HBO i Showmax i... statystycznie 90% użytkowania to był i tak Netflix plus nagrania z tunera sat linux.
Btw czekam na TX-58EX700E, kupiony przez Saturna ale wysyłkowo (cena ok. 3600, dużo sklepów ma teraz fajne promocje na TV panasonica), będzie w poniedzialek. Obraz tego TV i jego gabaryty spodobały mi się najbardziej no i będzie to kolejny Panasonic (do tej pory plazma tej firmy 42")
 

krzychooo

New member
Ja kupując byłem świadomy jaki smart jest w tym modelu, i zdecydowanie wolę okrojonego smarta niż problematycznego Androida. Jeśli brak jakiejś aplikacji będzie mi doskwierał, dokupię boxa który mi nie zamuli telewizora. A ogólnie jest tak jak piszesz, w zasadzie sam Netflix wystarcza. Amazon jak już oficjalnie u nas wejdzie to będzie alternatywa.
 

StaraPlazma

New member
Amazon Prime Video działa w Polsce jako subskrypcja, nie ma blokady treści, ja przez Apple TV sobie z przyjemnością oglądnąłem kilka fajnych seriali (np. The Man in the High Castle Season, Preacher). Ale katalog filmów jest b. ubogi i tylko dlatego to utrzymuję, bo załapałem się na opłatę promocyjną 2,99 EUR/m-c. A ten model Panasonica kupiłem świadomie dla dwóch parametrów: fajny wyświetlacz i wielkość 58", wszystkie te LG/Samsung mają 55 a potem są już b. drogie 60-65".
 

StaraPlazma

New member
Tak. Amazon, Player, Ipla, Netflix czyli te wszystkie podstawowe aplikacje są. Mi brakuje Showmaxa którego przez przeglądarkę też nie da się odpalić.

Zadałem wcześniej pytanie do wsparcia panasonica nt. Amazon Prime Video i odpowiedzieli mi, że "aplikacja ta obecnie nie znajduje się w ofercie Smart TV Panasonic ze względu na brak podpisanej stosownej umowy między Panasonic Polska oraz dostawcą aplikacji" - czyli nie ma dedykowanej aplikacji, ale daje się odpalić przez przeglądarkę?
 

StaraPlazma

New member
Faktycznie ta odpowiedź z Panasonic Polska to jakaś bzdura, Amazon Prime Video działa elegancko.
Mam już w domu od wczoraj TX-58EX700E (czyli to samo, co ten TV z wątku ale bez tunera sat) i jestem zachwycony jakością obrazu. Mój poprzedni TV to też był Panasonc (plazma full HD) ale dopiero teraz zobaczyłem prawdziwe kolory i genialną czerń.
Jakość obrazu jest zachwycająca, wczoraj dokończyłem sobie nagrany z HBO film "Wyspa tejemnic" (Shutter Island) i miałem porównanie oglądania połowy filmu na starym TV a końcówki na nowym - szczęka opada zwłaszcza w scenach na morzu lub gdy DiCaprio chodzi po skałach na klifie.
Jako źródł sygnału to do TV mam podłączony tuner sat Dreambox 920UHD dzięki czemu mogłem, oprócz Netflixa lub Amazona, obejrzeć te nieliczne kanały 4K z satelity, prezentują się genialnie. Dźwięk idzie na amplituner przez kabel optyczny więc mam też ładny dźwięk dookoła. Oglądam w salonie 26m2 głównie w odległości 4m ale czasem bliżej (2m) i w obu przypadkach, patrząc z boku tak jakoś 1.5m od osi jest OK, powiem szczerze, że nie rozumiem tych uwag na niby słabe kąty widzenia. Owszem, to VA jednak aby nastąpiła jakaś wyraźna degradacja jakości trzeba naprawdę sporo się odsunąć w bok. Sporo też zależy od tego, co leci, jak się ogląda kanały NC+ ogólnie dość słabej jakości (mam porównanie z pakietem Fransat, tam na TF1, France2, M6 to kolory są znacznie bardziej "żywe").
Sam odbiornik wydawał nam się ogromny przez pierwsze 2h a teraz widzę, że do mojego salonu ok. 26m2 ta wielkość jest optymalna. Wersja 55" mogłaby już być ciut za mała. Przy 58" z odległości 4m wreszcie widzę bez problemu opisy EPG i napisy w filmach.
Sprzęt jest b. ciężki i powieszenie na ścianie nie było łatwe ale teraz nie widać żadnych kabli - przy podstawce TV bardzo mocno odstaje od ściany, widać cały tył co nie jest zbyt estetyczne.
Z drobnych wad, to kabel zasilania mógłby być nieco dłuższy i udostępniony centralnie z nie z boku. Gniazdko LAN powinno być pod innym kątem - ja nie używam ale sztywny kabel sieciowy z wtyczką zajmują te kilka centymetrów i może być problem z zawieszeniem telewizora na ścianie na uchwycie VESA. Ta sama uwaga dotyczy gniazda na kabel optyczny ale tu byłem przygotowany i kupiłem sobie wcześniej na allegro adapter kątowy.
Podsumowując, za 3.6kPLN to super zakup i cieszę się, że nie kupiłem czegoś innego.
 
Ostatnia edycja:

krzychooo

New member
To naprawdę niedoceniany TV.
Jeśli podoba Ci się obraz na ustawieniach z pudełka to podpowiem tylko że naprawdę duża różnica jest po ustawieniu w szczególności balansu bieli, oczywiście na plus. A ogólnie możliwości ustawień jest tak dużo, że chyba nie ma użytkownika który nie dopasowałby wyświetlanego obrazu do swoich preferencji.
No i co moim zdaniem również jest ogromnym plusem to świetny kontrast, czerń i biel oraz odzwierciedlenie kolorów. Nie ma indian czyli czerwonych twarzy, ludzie mają naturalny kolor skóry, co mnie osobiście bardzo irytuje jeśli występują w tym względzie jakiekolwiek przekłamania, biel jest biała a nie ani niebieska, ani różowa, bez jakichkolwiek zabarwień. Jak do tego dodać bardzo dobrą płynność to czego chcieć więcej?

To fakt że podstawa powoduje że telewizor musi być odsunięty od ściany, ale na szafce nie powinno to grać roli. Plus taki że tył telewizora jest ładnie wykonany i nie trzeba się go wstydzić. Kable również ładnie zaślepione, problem jest przy podłączeniu netu jak pisałeś czy opytka gdyż tej mniejszej zaślepki wtedy nie idzie założyć. Ja z optyka nie korzystam a net leci po wi-fi więc u mnie nie ma problemu, jednak dla większości osób może być to sporą wadą.
 

StaraPlazma

New member
W tych opcjach regulacji na razie za bardzo się gubię, aby tam coś grzebać, tryb prawdziwe kino jest OK ale pewnie za jakiś czas zacznę robić tuning.
Z innych spraw, czy jest jakaś metoda, aby wyświetlić na tym telewizorze treść przesyłaną przez WiFi z np. komputera lub ipada?
 

StaraPlazma

New member
Nie znalazłem tej tajemniczej alikacji o której tak enigmatycznie piszesz.
Przetestuję niedługo jakiś tani android box z airplay itp. powinno wystarczyć.
 

krzychooo

New member
Piszę enigmatycznie bo aplikacji jest sporo. Dla iPada - wpisz w appstore stream to tv, wybieraj i testuj. Masz całą masę bezpłatnych i płatnych, wymagających apple tv jak i niewymagających.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W stosunku do innych firm to Panasonic wygląda najgorzej w aplikacjach.
Jest bardzo ubogi pod tym względem.
 

krzychooo

New member
Kiki, ale my tu nie piszemy o aplikacjach w TV, tylko o aplikacjach na inne platformy - windows, osx służących do przesyłu materiału z tych urządzeń na TV.

A w stosunku do innych firm Panasonic wypada najlepiej - ma najbardziej stabilny i niekłopotliwy soft na rynku. Wszystko zależy z której strony spojrzeć.
 
Do góry