Panasonic TX-58EX703E

strazakp

Banned
Kiki, ale my tu nie piszemy o aplikacjach w TV, tylko o aplikacjach na inne platformy - windows, osx służących do przesyłu materiału z tych urządzeń na TV.

A w stosunku do innych firm Panasonic wypada najlepiej - ma najbardziej stabilny i niekłopotliwy soft na rynku. Wszystko zależy z której strony spojrzeć.
Kolega Kiki zawsze musi coś napisać by tylko zniechęcić do świetnych tv Panasonic.
Oczywiście wiadomo że Panas ma dosyć biedny Smart ale faktycznie stabilny i szybko działający. Jeżeli ktoś nie potrzebuje miliona aplikacji a jedynie kilka najczęściej użytkowanych to Panas ma to.

Jeżeli chodzi o jakość i płynności obrazu to jest to jeden z lepszych tv na rynku.
 

StaraPlazma

New member
Bez przesady z tym "biedny", realistycznie najwięcej dobrych treści jest w Netflix, sporo kultowych produkcji w Amazon Prime - te aplikacje są wbudowane i działają na tip top. Jest Player jak ktoś lub TVN, jest youtube i kilka egzotycznych aplikacji o których istnieniu nie miałem pojęcia i nie chce mi się ich nawet odpalić. Streaming treści ze smartfona jest możliwy w aplikacji ‘Panasonic remote’ (mam na iphone, pewnie jest też dostępny odpowiednik na androidzie), telewizor jest wykrywany i można rzucić zdjęcia lub filmiki na ekran. Z YouTube na smartfonie też można zrobić sharing na ten telewizor. Szkoda tylko, że aplikacje HBO i Showmax na urządzenia mobilne nie umożliwiają streamingu na ten telewizor. Na razie nie znalazłem aplikacji, która potrafi bezprzewodowo rzucić ekran peceta na telewizor.
Niedawno testowałem Android TV ale postanowiłem zwrócić ten chiński szmelc, nie dość, że filmy wieszają się podczas odtwarzania (nieważne, czy LAN czy WiFi) to na dodatek nie wszystko można zrobić z pilota a tryb emulacji myszy komputerowej budzi politowanie zwłaszcza u kogoś, kto miał do czynienia z dopracowanym pod kątem ergonomii Apple TV.
Obraz na tym telewizorze to bajka i w życiu nie zamieniłbym go na Samsunga lub LG z powodu kilku więcej aplikacji, których wsparcie wcale nie jest gwarantowane przez producenta TV. Przy mojej kombinacji sprzętu (tuner sat na Linux z IPTV i max pakiet NC+) mam aż nadmiar kanałów i możliwości pobierania treści. Czego nie mam, to czasu, aby z tych atrakcji korzystać :)
 

strazakp

Banned
Bez przesady z tym "biedny", realistycznie najwięcej dobrych treści jest w Netflix, sporo kultowych produkcji w Amazon Prime - te aplikacje są wbudowane i działają na tip top. Jest Player jak ktoś lub TVN, jest youtube i kilka egzotycznych aplikacji o których istnieniu nie miałem pojęcia i nie chce mi się ich nawet odpalić. Streaming treści ze smartfona jest możliwy w aplikacji ‘Panasonic remote’ (mam na iphone, pewnie jest też dostępny odpowiednik na androidzie), telewizor jest wykrywany i można rzucić zdjęcia lub filmiki na ekran. Z YouTube na smartfonie też można zrobić sharing na ten telewizor. Szkoda tylko, że aplikacje HBO i Showmax na urządzenia mobilne nie umożliwiają streamingu na ten telewizor. Na razie nie znalazłem aplikacji, która potrafi bezprzewodowo rzucić ekran peceta na telewizor.
Niedawno testowałem Android TV ale postanowiłem zwrócić ten chiński szmelc, nie dość, że filmy wieszają się podczas odtwarzania (nieważne, czy LAN czy WiFi) to na dodatek nie wszystko można zrobić z pilota a tryb emulacji myszy komputerowej budzi politowanie zwłaszcza u kogoś, kto miał do czynienia z dopracowanym pod kątem ergonomii Apple TV.
Obraz na tym telewizorze to bajka i w życiu nie zamieniłbym go na Samsunga lub LG z powodu kilku więcej aplikacji, których wsparcie wcale nie jest gwarantowane przez producenta TV. Przy mojej kombinacji sprzętu (tuner sat na Linux z IPTV i max pakiet NC+) mam aż nadmiar kanałów i możliwości pobierania treści. Czego nie mam, to czasu, aby z tych atrakcji korzystać :)

Oczywiście z tym stwierdzeniem "biedny" nie było na poważnie :) Powiedzmy że jest uboższy od Tizena, androida czy webOs ale dla mnie ma wszystko co mi potrzeba. Do tych cech które wymieniłeś ja dodam że tv ma funkcję tv anyware co jest bardzo fajne bo mogę oglądać wszystkie programy tv naziemnej na tablecie czy smartfonie gdziekolwiek jestem.
Jakość obrazu dla mnie też jest bardzo OK a płynność pomimo 60Hz jest super więc sport ogląda się ekstra. Mój egzemplarz dx700 jest poprzednim modelem i chyba tylko trochę się różni od ex700. Używam głównie do nc+ oraz konsola xos.
 

Lucas33

New member
czytam ten wątek i widzę że naprawdę Panas daje radę - bardzo dobry obraz + podstawowe multimedia które mi wystarczają (android nie jest mi potrzebny). niemniej interesowałoby mnie coś większego niż 58" ale to już spore koszta są w przeskoku z 58" na 65". Zatem moje pytanie:
ja ten Panasonic ma się do SONY BRAVIA KD-65XE7005?
pytam gdyż dopłacając ok.800zł można mieć 65" u Sonego.....
 

Lucas33

New member
odpowiadając na Twoje pytanie: zależy mi na 65ex703e (bo z tunerem sat) w cenie KD-65XE7005 :)
parametry ex703e mi odpowiadają: super obraz + podstawowe multimedia + bezproblemowość w użytkowaniu ale cena za 65" trochę za wysoka jak na moje progi więc dlatego pytałem o różnice pomiędzy ex703e vs XE7005 i tutaj byłbym wdzięczny za pomoc
 

StaraPlazma

New member
Ja kupiłem TV z tego wątku za 3,6k w Saturnie (wersja bez tunera sat ale to to samo) a Bravia o której piszesz ogólnie chodzi za 4900-5000 w sieciach RTV no i sa jakieś sklepy 'no name' na ceneo gdzie masz za 4600-4700. Jesteś z jakiegoś dużego miasta to przejedź się na dużą ekspozycję w jakimś sklepie i pooglądaj. W mojej ocenie Sony jest w Polsce przereklamowane, jakoś nigdy mnie obraz z ich TV nie zachwycił (w sklepach najbardziej mi pasowaly Panasonic i LG, mniej Samsung bo ich niektóre modele miałay takie nienaturalne kolory ale może to była kwestia ekspozycji i losowych ustawień). Ale to to subiektywna ocena. Za ok. 5 tys. zł masz też https://www.ceneo.pl/51033501#tab=reviews ale nie patrzyłem na specyfikację zbyt dokładnie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli zależy Ci tylko na cenie, to kupujesz cenę.
W tej cenie są też tańsze inne modele.
 

Lucas33

New member
Ja kupiłem TV z tego wątku za 3,6k w Saturnie (wersja bez tunera sat ale to to samo) a Bravia o której piszesz ogólnie chodzi za 4900-5000 w sieciach RTV no i sa jakieś sklepy 'no name' na ceneo gdzie masz za 4600-4700. Jesteś z jakiegoś dużego miasta to przejedź się na dużą ekspozycję w jakimś sklepie i pooglądaj. W mojej ocenie Sony jest w Polsce przereklamowane, jakoś nigdy mnie obraz z ich TV nie zachwycił (w sklepach najbardziej mi pasowaly Panasonic i LG, mniej Samsung bo ich niektóre modele miałay takie nienaturalne kolory ale może to była kwestia ekspozycji i losowych ustawień). Ale to to subiektywna ocena. Za ok. 5 tys. zł masz też https://www.ceneo.pl/51033501#tab=reviews ale nie patrzyłem na specyfikację zbyt dokładnie.

dzięki bardzo za info - o istnieniu tego modelu nie wiedziałem ale cenowo wygląda troche lepiej niż ex700. Widzę że różnią się typem panelu: 600: 4K 1300 Hz BMR IFC a 700: 4K 1600 Hz BMR IFC
jakie to ma znaczenie? czy jest odczuwalne / zauważalne?
dodatkowo widzę w opacjach tych TV że ex700 ma szerokie spektrum kolorów a ex600 tego nie ma. Co to oznacza? ograniczenia w kalibracji w wersji ex600 vs ex700?
 
Ostatnia edycja:

krzychooo

New member
Sony xe7005 będzie odstawał do Panasonica ex700. Nie piszę teraz o suchych danych technicznych, ale o normalnych wrażeniach z bezpośredniego porównania tych modeli. Po pierwsze ten model Sony dość znacząco odstaje w kwestii płynności. Jak porównasz bezpośrednio zauważysz jak na SOnym, nawet na materiałach promocyjnych, obraz potrafi rwać i klatkować. Poza tym zdecydowanie lepsze wrazenie robi Panasonic pod względem kontrastu, czerni i bieli.
Co do modelu Panasonica serii 600 to znów jeśli miałbym wybierać - wybrałbym Sony. Niestety 600-ka nie ma ani kontrastu jak w 700-ce, ani kolorów. Tutaj Sony wypada zdecydowanie lepiej.
Nie sugeruj się tym co w specyfikacji piszą, obejrzyj i porównaj bezpośrednio interesujące Cię modele, to jedyna droga do podjęcia słusznej decyzji z której będzie finalnie zadowolony.
 

Lucas33

New member
Krzychooo dzieki bardzo - wlasnie o takie konkretne porownanie mi chodzilo! :)
Rozumiem ze do obu wersji Panasa karte CI do nc+ wpiac mozna? I odbiornik sat jak w ex703 potrzebny mi do tego nie jest, dobrze rozumiem?
 

krzychooo

New member
Dobrze rozumiesz. 703 ma dodatkowo tuner sat wbudowany, to zupełnie co innego od modułu CI, CI w zasadzie każdy telewizor teraz posiada.
 

Stanley

Member
Bez reklam
Rozumiem ze do obu wersji Panasa karte CI do nc+ wpiac mozna? I odbiornik sat jak w ex703 potrzebny mi do tego nie jest, dobrze rozumiem?
No właśnie odbiornik (tuner) sat na pokładzie telewizora JEST potrzebny, jeśli chcesz używać moduł od nc+. Bez wbudowanego tunera sat ten moduł jest praktycznie bezużyteczny.
 
Ostatnia edycja:

Greeg58

New member
Podłączyłem moduł CI+ NC+ do TV Panasonic 50EX780 aby skorzystać z oferty na mundial w 4K >
Może ktoś wie jak ustawić skanowanie tunera sat. aby wyszukał pakiet wszystkich kanałów NC+ a nie całą sieczkę ponad 2 tyś kanałów zupełnie nie potrzebnych.
 

Stanley

Member
Bez reklam
Podłączyłem moduł CI+ NC+ do TV Panasonic 50EX780 aby skorzystać z oferty na mundial w 4K >
Może ktoś wie jak ustawić skanowanie tunera sat. aby wyszukał pakiet wszystkich kanałów NC+ a nie całą sieczkę ponad 2 tyś kanałów zupełnie nie potrzebnych.
Nie wiem jak w tym modelu, ale w moim 5-cio letnim DT60 można wybrać tryb skanowania "CYFRA+/nc+" . Przy czym - o ile pamiętam, bo robiłem dawno - wybór/zmiana trybu skanowania jest możliwy tylko tuż po resecie telewizora do ustawień fabrycznych.

P.S. Tak to u mnie wygląda
https://drive.google.com/file/d/0B-mt8zKqRWIFdkhQYUNNY1ZCWGc/view?usp=sharing
 
Ostatnia edycja:

Lucas33

New member
No właśnie odbiornik (tuner) sat na pokładzie telewizora JEST potrzebny, jeśli chcesz używać moduł od nc+. Bez wbudowanego tunera sat ten moduł jest praktycznie bezużyteczny.

dzięki bardzo za wsparcie. przy 65" różnica w wersji 700 a 703 jest dokładnie 1tyś pln... wydaje mi się że trochę sporo.... czy nie lepiej wtedy kupić osobny odbiornik sat?
 

Greeg58

New member

ptaqx

New member
dzięki bardzo za wsparcie. przy 65" różnica w wersji 700 a 703 jest dokładnie 1tyś pln... wydaje mi się że trochę sporo.... czy nie lepiej wtedy kupić osobny odbiornik sat?

Zdecydowanie tak, popatrz sobie dekodery ze stajni Vu+. Np. Vu+ Zero 4K, Vu+ Uno 4K itd, współpracują z kartami od nc+(cameleon) lub zmodułami CI nc+(cayman, jesli zależy Ci mundialu w 4K).
 
Do góry