Panasonic TX-58EX703E

glenton

New member
Hej.
tak więc kupiłem ten model 58ex700e przez internet. Potestuję i jeżeli zadowoli mnie to zostawię a jak nie to oddam i dalej będę szukał.
Mam do Was pytanie: jak sprawdzić czy nowo zakupiony tv jest "absolutnie" nowy czy nie jest przypadkiem z jakiś zwrotów itp.?

dzięki
Michał
 

glenton

New member
Witam!
Jak już wspominałem tv kupiłem za 3,7k. Obraz super, dźwiek ok. Jedyne co to internet w tv to totalna porażka bo strony w miarę szybko się ładują ale szybkość przewijania itp zakrawa o pomstę do nieba (no chyba że ja czegoś nie ustawiłem a podpięty mam tv kablem ethernet do sieci 100mb/s). Ale w związku z tym że internet przeglądam w lapku to nie martwi mnie to szczególnie. Najważniejszy jest obraz!

pozdro
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Super obraz jest w innych modelach i multimedia oraz aplikacje zdecydowanie lepsze niż ma Panasonic.
Tym bardziej że kasy wystarcza nawet na Oleda 55".
 

glenton

New member
Hej!
Jestem po wieczornym seansie Anihilacja. Czerń z pasków u góry i na dole zlewa się z czernią czarnych scen filmu. MEGA! Ten TV jest zajebisty! OBRAZ Pany!
 

krzychooo

New member
I do mnie dziś dotarł.
Tak na szybko pierwsze wrażenia - porównanie z Sony KDL - 40HX750
Obraz na Sony bardziej ostry jeśli chodzi o kablówkę zarówno w HD jak i SD
4K - no tutaj nie mogę porównać bo Sony to tylko FullHD, ale tak na gorąco - nie ma się do czego przyczepić, kolory, kontrast, ostrość, ruch - bez najmniejszych uwag
Smart - no jakiś jest. I w zasadzie tyle. Szybkość jak najbardziej zadowalająca, nic się nie zacina, nie wiesza, YouTube i Netflix działają bez zarzutu. Sklep - mogłoby go nie być. Przeglądarka - nie udało mi się z niej odpalić ani Showmaxa, ani CDA. Jednym słowem do użytku z tego smarta praktycznie nadają się 4 aplikacje: YT, Netflix, Player i Ipla. Jak ktoś potrzebuje więcej nieodzowny będzie box.
Odwzorowanie ruchu jest nadzwyczaj płynne. Poza tym nawet z włączonym upłynniaczem na max nie udało mi się zauważyć efektu teatru. Tu duży plus.
HDR - no niestety, nie udało mi się zauważyć tego efektu.
Mnogość ustawień obrazu. Ale to chyba w dzisiejszych TV norma.
Dźwięk - tutaj w porównaniu z Sony jest o całą klasę wyżej. Jest i bas. Oczywiście nie jest to to samo co z KD czy ze stereo, ale w moim przypadku bez soundbara jak najbardziej można się obyć. Do seansów i tak podłącze swoje stereo, do normalnego oglądania TV zamontowane głośniki całkowicie dają radę.
Pilot intuicyjny, nie widzę minusów.
Bandingu nie zauważyłem. Podświetlenie lepsze i równiejsze niż w Sony, no ale poprzednik ma już swoje lata. Żadnych wycieków światła, żadnych niedoświetlonych rogów czy innych stref. Zauważyłem za to lekki efekt DSE w lewej dolnej części ekranu, dający się zauważyć tylko na planszach testowych. Jest on nikły, ale bez wątpienia istnieje.
Żadnych bad pixeli.
Podsumowując, brakuje mi tej ostrości z Sony na kablówce. Zwalam tutaj winę na sygnał bo na 4k jest miodzio. W SOny również na plus był fakt iż matryca nie była tak błyszcząca.
Jak ochłonę i zapoznam się bliżej z nowym nabytkiem postaram się jeszcze wrażeniami podzielić.
 

krzychooo

New member
CDA rozumiem że przez przeglądarkę Ci działa? U mnie nie chciało nawet strony wyświetlić. Muszę dziś jeszcze raz sprawdzić.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
"Smart - no jakiś jest. I w zasadzie tyle. "
To dobre określenie ale bardzo słabe jak na dzisiejsze czasy gdzie nawet dwa razy tańsze telewizory mają extra multimedia.
 

krzychooo

New member
Zgadzam się. Piszę jak jest. Jeśli ktoś oczekuje multimediów w telewizorze to będzie to dla niego niezbyt dobry wybór. Jeśli chodzi o działanie to naprawdę nie mam zastrzeżeń, natomiast co do zawartości to nie oszukujmy się, jest biednie patrząc co oferuje konkurencja. Dlatego albo należy się z tym pogodzić, albo dokupić boxa, albo szukać telewizora u konkurencji.
 

mac_latawiec

New member
"Smart - no jakiś jest. I w zasadzie tyle. "
To dobre określenie ale bardzo słabe jak na dzisiejsze czasy gdzie nawet dwa razy tańsze telewizory mają extra multimedia.

Byłem tego świadomy kupując ten model , zależało mi bardziej ( a w zasadzie to było priorytetem ) na obrazie i ten tv spełnia w tym swoją rolę w 100 % - na dodatek został też kupiony"oczami" ze względu na wygląd :)
Yotube ,Netflix ,CDA hula i wystarcza to w moim przypadku - do pełni szczęścia brakuje mi apki HBO GO ale akurat odpalam przez PS4 .




CDA rozumiem że przez przeglądarkę Ci działa? U mnie nie chciało nawet strony wyświetlić. Muszę dziś jeszcze raz sprawdzić.
Tak ,przez przeglądarkę - nie mam problemu z oglądaniem

Showmax u mnie nie działa - brak jakiegoś kodeku w panasonicu.
 

krzychooo

New member
Ja rownież byłem tego w pełni świadomy. Zresztą mi na smarcie w ogóle nie zależało, w zasadzie tylko Netflix mi wystarczy, a do reszty wolę zainwestować w boxa i nie mieć problemów z androidem w TV. Ale opisać ten fakt wypada.
Dzięki, dziś przetestuję CDA, zobaczymy czy pójdzie.

Edit:
sprawdzone, CDA śmiga.

Dopiszę również że HDR działa i udało mi się ten efekt zauważyć, choć tyłka nie urwał. Ale jest ;) Oczywiście nie na CDA :)
 
Ostatnia edycja:

strazakp

Banned
"Smart - no jakiś jest. I w zasadzie tyle. "
To dobre określenie ale bardzo słabe jak na dzisiejsze czasy gdzie nawet dwa razy tańsze telewizory mają extra multimedia.
Ale nie wszyscy potrzebują tych miliona aplikacji.
Mając androida w telefonie i tablecie korzystam z max 4-5 aplikacji. Jeżeli ktoś kupując tv zakłada że będzie korzystał jedynie z Netflix a, playera, yt to Panasonic spokojnie wystarczy.
Brakuje mi w twojej wypowiedzi "wg mnie..."
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Super extra Androidy w telewizorach a potem multum opinii w necie, że zamula, że kanały się przełączają 5 sekund itd... To ja dziękuję. Wolę ogołoconego z bajerów Panasonica i dokupić boxa wielkości paczki papierosów... Co do wszystkiego to do niczego, takie przysłowie. Mam Androidowego Boxa i co niby na nim mam? Kompa to i tak nie zastąpi w działaniu w żaden sposób. Lepiej tylko radzi sobie z multimediami bo łyka wszystko - Bluray 3D, MKV 4K HDR, różne Dolby i DTS-y, czego wbudowany odtwarzacz Panasonica aż tak dobrze nie robi. Tak czy siak wolę Boxa, który jest oddzielnie wspierany przez oddzielnego producenta i w przyszłości ewentualnie można go taniej wymienić niż wymieniać cały TV a przecież Androidowe telewizory nie będą wpierane przez wieki przez swoich producentów.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie wszyscy potrzebują aplikacji tylko przez kilka dni.
Jak zaczynają się zagłębiać to się okazuje, że potrzebują...

Jak ktoś nie potrafi korzystać z Androida to faktycznie nie dla niego.
DLa tych c potrafią - zabawa znakomita.
Są wspierane i będą wspierane tak jak GOOGLE !
I chyba jednak na wieki...
 

strazakp

Banned
Android to jeden wielki śmietnik który tylko spowalnia z czasem sprzęt tym mnustwem aplikacji które w 95% są mało komu potrzebne.
Miałem do niedawna telefon z Windows phone który śmigał przez dwa lata używania aż miło a miał wszystkie potrzebne mi i pewnie większości ludziom aplikacje używane najczęściej i najwięcej. Telefon przez dwa lata pracował równie stabilnie jak od momentu jego pierwszego włączenia. Teraz mam telefon tej samej marki ale już z Androidem 7.1.1 który już po 4miesiacach obcowania z nim załamuje mnie totalnie tym jaki to śmietnik. By jakoś to chodziło co drugi dzień trzeba czyścić go programem. Dodam że te dwa modele telefonów są z podobnej półki. Ja jednak bym się bał że gdybym zaczął korzystać z tych miliona aplikacji w androidtv (chodzisz by wypróbować) to sam tv zaczął by mi szaleć dzialaniem.
Zdecydowanie wolałbym webOs lub Tizen.
 

krzychooo

New member
Android to śmietnik. I żadne czary tego nie zmienią. Nawet czysty Android bez żadnych nakładek z czasem pozbiera śmieci. No chyba że by nic na nim nie instalować. Tylko po co wtedy system bez aplikacji. Oczywiście, można przywrócić system co parę miesięcy na czysto. Tylko czy to na tym polega?
Nie wyobrażam sobie Androida w telewizorze. Żona, dzieci, i wieszający się TV. Już nie wspomnę o tym że można go całkowicie uwalić choćby przy updacie systemu. I wcale nie trzeba do tego kombinacji z wrzucaniem systemu z niewiadomego źródła przez pendrive. Wystarczy zanik napięcia przy update przez OTA. O zapętlających się aplikacjach, ich pracy w tle, już nawet nie ma co wspominać.
 

tomeko12

New member
Nie wszyscy potrzebują aplikacji tylko przez kilka dni.
Jak zaczynają się zagłębiać to się okazuje, że potrzebują...

Jak ktoś nie potrafi korzystać z Androida to faktycznie nie dla niego.
DLa tych c potrafią - zabawa znakomita.
Są wspierane i będą wspierane tak jak GOOGLE !
I chyba jednak na wieki...

Kiki, a jak tam ze wsparciem TV firmy Philips z 2015r (np. Seria PUS7600)? Kiedy będzie Android TV 6?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry