Panasonic TX-58EX703E

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Brałbym tańszego TCLa z ANdroidem.
A kasę odłożyłbym na Oleda , który z 2-3 lata będzie miał rewelacyjne ceny.
I to wówczas zakup na lata.
 

Stanley

Member
Bez reklam
Dla mnie najważniejszy jest zawsze obraz , ale dla kupujących wszystko jest ważne. Jak nie odbiera YT np. Panasonicu sprzed 4 lat - to się denerwują i to bardzo.
Hm, akurat posiadam Panasa sprzed 4 lat, a właściwie licząc "rocznikowo" nawet 5-ciu (model z 2013) i jakoś wciąż odbiera YT i parę innych aplikacji. Szału może nie ma, ale Player, Ipla i parę innych jest, włącznie z Netflix. Dla mnie i tak w multimediach najważniejsza jest obsługa DLNA, gdyż sporo materiałów streamuję w ten sposób z domowego NAS. Poza tym jest obsługa DTS, jest bluetooth, screenmirroring, PIP, itp. Z plików video które "przypełzną" różnymi drogami naprawdę rzadko zdarza się, aby któregoś nie odtworzył, a JPG-a jeszcze natrafiłem. Rzecz jasna tv nie czyta formatów 4k, ale to chyba oczywistość w sprzęcie full-HD z tamtego okresu.
Fakt faktem nie był to podówczas najtańszy model, ale też i nie extra-topowy. Czasem moim zdaniem trzeba trochę szczęścia, żeby w danym momencie nawet płacąc trochę więcej "wstrzelić" się z technologiami, żeby nie stały się wkrótce przestarzałe, nie wspierane, itp. Mnie się udało, takie mam przynajmniej odczucia. Mimo upływu kilku lat większość funkcji wciąż działa, obywam się bez przystawki, mediaboxa (aczkolwiek nie zapieram się, że kiedyś nie kupię).
Przychodzi sąsiad chcą mu pokazać film na YT a tu lipa...
YT można streamować do telewizora ze smartfona przez DLNA np. za pomocą Web Video Caster czy Tubio (nawet starszy model tv, skoro miał jakieś funkcje sieciowe, raczej miał już na pokładzie także DLNA). Substytut może trochę w użyciu nie najprostszy/najwygodniejszy, ale kto wie, może na sąsiedzie zrobi większe wrażenie, niż odpalenie YT z natywnej apki w telewizorze, czy donglu ;)

Napisał tomaszeklolek
Kiki a jakie firmy czytaja dts bez problemu i przesylaja wyjsciem cyfrowym dzwiek 5.1?
Kiki moglbys sie wypowiedziec?
Nie wiem, nie sprawdzałem wszystkich.

Odnośnie DTS, bluetooth, itp. uważam najlepiej spojrzeć do instrukcji obsługi. Poszukać specyfikacje obsługiwanych formatów, przejrzeć opcje dostępne w menu, np. jeśli tv obsługuje BT, powinien mieć stosowne opcje parowania, itd. Instrukcje Panasów leżą tutaj
Instrukcje obsBugi
 
Ostatnia edycja:

Darasss1987

New member
To cytat z testu ******************************. Ustawienia obrazu prawdziwe kino z temperaturą ciepły 2. Mankamentem jest jednak balans bieli. Obraz w trybie Prawdziwe Kino, z fabryczną temperaturą barwową „Ciepła 2” jest nazbyt ciepły. W konsekwencji obraz przybiera lekko kremowo – żółty odcień, jakby przykrywała go folia z filtrem sepii.
Czy ktoś wie jak pozbyć się tego lekko kremowo-zoltego odcienia za pomocą ustawień obrazu ????
 
Ostatnia edycja:

effi

New member
Cześć,
od 14 dni jestem szczęśliwym posiadaczem modelu tx-58ex700e kupionym w promocji w Saturnie za około 3,5. Niestety 3 dni temu padły wszystkie gniazda HDMI, zaznaczę, że w tym czasie nic nie było majstrowane z kablami!
Pytanie brzmi czy słyszeliście o podobnych usterkach w tej serii?
Ogólnie byłem pod mega wrażeniem ostrości, kontrastu, głębi czerni niestety nie skończyłem go testować... i moja radość była bardzo krótka :_(. Jeżeli was to interesuje będę relacjonował moją przygodę z serwisem (bo tą drogą zdecydowałem się iść)
 

destructor

New member
Bez reklam
A dlaczego nie skorzystałeś ze zwrotu w ciągu 14 dni? (chyba że nie kupiłeś przez internet).

Musiałeś mieć niezłego pecha, że padły HDMI.
 

pit24316

Member
Od połowy pażdziernika posiadam ten odbiornik i chciałem podzielić się moimi spostrzeżeniami: obraz nie to co plazma ale jak najbardziej ok, bardzo ładny wygląd, brak obsługi hdmiCEC, bardzo słabe kąty, po przejściu na dvbt dziwne zachowanie wyboru kanałów, nie nagrywa na żaden z 5 penów ani dysk 2,5" GoodRam, nie mogę ustawić listy kanałów z tunera w ulubionych tak jak bym chciał tzn. dla przykładu dając Polsat HD na 3 nie mogę go wybrać klawiszem 3 bo wyskakuje TVP Info, ale mogę go wybrać klikając kolejno kanałami, bardzo słaby dźwięk. Normalnie używam go w zestawie z tunerem nc+ na E2, więc kłopoty z dvbt nie za bardzo mnie bolą a dźwięk zapewnia zestaw kina domowego.
 

destructor

New member
Bez reklam
Odnośnie nagrywania sformatowałeś dysk przy użyciu telewizora i podłączyłeś dodatkowe zasilanie? Wszystko jest w instrukcji. W której jest również brak informacji o nagrywaniu na pendrive.

HDMI CEC jak ci nie działa? Bo na cyfrowym polsacie po włączeniu i wyłączeniu dekodera włącza się i wyłącza telewizor ale... nie zawsze, nie wiem dlaczego.
 
Ostatnia edycja:

pit24316

Member
Odnośnie nagrywania: po podłączeniu dysku czy pena można z nich odczytać zawartość ale próba sformatowania kończy się komunikatem o braku dostępnych urządzeń czy coś takiego.
Odnośnie hdmiCEC: próbowałem z różnymi kablami, w tym z aktualnie używanym kablem prolink, i nic. W samym odbiorniku brak bardziej rozbudowanych ustawień odnośnie hdmi jak w starszych modelach. Gdyby ktoś mógł podać konkretne ustawienia hdm, oraz konkretny model używanego kabla mogę jeszcze spróbować pozmieniać, choć teoretycznie kable każde powinny działać, problem może być w zgodności oprogramowaniu odbiornika czy nadajnika. Używam 50EX700 i tunera Miraclebox Mini na E2.
 

destructor

New member
Bez reklam
W instrukcji jest napisane że z pendriva można tylko odczytywać a nie zapisywać. Aby używać dysku twardego do nagrywania należy podłączyć do niego dodatkowe zasilanie.
 

switek1987

New member
Zdecydowalem sie i kupilem wersje 58 cali. Dzisiaj zostal powieszony i jestem w szoku po przesiadce z 49 calowego PUS6561. Obraz zyleta, podswietlenie rownomierne czyli to co mnie wczesniej bolalo. Mam jedynie problem z ustawieniem kanalow z kablowki. Wyszukuje je normalnie ale przydziela porozrzucane od 800 w gore...😂 Ktos pomoze?😜
 

Junior_wawa

New member
Mam pytanie czy ktoś z użytkowników wie czy da się/jak wyłączyć HDR w tym TV ? Chodzi mi o treści z Netflixa, mam już zoptymalizowane ustawienia pod kątem surowego 4K, a treśc z HDR wymagają ponownego grzebania w ustawieniach czego nie chce mi się robić :) Chodzi mi o to, że jak TV wykrywa treści w HDR to od razu podbija podświetlenie i kontrast co wymaga ponownej kalibracji tylko pod kątek HDR. Nie jest natomiast tajemnicą, że HDR w tym Panasiu to bardziej chwyt reklamowy niż realne polepszenie jakości obrazu (swoją drogą IMO wybitnej), więc grzebanie przy nim nie ma najmniejszego sensu.
 

destructor

New member
Bez reklam
Obraz -> Ust. zaawansowane -> Kontrola kontrastu -> HDR Brightness Enhancer
Ustawienia dla HDMI:
Konfiguracja -> Ustawienia HDMI HDR

Korzystajcie z instrukcji obsługi, jest bardzo obszerna, dostępna na stronie panasonica - 347 stron.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Mam pytanie odnośnie lepszego brata EX780. Jaki polecacie uchwyt ścienny dla tego telewizora? Trzeba brać pod uwagę, że część wyjść jest bezpośrednio z tyłu telewizora a część z boku.
 

tampl112

New member
jak to jest z nagrywaniem na tym tv jakie dodatkowe zasilanie trzeba podłączyć do dysku mam dysk zasilany przez usb szukałem na stronie Panasonic instrukcji ale jakoś nie znalazłem. czy potrzebuję innego dysku
 

destructor

New member
Bez reklam
Wpisz w google - kabel USB z dodatkowym zasilaniem. Z jednej strony masz dwie wtyczki - jedna wchodzi do TV, druga do zasilacza (jak do telefonu) a z drugiej masz wtyk do dysku. W instrukcji Panasonica o tym nie ma, gdyż to leży w gestii producenta dysku opisać.
Na takiej samej zasadzie podłączasz napędy optyczne do laptopa (często wymagają tego kabla).
 
Do góry