Panasonic TX-58EX703E

Darasss1987

New member
Witam macie włączone odświeżanie clear motion cały czas czy tylko przy oglądaniu sportu?? A może w ogóle tej funkcji nie włączacie????
 

effi

New member
Dokupiłem sounbar JBL 2.1, TV(58ex700e) na stałe podłączony do dekodera Horizon UPC i komputera stacjonarnego kilkumetrowym HDMI. Odtwarzane filmy z dekodera i PC, teledyski z Youtuba sterowane smartfonem. Wszystko przyjemnie działa w sporym pomieszczeniu coś ponad 35m^2. Jakby były jakieś pytania co do sposobu podłączenia, obsługi itd. najlepiej priv wiadomości bo za częto tu nie zaglądam - pozdr.
 

littlehiob

New member
witam. Powiesiłem mojego niedawno zakupionego TX-58EX703E na ścianie. I niestety zauważyłem że pojawił się dość wyraźny clouding. A dam sobie rękę uciąć że jak stał na stoliku to nie rzucał się wogóle w oczy- zdecydowanie był mniejszy.
Ponieważ tv wisi nieco powyżej linii wzroku nie jest idealnie równoległy ze ścianą a nieco odchylony w kierunku widza.
Czy takie wiszenie nieco odchylonym mogło nasilić to zjawisko? I jeśli tak to jak myślicie jest ono odwracalne?
 

littlehiob

New member
clouding po powieszeniu na ścianie

Ewentyualnie czy taki clouding (aparat trochę nasila zjawisko) kwalifikuje sie do zwrotu TV na zasadzie rękojmi
 

Attachments

  • IMG_4632.jpg
    IMG_4632.jpg
    50,2 KB · Wyś: 271
  • IMG_4633.jpg
    IMG_4633.jpg
    47,6 KB · Wyś: 265

littlehiob

New member
dokładnie 6 dni, początkowo stał na stoliku, przez 3 dni aby sprawdzić czy wszystko jest okej, w tym czasie pobawiłem się ustawieniami, pooglądałem różne materiały - netfix, amazon, troche materiałów z serwera , z youtube i na 100% nie było tych zmian.
pojawiły się natychmiast po powieszeniu na ścianie. Martwię się że przy tej całkiem sporej matrycy powieszenie mogło spowodować wystąpienie jakiś naprężeń czy też coś w tym stylu. Będę chciał zdjąć go ze ściany i ponownie ustawić na stoliku ale boję się, że to nic nie da. I nie wiem czy będę mógł z tym żyć.
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
To są naprężenia o których mówisz więc jak to zdejmiesz powinno to ustąpić. Gdzie kupiłeś tv? Może masz jakiś czas na zwrot no w media Markt masz 30 dni.
 

littlehiob

New member
niestety na allegro, mógłbym odstąpić od umowy ale aby go powiesić musiałem wykrecić z tyłu śruby, a były tak dokręcone że widać na nich manipulacje - więc raczej nie przejdzie jako nieużywany.
 

littlehiob

New member
Z czarnym krzyzem nie znalazłem, ale kilka innych. na filmiku testowym z youtube nie wygląda tak źle, aparat znacznie nasila efekt (ściana za tv nie jest beżowa)
 

Attachments

  • IMG_4639.jpg
    IMG_4639.jpg
    17,7 KB · Wyś: 260
  • IMG_4635.jpg
    IMG_4635.jpg
    15,1 KB · Wyś: 263

ebola1972

Member
masz netflixa? zgaś światło. puść jakiś serial . na początku jest zawsze czarne tło z białym napisem netflix serial oryginalny. jak to wtedy wygląda? i tak samo w trybie hdr.
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
Jeśli to widać w dzień to w nocy będzie masakra , to naprężenia spowodowały ten stan i będzie to widoczne w każdym trybie podczas zwykłego oglądania
 

littlehiob

New member
wrzucam zdjęcie z logiem netflixa i filmem w hdr, w tym trybie jest najgorzej.
(zdjęcia są robione w zaciemnionym pokoju)
 

Attachments

  • IMG_4649.jpg
    IMG_4649.jpg
    15,5 KB · Wyś: 327
  • IMG_4643.jpg
    IMG_4643.jpg
    18,3 KB · Wyś: 327

Karol1976

Active member
Bez reklam
Zgłoś problem tam gdzie go kupiłeś - podeślij mu zdjęcia jak to wygląda i napisz że chcesz go zareklamować bo tv jest nie sprawny
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
Tak jak pisałem albo go zdejmi albo się mecz . A jakie sroby odkreciles że to nie możesz zwrócić bo nie rozumiem
 
Ostatnia edycja:

ebola1972

Member
źle to wygląda.
to ubiegłoroczny model zastąpiony nową serią. jeżeli jeszcze był w sprzedaży to jest duże ryzyko że już wcześniej pochodził ze zwrotu. reklamował bym u sprzedawcy jako niezgodność towaru z umową i zwrócił bym go żądając zwrotu kasy. ewentualnie wymienił bym na inny tv z tego roku.

opcja 2. jeżeli tanio go upolowałeś to zgłaszaj na gwarancje u panasonica. jeżeli mają panele to wymienią (być może nawet na miejscu) sam panel. przynajmniej zaoszczędzisz na wysyłce tv.
 
Ostatnia edycja:

littlehiob

New member
Dam mu jeszcze szansę i zdejmę ze ściany i zamontuje na stojaku, jeśli efekt ustąpi lub chociaż zmniejszy się do akceptowanego poziomu to zostawie i zainwestuję w stolik pod tv, jeśli nie to odeślę.
Szczególnie tani nie był 3200, ale miał najbardziej pasujący mi rozmiar i ostatni panasonic nadal sprawuje się dobrze (ale ma tylko 39cali)
 

littlehiob

New member
wydaje mi się, że to że postał przez noc na stojaku i nieco pomasowałem matrycę zmniejszyło clouding do poziomu akceptowalnego, poniżej zdjęcia zrobiono w całkowicie zacienionym pokoju w trybie dynamic, normal, oraz kino. poprzednie zdjęcia robione były w trybie kino i prawdziwe kino - nie było ustawień, które zapewniały właściwy komfort oglądania. Zobaczymy jeszcze za dobę lub dwie, czy efekt się zmniejszy.
I raczej zainwestuję w nowy stolik i nie będę go wieszał.
 

Attachments

  • IMG_4657.jpg
    IMG_4657.jpg
    16,8 KB · Wyś: 670
  • IMG_4658.jpg
    IMG_4658.jpg
    16,7 KB · Wyś: 674
  • IMG_4659.jpg
    IMG_4659.jpg
    226,6 KB · Wyś: 46
  • IMG_4661.jpg
    IMG_4661.jpg
    36,6 KB · Wyś: 674
Do góry