Panasonic seria TX-CXE720 - nowe modele 2015 r.

ziomczyk

New member
Promocja jest w Gdansku do srody, wczoraj sprzedal sie ostatni egzemplarz, ale mozna zamówić i czekać ok tygodnia.
 

tubing

New member
Witam,
Koledzy bardzo proszę o weryfikację uzyskanej informacji. Czy prawdą jest, że w modelach posiadających funkcję TV Anywhere / In-House TV Streaming, funkcja ta dotyczy tylko kanałów niekodowanych? Informacja ta pochodzi z jednego z portali francuskich.
 

ziomczyk

New member
Witam,
Koledzy bardzo proszę o weryfikację uzyskanej informacji. Czy prawdą jest, że w modelach posiadających funkcję TV Anywhere / In-House TV Streaming, funkcja ta dotyczy tylko kanałów niekodowanych? Informacja ta pochodzi z jednego z portali francuskich.

Ja mam model 55cxm710 i funkcja tv anywhere nie działa mi z kartą CI+ od UPC. Wg "wsparcia" panasonica działa to tylko z DVB-T.
 

tubing

New member
Ja mam model 55cxm710 i funkcja tv anywhere nie działa mi z kartą CI+ od UPC. Wg "wsparcia" panasonica działa to tylko z DVB-T.

Dzięki. W takim razie nie potrzebnie robi się szum wokół tej funkcji. Jest dodatkiem mało przydatnym jakich wiele w sprzęcie każdej firmy. Nie ma się co zachwycać.
 

urbanczyks

New member
Wrażenia po jednym dnu użytkowania modelu 50' cxe720(w media expert tańszy o 100 zł od 700tki). Telewizor fajnie oddaje barwy, kontrast i jasność, na razie jechałem na ustawieniach fabrycznych. Local Dimming sprawdza się dość dobrze choć zauważyłem lekką niedogodność gdy oglądałem film z napisami w momencie gdy białe napisy zostawały na ekranie ich początek i koniec był szarawy czyli niedoświetlony ale nie wpływało to na mój ogólny stosunek do tego tv, pewnie da się to wyregulować bardziej lub mniej w ustawieniach, czernie fajne głębokie.
Nie miałem jak nakarmić tv materiałem 4k gdyż aplikacja youtube jest nowa i w wersji 1.0 i nie widziałem nigdzie ręcznej zmiany rozdzielczości materiału wideo(spróbuje coś z vod wypożyczyć).
System firefox os sprawuje się bardzo dobrze i płynnie. Drugi pilot jest trochę irytujący bo za każdym razem gdy go dotykam włącza się instrukcja jak z niego korzystać mam nadzieje że da się to gdzieś wyłączyć. Po podłączeniu do cyfrowego polsatu nie działa dźwięk (pewnie to kwestia konfiguracji na naziemnej działa ok). Dziś zobaczę jak ogląda się mecze na tym tv, matryca modeli z serii 700 ma 120Hz więc myślę że będzie dobrze radzić sobie z szybkimi scenami.Skalowanie do uhd z materiału sd z bliskiej odległości jest drażni moje oko:) z większego dystansu jest ok ale nie liczmy na cudy, z hd wygląda to już w porządku.

Co do szerowania materiału z innych urządzeń, nie działa to z wszystkim aplikacjami np miałem problem z defaultową aplikacją album na sony xperia z3 zamiast video pojawiała mi się klatka filmu na ekranie i to wszystko, jak szerowałem ten materiał poprzez panasonic repmote tv app 2( całkiem fajna apka zastępuje oba piloty + teoretycznie można pisać tekst za pomocą normalnej systemowej klawiatury, u mnie to jednak to nie działało, a szkoda bo wpisywanie tekstu z pilota jest męczące) film odpalał się na tv tylko miejscami przycinał nie wiem czego to problem apki, routera czy tv(pewnie to wyeliminuje w nowym domu który obecnie kończę będę miał tam lepszy router i zobaczymy co wtedy). Szerowanie z aplikacji youtube na telefonie bezproblemowo.

Jak na razie jestem zadowolony z nabytku.
 
Ostatnia edycja:

JohnLenin

New member
Witam. Od wczoraj posiadam Panasonica 40CXE720. Walczę z ustawieniem obrazu i jakoś średnio to wychodzi. Czy może Ktoś podać jak ustawił obraz?
 

racuh

Banned
Nie kreć tymi za bardzo bo sper**** coś i będziesz chciał TV oddać. Co chcesz ustawić? Generalnie on na fabrycznych bardzo dobrze gra. Wystarczy tylko delikatnie zmniejszyć jasność, kontrast. Zależy też co oczekujesz od ekranu.

Wysłane z mojego GT-I9295 przy użyciu Tapatalka
 

digitalus

Banned
cx720 to podobny model jak cx700 i cx680.Na ustawianiach domyslnych dobrze dziala . Sprawdzalem u kolegi w cx700.Zmniejszylem tylko podswietlanie, wylaczylem calkowicie redukcje szumu i jest ok.Ostrosc mozna ustawic wyzej.16:9 overscan mozna wlaczyc bo moga byc czarne paski po bokach ekranu.Wybierz tryb obrazu jaki uznasz za najlepszy,tzn moze byc to prawdziwe kino , normalny lub inny i mozna krecic.
W linku nizej ustawienia obrazu dla cx680.Podswietlanie tez nisko ustawione.
https://www.youtube.com/watch?v=e4ChBl19SfA
 
Ostatnia edycja:

JohnLenin

New member
Poustawiałem trochę jak radziliście, jest lepiej, ale przeszkadza mi że przy szybkich scenach obraz wydaje się jakby tracił ostrość i jest to widoczne na programach z kablówki nadawanych w sd, natomiast w full HD raczej jest ok.
 

digitalus

Banned
Za plynnosc obrazu odpowiada funkcja IFC (inteligent frame creation).Do wyboru jest kilka opcji.Trzeba potestowac.Najwieksza plynosc bedzie na maksimum .
 
Ostatnia edycja:

JohnLenin

New member
Za plynnosc obrazu odpowiada funkcja IFC (inteligent frame creation).Do wyboru jest kilka opcji.Trzeba potestowac.Najwieksza plynosc bedzie na maksimum .
Jak dobrze widzę, to po włączeniu IFC pojawia się teatr. Jak na razie to jestem zdegustowany jakością obrazu w tym tv.
 
Ostatnia edycja:
Do góry