Panasonic seria TX-CXE720 - nowe modele 2015 r.

binio1

New member
Ja nie mówię że ips to masakra. Ale stara va oddaje większy naturalizm w materiale. Gry na konsolach czy pc wypadają jeszcze lepiej na va niż na ips.
Nikomu nic nie narzucam niech każdy podejmuję własne decyzje. Mam jeszcze philipsa ósmej serii lcd na va i jest lepiej niż na panasie z ips. Mam widzę i na podstawie tego wyciągam wnioski. Matryce ips omijam szerokim łukiem a kąty widzenia traktuję jako niezły marketing
Teraz stoję przed wyborem czegoś jeszcze nowszego i cx750 czy cx740 nie wchodzi w rachubę ze względu na ips Po prostu nie podoba mi się obraz na ips to nie to. "Życzę trafnego wyboru i zadowolenia z nowego TV" - Mam nadzieję że tym razem tak będzie :)
 

SandPetrus

New member
Mógłbym dodać, odnośnie IPS, że taka matryca wymaga dokładnego ustawienia właśnie ze względu na niski kontrast. Zle wyregulowany, rzeczywiście razi w oczy, szczególnie przy słabej jakości materiale. Taki wyjęty prosto z kartonu to rzeczywiście jest lipa.
@up
Kąty widzenia - poziome - trzeba wyraźnie zaznaczyć, to żaden marketing. 4K w tv 40" to jest marketing, jak widać skuteczny skoro kolega już po roku się rozgląda za nowym telewizorem ;)
 

Sebo2000

New member
Koledzy, obserwuję wątek, aż stwierdziłem, że trzeba się zarejestrować.. :p Mam straszne ciśnienie na nowe TV i chciałbym poprosić kogoś, kto ma cxm710 lub cxe 720 aby się pochwalił co i jak, ew porównał sprzęty między sobą no i z cytowanym wielokrotnie cx700e.
Bo nie wiem, czy 1000Hz vs 800Hz będzie dla mnie jakkolwiek istotnie i czy mam czekać z zakupem czy kupić cx700 i cieszyć się nowym tv. Wymagań dużych nie mam, ale lubię się czepiać, więc jak mówicie, że płynność ruchu jest widocznie nienajlepsza to wolę poczekać czy matryca 1000Hz coś zmieni..
 

binio1

New member
Mógłbym dodać, odnośnie IPS, że taka matryca wymaga dokładnego ustawienia właśnie ze względu na niski kontrast. Zle wyregulowany, rzeczywiście razi w oczy, szczególnie przy słabej jakości materiale. Taki wyjęty prosto z kartonu to rzeczywiście jest lipa.
@up
Kąty widzenia - poziome - trzeba wyraźnie zaznaczyć, to żaden marketing. 4K w tv 40" to jest marketing, jak widać skuteczny skoro kolega już po roku się rozgląda za nowym telewizorem ;)

Może i tak jest. Ja po prostu już mam go dosyć. Kalibracja może trochę pomogła ale i tak uważam że to była strata kasy. Może jakbym nie miał philipsa na va to inaczej bym na niego patrzył.
W tamtym roku myślałem że ips to złoty środek a dziś już wiem że ideałów nie ma. Va mimo mniejszych kątów jest naturalna i barwy nabierają autentyczności nie wiem.Po prostu jest to co powinno być wspaniały wręcz widokowy obraz. Na ips nie do osiągnięcia za żadne pieniądze. i te srebro to mnie najbardziej wykańcza na va czerń co najwyżej poszarzeje.

Ale już to strawiłem pogodziłem się i wielu znajomków nawet nie ma pojęcia co mi w tym obrazie przeszkadza :) ten temat zamknąłem już dawno. Teraz cx700 i pochodne :) oczywiście tylko na va
 
Ostatnia edycja:

binio1

New member
Koledzy, obserwuję wątek, aż stwierdziłem, że trzeba się zarejestrować.. :p Mam straszne ciśnienie na nowe TV i chciałbym poprosić kogoś, kto ma cxm710 lub cxe 720 aby się pochwalił co i jak, ew porównał sprzęty między sobą no i z cytowanym wielokrotnie cx700e.
Bo nie wiem, czy 1000Hz vs 800Hz będzie dla mnie jakkolwiek istotnie i czy mam czekać z zakupem czy kupić cx700 i cieszyć się nowym tv. Wymagań dużych nie mam, ale lubię się czepiać, więc jak mówicie, że płynność ruchu jest widocznie nienajlepsza to wolę poczekać czy matryca 1000Hz coś zmieni..

Obawiam się że te 1000hz to następny marketing. "płynność ruchu jest widocznie nienajlepsza" - co to znaczy? Jest jak w większości tv!!! Tak to jest jak przeczyta się coś a do końca nie wiadomo co hmm. Tu chodzi o upłynniacz (ifc;motionflow i inne) Każda firma to stosuję jedna z lepszym druga z gorszym wynikiem, który ma za zadanie tak skorygować ruch aby nie zrobić teatru a wyeliminować efekty szarpnięć które i tak są naturalnym zjawiskiem w filmach czy poprawić ruch np. w sporcie bili na stole bilardowym. Ja i tak lubię bez ;) cokolwiek to znaczy (...) Kolego uważaj co czytasz bo każdy tv ma "PROBLEM" z ruchem :):szukaj:
 

Sebo2000

New member
Tak to jest jak przeczyta się coś a do końca nie wiadomo co hmm.

Przeczytałem do końca i wiem o co chodzi, stąd moje pytanie czy model 710 i matryca oznaczona 1000Hz cokolwiek wniesie w kwestii lepszego "upłynnienia" ruchu niż cx700, być może napisane pokrętnie i niezrozumiale :) Poza tym zaznaczyłem, że bazuję na wypowiedziach kolegów i testach dostępnych w necie :)
 

binio1

New member
Przeczytałem do końca i wiem o co chodzi, stąd moje pytanie czy model 710 i matryca oznaczona 1000Hz cokolwiek wniesie w kwestii lepszego "upłynnienia" ruchu niż cx700, być może napisane pokrętnie i niezrozumiale :) Poza tym zaznaczyłem, że bazuję na wypowiedziach kolegów i testach dostępnych w necie :)

Nie wiem czy te 200zh coś zmienia nie miałem możliwości nawet zobaczenia cxm710. Ale wiem z autopsji że te sztuczne hz to w większości marketing. Matryca i tak ma 120hz a to znakomity wynik.
 

SandPetrus

New member
Może i tak jest. Ja po prostu już mam go dosyć. Kalibracja może trochę pomogła ale i tak uważam że to była strata kasy. Może jakbym nie miał philipsa na va to inaczej bym na niego patrzył.
W tamtym roku myślałem że ips to złoty środek a dziś już wiem że ideałów nie ma. Va mimo mniejszych kątów jest naturalna i barwy nabierają autentyczności nie wiem.Po prostu jest to co powinno być wspaniały wręcz widokowy obraz. Na ips nie do osiągnięcia za żadne pieniądze. i te srebro to mnie najbardziej wykańcza na va czerń co najwyżej poszarzeje.

Ale już to strawiłem pogodziłem się i wielu znajomków nawet nie ma pojęcia co mi w tym obrazie przeszkadza :) ten temat zamknąłem już dawno. Teraz cx700 i pochodne :) oczywiście tylko na va

Akurat kolory to na IPS są bliższe wzorca, więc może ktoś tą kalibrację rzeczywiście spartaczył. Wadą na pewno jest czerń, ale przynajmniej jest równomierna. Swoją drogą co to za Philips, którego tak chwalisz?

@up
Co z tego, że 120Hz matryca jak upłynniacz powoduje teatr. Dziwne, że serie z 2014 mają w opisie 1200 Hz, a teraz "tylko" 1000 Hz i wcale te zeszłoroczne jakieś fantastyczne pod względem płynności nie są - brakuje ustawienia miedzy min. a pośrednim.
 
Ostatnia edycja:

binio1

New member
Chwalę philipsa? śmieszne obraz ładniejszy to fakt ale za to menu wolne. To tylko umacnia w tym że ideałów brak :)
Nie chcę mi się wdawać w te dyskusje bo nie o tym wątek. Dla mnie ips jest nie do zaakceptowania. Inni mogą myśleć inaczej ich zdanie. Ja tylko umocniłem swoje wrażenia jak dowiedziałem się że w WB nikt tego nie chce a modele na ips nie trafią na ten rynek.

Na tą chwilę interesuje mnie każde info o cx700 i pochodnych i na tym się skupmy
 

Sebo2000

New member
Na tą chwilę interesuje mnie każde info o cx700 i pochodnych i na tym się skupmy

Otóż co prawda w porównaniu z Wami wiem raczej mało o dzisiejszych TV, natomiast oglądałem dziś na swoich treściach modele cx700e i cxm710 pod kątem owych 200Hz róznicy i wspomnianej opcji upłynniania obrazu.

Otóż.. pomijając fakt, że ów opcji nigdy nie będę używał, bo film wygląda conajmniej nienaturalnie (żona się za głowę złapała i stwierdziła że to tragedia to upłynnianie) to porównując opcję maksymalną w jednym i drugim modelu... niespecjalnie jestem w stanie ocenić różnice. Na treściach 4k efekt teatru jest minimalny, tak samo jak odczuwalne upłynnienie obrazu. Na treściach 1080p dostępnych z torrentów efekt jest znacznie widoczny ale czy widoczna jest różnica między 800Hz a 1000Hz... no może jest, ale raczej jej nie widać moim okiem :p

Pozatym niewielkie różnice w menu obu tv, reszta identyczna.
Reasumując... pewnie jakby pogrzebać i znaleźć soft od 710 i wgrać go na 700 to okazałoby się to jedynym ograniczeniem.
Dziękuję za uwagę, ja już TV wybrałem i kupiłem CX700E :)
 

rob77erto

New member
Witam.
Sebo2000 ile cali ma twój CX700E. Jakie masz spostrzeżenia z użytkowania tego tv. Czy możesz przetestować tv pod kątem czytania plików z dysku 1TB NTFS
 

binio1

New member
Otóż co prawda w porównaniu z Wami wiem raczej mało o dzisiejszych TV, natomiast oglądałem dziś na swoich treściach modele cx700e i cxm710 pod kątem owych 200Hz róznicy i wspomnianej opcji upłynniania obrazu.

Otóż.. pomijając fakt, że ów opcji nigdy nie będę używał, bo film wygląda conajmniej nienaturalnie (żona się za głowę złapała i stwierdziła że to tragedia to upłynnianie) to porównując opcję maksymalną w jednym i drugim modelu... niespecjalnie jestem w stanie ocenić różnice. Na treściach 4k efekt teatru jest minimalny, tak samo jak odczuwalne upłynnienie obrazu. Na treściach 1080p dostępnych z torrentów efekt jest znacznie widoczny ale czy widoczna jest różnica między 800Hz a 1000Hz... no może jest, ale raczej jej nie widać moim okiem :p

Pozatym niewielkie różnice w menu obu tv, reszta identyczna.
Reasumując... pewnie jakby pogrzebać i znaleźć soft od 710 i wgrać go na 700 to okazałoby się to jedynym ograniczeniem.
Dziękuję za uwagę, ja już TV wybrałem i kupiłem CX700E :)

Ach szkoda że nie mówiłeś że masz taką okazję zobaczyć obydwa modele w akcji aj:blagam:
Ale możesz rozwiać wszelkie wątpliwości. A to już wiele.
No to zaczynamy :)

Masz dysk 1tb zewnętrzny? jak masz to bankowo partycja ntfs i podłącz go zobacz czy tv radzi sobie z takim dyskiem. Bo chodzą głosy że nie. Chodzi czy czyta materiał.
Sprawdź xvid'a koniecznie bo różnie o tym mówią ogólnie potestuj mediapayera w tym tv
różne formaty. Zassaj coś w 4k
O upłynniacz się nie martw to norma w tv. Tylko dęci tego się czepiają. Szczerze mówiąc to nie widziałem tv idealnego. Ogólnie Daj jakieś info na temat będę ci wdzięczny. A i jeszcze jedno model 55" czy 50"?
Jak masz możliwość i chęci a jest w sklepie to może warto by było ogarnąć cxm710 ale to już tak na marginesie. Ech zazdroszczę ci :cry:

No i tak na marginesie okularki do 3d kup sobie Samsung SSG-5100GB są tańsze niż u panasa a efekt ten sam
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Test model CX 700 się wpisuje - ja bym odpuścił.
Tu jest fatalne podświetlenie strefowe.
Na czarnym tle to jest kicha.
 

WuMike

New member
Bez reklam
^^ 50, czy 55"? Podobno pierwszy ma strefy pionowe, a drugi poziome, więc o ile to jest prawdziwe, lepiej powinien wypaść 55".

Nie chcę mi się wierzyć, aby Panasonic tak zawalił jeden z ważniejszych modeli, dla nich. Może po prostu Twój egzemplarz ma jakiś feler?!
 

binio1

New member
Wczoraj w nocy znalazłem ciekawe spostrzeżenia ludzi którzy nabyli model cxw704 w Niemczech.(cxw704 to model bliźniaczy z tunerem sat.Na razie nie ma go w Polsce) To opinie z
Amazon.de
 
Ostatnia edycja:

binio1

New member
Ok poprawiłem :)
Zrobiłem błąd w bbc code. Teraz powinno działać

Szczególnie polecam opinie panów co dali jedną i trzy gwiazdki interesujące

Co o tym sądzicie?
 
Ostatnia edycja:

WuMike

New member
Bez reklam
Smart, 3D, dźwięk - to mnie nie dotyczy. Martwi mnie na pewno sprawa płynności obrazów ruchomych oraz podświetlenia ekranu.

Ciekawe, ile z tych niedomagań to kwestia niedopracowanego softu, a ile rzeczy nie do naprawienia, tkwiące w samym sprzęcie...?!
 

binio1

New member
Czytałeś dokładnie opinię pana z jedną gwiazdką? wypisuje właśnie o płynności a bardziej o problemie "smużenia" o co kaman?
Teraz to dopiero się zaczyna niewiadoma. A było tak pięknie
 

WuMike

New member
Bez reklam
^^ Czytałem i trochę zdębiałem. To, że CX700 nie dorównuje najlepszym w obróbce sygnału ruchomego, czyli S&S (Sony & Samsung) wiedzieliśmy od zawsze. Teraz jednak wygląda na to, że są spore problemy z implementacją IFC, który nie działa tak, jak powinien. Czyżby modele z 2014r radziły sobie z tym lepiej? Byłoby to bardzo dziwne, tym bardziej, że Panasonic powinien zrobić wszystko, aby dostosować się do najlepszych, w tej materii. Samym kontrastem oraz kolorami nie zdobywa się rynku.
 
Do góry