Panasonic seria TX-CXE720 - nowe modele 2015 r.

binio1

New member
Smart, 3D, dźwięk - to mnie nie dotyczy. Martwi mnie na pewno sprawa płynności obrazów ruchomych oraz podświetlenia ekranu.

Ciekawe, ile z tych niedomagań to kwestia niedopracowanego softu, a ile rzeczy nie do naprawienia, tkwiące w samym sprzęcie...?!

No właśnie Czyli test na klientach. A myślałem że taka firma jak panasonic nie stosuje takich manewrów porażka.

Ciekawe co jeszcze wypłynie

Sebo2000 poobserwuj swój nabytek i podziel się z nami.
kiki co o tym myślisz? możesz to sprawdzić w egzemplarzu który masz w testach?
 

WuMike

New member
Bez reklam
Poszli śladem Philipsa z 2014r..? Kiepsko by było.

Co nam zostaje? Sony jedynie? Niestety, model 65W855C będzie kosztował ponad 10k PLN w Europie. Szkoda, bo w Stanach jest on przystępny, cenowo.

Z Samsungów tylko serie JS9000 oraz JS9500 robią wrażenie. Ceną niestety również...
 

binio1

New member
Ciekawe jak ju7000 lub ju7500? ale samsung?
sony cenami zabija to fakt

może to wczesny soft i nic więcej (...)

Kurde mam nerwa :x

A kasa leży i stygnie zaraz kobita się rozmyśli i będzie klops :p
 

WuMike

New member
Bez reklam
Nie chcesz spróbować z OLED-em? :)

JU7500 jest dobrze oceniany.

Mój problem jest taki, że 55", dla odległości 4m to za mało i szukam minimum 60", a najlepiej 65". OLED będzie nieprzystępnie drogi, JS9500 zresztą też. Myślałem o 60W605B, Philipsie 65PFS7559, Samsungu 65H6400, ewentualnie właśnie 65CX700 lub Sony 65W855C, ale Panny ma kłopoty, a Sony'ego na razie nie ma. Poza tym, ten ostatni tani też nie będzie, przynajmniej na początku.
 
Ostatnia edycja:

danzig74

New member
jest nowy soft - moze bedzie lepiej bo poki co nawet dxwieku po hdmi z tunera upc ni ma


nowy soft: 3.113

jest netflix i u tube

dzwieku po hdmi nadal nie ma :(
 
Ostatnia edycja:

WuMike

New member
Bez reklam
Soft może poprawić 3D, dźwięk, ale ruchu, ani podświetlenia już nie. Co ciekawe, na to ostatnie dotychczas nie było większych narzekań.

Przy okazji, Sony 65W855C ma kosztować w UK około 1500 funtów, z wejściem do sprzedaży 15/06. Gdyby u nas pojawił się za cirka 8000 PLN, mam nowego faworyta, chyba :)
 

binio1

New member
Jakby kogoś to zainteresowało to przytoczę cytat pana z innego forum

"Dysk 2TB sformatowany w NTFS działa jak trzeba ;) "

To chyba wyjaśnia wiele. Jedno dobre
 

rob77erto

New member
Bardzo interesuje mnie ten model tv. Na innym forum czytałem już test. Tutaj też miał się ukazać. Pytam się więc kiedy można się go spodziewać. Dobrze jest poznać testy z kilku źródeł.
Pozdrawiam.
 

binio1

New member
Pojawił się w sprzedaży TX-55CX800E i jest w identycznej cenie co zeszłoroczny TX-55AX900E. Ciekawe jak się ma do zeszłorocznego flagowca

Pojawił się też cxw704 jakby co

Co się dzieje z tym testem cx700? niby już wrzucany a tu dni płyną i nic
 
Ostatnia edycja:

WuMike

New member
Bez reklam
CX800 będzie petardą, czuję. Cenowo już odpalił, w kosmos :)'

Czekam na recenzję CX700, ale w rozmiarze 65".
 

Sebo2000

New member
Witam Kolegów.
Dostałem kilka wiadomości na priv z prośbą o opinię dot. CX700.
Otóż chętnie podzielę się z Wami moimi spostrzeżeniami, ale chcę zaznaczyć jedno. Na 50CX700 przesiadłem się z 11 letniego, 32 calowego LCD LG HDready, więc do niego odnoszę ew porównania, miejcie to na uwadze.

Jeśli chodzi o obraz i debatę nad czarnym w czarnym i lokalnym wygaszaniu ekranu. Otóż zdążyłem obejrzeć kilka filmów, w ciemnym pokoju przy małym światełku (nigdy nie oglądam w całkowitej ciemności) i wg mnie dyskusja czarne i czarniejsze jest bez sensu. Telewizor, kiedy trzeba potrafi oddać jak to ktoś określił smolistą czerń tam i tylko tam gdzie to potrzeba. Nawet w ciemnym pokoju jest to nadal czerń a nie szarość (w przeciwieństwie do poprzedniego tv gdzie czarne zawsze było szare).

Funkcjonalność IFC, czyli ów hertzów nad którymi debatujemy. Ja osobiście z tej funkcji upłynniacza nie korzystam wogóle, obraz wygląda jak film dokumentalny kręcony z ręki (5 broken cameras to moje pierwsze skojarzenie), co jest denerwujące. Co do płynności upłynniacza, faktycznie momentami, przy szybkich scenach rozmazanie jest widoczne. Ale to wg mnie nie jest największym problemem. Większym są bugi jakie generuje upłynnianie - gdy mamy duże zagęszczenie drobnych szczegółów na ekranie, i towarzyszy im ruch powstaje widoczny bug w postaci przemieszczenia szczegółów poza ich faktyczne miejsce na ekranie. Żeby wszyscy mnie dobrze zrozumieli - proszę wyobrazić sobie kadr kręcony z poziomu ulicy, w kadrze człowiek idący nad ulicą, kręcony przez cienkie szczebelki barierki ochronnej. Ów szczebelki, podczas działania upłynniacza zaczynają się przemieszczać podczas ruchu postaci za ów szczebelkami. Druga scena - gęste kobiece włosy ze spinkami i innymi w nich, i tej scenie towarzyszy ruch. Wszystko widoczne "przez" pierwszoplanowe włosy zaczyna ruszać się razem z nimi - mimo że jest to np nieruchomy trzeci plan.
I jeszcze jedna moja opinia. Z racji tego, że modele 700, 710 i 720 różnią się tylko częstotliwością pracy upłynniacza i ew wyposażeniem dodatkowym (pilot dotykowy), podejrzewam, że de facto różnica jest tylko w oprogramowaniu telewizora. Poczekamy rok, być może pojawi się jakaś wersja nieoficjalna i cx700 stanie się cx720 ;)

Co do pracy smart tv powszechnie rozumianego.
Mamy wgrane od startu kilka polskich aplikacji - w tym tvn player, youtube, jakieś VOD i cośtam jeszcze. Wszystkie te aplikacje (innych jeszcze nie sprawdzałem, nie mam czasu na to) działają bardzo dobrze, o dziwo obraz z playera TVN jest lepszy, niż obraz na żywo z np. telewizji publicznej TVP1 HD. Żonka z TVN player jest bardzo zadowolona, geslerowa, na wspólnej, inne pierdóły ogląda kiedy ma czas a nie kiedy musi bo leci w TV, co jest dla niej istotne i przy dzisiejszym trybie życia ważne. Jedyny minus ów właśnie TVN player - znaczek tvnu ma średnicę płyty cd na ekranie, co może być irytujące.

Co do samego HD w UHD, to faktycznie, siedząc blisko ekranu można mieć wrażenie, że lepiej obraz HD wygląda na matrycy full HD, ale po włączeniu treści 4K nie mamy wątpliwości co do jakości obrazu ;) Aczkolwiek owe w/w spostrzeżenie też nie zawsze się sprawdza, otóż oglądając np. wiadomości TVN24HD mam czasami wrażenie, że reporter siedzi w mojej sypialni za oknem :p obraz wydaje się być na tyle prawdziwy.

Oglądanie np teledysków fullHD z ładnymi Paniami daje naprawdę dużo frajdy :))

Współpraca z kompem wg mnie przebiega bardzo dobrze, mimo, iż komputer "rzuca" "tylko" full HD, to wszystko wygląda bradzo dobrze, bardzo ostro. Input lag wg tego co czytaliśmy <40ms, odpalałem więc Counter'ka :GO na chwilkę i gra się bardzo przyjemnie, myślę więc, że dla niedzielnych graczy to i tak nadto :)

Co do wyjść - 3xHDMI, troszkę mało, na początku wszystkie miałem na starcie już zajęte (PS, komp i dekoder kablówki), na szczęście dekoder kablówki udało się bezpłatnie i szybko wymienić na kartę CI. Jedyny minus takiego rozwiązania - jeśli chcemy mieć kanały ułożone "po swojemu" - czeka nas żmudne ustawianie kolejności, czego niestety nie możemy zrobić np. telefonem. Sytuację nieco ratuje możliwość tworzenia własnych list kanałów - wybieramy np 10 zazwyczaj oglądanych kanałów i problem z głowy.

Co do pilota dotykowego, niestety nie miałem go w rękach, ale jeśli touchpad działa tak jak w aplikacji na telefonie - to wcale nie żałuję, że go nie mam - sterowanie myszką wcale nie jest za jej sprawą łatwiejsze.

Co do przeglądarki działa sprawnie, choć u mnie nie ma to żadnego znaczenia - komp jest na stałe podłączony do tv, więc to on nadal pozostanie źródłem treści z internetu.

Co do odczytu z dysków - nie pomogę, bo nie używam dysków zewnętrznych. Treści z wszelkiego rodzaju pendrajwów czyta bez problemów. Niestety nie wiem jeszcze jak odczyt filmów z napisami z pendrajwów.

Co do aplikacji TV Remote. Otóż fajna sprawa, można ustawić, że działa ona w 100% jak pilot, czyli razem z włączaniem wyłączonego tv (co wiąże się jednak ze zwiększonym zużyciem prądu przez tv w stanie czuwania). Oprócz tego rzucanie treści z telefonu na tv i odwrotnie - live (ok 10 sekund opóźnienia) streaming na telefon. Telefon może także służyć jako klawiatura dla telewizora.

3D nie testowałem, może w tym tyg uda mi się pożyczyć okulary, ale tylko żeby to przetestować, i tak nie będę tego używał :)

Co do dźwięku - nie mam żadnych problemów z dźwiękiem IN, z każdego źródła idzie po hdmi jak trzeba. OUT - wyjście optyczne, też działa bezproblemowo :)
Co do jego jakości.. no cóż wymagać od głośników 10 wat? Ja na szczęście mam jakieśtam kino domowe, więc to nie problem.

Sport oglądam sporadycznie, raczej wogóle, więc w tej kwestii nie doradzę.

I jeszcze co do testów wszelakich. Otóż wad, które owe testy opisują podważyć się nie da, bo pewnie tak owe są.
Ja mam jedno spostrzeżenie - dlaczego kupowałem tv? Po pierwsze, bo miałem taki kaprys (to jest ważne, nie musiałem tylko chciałem coś zmienić w szarym życiu). Po drugie, przesiadłem się z dość starego sprzętu. Po trzecie, wybrałem model tegoroczny, aby mieć wsparcie dla najnowszych trendów, czyli hdmi 2.2 i hevc, i ew dłuższe wsparcie dla modelu w przyszłości. Po czwarte, tv miało mieć 4k i 50 cali (czemu nie większe? patrz dalej). Po piąte - budżet do 4koła, nie więcej, bo i tak to tv po 5 latach się spie%$#@(li i trzeba będzie kupić następne. Po szóste - jestem w tej materii zwykłym zjadaczem chleba - i chyba różnicy pomiędzy wygaszaniem poziomym czy pionowym nie zauważę. No chyba, że koledzy lubią pooglądać czarny ekran z jednym białym kwadracikiem, to pewnie będzie faktycznie problem :))
Dlatego ja z wyboru, na który zbyt dużo czasu (którego mam mało) nie poświęciłem, jestem zadowolony, żona też, a to chyba najważniejsze. Pozatym, aktualnie jest to jeden z ładniejszych wizualnie TV w sklepie :)
Reasumując - czy w sklepach jest inny (inny od serii CX7xx Panasa), lepszy telewizor 4k z podobnym wyposażeniem i w cenie do 4koła? Wg mnie chyba nie :)

P.S. aktualnie w sklepach w cenie poniżej 4koła jest model CXM710, więc jak ktoś ma jeszcze wątpliwości, to warto się skusić :)

Jak coś więcej chcecie zapytać to pytać :)
 

WuMike

New member
Bez reklam
Ja osobiście nie wiem najważniejszego - jak ten TV sprawuje się w sporcie, bo to głównie na jego potrzeby producenci wymyślają procesory ruchu :)

Inaczej, wiemy, że smuży, tylko jak bardzo to doskwiera w opisanym modelu?! Na 50" ekranie jakoś pewnie idzie to znieść, ale na 65"...? Tutaj każda niedoskonałość - podświetlenie, brak ostrości boli po oczach.

CX720 to wirtualne 1000Hz. Nie liczyłbym na nic szczególnego, w stosunku do 800Hz z CX700. Co gorsza, CX720 nie występuje w rozmiarze 65".

CX800 to już inna liga, ale też inna półka cenowa.
 

ziomczyk

New member
Ja w promocyjnej cenie Saturn widzę model 55'' CXM710 za 5174 zł. co i tak jest dobrą ceną.

Zgadza sie w sklepie internetowym jest za 5999-825=5174zł, też sie zdziwiłem jak zobaczyłem cene osobiście w sklepie czyli 4999-675=4324zł. Pan "doradzca" też mówił, że nałożyły się 2 promocje na raz :)
 
Do góry