Panasonic seria LX600

piotrwzk

New member
Kontrast faktycznie jest super. U mnie chodzi na 60-70% ustawienia i jest wszystko wyraźne. A z czernią to pisałem wyżej. Niewiem jak w innych ale dizś jade pooglądać bo teraz juz wiem na co patrzeć. Wystarczyło się nim pobawić w domu na spokojnie 2 wieczory i można już dużo wywnioskować.
 

piotrwzk

New member
U mnie widać ale ja mam odległość od TV ok 2,5m. Czym dalej od TV tym lepszy obraz tzn mnij piksli, szumów i nidoskonałości. Wczśnij pisałem o czerni i nistty wszystkie TV to mają ale tylko w ciemnym pomieszczeniu. Jeżli jst jakiś oświtlnie albo w dzień to czerń jest ok. Ogólnie jestem zadowolony. Teraz czekam na ta nową platforme cyfrową. Kiedy to rusza i będzie można zamawiać?


pozdrawiam
 

amstrad

New member
przepraszam - oczywiscie mam na myśli 26lx500.
Czy jest gdziesz w wawie za mniej niż 3k ?

dzwoniłem do 4 sklepów i każdy tylko na zamóienie a najpierw muszę go zobaczyć.

Może w electro-world ?
 

amstrad

New member
a mogę prosić o wymiary ww cm panelu lcd bez obudowy ?

czy jest taka funkcja jak w samsungach że obraz 4:3 potrafi skonwertować na 16:9 ale nie tak odrazu tylko środek obrazu jest bardziej wąski a boki szersze ?

czy ma om funkcję hdcp i czy "n" na hdmi odpali ?
 
Ostatnia edycja:

sukbor

New member
Witam,
To bedzie moj pierwszy post na tym forum (możliwe, ze pierwszy w ogole na jakimkolwiek forum), więc prosze o wyrozumiałość :) .
Od pewnego czasu przeglądam różne wątki, opinie, a zdecydowac sie jak nie moglem tak nie moge (te wszystkie kontrasty, czasy reakcji, kolory :().
Z żoną ustaliliśmy tyle, że chcemy LCD 32" za max 5000 zł. Co do marki i modelu nie mogliśmy sie zdecydować. Ja faworyzuje może Panasonica, ale to z banalnego powodu, mianowicie wszystko co ojciec kupował to był właśnie Panasonic :wink:. Ona tymczasem ma w pamięci niedawne reklamy chyba "Bravii" z tymi piłeczkami. (ale to chyba inny przedział cenowy) hehe
Planujemy kupić n-kę, ale juz z tunerem z twardym dyskiem. Na pewno też jakiegoś DVD-playera. Mieszkanie w Krakowie, wąski pokój z oknem na wschód, czyli praktycznie juz od poludnia siedzimy przy sztucznym świetle. Pewnie zechcę też podpiąć do niego pc-ta od czasu do czasu. Wydzielony fragment ściany już czeka (czyli ma wisieć) :).
Skoro pisze juz w tym poście, to moze właśnie owy Panasonic lx600?
Niestety nie potrafie tego wszystkiego ogarnąć, a chcielibyśmy na prawde coś porządnego :wink:. Z góry dziekuję za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Zarówno Sony jak i Panasonic w tej klasie to ścisła czołówka światowa.
Panasonic po raz pierwszy korzysta w tym modelu ze swoich matryc produkowanych w Japonii.
Panasonic nie lubi kompromisów - więc zamontował wszystko co ma najlepsze. Nowe matryce nie posiadają już kątów oglądania . Wszędzie jakość jest znakomita. Poprawili też czerń w stosunku do poprzednich modeli.IPS Alfa - to nowy panel - który daje takie mozliwości.
Sub pixel kontrol daje możliwość pozbycia się schodków na liniach pochyłych.
Porównując obydwa modele - większe wrażenie sprawia Panasonic. Ale pamiętaj ,że jeśli chcesz mieć pewność wyboru . Zamów prezentację tych modeli /plus Loewe Xelos/ do domu i razem z żoną sprawdź na miejscu - nawet jeśli miałbyś tylko wybierać firmę czy desing.
Gwarancja Panasonica - jest dwa lata , Sony - rok.
pozdrawiam
 

piotrwzk

New member
Kiki piszesz że jest lepsza czerń a ja jestem troche podłamany czernią w moim 32lx600 przy oglądaniu w ciemnym pomieszczeniu bo w dzień jest ok. Jakie ustawienia zmienią ten szary w bardziej czarny? Jak najlepiej ustawić parametry obrazu?
 

piotrwzk

New member
Witam

Wczoraj testowałem podłączenie komputera przez PC do mojego lx600 i jestem mile zaskoczony. Wszystko bardzo ładnie wygląda z odległości 2m, jak monitor. Super do oglądanie fotek gdyż bezpośrednie oglądanie przez SD jest w trochę gorszej jakości (niewiem dlaczego ale widać bardziej pixele). Najgorzej przy zdjęciach wypada DVD-s557 po komponencie. Totalna pixeloza, chociaż niewiem czy coś nei tak z moim dvd po zmianie softu na YDV557_10i. Mam wrażenie że z DVD była rozdzielczość 640x480 a DVD rozpoznawało fotke w pelnej rozdzielczości. Do końca tygodnia jeszcze sprawdzę kompa przez HDMI.

Czy ktoś sprawdzał fotki na tym TV? Dlaczego z DVD mam taką kiepską jakość i dlaczego ze slotu SD jest gorzej niz z kompa przez PC (może komp lepiej skaluje rozdzielczość fotek w dół?

pozdrawiam
Piotrek
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
piotrwzk napisał:
Witam

Wczoraj testowałem podłączenie komputera przez PC do mojego lx600 i jestem mile zaskoczony. Wszystko bardzo ładnie wygląda z odległości 2m, jak monitor. Super do oglądanie fotek gdyż bezpośrednie oglądanie przez SD jest w trochę gorszej jakości (niewiem dlaczego ale widać bardziej pixele). Najgorzej przy zdjęciach wypada DVD-s557 po komponencie. Totalna pixeloza, chociaż niewiem czy coś nei tak z moim dvd po zmianie softu na YDV557_10i. Mam wrażenie że z DVD była rozdzielczość 640x480 a DVD rozpoznawało fotke w pelnej rozdzielczości. Do końca tygodnia jeszcze sprawdzę kompa przez HDMI.

Czy ktoś sprawdzał fotki na tym TV? Dlaczego z DVD mam taką kiepską jakość i dlaczego ze slotu SD jest gorzej niz z kompa przez PC (może komp lepiej skaluje rozdzielczość fotek w dół? .
pozdrawiam
Piotrek
Hm a czasem nie trzeba ustawic w dvd wyjscie component?Ja mam S550 po euro wiec nic nie grzebalem ale chyba mam racje.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
piotrwzk napisał:
Jest ustawione jako komponent. JAki masz soft w tym DVD? Wgrywaleś nowsze wersje od ITEPE? Jak z jakością fotek z DVD? Jaki masz TV?
Soft mam najnowszy od ITEPE 10i. Tv mam philipsa 29'' crt i zdjecia wyglądaja ok., z tym ze nie próbowałem po komponencie tylko po euro.
 
Do góry