Panasonic seria LX600

piotrwzk

New member
Daj tez fotke w ciemnym pomieszczeniu zeby bylo widać jaka różnica w czeni na ekranie w odniesieniu do idealnie czarnej ramki ekranu. Jestem ciekaw czy tylko moj ma taką szarą czerń czy Twój też.

pozdrawiam
 

apple

New member
Przecież IPS jest od dawna w LG

Tomek Koko napisał:
No to dzięki Tobie skreslam kandydata na prezentacje . Dzieki, teraz sytuacja zaczyna mi sie klarowac co chce wybrac. Szkoda w sumie bo liczyłem na ta matryce IPS , ze to bedzie przełom.
Czy IPS w LCD innych firm nie sprawdza się?
Właśnie z tego powodu rozważałem LG 32LX2R (nie znalazłem uwag o niebieskiej czerni - w tym modelu).
Z resztą nie tylko na tym modeli chwalą się IPS - konkretnie S-IPS. Czy to jakaś różnica?
 
Ostatnia edycja:

Tomek Koko

New member
Bez reklam
apple napisał:
Czy IPS w LCD innych firm nie sprawdza się?
Właśnie z tego powodu rozważałem LG 32LX2R (nie znalazłem uwag o niebieskiej czerni - w tym modelu).
Z resztą nie tylko na tym modeli chwalą się IPS - konkretnie S-IPS. Czy to jakaś różnica?
Co do LG to nie wiem jakie maja matryce (wszedłem własnie na stone lg polska i przy LX2R nie zauważyłem ze ma IPS) ale ta firma nie jest w moim kręgu zainteresowan. Nic do nej nie mam ale jakos nie ciągnie mnie do lg.ZAstanawiam sie na kupnem poniedzy toshibą , sharpem, panasonic, sony a tu chyba tylko panasonic ma IPS.
 

ortax360

New member
Witam
Niestesty ,ale Test por . TX- 32lx600F/P napisze do soboty ( brak czasu ). Podłaczony bedzie do X360,XBOXA, N, itd.
 

Attachments

  • DSC00030.JPG
    DSC00030.JPG
    34,3 KB · Wyś: 186
  • DSC00031.JPG
    DSC00031.JPG
    21,9 KB · Wyś: 174
  • DSC00032.JPG
    DSC00032.JPG
    29,3 KB · Wyś: 179
  • DSC00034.JPG
    DSC00034.JPG
    22,7 KB · Wyś: 172
  • DSC00035.JPG
    DSC00035.JPG
    24,3 KB · Wyś: 178
Ostatnia edycja:

ortax360

New member
OK Tak na szybko.

Sygnał SD cyfra+
Pierwsze o mozna zauwazyc po włączeniu i zmianie fabrycznuch ustawien w LX600 to znakomita ostrosc i kolor obrazu ( lx500 wyswietla obraz mniej ostry ).
Nowy panel IPS ALFA jest REWELACYJNY !!! brak katów ,nawet przy 170 obraz pozostaje nie zmieniony ( taki sam kontrast ,jasnosc i kolor) dopiero przy 180 zauwazymi lekkie rozjasnienie obrazu.( Zadem Lcd na rynku nie ma takiego PANELU!!. Rewelacja).
Dzwięk z właczony SRS i ustawieniu na Music jest bardzo dobry słychc wyraznie niskie tony nic nie trzeszcy . ( lx500 słabiej ).Kolor czarny jest bardzo dobry ,ale przy wyłączonym oswietleniu widzimy za bardzo podswietlona matrycę w lx500 jest to mniej widoczne . Czerwony w lx600 jest niesamowity w lx500 jest wyswietlany słabiej i lekko wpada w rózowy.
Nareszcie lx600 zapamietuje ustawienia formatu ekranu na kazdym wejsciu (np component format 16:9 a av1 Auto format .) lx500 nie zapamietuje .
Natomiast lx500 lepiej sobie radzi z sygnałem SD, lx600
na słabym sygnale potrafi lekko smuzyc . Szybko sprawdziłem Sygnał HD component 720p X360 i tu prawdziwe zaskoczenie LX600 bije na głowę LX500 obraz bardzo ostry , swietny kontrast kolory idealne , stabilny ideał . W lx500 obraz HD 720p jest gorszej jakosci delikatnie rozmyty jakby brakowało ostrosci .
Co ciekawe LX600 ma faina funkcję dostępna tylko z sygnałem HD format ekranu 4:3 pełny .

Wrazenie jak najbardziej pozytywne .

Do soboty opisze wszystko dokładniej i dam zdięcia .
 

piotrwzk

New member
Na jakim ustawieniu rozdzielczości po HDMI w 32lx600 najlepiej oglądać "n"-ke? Jak mam 1080i to na kanałach nie w HD jakby troche było widać linie poziome natomiast na HD jest lepiej na 1080i niz 720p.
 

ortax360

New member
Dokładnie
przy sygnale HD 720 LUB 1080 nadawanym w 4:3 lx500 nie pozwalał na zmiane formatu obrazu( obraz był 4:3) a w lx600 mozemy zmnieniac dowolnie plus 4:3 peŁny wypełnienie całego ekrany HD
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Ortax prosiłbym o zebranie recenzji z fotkami w jeden post, to umieścimy odnośnik na głównej.

Pozdrawiam
 

piotrwzk

New member
No ale co z tego ze daje taka mozliwosc jezeli obraz jest znieksztalcony i nie mozna na to patrzec. Niestety jezeli cos jest w 4:3 (narazie wiekszosc) to trzeba ogladac w 4:3 z paskami po bokach.
 

GDA

New member
piotrwzk napisał:
No ale co z tego ze daje taka mozliwosc jezeli obraz jest znieksztalcony i nie mozna na to patrzec. Niestety jezeli cos jest w 4:3 (narazie wiekszosc) to trzeba ogladac w 4:3 z paskami po bokach.
Nie no bez przesaday od wielu lat oglądam telewizję w 16:9 i aż tak źle nie jest, kwestia przyzwyczajenia - ja raczej obraz 4:3 traktuje jako dziwny bo wszyscy jacyś tacy wydłużeniu są ;)
 

piotrwzk

New member
kwestia przyzwyczajenia ale ja i tak 4:3 ogladam w naturalnych proporcjach i chyba sie nie przekonam do zniekształcania go. Mam nadzieje ze niedlugo wiekszosc kanalow bedize nadawac 16:9. Najwazniejsze ze Disco HD nadaje jak nalezy :)
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Tomek Koko napisał:
Ciekawe napisałem maila do Panasonic Polska, ciekawe co odpowiedza w tej sprawie.
Faktycznie w Panasonicu 32LX600 i 26LX600 sa inne maryce. Oto odpowiedz od serwisu panasa :

Witamy! Uprzejmie informujemy, że jakość obrazu w tych odbiornikach jest porównywalna, pomimo że znajdują się w nich odmienne ekrany.

Z poważaniem, Info / Panasonic Polska
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Panasonic po raz pierwszy zamontował swoje najnowsze matryce produkowane w nowowybudowanej fabryki z Japonii /razem z Toschibą i Hitachi/. Matryce znacznie poprawiają jakość modeli w klasie LX 600.
Jak pokazały testy na warsztatach -to pierwszy telewizor z popularnych gdzie sprawa ogladania z kątów słabej jakosci - to już mit.
Podłaczony pod komputer już nie błyszczy - czeka Was dłuższa zabawa aby uzyskać satysfakcjonujacą jakość czcionki na ekranie. Producent nie zadbał o posiadaczy komputerów. Szkoda.
Telewizor podłączony pod WMVHD - robi olbrzymie wrażenie. Świetnie odzwierciedla kolory , jeśli oglądasz w nasłonecznionym mieszkaniu - jakość szokująca. Niestety wraz z nadchodzącą ciemnością nie jest juz tak dobrze. Brak czerni juz nie denerwuje jak w poprzedniku. Ale dla osób którzy wdysponowali starym wysłuzonem CRT Panasonica -jest przynajmniej zadziwiajaca / gorsza niz w CRT/
Wygląd Znakomity - tu inni sie moga wzorować - jak wykonać nieprzemijający design. Dużo lepiej prezentuje sie w rzeczywistosci niż na obrazku.
Zauważyliśmy jedynie brak pełnej płynności przy współpracy z sygnałem HDTV . Ale sprawdzimy to jeszcze raz , być może jakiś problem był z egzemplarzem .
Analizując cenę do jakosci -model z całą pewnoscią należy do ścisłej czołówki światowej. Ale pamiętać trzeba , do czego będzie wykorzystywany.
pozdrawiam
 
Do góry