Panasonic seria LX600

jasa

New member
JakiśKtoś napisał:
Hello
Też mam chrapkę na 26LX600, niestety nigdzie go jeszcze nie ma (w Polsce). Na domiar złego znalazłem dzisiaj w katalogu Panasonica na 2006-2007 rok, że przy tym modelu jest napisane małym drukiem: "Funkcje jak w modelu TX-32LX600 oprócz ekranu IPS" :(. A to pewnie oznacza że matryca jest taka jak w 26LX500 i z nowych feature'ów zostaje w zasadzie tylko dodatkowe wejście HDMI (są dwa) + dźwięk surround. Trochę mało jak na 800PLN więcej...


Ej...nie jest tak źle, właśnie zobaczyłem na niemieckiej stronie Panasonica że 26LX600 MA PANEL IPS !!!!! Sprawdź.
http://www.produkte.panasonic.de/pr...X-26LX600F@Viera|LCD-TV@&altMod=N&upper=&prop=
 
Ostatnia edycja:

jasa

New member
piotrwzk napisał:
Ja dziś odbieram lx600. JAk tylko potestuję to podzielę się wrażeniami. Szkoda że nie będę miał narazie możliwości sprawdzenia go w HD. Ale DVD-S557 po komponencie powinno dać już dobry efekt.
No i jak odebrałeś LX600? Podzielisz sie wrażeniami ?
 

JakiśKtoś

New member
jasa napisał:
Ej...nie jest tak źle, właśnie zobaczyłem na niemieckiej stronie Panasonica że 26LX600 MA PANEL IPS !!!!! Sprawdź.
http://www.produkte.panasonic.de/pr...-26LX600F@Viera|LCD-TV@&altMod=N&upper=&prop=
Rzeczywiście, na tej stronie jest wyraźnie zaznaczone, że jest IPS :eek:
Hmm... Z drugiej jednak strony wszystkie oferowane modele w Niemczech to telewizory z oznaczeniem z końcówką F (26LX600F, 26LX60F, itd), gdy tymczasem u nas wszystko kończy się na P (i to chyba nie od Polska ;)). Nigdzie nie znalazłem sensownego wyjaśnienia czym różnią się modele F i P. Na brytyjskim Panasonicu są instrukcje do obu modeli i jedyne co mogę tam zauważyć to to, że różnią się zużyciem energii - seria F jest oszczędniejsza, ale tylko w modelach LX600, w LX60 już takich różnic nie ma :confused:. Może ktoś wie o co chodzi?
 

piotrwzk

New member
Witam!

MAm już 32lx600 i trochę jestem rozczarowany poziomem czerni. Czarna to jest tylko obudowa ekranu a na ekranie jest ciemny szary zamiast czerni (szczególnie to widać gdy są paski po bokach -format 4:3 lub na górze i dole ekranu- przy DVD). W sklepie tego nie było widać bo było jasno dopiero wieczorem zauważyłem. Żadna regulacja nie pomaga. Zmiana jasości nie zmienia tej szarości tylko rozjaśnia i ściemnia inne kolory ale na czerń nie wpływa.

Jeżeli chodzi o obraz to jest ok chociaż jeżeli nie włączy się filtrów i polepszaczy obrazu to przy sygnale ze zbiorczej jest mocne śnieżenie na niektóych kanałach (polsat). Ze zwykłej anteny zbiorczej w bloku jest średnio ale tego się spodziewałem. Niebawem kupię "n" i wtedy mam nadzieję będzie lepiej. DVD-s557 po komponencie jest super.

Karta SD super do oglądania fotek ale o nagrywaniu filmów i odtwarzaniu ich lepiej zapomnieć bo jest gorzej niż DIVX.

Dźwięk bezpośrednio z TV jakiś dziwny ale ja i tak podłanczam do KD i wtedy jest super.

Skalowanie obrazu jest ok ale niewiem dlaczego w automatycznym programy w 4:3 są rozciągane do pełnego 16:9, ale ręcznie można sobie przełanczać.

Trochę się zdziwiłem obrazem z DVD bo nie jest na całym ekranie tylko na dole i górze pasek mimo ustawienia w DVD i TV obrazu 16:9. Czy format filmów z DVD jest inny niż 16:9?

Dziś może podłącze PC przez wejście PC i HDMI.

Co z tą czernią bo niewiem czy to przypadkiem nie jest coś nie tak moim TV? Ma ktoś z Was ten TV?

pozdrawiam
Piotr
 

ThYX

New member
piotrwzk napisał:
Witam!
Trochę się zdziwiłem obrazem z DVD bo nie jest na całym ekranie tylko na dole i górze pasek mimo ustawienia w DVD i TV obrazu 16:9. Czy format filmów z DVD jest inny niż 16:9?
Piotr
Tak, sprawdz z tyłu na opakowaniu lub w kompie to się dowiesz jaki jest format obrazu na tej płytce dvd. Sprawdz też inne filmy. Na dvd wcale nie musi być format 16:9

Pozdr.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
większość filmów wydawanych na dvd jest w formacie 20 x 9 (widescreen) i dlatego nawet na tv panoramicznym wystepuja czarne pasy o dolu i gory ekranu. Sa tez filmy 16 x 9(full screen), ktore to wypelniaja caly ekran.
 

ortax360

New member
Witam
I stało się zrezygnowałem z zam. na 32lx600 .
Dlaczego, Pobawiłem sie w MM modelem 26lx600 obraz bardzo dobry , katy rewelacja (ale tak samo ma lx500) podłaczylismy dvd sony ns92 Hdmi obraz swietny , brak slotu na pc card, w opcjach to samo co w lx500 . Kolega pisze o czerni fakt w nocy jest szara ,ale tak mają wszystkie LCD . Rozczarowałem sie nie widze roznicy miedzy lx600 a lx500 moze dlatego ,ze to 26cali . LCD miał 2 Martwe pixele . Poczekam jak bedą mieli 32lx600 podjade i sprawdze moze wtedy zmienię zdanie .
LX600 ma nowe AI 2 działa z oswietleniem zewnetrznym i wpływa na jakosc obrazu : czern ,kontrast itd i cos tam jeszcze nowego ,ale to samo jest w lx500 .
Moje zdanie LX600 to ten sam tv co lx500 plus 2 hdmi .
Za 32lx600 zapłacimy od 5000 do 6000zł a 32lx500 kosztuje 3999zł .
Na razie zam . przełącznik na 2 HDMI ( automatycznie przełącza sygnał ).
LX600 wymaga DOKŁADNEGO-KILKA GODZIN TESTU ja poswięciłem modelowi 26lx600 40 minut a to za mało i najlepiej w domu .
Na zachodnich forach są zachwyceni ,ale tez piszą o bardzo małych zmianach w obrazie w por. do lx500 .
Szkoda tez ,ze Panasonic nie zmienił wyglądu i został ten sam co w lx500 .
 
Ostatnia edycja:

kamil

New member
No to ja pójde dalej i wydam 3300 za 32LX60 pewnie różnica w obrazie jest taka sama co LX500 a róznicę wydam na kable i DVD z HDMI i jakimis innymi bajerami .
 

piotrwzk

New member
ortax360 napisał:
Kolega pisze o czerni fakt w nocy jest szara ,ale tak mają wszystkie LCD.

Zgadzam się że niema idealnej czerni ale u mnie jest wręcz szary(mam wrażenie że to kwestia zbyt mocnego podświetlenia ekranu - czy to można regulować?). Trudno to opisac. Wieczorem złącze fotke może będzie widać tą szarość. źle się ogląda szczególnie jak są paski dopasowujące skale obrazu.
 

ortax360

New member
do piotrwzk

W Panasonicach reg. podswietlenia matrycy nie ma.
Ustaw na AUTO lub normal , w auto bedzie działac reg.podsiwetlenia panelu , kontrastu i gamma w zaleznisci od oswietlenia zewnetrznego . W dzien rozjasni podswietlenie a w nocy przyciemni i bedzie lepsz czern. Tak zapewnia Panasonic w lx500 to działa i daje całkiem niezły efekt w szczeg. w obrazie . Co do czerni .Niestety czarny nie bedzie czarny w lcd bedzie czarny w dzien lub przy właczonym oswietleniu w nocy bedzie szarawy w jednych bardziej w inny mniej .

Mam pytanie czy jest to 1 lcd jakie miałeś ?
 

piotrwzk

New member
Tak to mój 1 TV LCD (monitor mam od 1,5 roku, ale nim nie zauważyłem że jest kiepska czerń może dlatego że obudowa jest srebrna i niema prównania). Długo się przymierzłem do niego i troche mnie rozczrowywuje ta kiepska czerń. Poza tym jest ok. Chyba wykombinuję jakąś lampkę poświetlającą żeby torochę zmniejszyć tą wadę. Dziś idę do MM zobacyzć inne TV jak ztą czernią ale w dzień to i tak niewiele porównam.

pozdrawiam
 

piotrwzk

New member
ortax360 napisał:
do piotrwzk

Ustaw na AUTO lub normal , w auto bedzie działac reg.podsiwetlenia panelu , kontrastu i gamma w zaleznisci od oswietlenia zewnetrznego . ?

A jak sprawdzić czy to auto działa? Czy jest widoczna różnica jak będę oświetlał ten czujnik i go zasłaniał?
 

ortax360

New member
Link nie mam znajomy przywiezie mi z Niemiec wiem ze jest firmy Hama .

Do piotrwzk
Widzisz to 1 lcd jakie kupiłes jak bys zobaczył jak swiecą inne lcd w nocy to bys dopiero sie załamał .
Zmian na podany sposob nie zobaczysz .
Njprosciej ustaw na Normal i Auto te same ustawienia i zmieniaj na zmiane .
Masz bardzo dobre lcd jak nie najlepsze na rynku do czerni muszisz sie przyzwyczaic .
 

piotrwzk

New member
Tylko że ja się obawiam że może z nim jest coś nie tak a ja przyjme to za norme. Muszę porównać do tego samego modelu jak tylko pojawią się w MM.
 

piotrwzk

New member
Tylko że ja się obawiam że może z nim jest coś nie tak a ja przyjme to za norme. Muszę porównać do tego samego modelu jak tylko pojawią się w MM.
 

amstrad

New member
Czyli lx500=lx600 jeśli chodzi o czerń i jakość obrazu ?
ztego co piszą lx600 ma lepszy kontrast i czas reakcji.

Może r71 m lepszą czerń ?
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Prawdę mówiąc to trochę podrajcowała mie wiadomość ze ma mieć matryce IPS. Myslałem ze to bedzie jakis przełom a tu widze ze d..a blada. Moze 100 Hz w Toshibie nim bedzie.
 

piotrwzk

New member
Kontrast faktycznie jest super. U mnie chodzi na 60-70% ustawienia i jest wszystko wyraźne. A z czernią to pisałem wyżej. Niewiem jak w innych ale dizś jade pooglądać bo teraz juz wiem na co patrzeć. Wystarczyło się nim pobawić w domu na spokojnie 2 wieczory i można już dużo wywnioskować.
 
Do góry