Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

FishRoman

Klub HDTV.com.pl
VIP
Widocznie trzeba zebrać się do kupy i na spokojnie pomyśleć co z tym fantem zrobić.Musimy spytać w serwisach co oni powiedzą i wymienić się doświadczeniami---albo-powołać komisję śledczą ha ha ha.A tak poważnie to podobno weszła w życie ustawa o pozwach zbiorowych i wystarczy 10 osób aby złożyć pozew zbiorowy,ale wątpię żeby papugi z panasa dopuścili do tego żeby przyznali się do masowej produkcji lipy.
 
W USA byłaby szansa. U nas klient jeszcze jest traktowany jako zło konieczne.
Jakoś Toyota musiała naprawić wadliwe samochody, a było ich dużo i to nie tylko w USA.
Myślę, że Polskę to panas oleje, co innego, gdyby dostał masowe pozwy np. w Niemczech lub UK.

Skoro spadek czerni jest wynikiem obniżenia parametrów TV, to można by to załatwić nowym firmwarem. tylko czy wtedy nie okaże się, że TV będzie działał 20 tys godzin zamiast deklarowanych 100 tys, a Panas dał przecież 5 lat gwarancji!
 

ciapski

New member
Cześć,
śledzę ten wątek od samego początku. Mam G10 z najstarszym firmware. Znacie może jakiś sposób na sprawdzenie tej czerni (u mnie też po 1kh kuleje)?? Chodzi mi o to aby udokumentorac czerń przed i po updacie. Bo może jednak nowy FW coś poprawia. Z chęcią bym się podzielił doświadczeniem udokumentowamym a nie sugerowanym wypowiedziami. Macie jakiś pomysł?
 

pepe992

New member
Co do chwilowego zaniku obrazu podczas załączania IFC to w g10 też występuje ale tylko na starszym sofcie ,ale moim zdaniem nic to IFC nie daje. Co do czerni to mam już 1440 godzin i nie widzę na razie problemu. A próbował ktoś tego: Ustawienie poziomu czerni (gamma):
1) Trzymamy V- na Tv i wciskamy 0 0 0 na pilocie.
2) Naciskając kilka razy 1 na pilocie wybieramy menu ADJUST DINAMIC.
3) Naciskając kilka razy 9 na pilocie wybieramy tryb, na który chcemy wyregulować tv: Dynamiczny, Normalny, Kino, Dynamiczny, Normalny….
4) Naciskając kilka razy 4 na pilocie przełączamy się między ……, ……., …….., [SUB-BRT = 81A] (81A=810)
5) +V/-V (głośność) na pilocie ustawiamy wartości np.800.
7) Każdą zmianę parametru zatwierdzamy [ok] na pilocie. Wartość zostaje zmieniona, przywrócenie poprzedniej wartości możliwe tylko z kartki!!!
8 ) Wyjście z menu serwisowego przytrzymać [exit].
 

regnes

New member
Witam !!
Nie chce mi się już pisać o czerni i IFC w momencie kiedy podłączyłem Pena z filmem BR RIP do PS3, a przed PS3 podłączyłem ten sam Pen z tym samym filmem pod Extreamera i różnica jest kolosalna. Extreamer się "umywa" do PS3 : detale, czerń i płynność ruchu na tym samym TVp50g10 . Czy ktoś z forumowiczów ma coś lepszego niż Extreamer np. Dune lub coś w tym stylu aby się podzielić wiedzą???
 

huzar2

New member
Witam !!
Nie chce mi się już pisać o czerni i IFC w momencie kiedy podłączyłem Pena z filmem BR RIP do PS3, a przed PS3 podłączyłem ten sam Pen z tym samym filmem pod Extreamera i różnica jest kolosalna. Extreamer się "umywa" do PS3 : detale, czerń i płynność ruchu na tym samym TVp50g10 . Czy ktoś z forumowiczów ma coś lepszego niż Extreamer np. Dune lub coś w tym stylu aby się podzielić wiedzą???

Tak, ja mam Extreamera II i Dupe II. Najpierw "umyłem" Extreamera II podłączając go do Dupe II, płynność ruchu była niesamowita w tej czerni, o detalach nie będę wspominał... a mój Pen nie wytrzymał długo... :D:D:D
 

panasonik

New member
Witam wszystkich!
Dwa dni temu wgrałem najnowszy firmware do mojego G10, licząc na poprawwę czerni.
I... WILKA KICHA !!!
Nie wgrywajcie tego oprogramowania!!!
Nie dość, że czerń się nie poprawiła, to przybrała barwę bordową, spadł kontrast i totalnie pogorszyła się ostrosć obrazu! Obraz jest bardziej płynny, ale ilość szczegułów i ostrość na kanałach HD z n-tv nie jest dużo lepsza od zwykłych kanałów dobrej jakosci jak np. TVN 24.
Niestety do poprzedniej wersji firmware nie można wrócić !
Serwis też nie wie jak to zrobić...
Mam tylko nadziehję, że ten problem zostanie zauważony przez inżynierów Panasonica i wyjdzie jakieś nowsze, poprawione oprogramowanie, jak to często bywało np. z biosami do płyt głównych komputera...
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Tomaszz

New member
System IFC w 42G10 ZAŁĄCZA SIĘ bez żadnego mrugnięcia. Stało się tak po zainstalowaniu nowego softu poprawiającego problem flickera w 1080p, była to bodajże wersja 1.213. Gadanie, że system nie działa bo nie ma mignięcia to jakaś dziecinada i samonakręcanie się. Działanie systemu najlepiej widać przy jednostajnym poziomym ruchu kamery. Jak ktoś nie wierzy, niech się zaopatrzy w PLANETĘ ZIEMIĘ odcinek GÓRY. Na jednym fragmencie gór widać IDEALNIE że IFC działa. Co więcej przełączenie trwa ułamek sekundy bez żadnego mrugnięcia (oczywiście mogę podać dokładny czas, żeby nie trzeba było długo szukać). W razie tego pozwu grupowego radzę nie zgłaszać, że IFC nie działa, szkoda się ośmieszać.

Jedyne z czym się mogę zgodzić to te, że faktycznie IFC działa delikatnie mówiąc bardzo subtelnie czytaj właściwie nie widać, że jest włączony. Chociaż są sceny w których jego działanie jest dobrze widoczne.
 

Tomaszz

New member
Jedyny HYPE jaki widzę to ten przeciwko panasowi. Filmy oglądam tylko i wyłącznie w oryginale czyli w 24 albo 23.976 klatkach na sekundę bez żadnych wspomagaczy typu IFC, więc płynność mam lepszą niż LCD. Taka płynność jak w kinie, nic więcej się tutaj nie wymyśli.

Apropo czerni to u mnie (42g10) po 1500 h i ok. 700 włączeniach nie zauważyłem żadnej zmiany. Cały czas w dzień mam ustawioną jasność +3, a wieczorami na zero. Czarny od samego początku lekko świecił i cały czas tak jest, nic się nie zmieniło.
 

Hashi

New member
Działa nie działa płynność obrazu jest do dupy nawet w porównaniu ze zwykłym LCD

Czy sprawdzałeś działanie IFC przy 1080/60p czyli obrazie zapisaenym najlepiej kamerą cyfrową w 60fps FullHD. Takie kamery to nowość ale G10 nie ma systemów upłynniajacych obraz takich jak LCD (czyli działających przy każdym framerate). Gdy mu zapodasz sygnał w 50/60fps to wtedy ten tv daje rade.
Co do czerni to w trybie Dynamic panel potrafi się wyłaczyć calkowicie przybierając pełną czerń (widać to na trailerach czasem gdy miedzy scenami wrzucona jest ciemna klatka http://www.youtube.com/watch?v=J4oeFIwd5Yo w pierwszych 30 sekundach tego trailera na przykład są 3 takie przerywniki). Panel nie jest do pełna wygaszony aby się tak szybko nie wypalił. Tak wnioskuje.
 
Ostatnia edycja:

Papke

New member
Mimo wielu wad tego TV (glownie czern po jakims czasie i ostatnio banding na ruchomym obrazie) musze powiedziec,ze jak na plazme ma jedna fajna zalete.

Jakies 2 tyg temu kupilem sobie bezprzewodowa klawke i myszke. I skonczylo sie to tak,ze uzywam plazmy jako monitora do PC (lezac na lozku 3m dalej).
Sporo przegladam net i o dziwo nawet po kilku h z firefoxem sa malutkie powidoczki,ktore znikaja w ciagu kilku minut podczas ogladania TV.
Takze rzeczywiscie problem wypalania na tej plazmie praktycznie nie istnieje :) Dodatkowo podczas grania przy stalych 60fps TV ma znakomita plynnosc bez input laga, ktorej nie widzialem na zadnym LCD.
 

karola115

New member
Witam
jestem zupełnym laikem jesli chodzi o połaczenia i ustawienia telewizora, dlatego bardzo proszę o pomoc, moje pytanie dotyczy odtwarzania filmu z karty SD.
Po włożeniu karty do gniazda telewizora wyskakuje informacja brak ważnego pliku do odtwarzania.
Film nagrany na karte jest prawidłowo ponieważ mogę go odtwarzać na kompie.
Bardzo prosze o pomoc i wyrozumiałość i pomoc, co robic dalej
 
Do góry