Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

pepe992

New member
Jak u Was działa automatyczne skalowanie obrazu ze źródła HDMI ?

Wcześniej używałem dekodera C+ po Euro złączu i skalowanie działało OK. Po przełączeniu z kanału na kanał sam dopasowywał pełne wypełnienie ekranu. Podobnie jest ze źródłem ze zwykłej anteny.

Niestety po zakupie dekodera Polsatu Samsung (H370G) i podłączeniu go przez HDMI do mojego G10 automatyczne skalowanie nie działa!

Pytanie, czy to wina dekodera Samsung czy dlatego że wejście HDMI nie jest skalowane w naszych Panasonic'ach ?
Mam tuner satelitarny Ariva 200 i po hdmi skaluje ok
 

sonika

New member
Mam problem z podlaczeniem laptopa do plazmy g10.

Kupilam kabel S-video - component i po podlaczeniu nic nie widac w tv.

Prosze o pomoc co, gdzie i jak mam ustawic - niestety ale nigy nie bylam w tym dobra ;)



p.s. co to za opcja powiadamiania oodpowiedzi: "Baz powiadomienia na e-mail" :hihi:
 
Ostatnia edycja:

Stanley

Member
Bez reklam
Mam problem z podlaczeniem laptopa do plazmy g10.

Kupilam kabel S-video - component i po podlaczeniu nic nie widac w tv.

Prosze o pomoc co, gdzie i jak mam ustawic - niestety ale nigy nie bylam w tym dobra ;)

Komputer do "płaszczaka" przez S-Video? Przecież to chyba najgorsza w tym ukladzie jakość obrazu, rozdzielczość zaledwie systemu PAL (w przybliżeniu 800x600), niepotrzebne kodowanie/dekodowanie sygnału kolorow. To było dobre w starych telewizorach CRT, kiedy praktycznie nie było innej możliwości podłączenia komputerów. Kiedyś próbowałem na płaskim tv u kumpla, bo akurat nie było innego kabla, a chciało się obejrzeć film na większym ekranie. Obraz tragedia, tzn. do ruchomych obrazów z nastawieniem się na niską jakość jeszcze ujdzie (z daleka ;-)), ale do statycznych, chociażby obraz pulpitu czy fotki - załamka.

Podłączaj przez złącze VGA (D-sub, 15-pinowe, tzw. monitorowe analogowe), albo najlepiej HDMI - jeśli Twój laptop takowe posiada.

Pozdrawiam -

Stanley
 

Stanley

Member
Bez reklam
Przede wszystkim nie istnieje takie połączenie:

Jest to fizycznie niemożliwe (różne standardy. ;)

No tak... Ale myślę, że chodziło o Composite... Chociaż kto wie co tam wciskają na Alledrogo ;-)
Tak czy siak, skoro mowa o podłaczaniu kompa przez S-video, uważam, że w przypadku telewizorów/monitorow wysokiej rozdzielczości to nienajlepszy pomysł... ;-)

Pozdrawiam -

Stanley
 

mirekgabi

New member
Dziwne zachowanie w trybie czuwania

Chciałbym Was prosić o opinię.Mianowicie mam Panasonica TX-P42G10E który w trybie czuwania wydaje z siebie dziwne odgłosy co jakiś czas , coś bardzo przypominającego rozmagnesowanie monitora crt.Nie jest to częste zjawisko ale zawsze jak jest na czuwaniu to słychać co jakiś czas takie pstryk.Nie jestem pewny ale chyba pojawiło się to od czasu jak przeszedłem na odbiór cyfrowy z tv naziemnej bo na tunerze analogowym nie przypominam sobie takich rozładowań.Telewizor jest podpięty pod tuner tv "N" przez hdmi tylko Polsat sobie odbieram przez naziemną tv.Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedzi co to akiego i czy przypadkiem nie grozi to defektem:shock:
 

mirekgabi

New member
Sorki ale chyba znalazłem rozwiązanie : wyłączyłem aktualizacje oprogramowania w telewizorze i chyba pomogło bo nic nie strzela.Przechodząc na tuner cyfrowy wczytałem wartości domyślne żeby pojawiła się opcja wyboru strojenia cyfrowego i zapomniałem wyłączyć automatyczne aktualizacje oprogramowania i to był mój błąd bo telewizor sam w trybie standby włącza się i sprawdza czy jest nowy software
 

pionier123

Member
W G10E włącza się,żeby sprawdzić aktualizację na karcie?8)Przeciez G10 nie ma netu
właśnie co on pisze G10 nie ma podłączenia do internetu
A ja również zauważyłem szczególnie wieczorem gdy jest błoga cisza że tv wydaje dźwięki takie same jak po wyłączeniu tv ok.15 sek następuje tzw. pstryknięcie
 

nessi250779

New member
Witam
Mam taki sam problem z czernią w g10. Niebawem mają przyjechać z serwisu to sprawdzić. A jak załatwiłeś ze swoim g10?Podaj telefon to zadzwonie i może razem coś zdziałamy w tym temacie. Ogólnie obraz wyświetlany z ps3 jest wyśmienity w porównaniu do lcd led.
 
Gniazdo CI przyda się np. do kodowanej płatnej DVB-T (jak będzie u nas taka w przyszłości), ale nie do TV Sat.
G10 nie ma tunera sat.

Do modułu CAM TNK HD będziesz potrzebował oddzielny tuner TV Sat współpracujący z TNK HD, albo biały nbox w zestawie z kartą TNK HD.

Sam mam G10 i TNK HD i fajnie by było gdyby nie było potrzeba tunera sat, ale to mrzonki.
 

monterey

New member
brak slow...jak nie ma tunera sat!!! ludzie zastanuwcie sie co wciskacie innym.chyba ze moj tv jest czarodziejski ...g10b niedostepny na rynku w polsce.tlewizja na karte nie pujdzie brak zgodnosci z CI.
 
Do góry