Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

Papke

New member
Witam
jestem zupełnym laikem jesli chodzi o połaczenia i ustawienia telewizora, dlatego bardzo proszę o pomoc, moje pytanie dotyczy odtwarzania filmu z karty SD.
Po włożeniu karty do gniazda telewizora wyskakuje informacja brak ważnego pliku do odtwarzania.
Film nagrany na karte jest prawidłowo ponieważ mogę go odtwarzać na kompie.
Bardzo prosze o pomoc i wyrozumiałość i pomoc, co robic dalej

Wszystko o filmach na SD juz bylo w tym watku. Wystarczy poszukac :)
 
Niedawno kupiłem Popcorna A200 i zauważyłem, że szybko robią się powidoki z menu popcorna. Co prawda znikają, ale przestaje mi się to podobać. Chyba powoli przestaję być zwolennikiem plazmy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to short powidoki i nic Ci nie grozi. Ale jeśli posiedzisz za długo to może to być bardzo kłopotliwe.
 
To dobrze. Wcześniej jakoś nie zauważałem nic. Popcorn ma też wygaszacz ekranu, więc przy dłuższej bezczynności są latające kwiatki zamiast statycznego ekranu.
 

dawih

New member
Rozczarowani Pansem?!

Witam!
Jestem częstym bywalcem forum,ale raczej czytającym.Postanowiłem zabrać głos w sprawie krytyki tego modelu Pansa.Kupiłem go rok temu.Po przeczytaniu setek stron,testów,rankingów po prostu zgłupiałem i postanowiłem kierować się własnymi potrzebami.Szukałem telewizora o najlepszej jakości obrazu HD w tym Blueray.Bo według mnie o to chodzi w telewizorach nowej generacji,żeby obraz był jak najbardziej zgodny z rzeczywistością.Z pośród Sony,Samsunga,Sharpa wybrałem Pansa Plazme.
Z początku byłem bardzo zadowolony,ale czytając komentarze o jakości czerni,zacząłem się martwić iż może mój wybór był błędny.I wprost obsesyjnie w nocy sprawdzałem jakoś czerni.I faktycznie w porównaniu do otaczającej mnie czerni :wink: różnica była znaczna,ale z biegiem czasu nic się nie zmieniało.
Po pierwsze mam dobry wzrok.I oceniam według niego,a nie opisów na pudełku producenta.Nie mam sprzętu do pomiarów,testów ani możliwości zabrania 10 tv do domu na testy wizualne.Moim skromnym zdaniem najlepszym testerem są MOJE ŚLEPIA :cool: Mój pans jest 42' i patrze na niego z odległości 2,5-3m przeważnie wieczorem bez oświetlenia ogólnego.Mam też N-kę i PS3 oczywiście po HDMI 1.3.
Dzisiaj moja żona wybrała się na zakupy,a że nie lubię chodzić po marketach z nią :roll: to poszedłem sobie po centrum pochodzić ,aby zobaczyć co się zmieniło w RTV w ciągu tego roku.
I zobaczyłem niesamowite wystawki Sony,Samsunga,Philipsa,sharpa,pansa typu led,plazma,lcd,3d,bravia itp.itd.I jakież było moje rozczarowanie tym sprzętem na korzyść mojej "starej" plazmy.
Moje spostrzeżenia na oko:
Oceniałem tv 40-42' w kategorii cenowej 3000-4500 pln.Na pierwszy rzut oka obraz "bajera".Ale po podejściu do odległości 2,5-3m już nie taki bajer.Albo smużenie albo 200Hz kratki albo płynność albo kolory.Jakże w duszy zacząłem "przepraszać" mój kochany TV.Jakości czerni nie było mi dane sprawdzić przy tych jarzeniówkach,ale przypuszczam,że w ciemnym pokoju też nie była by najlepsza,a choćby nawet to pozostałe wady skreśliły te modele,jak dla mnie.
PS.Sprawdzałem czy na wejściach jest sygnał HD i kabel HDMI.
A więc do tych narzekających."Cudze chwalicie,swego nie znacie":wink:

Moje obserwacje po roku użytkowania plazmy,N-ki,PS3:
-obraz SD na plazmie lepszy niż LCD
-brak lagów w grach
-płynność perfekcyjna
-jakość obrazu HD jak dla mnie "boska"
-porównywanie HD Z platform cyfrowych do FullHD z Blueray to jak porównać tv SD do HD-bez szans dla pierwszej,
-różnica w jakości obrazu na kablach HDMI różnej jakości-kolosalna(mam 3 w cenach 30,60,150)mogę wkleić zdjęcia dla zainteresowanych.

Doradzam tym co chcą kupić nowy TV.Kierujcie się:eek:dległością z jakiej oglądać będziecie TV,do czego będziecie używać tv(Film,gry,telewizja) i własnymi gałkami ocznymi :lol:

Pozdrawiam!
 

Papke

New member
"-różnica w jakości obrazu na kablach HDMI różnej jakości-kolosalna(mam 3 w cenach 30,60,150)mogę wkleić zdjęcia dla zainteresowanych."

Wklejaj wklejaj bo nie wierze.
 
I powiedz jakieś długości te kable, bo przy krótkim kablu nie będzie takiej straty jak przy długim.

Też coś mi się nie chce wierzyć w kolosalność różnicy w różnych kablach.
 

dawih

New member
Wszystkie kable mają 1,5 m długości.
Zdjęcia wykonywane są aparatem z ręcznym ustawieniem funkcji na statywie.
Film Kill Bill vol.1- TVN HD - Nrecorder

Kabel kupiony w hipermarkecie za 30pln
dee07e226a767905.html


1080i(chinski kabel).JPG

Kabel polecony przez "fachowca" w sklepie RTV za 60 pln
642e25e99ef77476.html


1080i.JPG

Kabel starannie wyszukany w necie za 150 pln
Film Kill Bill vol.1- Blueray - PS3
0be075314d519899.html


1080p.JPG

Wprawdzie te ostatnie zdjęcie jest z Bluraya,ale skoro różnica między 2 pierwszymi jest widoczna.Stwierdziłem że to będzie oczywiste,że 3 kabel będzie najlepszy,a przy okazji niedowiarkom z mojej rodziny chciałem pokazać jaka jest różnica w jakości między 1080i,a 1080p.

PS.Z tym,że różnica jest kolosalna może troszkę przesadziłem:roll: ale na pewno duża.
Pozdrawiam.
 

Rivam

New member
W ogóle nieobiektywne, bo 3 zdjęcie blu ray, a tamte tylko zwykła nka. No niby HD, ale wiadomo - polskie...
Zapodaj porównania tych 3 kabli, ale np. każdy z blu ray.
 

odek 102

New member
Witam!
Jestem częstym bywalcem forum,ale raczej czytającym.Postanowiłem zabrać głos w sprawie krytyki tego modelu Pansa.Kupiłem go rok temu.Po przeczytaniu setek stron,testów,rankingów po prostu zgłupiałem i postanowiłem kierować się własnymi potrzebami.Szukałem telewizora o najlepszej jakości obrazu HD w tym Blueray.Bo według mnie o to chodzi w telewizorach nowej generacji,żeby obraz był jak najbardziej zgodny z rzeczywistością.Z pośród Sony,Samsunga,Sharpa wybrałem Pansa Plazme.
Z początku byłem bardzo zadowolony,ale czytając komentarze o jakości czerni,zacząłem się martwić iż może mój wybór był błędny.I wprost obsesyjnie w nocy sprawdzałem jakoś czerni.I faktycznie w porównaniu do otaczającej mnie czerni :wink: różnica była znaczna,ale z biegiem czasu nic się nie zmieniało.
Po pierwsze mam dobry wzrok.I oceniam według niego,a nie opisów na pudełku producenta.Nie mam sprzętu do pomiarów,testów ani możliwości zabrania 10 tv do domu na testy wizualne.Moim skromnym zdaniem najlepszym testerem są MOJE ŚLEPIA :cool: Mój pans jest 42' i patrze na niego z odległości 2,5-3m przeważnie wieczorem bez oświetlenia ogólnego.Mam też N-kę i PS3 oczywiście po HDMI 1.3.
Dzisiaj moja żona wybrała się na zakupy,a że nie lubię chodzić po marketach z nią :roll: to poszedłem sobie po centrum pochodzić ,aby zobaczyć co się zmieniło w RTV w ciągu tego roku.
I zobaczyłem niesamowite wystawki Sony,Samsunga,Philipsa,sharpa,pansa typu led,plazma,lcd,3d,bravia itp.itd.I jakież było moje rozczarowanie tym sprzętem na korzyść mojej "starej" plazmy.
Moje spostrzeżenia na oko:
Oceniałem tv 40-42' w kategorii cenowej 3000-4500 pln.Na pierwszy rzut oka obraz "bajera".Ale po podejściu do odległości 2,5-3m już nie taki bajer.Albo smużenie albo 200Hz kratki albo płynność albo kolory.Jakże w duszy zacząłem "przepraszać" mój kochany TV.Jakości czerni nie było mi dane sprawdzić przy tych jarzeniówkach,ale przypuszczam,że w ciemnym pokoju też nie była by najlepsza,a choćby nawet to pozostałe wady skreśliły te modele,jak dla mnie.
PS.Sprawdzałem czy na wejściach jest sygnał HD i kabel HDMI.
A więc do tych narzekających."Cudze chwalicie,swego nie znacie":wink:

Moje obserwacje po roku użytkowania plazmy,N-ki,PS3:
-obraz SD na plazmie lepszy niż LCD
-brak lagów w grach
-płynność perfekcyjna
-jakość obrazu HD jak dla mnie "boska"
-porównywanie HD Z platform cyfrowych do FullHD z Blueray to jak porównać tv SD do HD-bez szans dla pierwszej,
-różnica w jakości obrazu na kablach HDMI różnej jakości-kolosalna(mam 3 w cenach 30,60,150)mogę wkleić zdjęcia dla zainteresowanych.

Doradzam tym co chcą kupić nowy TV.Kierujcie się:eek:dległością z jakiej oglądać będziecie TV,do czego będziecie używać tv(Film,gry,telewizja) i własnymi gałkami ocznymi :lol:

Pozdrawiam!
Też miałem niedawno okazję pochodzić po sklepach RTV . G10 mam od półtorej roku którego bardzo chwalę i tak jest jak Mówisz ,tylko że jedna rzecz przykuła moją uwagę.Modele G10 i G20 można by ze sobą porównać.Jak kupowałem G10 to na przykład model V10 obrazem,czernią niczemu się nie różniły, powiedziałbym że to te same matryce. Teraz jednak Panas w przypadku modelu V20 zrobił kolosalny krok na przód.Niesamowita,powalająca czerń zaraz przykuła moją uwagę( widocznie jednak można wypuścić coś innego, wiele lepszego )Porównaj ze sobą trzy modele: V20 , G20 i S20 a w szczególności modele V20 z S20 jaka niesamowita różnica pod względem czerni ( model S według mnie to tylko na śmietnik się nadaje i nic więcej,oczywiście porównując je gdy stoją jeden obok drugiego---- G20 czy G10 były by modelami pośrednimi.
 
Też miałem niedawno okazję pochodzić po sklepach RTV . G10 mam od półtorej roku którego bardzo chwalę i tak jest jak Mówisz ,tylko że jedna rzecz przykuła moją uwagę.Modele G10 i G20 można by ze sobą porównać.Jak kupowałem G10 to na przykład model V10 obrazem,czernią niczemu się nie różniły, powiedziałbym że to te same matryce. Teraz jednak Panas w przypadku modelu V20 zrobił kolosalny krok na przód.Niesamowita,powalająca czerń zaraz przykuła moją uwagę( widocznie jednak można wypuścić coś innego, wiele lepszego )Porównaj ze sobą trzy modele: V20 , G20 i S20 a w szczególności modele V20 z S20 jaka niesamowita różnica pod względem czerni ( model S według mnie to tylko na śmietnik się nadaje i nic więcej,oczywiście porównując je gdy stoją jeden obok drugiego---- G20 czy G10 były by modelami pośrednimi.
Niesamowita czerń, tylko jak długo. Oby dłużej ją zachował niż G10 i poprzednie modele.
 

sekret

New member
Używam od roku 50 cali G10, praktycznie codzienie po kilka godzin (poza 2 tygodniowymi wakacjami i wyjazdami w w niektóre weekendy) i nie zauwazyłem problemu z czernią. Nawet jeżeli czerń jest słabsza niż była (nie mierzyłem bo nie mam czym) to jest dla mnie nadal idealna (co jakiś czas przypominam sobie o tym wątku i patrze w tv pod tym własnie kątem). Od pn do pt oglądam głownie wieczorami, w całkowicie zaciemnionym pokoju i czerń jest wypas.

Za rok sprawdze ponownie:)

BTW. Nie mam też żadnych innych zastrzeżeń do tego TV.
Jakośc HD na nim wymiata zarówno w kanałach z Astera, jak i z blu Ray.
SD niezłe, o niebo lepsze w porównaniu do LCD Szajsunga 52 cale, którego za porównywalna cene kupił, mój kolega też rok temu.

Pozdro
Sekret
 

sopel750

New member
Panasonic TV-P42G10 i dekoder Polatu (Samsung)

Jak u Was działa automatyczne skalowanie obrazu ze źródła HDMI ?

Wcześniej używałem dekodera C+ po Euro złączu i skalowanie działało OK. Po przełączeniu z kanału na kanał sam dopasowywał pełne wypełnienie ekranu. Podobnie jest ze źródłem ze zwykłej anteny.

Niestety po zakupie dekodera Polsatu Samsung (H370G) i podłączeniu go przez HDMI do mojego G10 automatyczne skalowanie nie działa!

Pytanie, czy to wina dekodera Samsung czy dlatego że wejście HDMI nie jest skalowane w naszych Panasonic'ach ?
 

Bartos81

Member
Bez reklam
nie wiem jak w tym samsungu ale w nboxie też nie działa skalowanie bo hdmi, zapewne owe urządzenia już tak mają, że po analogowym złączu działa,
 
Do góry