Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

FishRoman

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiem jak jest u Was? ale u mnie po około 3,5 tyś. godzin grania G10 stracił dużo ze swej czerni-co dobrze widać w nocy,gdy wyłączę dekoder.Ciekaw jestem co będzie dalej,czy będzie świecił bardziej-czy zatrzyma się na jakimś etapie.A jakie Wy macie spostrzeżenia?
 
Nie wiem jak jest u Was? ale u mnie po około 3,5 tyś. godzin grania G10 stracił dużo ze swej czerni-co dobrze widać w nocy,gdy wyłączę dekoder.Ciekaw jestem co będzie dalej,czy będzie świecił bardziej-czy zatrzyma się na jakimś etapie.A jakie Wy macie spostrzeżenia?
Ja mam prawie 1000 i na razie OK.
To jest chamstwo co zrobił panasonic z tymi TV. Ładny przy kupnie, a po roku dupa jak LCD. Chyba więcej nie kupię nic od panasonica, bo wiem, że oszukuje klientów.
 

sokarsg-1

New member
Mi tam już świeci czarny wyraźnie. Czarny bardzo odróżnia się od ramki jak wyłączę dekoder, ale co gorsza zaczyna mnie to już denerwować gdy oglądam tv.

Może chce ktoś kupić używaną 42 g10?
 

KTomek

New member
Problem z Polsatem.

Witam.
Do dzisiaj miałem tylko N-ke podłączoną do TV na componencie i wszystko działa super, obraz, dzwięk.
Dzisiaj przyniosłem do domu Polsat z dekoderem mini i podłączyłem go przez kabel scart (21 pin, złącza Scart zwykłe, dł. 10 metrów).
Problemy to znacznie gorszy obraz niż na N-ce, to jakość przeżyje ale najgorsze jest "buczenie" telewizora. Bardziej buczy kiedy ekran jest biały (jasny) im obraz ciemniejszy tym buczenie mniejsze.

Macie jakieś pomysły jak temu zaradzić. Może lepszy kabel (ten kosztował 25 PLN), może za długi. Może coś w ustawieniach TV lub dekodera polsatu.

Prosze o podpowiedzi. Dzięki.
 

piko70

New member
Może chce ktoś kupić używaną 42 g10?

A dlaczego chcesz sprzedawać telewizor.Przez 2 lata możesz korzystać z ustawy i reklamować niezgodność towaru z umową.Polecam lekturę strony Federacji Konsumentów.Jest prawo to trzeba z niego korzystać bo inaczej zawsze zostaniemy bantustanem.Przy moim G10 przy wyświetlaniu ciemnej planszy wieczorem można śmiało książki czytać.Trochę z tym zachodu jest,ale ja już zacząłem procedurę reklamacji niezgodności towaru z umową.I nie odpuszczę choćby się sprawa miała skończyć na sali sądowej.Przy okazji zna ktoś biegłego sądowego z zakresu RTV z zachodniopomorskiego?
Przecież telewizor miał określone parametry konrastu,mll o infinite black nie mówiąc i IFC co do działania którego mam spore wątpliwości.Pochodziłem po sklepach i we wszystkich seriach z IFC jej włączanie/wyłączanie powoduje chwilowy zanik obrazu i obraz wygląda trochę inaczej a w G10 zero reakcji(czeka mnie jeszcze zabawa watomierzem bo przy włączonym IFC powinna teoretycznie wzrosnąć prądożerność tv a jak narazie to prądożernośc wzrosła przy wyświetlaniu czarnej planszy)

Pozdrawiam

O swoje trzeba walczyć i niech sobie Panasonic wsadzi w ... stwierdzenia,że wszystko jest zgodnie z projektem czy jakoś tak:evil:
 

Bartos81

Member
Bez reklam
czy waszym zdaniem, zamiast takiego G10 którego poziom czerni spada, nie lepiej kupić jakiegoś LCD LED i mieć taka sama czerń cały czas? a dodatkowo nie martwić sie o powidoki przy np podłączonym PC ??
 
Powidoków nie zauważyłem, ale to co Panasonic zrobił ze spadkiem czerni to oszustwo. Nie kupię już nic od nich, choć u mnie jeszcze jest OK.

A nie mogą rozwiązać problemu utraty czerni poprzez nowy firmware?
 

Bartos81

Member
Bez reklam
ktoś kiedyś opisywał taki trick by zresetować jakiś zegar który jest odpowiedzialny za czerń w TV i czerń sie poprawia. Trzeba zresetować TV do ustawień fabrycznych czyli do tych po których trzeba go wyłączyć przyciskiem na obudowie, a potem odłączyć od prądu na paręnaście sekund, potem podłączamy i jest OK. Chodzi tutaj o reset tego zgaru co podaje napięcie na czarna planszę, było to gdzieś na amerykańskim forum odnoście czerni g10/20
 

piko70

New member
ktoś kiedyś opisywał taki trick by zresetować jakiś zegar ...
To tylko efekt placebo.Niektórzy nawet pr-kami kręcili na płycie tv i niewiele to dało.Pojawiły się wpisy na avforum,że po ostatnim updacie firmware'u poprawiła się czerń ale nie ma potwierdzających tego pomiarów.A poza tym w bantustanie nad Wisłą Panasonic posprzątał z serwera wszystko na temat serii G10 i problem rozwiązał więc raczej updatu nie będzie
 

FishRoman

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jest coś w tym co pisze ;piko 70;tylko jak udowodnić i na co powołać się przy ewentualnej próbie reklamowania tej bladej czerni skoro Panasonic wypina się na ten temat-bo na pewno go znają.Pamiętam że kiedyś -ktoś już pisał na ten temat i pozamiatali wszystko pod dywan.Żal tylko nas -którzy zapłacili duże pieniądze -bo 18 miesięcy temu tak kosztował-że nas jawnie wydymali.
 

regnes

New member
Witam !!!

Wczoraj miałem okazję pobawić się TV p42g20 (sam go poleciłem), sam mam p50g10 i napiszę tylko tyle, że podczas przełączania trybu IFC w g20 lub trybu thx i flim obraz TV wyłącza się na ok 2sek czyli zmienia swoje ustawienia. A w g10 NIC żadnego zaniku obrazu .... i w g20 widać polepszenie płynności obrazu ...

Pozdrawiam
 

piko70

New member
@regnes
A masz możliwość sprawdzenia jak się zmienia pobór prądu przy włączaniu/wyłączaniu IFC bo nie widzę narazie innej możliwości wykazania,że w serii G10 IFC to ściema i nie działa,przecież wrzucenie dodatkowych klatek to dodatkowe obciążenie dla procesora,które teoretycznie przekłada się na większy pobór prądu.Gdzieś kiedyś natknąłem się na info,że w serii V20 włączone IFC to dodatkowe 40-50W,ale teraz nie moge tego odnaleźć.
@FishRoman
Panasonic wypina się na wszystko,ale G10 jak kupowałeś to miał określone parametry i jako takie powinien zachować.Jakbyś kupił samochód,który rozpędza się do setki w 6sek i pali średnio 8l/100km a po roku się okazało,że do setki się rozpędza w 20sek,albo w zasadzie tej setki to nie osiąga i pali 20l/100 to też byś przyjął do wiadomości odpowiedź producenta samochodu,że w zasadzie to samochód pracuje zgodnie z projektem no i ...kierowca nadal w nim świetnie wygląda a w ogóle to auto świetnie wchodzi w zakręty... i lakier to metalic?
Czytaj ustawę i do boju,przy czym zbieraj wszystkie dokumenty i korespondencję.
 

Papke

New member
W serii S i G10 ifc nie dziala w full HD. W g20 chodzi juz we wszystkich rozdzialkach.
Na moim g10 czern jest juz z glebokiej pupy. Juz mi sie nawet nie chce denerwowac.
 
Ciekawe jak jest z nowszymi seriami jak V10E, która dostała tytuł plazmy roku według EISA. Orientuje się ktoś. A zastanawiałem się nad Samsungiem 50" B650. Może byłby to lepszy wybór.
 
Do góry