Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

czesia

New member
Zadam inaczej pytanie czy ktoś inny niż nerwowy Papke instalował soft 1216? I jakie są jego odczucia po zmianie?Pozdrwiam
 

Sanjuro

New member
Wracając do tematu 3D... ja nie widzę nic nowego (poza scalakiem od obrazu) w TV 3D co nie miałby np G10 - zobaczcie sobie na specyfikację TX-P50VT20 (na stronce Panasonica pl).

Przeglądałem właśnie instrukcję. tv wyposażony jest w 2 nadajniki podczerwieni do synchro okularów z obrazem.
 
Ostatnia edycja:

mlodymk

New member
laptop z radeonem

Zmienilem laptopa na della z radeonem 5850 i problem polega na tym obraz nie jest do konca rozciagniety (jakie 4cm na stronach i 3cm gora, dol). Rozdzielczosci juz rozne ustawialem i nic (nominalnie powinno byc 1920 no i 60Hz). Pomozcie...ps. wczesniej mialem hp z Gforce i bylo ok
 

Sanjuro

New member
Zmienilem laptopa na della z radeonem 5850 i problem polega na tym obraz nie jest do konca rozciagniety (jakie 4cm na stronach i 3cm gora, dol). Rozdzielczosci juz rozne ustawialem i nic (nominalnie powinno byc 1920 no i 60Hz). Pomozcie...ps. wczesniej mialem hp z Gforce i bylo ok

Najstarsi górale nie wiedzą czemu w sterach ATI standardowo włączone jest ok 5% skalowanie :/ Musisz w Catalyst Center znaleźć opcje skalowania o dać na 0% (max w prawo).
 

mike85

New member
Witam. Jestem posiadaczem telewizora Panasonic TX-P50GW10 (ten sam model co G10 ale z tunerem cyfrowym DVB). Czy ktoś mógłby mi podać optymalne ustawienia kolorów, ostrości, kontrastu itd? Przeczytałem kilkadziesiąt stron tego tematu w poszukiwaniu tych ustawień i jedyne co znalazłem to ustawienia ze strony flatpanels.dk. Czy są one najlepsze? Nie chce mi się już czytać do końca tematu bo to ponad sto stron a może ktoś z użytkowników tego modelu ma już dobrane takie ustawienia.
 

sokarsg-1

New member
Kinowy
60
0
30
0
ciepły
wylaczony
...
(wszystko wyłączone)

w zaawansowanych:
2 kliki w lewo
0
4 kliki 2 lewo
0
gamma 2.2

Polecam wyłączyć też tryb oszczędny w opcjach zaawansowanych jak oglądasz sporty zimowe lub coś gdzie jest dużo białego wtedy będziesz miał w miarę stabilną jasność panelu.
 

odek 102

New member
Witam. Potwierdzam. Po wgraniu nowego softu< 1216 > do mojego G10-46c,obraz ogólnie stał się płynniejszy i bardziej wyraźny a w szczególności przy sygnale SD.
 

odek 102

New member
Oprogramowanie G-10.

Jest na stronie 182-------post #1816 zaraz pierwszy link,lub kolejne. Jak Pobierzesz soft Wgraj go na kartę, Włóż do TV i Postępuj zgodnie z instrukcją wyświetloną na ekranie. Na samym końcu Musisz wyłączyć TV na zasilaniu i ponownie zał. Wszystko w podpunktach jest wyszczególnione .Raczej nie można tego schrzanić.
 
Ostatnia edycja:

sokarsg-1

New member
Nowy soft wgrany. Colour banding jak był tak jest okropnie widoczny. Z plusów na pierwszy rzut oka lepsze kolory przy słabej jakości sygnału. Resztę wrażeń opiszę jak pooglądam tv w nocy.
 

wojo01

New member
problem z 2 planem

Mam 50" i zauważyłem pewną dziwną acz denerwującą przypadlość moje plasmy.
Np.w trakcie filmu aktorzy przemieszczają sie w szybkim tempie od lewej do prawej na tle np.lasu, to zaraz za postacią drzewa lub ściana lasu robi się jakaś dziwna. Jakby zniekształcona przez soczewką, sama postać jest b. wyrażna. Trochę wygląda to jak postać w "Predatorze" (jesli ktoś pamięta ten film).
Czy ktoś z Was zauważył coś podobnego?

IFC włączone.
 

FishRoman

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak jak pisał Papke po 1216-tylko efekt placebo,przecież soft nie zmieni lipnego obrazu i niestabilnej matrycy-ten model już taki będzie.Pozdrawiam.
 

sokarsg-1

New member
Miałem napisać co sądzę o sofcie 1216 to piszę. Jak włączam tv to w nocy widać jak się ustawia poziom czerni ( zmieniają się jej odcienie ) na starym sofcie ustawiało mi 2 albo 3 poziom czerni licząc od najciemniejszej teraz ustawia najciemniejszą. Wychodzi na to że może poprawili algorytmy od zwiększania napięcia. Tak czy siak po czasie znowu czerń się rozjaśni.
 

regnes

New member
component

witam !!!
posiadam P50G10 i podczas podłączania x360 starej wersji bez wyjścia HDMI ale z końcówką COMPONENT i po podłączeniu X przez to wejście w TV nie widzi X-a w wyższej rozdzielczości niż 420 p - SD . Czy ktoś zauważył ten sam problem ????

Pozdrawiam
 
Do góry