Panasonic HX940

Status
Zamknięty.

masllak

New member
Czyli jednak potwierdzasz, ze sony xh80 bije wszystko z lcd obecnie na rynku jakoscia kolorow, glebia, itp?
W sklepie jednak byly tez panasy ale xh80 wyroznial sie i gral najlepiej ze wszystkich tv obok oled.

Moim zdaniem panas nie warty doplaty. Moze i jakosc wykonania sztos, ale pieniadze sa ogromne. W dodatku bez systemu bez hbo go.

Na Twoim miejscu bym pozostal przy xh80 i polowal na ta cene z listopada 2499 zl.
I to 55 cali bys mial a nie 49.
Zdecydiwanie Panas zaszalal.z cena na 49 cali. Moim zdaniem nie warty ceny

Czyli jeżeli bez barier finansowych to xh95.. Jeżeli ograniczony budżet xh80... Jak czytam co wyczynia model xh 90 to jest komedia..
 

Petru23

Banned
No... Nie. To byłaby nieprawda.
Zacznijmy od tego, że był znów technik, oczywiście nic nie robiliśmy bo po co. Przed wyjazdem coś sprawdzał i jest po środku jakiś tam widelek dla normy jakiejś sygnału tv. Powiedzmy że jeśli od 60-100% tzn jest w normie to ja mam jakieś 80%. Pogadalismy i tyle. Ale zadzwoniłem znów do upc i sprawdzili sygnał zwrotny i jakieś urządzenie dające sygnał na blok sprawia problem siejąc błędami. Coś ogranicza sygnał i mają to sprawdzić.


Wracając do porównania z xh. Kolory były żywe na konkretnych programach. I zaznaczyć trzeba, że od razu wklepalem biel z rtings i z tydzień ustawiałem kolory. I na tv było ok, ale też nie zawsze. W panasie to ja praktycznie nic jeszcze nie ustawiłem. Dziś cały dzień mam taką jakość, że nawet teraz żona nie jest w stanie określić, który lepiej wyświetlał tv pod kątem kolorów.
W panasie na dzień dobry nie muszę walczyć z tym, z czym walczyłem w sony.

Materiały vod to nie ma co Porównywać moim zdaniem. Panel 10 bit, 120hz gdzie już bez żadnych ulepszaczy widać od razu różnice i lokalne wygaszanie. Tło przy ruchu kamery się nie gubi, jak jest płot to widać szczeble, na Sony zlewało się to w plamę. Do tego dochodzi kupa innych niuansów.
Widac, że panas to inna półka, wyższa.

Przyczaiłem pracę wygaszania i bliżej mu do lokalnego w direct niż do tego, co znamy z nano lg. W razie potrzeby w dowolnym miejscu na ekranie pojawiają się takie... Tańczące jaśniejsze miejsca, jakby mieniące się jaśniejszym tonem. Jakby płomienie tanczyly. Nie da się tego opisać gdyż nie mam do czego porównać. W no xh90 czy q80t na YT widać jak zaświecają się pola w kształcie kwadratów, widać że mechanizm zakłada się z kwadratow/prostokątów a tu mamy takie jakby punktowa zorze polarna, gdzie nie ma widocznych krawędzi rozświetlanej powierzchni. Nie no, brakuje mi słów. Ale nie ma mowy o pasach jaśniejszych jak w nano lg.

Teraz tak. Nie chcę 55". Za duże na ekspozycję na sciane o trochę wieś za przeproszeniem by była to raz, a dwa nie ten materiał zrodkowy. Oglądam głównie tv i jej marna jakość i rozmiar vs odległość liczymy jak przy fhd.
Ograniczając się do 49-50 i 120hz jaki mam wybór i w jakiej cenie? ;) 49xh85 za jakieś 3500zl, 49xh95 za jakieś 4,5k PLN. LG nano to nie żartujmy sobie.
Ale swojej pierwotnej ceny nie jest na pewno wart.

A i 49xh80 ma krawędziowe podświetlanie i nie ma możliwości aby dał taką jakość obrazu jak 55" na direct. NFW ;)

Brak androida to raczej zaleta a nie wada ;) xh80 wyłączył mi się dwa razy i ma coś skopane z komunikatem, informacja o programie przy obsłudze z ci+. Nie chcial zniknąć prostokącik z nazwą i nr programu nawet po wyłączeniu tej funkcji w opcjach. I kolory były soczyste ale i przepalone, co wychodziło niekiedy.

Panas jest lepszym tv niż xh80 to nie ma co nawet Porównywać. Na niemieckich forach to dyskusja toczy się odnośnie Xh95 a właśnie hx940.
Xh80 jest bdb w przypadku normalnej tv oraz paneli va na krawędzi. Xh90 daje mniej nasycone kolory, mniejsza plastyczność ale znów lepszej jakości obraz (artefakty, szczegółowość, smużenie itp).

Inaczej. Do 3k - sony xh80 kolory ma najlepsze w syhnale telewizji. No ale system dał o sobie znać.
I moje poczucie estetyki kolorów może być zgoła inne, niż Wasze.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Zdjęcie twarzy. Telefon przyciemnił i trochę wyprał kolory. Ale twarz jest twarzą.

I przede wszystkim ostrość, czystość obrazu robi wrażenie.

https://drive.google.com/file/d/1G9kJ1iTSWXu-xY2Qs8n-EZwGDzE-C679/view?usp=drivesdk
https://drive.google.com/file/d/1GxvbUHyfyFwekGdgHXYVrxPfkj6_EgyK/view?usp=drivesdk

Zdjęcia z ok 1m

Wiesz, nie gniewaj się, że to piszę ale moim zdaniem słabo z tą ostrością. Mam nadzieję, że na żywo to wygląda zupełnie inaczej, że to Twój tel. spieprzył, bo zamieszczone zdjęcia to mydło z kompresją.
A tu: https://drive.google.com/drive/folders/1FakHCkOcKp-T0stm1pTrlcNffhnDF6ll to już kompletna tragedia. Jak SD.

Ten film ze sportem wali kompresją na maxa. U mnie telewizja Canal+ (byłe NC+) wygląda o niebo lepiej. Na żywo. Może jakbym zdjęcia telefonem zrobił to by nie było efektu. Nie próbowałem.

Piszę o tym, bo nie rozumiem zachwytu kolegów z forum, którzy chwalą ostrość i jakość obrazu na podstawie wyłącznie zamieszczonych przez Ciebie zdjęć.
 

Petru23

Banned
zdjecia nie wyglądjaą dobrze. Telefon gubi bardzo dużo, w szczeólności w słabszym oświetleniu. To zaznaczałem na samym początku. To tylko Nova 5t ew Zenfone 4.
Sygnał UPC mam zły, delikatnie rzecz ujmując. Technik ma sprawdzić skrzynkę, która ogranicza sygnał. Siedzę teraz na netflix i FHD wygląda tak, jak wyglądać powinno.

Ale jak pisałem wcześniej, zachwyty mijają i zaczynam zauważać coraz więcej mankamentów, głównie wynikających z niskiego kontrastu. Z drugiej strony, nie mam na co zamienić bo chciałem sobie klepnąć jeszcze 49xh85 to się spóźniłem, bo po 20.00 zniknął ze sklepowych ofert. Tak to bym sobie porównał i wybrał co zostawić.
 

SDman

Banned
Zamów w X-Kom mają (choć dopiero potwierdzą na kiedy by był) xh85 za 3490. Dodatkowy bonus to darmowy zwrot, który oni załatwiają.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
zdjecia nie wyglądjaą dobrze. Telefon gubi bardzo dużo, w szczeólności w słabszym oświetleniu. To zaznaczałem na samym początku. To tylko Nova 5t ew Zenfone 4.
Sygnał UPC mam zły, delikatnie rzecz ujmując. Technik ma sprawdzić skrzynkę, która ogranicza sygnał. Siedzę teraz na netflix i FHD wygląda tak, jak wyglądać powinno.

...

Jednak zrobiłem wczoraj kilka zdjęć. Zobacz jak to u mnie wygląda. Na tych zdjęciach ostrość wydaje mi się lepsza jak na Twoich, chociaż faktycznie, telefon (Huawei P30) je nieco rozmydlił bo na żywo wygląda to jeszcze lepiej. Ostrość w TV mam na domyślnym ustawieniu a wszelkie "poprawiacze" na min lub wył.
https://drive.google.com/drive/folders/1NhCELcVIaJiP9prdtk7iBNuioJMkPjyg?usp=sharing

A na przyszłość jak będziesz cykał fotki TV, to kadruj tak by TV wypełniał cały ekran. Z większej odległości, TV robi się mały i siłą rzeczy ostrość na zdjęciu wydaje się lepsza.

Co do UPC, to już pisałem Ci, że cyfrowy sygnał musi mieć zapewniony co najmniej minimalny poziom sygnału (u Ciebie jak widać jest). Dalsze poprawianie czy wzmacnianie sygnału, nie ma żadnego, nawet najmniejszego wpływu na obraz i dźwięk. To tak, jakbyś chciał wymienić kabel HDMI na lepszy, by uzyskać lepszy obraz. To nie tak działa. Jak już obraz jest, nie zanika i nie sypie "puzlami", to już nic nie można w nim polepszyć.
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
Taki mam sygnał i nic z tym nie zrobię. Co najwyżej zmienię dostawcę, bo w marcu kończy mi się cyrograf z upc.
TV muszę wziąć na raty a xh85 nie jest nigdzie dostępny, abym go sprawdził. Pytanie tylko, czy jest sens, skoro są i złe opinie o nim. O panasie nie znalazłem nic odnośnie wad, problemie itp, jedynie kwestia właściwości IPSa.

Ktoś pytał o dźwięk. Używam trybu standardowego, bo jest w zupełności wystarczający dla mnie, nie wyciągam nawet moich dotychczasowych głośników Fujitsu. W panasie głośniki skierowane są w dół, a że tv wisi to jakoś się to rozchodzi. Na stopkach waliby prosto w komode z wysokości kilku cm. Są różne dodatkowe ustawienia w tym użytkownika i suwaczki od Hz. Jak na cienki tv gra bdb ale zapomnijmy o jakości takiej, jak te z wbudowaną dziękobelką ;)

Szukam jakiś porównań hxw944 z xh85 ale wyskakują same z Xh95, bo to niby tej samej kalsy tv.


Mam czas do czwartku przyszłego, na razie brak alternatywy w rozmiarze 49-50
 
Ostatnia edycja:

rafallo777

New member
Mam czas do czwartku przyszłego, na razie brak alternatywy w rozmiarze 49-50

Skoro lubisz zmieniac tv i lubisz ryzyko to wez na testy philipsa 8535 i lg nano wtedy bedziesz mial porownanie calego pokroju tv na rynku.

Tylko z philips to loteria, albo trafisz albo nie. Moj kumpel 2 razy nie trafil. Wzial q60t i gral duzo gorzej od mojego philipsa.
Co prawda mnie za 58 cali wyszlo 2550 zl, 49 powinien byc taniej.

Nie oplaca sie doplacac do Panasa tyle hajsu. W szczegolnosci jeszcze brak hbo go.

Wez lg i philipsa na test. Jak Ci nie beda pasowac wez xh80, bo na panasa szkoda kasy jednak. Niby tv fajny ale kosztuje jak oled praktycznie w 55 calach, a Ty masz tylko 49 za takie siano.

Ja przy philips na upc horizon mam obraz super. Skalowanie tez ma bardzo dobre. Akurat jak porownywalem z lg nano to jest lepsze na philipsie.
No i philipsa 49 cali masz za 2 kola, wiec roznica w cenie ogromna ale mowie to loteria. Kolega mial 2 sztuki i bubel.
 

Petru23

Banned
przecież dałem za niego 3650, czyli powiedzmy normalna cena za 120Hz i takie wyposażenie (HCX pro, 10bit panel, głośniki, wykonanie). Sony 49xh85 kosztuje 3500zł, nano86 3000zł. Pomijam już 49XH95 bo ten ma dopiero absurdalną cenę. A jeśli dla Ciebie brak hbo go jest dyskwalifikujące to o czym my rozmawiamy?

Philipsa nie wezmę, bo to gówno jakich mało. Mam brać aż do skutku, bo może trafi się coś , co będzie nadawało się do użytku? Nano jest za ciemne, strefy podświetlania są spaprane a bez nich to jest dramat a nie obraz. Do tego 120Hz jest "oszukane" bo ma osiągi naj najszybsze 60hz.

XH80 ma ładne kolory ale ma inne mankamenty. 49" ma krawędziowe podświetlanie i nie da takiego obrazu jak 55". A i 55" po prostu nie chcę, bo jest za duże. Nie jest prawdą, że im większy TV tym lepszy.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
50PUS8535 jest za 2799. Dziwna ta cena. Najpierw przez kilka miesięcy cena była 2699, potem spadła do 2499, na BF była 2399 a teraz co miesiąc sukcesywnie rośnie. Inne tanieją a ten drożeje.

Poza tym, z tego co pamiętam to kolega Petru już miał tego Philipsa, podobnie jak Sony XH80.
A LG NANO81/86 słaby jest. Szkoda na niego czasu.
 
Ostatnia edycja:

rafallo777

New member
No to ceny poszly w gore.
Nano86 55 cali byl za 2650 zl ze sluchawkami
Pus8535 55 cali wyszlo mnie 2550 zl
Xh80 bylo w promocji za 2499 zl.
Pus8535 za 49 cali mozna bylo dostac za 2000 zl. Teraz drogi jest.
Wiec 49 cali wychodzi drogo teraz.

No lg nano mial kolega. Kolorki byly ok ale mial wycieki swiatla. Q60t to mydelniczka. 2 philipsy trafil na wadliwe, szaro, mdlo.

Ps. 3650 zl za 49 cali to dla mnie zbyt drogo. W moim przypadku musialbym dokupic mibox do hbo go bo panas tego nie ma i robi sie juz 3850 zl za 49 cali. W pyte drogo.
 
Ostatnia edycja:

masllak

New member
Studiując ceny... Przy okazji zakupu.. Drugiego artykułu agd.. Jeżeli jest komuś potrzebny można Oleda 55 cx kupić za 4650..
 

Petru23

Banned
no tego to sie po tym wątku nie spodziewałem, że będzie podrzucany oled i to jeszcze mnie ;)

Ale jak już jesteśmy przy oled, to właśnie trafiłem na ciekawe info, przy okazji recenzji HX800. Daje w tłumaczeniu.

Jednak, chociaż jest to ogólnie dobre dla zestawów w tego rodzaju zakresie wartości, jasność jest znacznie niższa niż jasność Philips OLED754, który ma podwójną zaletę bycia zestawem OLED, więc obsługuje kontrast znacznie lepiej niż ten telewizor, co oznacza, że wydajność HDR jest znacznie lepsza. (Tylko w Wielkiej Brytanii i Europie) 55-calowy OLED754 jest w tej samej cenie, więc jest największym konkurentem tutaj, i ma przewagę, jeśli chodzi o wydajność obrazu HDR ogólnej.
https://www.t3.com/reviews/panasonic-hx800-review-4k-tv

A mnie zmywarka wydaje ostatnie tchnienia. Niby już wczesniej padła ale jej przeszło i działa. Co jakiś czas walnie błędem pompy i jej przyszłość jest niepewna. Może podziałać tydzień, może miesiąc a może i tok. A może teraz jest jej ostatnie mycie :D
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
No to ceny poszly w gore.

Pus8535 55 cali wyszlo mnie 2550 zl
...
Pus8535 za 49 cali mozna bylo dostac za 2000 zl. Teraz drogi jest.
.

Chyba Ci się modele pomyliły bo Pus8535 nie występuje ani wersji 49" (jest 50") ani w 55" (jest 58").
W dodatku najniższa jego cena jaką widziałem za 50Pus8535 to 2399 w 2-dniowym promo w Euro RTV (w dniach: 01-02.11.2020) a jego ceny śledziłem praktycznie codziennie bo przez długi czas myślałem o jego zakupie.
Na długo przed ww. promo cena była 2499 we wszystkich sklepach na CENEO a od 15.12 wskoczyła na 2599 i dalej rośnie.
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
zdjęcie z demo
 

Attachments

  • P_20210115_024625.jpg
    P_20210115_024625.jpg
    8,8 KB · Wyś: 41
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Czerń na zdjęciach całkiem niezła. Oczywiście widać strefy wygaszania (na tym zdjęciu najmniej, na niektórych z Twojego dysku bardziej) ale tak to niestety wygląda na wszystkich TV z local dimming. Na żywo czerń wygląda jak na zdjęciach?
W teście modelu 55" w RTVMANIAK.PL wprost napisali, że wieczorem brakuje czerni, mniejszy kontrast i mniejsze pokrycie palety kolorów vs modele konkurencji.
Odczuwasz któreś z ww. wad?
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry