Panasonic HX940

Status
Zamknięty.

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nowe Oledy LG 498" pojawią się na początku marca w Polsce i będą w extra cenach !!!

@kiki - jakieś przewidywania względem tej ceny , masz jakieś widełki mniej więcej ?

Obserwuję doniesienia z CES 2021 , na różnych portalach i wybór tegoroczny telewizorów będzie przeogromny ! Zapewne ma to związek z Euro i Igrzyskami.

Tylko problem jak wyłuskać te najlepsze w stosunku jakość/cena , żeby nie żałować :)
 

Petru23

Banned
Czerń na zdjęciach całkiem niezła. Oczywiście widać strefy wygaszania (na tym zdjęciu najmniej, na niektórych z Twojego dysku bardziej) ale tak to niestety wygląda na wszystkich TV z local dimming. Na żywo czerń wygląda jak na zdjęciach?
W teście modelu 55" w RTVMANIAK.PL wprost napisali, że wieczorem brakuje czerni, mniejszy kontrast i mniejsze pokrycie palety kolorów vs modele konkurencji.
Odczuwasz któreś z ww. wad?

Przecież konkurencja jest Twój sony i co to Porównywać? Ja widzę czerń czarna, ekran bez wykwitów. Sony xh80 na pewno gorzej pod tym kątem wypadało nie mówiąc już o samsungach. Tamte to waliły z brzegów jak latarnie morskie.
Bardziej chodzi mi to, że na IPS można uzyskać taki efekt
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Udało mi się złapać 49xh8505 w media za 3300zl

Zamówiłeś? Będziesz porównywał oba bezpośrednio?
Ale w XH85 masz VA a mam wrażenie, że jednak preferujesz IPS.
Obrazem z Panasem chyba nie wygra. Dopiero taki XH90 może się mierzyć a XH95 to już na pewno.
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
A czemu XH85 miałby nie wygrać a XH90 już tak? Przecież w obu jest 120Hz VA na X1, różnią się rodzajem podswietlania. A i mam nadzieję trafić na IPS :roll:

Zamówiłem, aby się upewnić, że nic lepszego w 49" nie kupię, gdyż nie mam odczucia - tak, to jest to. Nie darowałbym sobie tego sony tym bardziej po recenzji geex i zwróceniu uwagi na kolory. Ostatnio mi uciekł a jak teraz zobaczyłem w MM to od razu klepnąłem. No i 3300PLN.

I tak, będą stały dwa obok siebie.

Edit:
aha, czerń na żywo jest czarniejsza a raczej nie ma tych rozjaśnień. Aparat wyłapuje więcej niż nasze oko.
Nie mogę poradzić sobie z kolorami do oglądania TV a nie mogę znaleźć nigdzie ustawień balansu bieli dla niego :(
I nie tyle, co preferuje IPS ale do tej pory XH80 świecił najładniej a VA, które miałem miały słabe kąty widzenia (poza q77t, ten z jakiegoś powodu miał wystarczające dla mnie). Czerń mi nie srebrzy w panasie jak oglądam spod okna czy aneksu, także mam nadzieję, że w xh85 nie będzie tragedii a da mi kolory zbliżone do XH80 + czerwień, której mi brakowało do tej pory na VA. Ciekawi mnie to bardzo.
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
Czytam opinie o tym xh85 a wiele ich nie ma i wychodzi na to, że też ma problemy jak xh90.

Czyżby Panas został głównie z racji braku wad systemiwych/jakościowych?
Czytam sobie wątek też o xh90 i DSE i to jakaś masakra...
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Każda seria TV LCD, potencjalnie jest narażona na ten problem. W niektórych seriach praktycznie to nie występuje ale nawet tam, może się znaleźć gorszy egzemplarz. Przy sprzedanej dużej ilości sztuk, zawsze się znajdzie osoba, która na to natrafi i otworzy wątek na forum.
Przed zakupem jedynie warto rozeznać, czy DSE to norma jak np. w Samsungu, czy tylko pojedyncze przypadki. Akurat SONY jest znane ze stosowania dobrej klasy matryc (w moim XH95 matryca jest tak czysta, jakiej jeszcze nigdy wcześniej nie widziałem).
 

Petru23

Banned
Szukam cały czas ustawień balansu bieli dla panasa ale nigdzie nie mogę namierzyć. Trafiłem jedynie że tryb prawdziwe kino ma bardzo dobre odwzorowanie barw, i z tego powodu nie ma konieczności dodatkowej regulacji.
 

Petru23

Banned
No i stoją oba obok siebie i zglupiec idzie. Za dnia różnić praktycznie żadnych, panas ostrzej ale sony czyściej. Kolory bomba w obu przypadkach. Za dnia 1:1
 

Petru23

Banned
Noc...
Aparat widzi tak
https://drive.google.com/folderview?id=1HtpG6nOt99MacT7wQzL4dhey_DIQraWj

Oko nie widzi różnicy prawie żadnej. Niekiedy niebo nocne nie jest czarne a naturalnie granatowe, ale to szukając niuansów zamiast oglądając. Za to na panasie więcej szczegółów w czarnych miejscach. Kolory jakimś cudem są praktycznie identyczne. Sony ma zaskakujące kąty widzenia, kolory tracą ciut na nasyceniu ale wciąż jest tak, jak u wcześniejszych na wprost.

Jestem mega zaskoczony oboma tv

Edit
Demko lg z czernią. Panas zmiazdyl sony na VA.
https://drive.google.com/folderview?id=1IuKBvpeF9afoIxQ_hM7ujb6gvv1U00DG

I to daje mi mega, ale to mega do zastanowienia się.
 
Ostatnia edycja:

psor2

New member
Noc...
Aparat widzi tak
https://drive.google.com/folderview?id=1HtpG6nOt99MacT7wQzL4dhey_DIQraWj

Oko nie widzi różnicy prawie żadnej. Niekiedy niebo nocne nie jest czarne a naturalnie granatowe, ale to szukając niuansów zamiast oglądając. Za to na panasie więcej szczegółów w czarnych miejscach. Kolory jakimś cudem są praktycznie identyczne. Sony ma zaskakujące kąty widzenia, kolory tracą ciut na nasyceniu ale wciąż jest tak, jak u wcześniejszych na wprost.

Jestem mega zaskoczony oboma tv

Edit
Demko lg z czernią. Panas zmiazdyl sony na VA.
https://drive.google.com/folderview?id=1IuKBvpeF9afoIxQ_hM7ujb6gvv1U00DG

I to daje mi mega, ale to mega do zastanowienia się.
Zdjęcia obrazu pod kątem raczej nie za bardzo można porównać. Panas wisi na ścianie i płaszczyzna ściany jest trochę dalej od "płaszczyzny" Sony w porównaniu do miejsca, w którym stałeś robiąc zdjęcia, więc tym samym Panas jest pod innym (mniejszym) kątem niż Sony. Jest to kilka stopni, ale zawsze jednak różnica.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Widać, że SONY ma dużo wyższy kontrast. Wudać to tez na demie LG. Czerń zależy od ujęcia. Oba TV są b.dobre ale ja bym wybrał SONY z uwagi na kontrast i wyższą jasnosć. Resztę można dopieścić.
 

Petru23

Banned
To są skrajne sytuacje przy załączeniu podświetlania na całkowicie ciemnym ekranie. Norma. Istotne, że nie wylewa się samoistnie podczas pracy, tak jak np w samsungach q74t i q77t. Tam permanentnir waliło z jednej i drugiej, rozświetlając już jasny obraz. W xh80 lewy górny róg był rozświetlony. Tu tego nie widzę.
W Panasonic też można było to zauważyć, ale w ulamkunsekundy przesłony odcinają dopływ światła do stref (tak to widzę, nie znam dokładnego działania tego systemu) dając prawdziwie czarny obraz.

Dodam też, że demo LG które puszczałem do testów nie nadaje się dla LCD. Ono jest tak zrobione, użyto takich a nie innych obrazów aby wykazać czerń wynikająca z wygasznia pixela w oled. Nawet na najlepszym lcd że strefowym wygaszaniem full array te filmiki ukażą strefy i ich działanie. Tylko na oled będzie to wyglądało jak powinno.

Zdjęcie z Ziemia do połowy ekranu pokazuje jak sony wyświetla czerń. Później sprawdzę plansze YT, ale ogólnie to nie to, że sony ma problem (w sumie ma, jak każdy krawędziowy) z wyświetlaniem czerni ale to Panasonic zniszczył system. Czerń czarna jak trzeba, wygaszanie czyni cuda co widać na zdjęciach.

W sumie nie wiem, czy dobrze zrobiłem oddając panasa zamiast sony. No ale decyzję musiałem podjąć do dziś, a sony po prostu lepiej wyświetla sygnał z tv. I tylko to przechyliło szale na xh85.

Panas jest bdb wykonany, ma bdb dźwięk (jak na sprzęt bez soundbara czy dodatkowych głośników basowych), w końcu IPS, który wyświetla prawdziwa czerń, świetne skalowanie do 4k jak i samo 4k.
Do 4k jeden jak nie najlepszy TV w 55". Domyślam się, że stawiając obok xh90 ten nie wygra jednoznacznie a jedynie kontrastem. I w panasie napisy nie rozświetlają połowy obrazu i pokoju :)

I chyba domyślacie się, że wrzuciłem te lepsze zdjęcia ;) Zanim załącza się strefy w panasie ekran jest rozjaśniony. Któres ze zdjęc to złapało. 1,2 na 10 tak wyglądały. Oko praktycznie tego nie wyłapuje. Poza tym nie oszukujmy się, nie da się tego zniwelować. Tak działa krawędziowe podświetlanie.

Aha, to, że panasa oddałem nie znaczy, że sony zostanie ;)

Mam
 

Attachments

  • IMG_20210119_233405.jpg
    IMG_20210119_233405.jpg
    14,8 KB · Wyś: 34
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
Czerń w sony z teraz. Telefon prześwietla biele. Twarze w rzeczywistości sa idealne jeśli chodzi o jasność, szczegółowość itp. I tyle samo co twarze to rozjaśnione jest światło z podświetlenia. Ogólnie to jest ciemno jak w dupie. Brak wylewów światła, paski kinowe są czarne lub leciutko rozjaśnione. Ale na tyle lekko, że trzeba specjalnie na nie patrzeć aby to dostrzec. Pod tym względem sony wdeotal w ziemię Samsungi, które miałem.



https://drive.google.com/folderview?id=1LL-0E_MhyX6WmywNsHxLG7m5R1D-riHx
 

Attachments

  • P_20210120_223518.jpg
    P_20210120_223518.jpg
    11,6 KB · Wyś: 20
  • P_20210120_223725.jpg
    P_20210120_223725.jpg
    18,8 KB · Wyś: 24
  • P_20210120_223612.jpg
    P_20210120_223612.jpg
    17,8 KB · Wyś: 24
  • P_20210120_223650.jpg
    P_20210120_223650.jpg
    47,7 KB · Wyś: 24
Ostatnia edycja:

masllak

New member
Pełna profeska twój test brawo ! Obecnie posiadam LCD Sony 47 w805b z którego w sumie jestem zadowolony i myślę o zmianach..maksymalnie wejdzie mi 58 cali chodził mi Panasonic 58hx830e po głowie jedyne obawy co do matrycy 50hz. Filmy plus sport główne użytkowanie. Czytając twój test 55 hx940 bardzo fajny ...śledząc markety bardzo rzadko na niego są promocje np raty 50 bez oprecentowania czy kolejny produkt taniej itd. i np obecnie przy zakupie drugiego produktu w Euro Agd można wyrwać Sony xh95 w 55 calach w cenie około 4350 i ratach 50% i różnica cenowa się zaciera między nimi ale i jakoś tak ciągnie mnie ku hx940.:)
 

Petru23

Banned
w MM w Kielcach jest mój egz hx940 i zapewne będzie w outlecie. Jak ktoś chce, to może przecież telefonicznie zamówić sobie tę konkretną szt ;)

Co do XH95 oraz HX90 i q80t. Ja bym nie wziął no i nie wziąłem. A przeciez mogłem. Problemem dla mnie jest strefowe wygaszanie, gdyż działa niekiedy do dupy po prostu. Każdy zna porównanie samsunga z Sony na YT, każdy czytał chyba recenzję geex i widział, co np. robią napisy z obrazem ciemnym. A przecież tego nie ma prawa być w tej klasie sprzętu. Tym bardziej, że nie ma przecież barier technologicznych, bo kilka lat temu tych stref mogło być na tyle, żeby to działało jak trzeba. Teraz wsadzili tyle, aby były i karzą się nam z tego cieszyć.
Po kiego wała mam kupować q80t, skoro ze sceny z grawitacji zrobił to, co zrobił? Rozumiem w podstawowym modelu ale kurcze nie w czymś za 4k? Napisy w Zjawie w Xh90 - wywaliłbym przez okno chyba. Tym bardziej płacąc za niego 4k.

Za 49hx940 też nie zapłaciłbym jego aktualnej ceny, czyli 4k pln. 3650 to powiedzmy taki max.
 
Status
Zamknięty.
Do góry