Panasonic HX940

Status
Zamknięty.

Petru23

Banned
nie mam pojęcia jaką wartość dla Ciebie ma 1000zł. Dodatkowo ja xh940 zbytnio się nie bawiłem w ustawieniach zaawansowanych, a mając wiedzę i narzędzia można zapewne wycisnąć z niego znacznie więcej niż to co ja widziałem.
HX800 to półka niżej, inny ekran, procesor, matryca itp. Na pewno mniejsze kąty widzenia. Panasonic są robione głównie pod filmy, te całe hollywood w domu, jego mać ;)
Nie umiem Ci odpowiedzieć. Najpierw wziąłbym HX800 i sprawdził. Najwyżej bym oddał :D to przeciez 1000zł różnicy. I zależy co, gdzie i jak oglądamy.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
w MM w Kielcach jest mój egz hx940 i zapewne będzie w outlecie. Jak ktoś chce, to może przecież telefonicznie zamówić sobie tę konkretną szt ;)

Co do XH95 oraz HX90 i q80t. Ja bym nie wziął no i nie wziąłem. A przeciez mogłem. Problemem dla mnie jest strefowe wygaszanie, gdyż działa niekiedy do dupy po prostu. Każdy zna porównanie samsunga z Sony na YT, każdy czytał chyba recenzję geex i widział, co np. robią napisy z obrazem ciemnym. A przecież tego nie ma prawa być w tej klasie sprzętu. Tym bardziej, że nie ma przecież barier technologicznych, bo kilka lat temu tych stref mogło być na tyle, żeby to działało jak trzeba. Teraz wsadzili tyle, aby były i karzą się nam z tego cieszyć.
Po kiego wała mam kupować q80t, skoro ze sceny z grawitacji zrobił to, co zrobił? Rozumiem w podstawowym modelu ale kurcze nie w czymś za 4k? Napisy w Zjawie w Xh90 - wywaliłbym przez okno chyba. Tym bardziej płacąc za niego 4k.

Za 49hx940 też nie zapłaciłbym jego aktualnej ceny, czyli 4k pln. 3650 to powiedzmy taki max.

u mnie biale napisy nie tworza zadnych poswiat. No i masz :)
 

Petru23

Banned
No to obaliłeś kłamstwo recenzenta. Się nicpoń musiał namęczyć aby to spreparować.

strefy-podswietlenia-sony-xh9505.gif


podswietlenie-strefowe-sony-55xh9005.gif


https://geex.x-kom.pl/recenzje/prekursor-test-i-recenzja-telewizora-sony-55xh9005/
 
Ostatnia edycja:

drosophilia

Active member
Bez reklam
a jaki masz tryb ustawiony obrazu, jaka jasnosc?

P.S Jeszcze troche, a zona sie z Toba rozwiedzie ;-)

Musi byc wyrozumiala
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W tej klasie brałbym zdecydowanie Oleda 55.
Wygra z każdym LCD !!!
I radość każdego dnia , na lata.
 

Petru23

Banned
a jaki masz tryb ustawiony obrazu, jaka jasnosc?

P.S Jeszcze troche, a zona sie z Toba rozwiedzie ;-)

Musi byc wyrozumiala

Obraz chyba prawdziwe kino z lekka korekta, ale jasność na Max, ew 90 oraz kontrast również max. Do tego zabawa z gama, zaawansowanymi ustawieniami kontrastu itp itd. Nie pamiętam.
Na Sony standardowy z poprawiona ostrością, realizmem o coś tam jeszcze. Ale żadne zaawansowane ustawienia.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
No to obaliłeś kłamstwo recenzenta. Się nicpoń musiał namęczyć aby to spreparować.

strefy-podswietlenia-sony-xh9505.gif


podswietlenie-strefowe-sony-55xh9005.gif


https://geex.x-kom.pl/recenzje/prekursor-test-i-recenzja-telewizora-sony-55xh9005/

Na XH9505 na żywo to nawet w 10% tak nie wygląda a jak siedzę idealnie na wprost (nie pod kątem), to praktycznie nie widzę, kiedy jakie strefy się zapalają. Naprawdę, musi być 100% ciemno w pokoju i bardzo ciemna scena, żeby minimalna poświata się pojawiła w okolicy napisów. Czerń za to jest doskonała.
Z dwojga złego wolę dobre strefowe podświetlenie (jak w XH9505) niż jego brak i tym samym dużo gorsza czerń.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak działa podświetlenie strefowe, szczególnie jak jest mniej stref.
Jeśli ktoś jest uczulony, powinien sięgać po Oled Tv.
Obecnie są w bardzo dobrych cenach.
A w marcu wjeżdżają nowe i też będą w świetnych cenach !
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...-i-g1-2021-firmy-lg-czego-sie-spodziewac.html
Nowe model mają nowe rozwiązania .


Oled TV - ma teraz 7 zabezpieczeń i wprowadzamy ósme.
Ci co to zrobili nie maja powidoków.
Mają za to jakość radości obcowania, którą im przynosi każdy dzień.


Każdy oczywiście wybiera co chce !
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Używanie argumentu każdy OLED wygra z każdym LCD, jest niezbyt trafne.
OLED - OLED`owi nie jest równy, tak samo jak potrzeby i warunki oglądania każdy z Nas ma inne.
Jeżeli ktoś dużo ogląda kanały TV (np. sportowe) do tego w dzień i ma nasłoneczniony pokój, to na prawdę sądzisz, że
taki najtańszy OLED np. LG BX będzie lepszy od Sony XH 9505 czy Samsunga Q90R, Q85R,Q80R?
Jestem pewien, że doskonale wiesz, że tak nie jest.
Jeśli wygra na planszach stworzonych pod tą technologię to i tak przegra w codziennym użytkowaniu.
Sprzedaż OLED jest zwyczajnie bardziej opłacalna niż LCD z wiadomych powodów :) -Chyba się powtarzam.
 

masllak

New member
Widziałem dziś na żywo Sony xh95.. widziałem też CX.. Czy jest tam kolosalna różnica w mojej ocenie nie. I jeszcze z tyłu głowy stresować pół rodziny nie oglądaj tv śniadaniowej nie oglądaj wiadomości rozszerz obraz nie wyłaczaj na listwie.. Bez sens!
 

żagiel75

New member
Coś jednak Gościu wie, przed zakupem porównywałem b9 z q80r i xg95, cena na podobnym poziomie, za to obróbka obrazu na lg najgorsza. W tym porównaniu oled przegrał.
 

rafallo777

New member
Ja jezeli mialbym wybrac xh95 to juz w tej cenie wolalbym kupic chyba oleda wlasnie z jakosci kolorow.
Problem jest taki, ze balbym sie ciagle wypalenia ekranu.
Plazma juz w koncowej fazie miala super zabezpieczenia, a oled do dzis takich nie ma zabezpieczen.
Jezeli producenci oledow dawaliby 10 lat gwarancji na wypalenie obrazu to wtedy mozna brac.

Nikt normalny nie wymienia tv co 3-5 lat. Moj panas nadal gra kupiony lata temu i pomimo tego, ze smart tv tam nie istnieje to nie wymieniam go. Stoi w innym pokoju. To samo inne tv. Dopoki graja po co wymieniac?
Moj Panas na ips kupiony lata temu bije w wiekszosci tegoroczne tv. Swieci rewelacyjnie.

Dlatego jak ktos da mi gwarancje 10 lat na wypalenia w oledzie moglbym kupic.

Dlatego rozumiem poniekad ludzi kupijacych drogie panasy czy xh95. Oni kupija tv na lata i przybajmniej nie beda mieli na glowie czy aby ich lcd sie wypali czy nie. Spokoj gwarantowany a jakosc ich tez jest super. Moze nie taka jak w oled ale jednak spokoj glowy odnosnie wypalenia.
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
Do kablówki weź sobie Mantę . Nie przeplacisz, co chyba jest dla Ciebie priorytetem. Na jakości tez Ci nie zależy . To najlepszy wybór dla Ciebie :)

To taka marka dla plebsu, dla Ciebie w sam raz .
Nie wiem tylko , czy takie przekątne tłuką .
Zresztą zakladasz oglądanie 55 z odległości 4m .
Różnicy nie będzie ;)
 
Ostatnia edycja:

12jojko

Banned
Przepraszam bardzo, ja byłem świadkiem jak wygląda obraz przed kalibracją i po profesjonalnej kalibracji (nie taką z neta czy sklepową czy od kikiego) i proszę nie pisać, że kalibracja nic nie poprawia, bo poprawia i to bardzo dużo. I kolory i czerń.
 

pantomima

Banned
Przepraszam bardzo, ja byłem świadkiem jak wygląda obraz przed kalibracją i po profesjonalnej kalibracji (nie taką z neta czy sklepową czy od kikiego) i proszę nie pisać, że kalibracja nic nie poprawia, bo poprawia i to bardzo dużo. I kolory i czerń.

Daruj sobie .
Oni profesjonalną kalibracje znają z opisu , zdjęć czy tam filmów .
Żebyś chciał, to nawet łopatą im do głowy nie nałożysz.
Plebs tak ma . Wierzy w to co sam uzna za sluszne , poprawne i niczego innego nie przyjmie .

Myślisz, że taki petru lub sdman widział profesjonalnie skalibrowany telewizor?
Gdzie - w media markt?

Ten pierwszy już blisko miesiąc się zastanawia nad telewizorem do kablówki a ten drugi ostatni telewizor jaki kupił to plazma z 2013 .
Od tamtej pory lata po galeriach z pendrivem i niby testuje najnowsze wyświetlacze a później dzieli się tymi bzdurami z takimi petrami itp.
Taki Petru łyka wszstko jak młody pelikan , aby tylko było po jego myśli, tzn sprzęt który wstępnie wytypował do zakupu ma być zachwalany, nigdy negwany i to wystarczy , pomimo tego jakie bzdury lecą z drugiej strony.

Jednym slowem dramat .

Mała rada : nie wychylaj się bo z piedestału spadniesz ;) .( co kolwiek mialo by to znaczyć dla Ciebie ).
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
@kiki czy tak bardzo zależy Ci na wpisach @pantomima ? Naprawdę, chcesz tolerować rzucane obelgi w postaci nazywania
Nas "Plebsem", "Jankami" ?
Zapewniam Ciebie, że im więcej jego "śmiecenia" w wątkach tym bardziej cierpieć będzie jakość tego forum.
99% jego treści to atak personalny i kompletnie nic w temacie wątku.
 
Status
Zamknięty.
Do góry