Panasonic HX940

Status
Zamknięty.

Petru23

Banned
Witam,

Chciałem go zamówić, ale wciąż się waham. Jest w sieci kilka testów, recenzji jednakże odnoszą się one do jego pierwotnej ceny (absurdalnej) i z jej perspektywy jest oceniany.
Czy ktoś miał z nim kontakt? Ktoś go widział?

Interesuje mnie głównie kwestia czyszczenia tła w słabej jakości sygnale oraz czy nie ma wykwitów na ekranie z racji krawędziowego podświetlania.

Myslę nad 50" lub 55", bo 50" będzie ładniej wyglądać i lepiej sie sprawdzać z 2,5m, ale 55" znow lepiej z 4m ale gorzej z bliższej odległości przy sygnale z kablówki. ktoś ogląda 50" z okolic 3,5m? bardzo brakuje tych 5"?
 

Petru23

Banned
Jeśli to konkurencyjne forum z HD w nazwie to zanim o nim pomyślałem, to to przeczytałem. Ok, ta recka w sumie nic negatywnego nie wnosi. To, że nie jest najlepszym tv za 5k w rozmiarze 55" to logiczne, bo niestety technologia na to nie pozwala. Dali ips z jakiegoś powodu i na pewno nie ceny. Mają w X800 VA, nawet dobre także mogli je wykorzystać.
Tak sobie myślę... Na forum jestem nie od wczoraj, w branży pokrewnej podobnie i widzę tendencje do parcia na cyferki. Że im więcej kontrastu, apek, srapek tym lepiej jednak bez ustalenia jakiejś granicznej wartości, która oddziela normalnego użytkownika TV od filmowego konesera czy też zagorzałego kinomaniaka. Gdzieś musi być podział na segmenty jak w np notkach. Tam masz gamingowe, biurowe, multimedialne, profesjonalne i specjslistczne. I nie da się kupić czegoś, co będzie dobre w każdym aspekcie. Nie ma złotego środka. Wszędzie parcie tylko na czerń i jasność do HDR, strefy wygaszania i androida. To są konkretne wymagania pod jedna z grup. I tak też oceniane są tv, tak są komentowane i określane jako złe lub dobre a i tak wszystkie są źle bo najlepszy jest Xh95 a w ogóle to oled a reszta to ssie ;)

Mniemam, iż nie uzyskam odpowiedzi od kogoś, kto widział ten tv.

Druga sprawa. Przedyskutowałem z żoną rozmiar TV i jednak idziemy w 50". Poza Panasonic i xh85 coś sensownego jest jeszcze?
 

SDman

Banned
Czyli jednak Sony KD-49XH8505, bo cena TX-49HX940E jest wyższa niż TX-55HX940E i to 500zł.
Dałbym szansę temu większemu w obecnej cenie ale system, ech.
Bardzo często "słucham" TV, a wyłączenie obrazu w Panasie to 11 kliknięć nie zmieniło się nic od 7 lat.
Sony 2 kliknięcia -brawo.
 

Petru23

Banned
Nie, panasa wziąłem za 3650 w MM. 55" jednak za dużo, tym bardziej że jak młody zacznie jeść to kanapa idzie 2m od tv. Jeśli okaze6sie, że jednak będę oddawał to wezmę 49hx80
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
Smart wg tego co piszą jest bdb ogarnięty. Ma wszytsko co potrzeba a mnie praktycznie nic nie trzeba :)
YT, netflix i w sumie tyle.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Nie, panasa wziąłem za 3650 w MM. 55" jednak za dużo, tym bardziej że jak młody zacznie jeść to kanapa idzie 2m od tv. Jeśli okaze6sie, że jednak będę oddawał to wezmę 49hx80

Na balck Friday, mogłeś kupić wysyłkowo w SONY Center 49XH9505 za 3899 czyli prawie w cenie Twojego Panasa. W takiej cenie był dostępny przez tydzień. Ja wtedy zamówiłem i przyjechał fabrycznie zapakowany, świeżutki model bo z datą produkcji 11/2020.
 

Petru23

Banned
Ale to na BF było a wtedy rozglądałem się za czymś do 2k, w porywach do 2,5.
Poza tym do panasa mi dołożono ;) osobiście nie kupiłbym TV za 4 kafle.
 

Petru23

Banned
Ten panas występuje również pod oznaczeniem HXW944 i troszkę materiałów w sieci jeszcze znalazłem.
43" świeci 500nit, także bardzo dobrze. Xh80 osiągał chyba trochę niższe wartości
https://www.computerbild.de/artikel...est-Panasonic-HXW944-TX43HXW944-25591099.html

Powinienem być zadowolony :)

Jak wszystko dobrze pójdzie to już jutro będzie w domu, btakze weekendowe seanse zapowiadają się ciekawie ;)
co ciekawe, to jedyny 100hz tv w rozmiarze 43"
 

Petru23

Banned
dopiero w poniedziałek będzie.

Musisz sprawdzić sam kilka szt i wybrać, co bardziej Ci pasuje. Ja wybierałbym między panasonic HX800 seria albo XH80 sony. W zależności czy preferujesz VA czy IPS. XH80 nie ma się co bac, że IPS. Tam masz w cholerę jasny IPS z bdb kątami, czarny zły tez nie jest o ile nie oczekujemy wręcz czrnych dziur w obrazie ;)
Mnie XH80 ogładało sie najlepiej ze wszystkich. W HDR panas super. Lepszy niż q70
 

masllak

New member
Obecnie użytkuje LCD Sony 47 805a jestem bardzo zadowolony... Chyba gorszy obraz nie bědzie hm.? Jak plynosc w ruchu w 940?..a myślisz że miedzy Panasonic xh940..a Sony 55 xh95 będzie duza różnica?
 
Ostatnia edycja:

masllak

New member
Przecież po weekendzie będzie go miał ;)


a jak się zapatrujecie na :
Dwa flagowe TV na 2020... PANASONIC 55xh940e i Sony 55 xh95

jak oceniacie..... zdecydowanie więcej można przeczytać nt SONY. Obecna cena 4099 pierwszy drugi 4699 .

Tv będzie służył głownie do oglądania Netflix , Sport, bez grania. Obecnie użytkuję 7 letni LCD Sony 47w805 i jestem bardzo dozwolony chcę coś porostu większego idealnie było by 58 cali jednak chyba w tym rozmiarze nie ma nic ciekawego chyba, że za 3000 58xh820...czy tylko da radę w Sporcie i czy obraz nie będzie gorszy niż w obecnym Sony 47w805 . Pozdrawiam
 
Status
Zamknięty.
Do góry