Panasonic HX940

Status
Zamknięty.

Petru23

Banned
a jak się zapatrujecie na :
Dwa flagowe TV na 2020... PANASONIC 55xh940e i Sony 55 xh95

jak oceniacie..... zdecydowanie więcej można przeczytać nt SONY. Obecna cena 4099 pierwszy drugi 4699 .

Tv będzie służył głownie do oglądania Netflix , Sport, bez grania. Obecnie użytkuję 7 letni LCD Sony 47w805 i jestem bardzo dozwolony chcę coś porostu większego idealnie było by 58 cali jednak chyba w tym rozmiarze nie ma nic ciekawego chyba, że za 3000 58xh820...czy tylko da radę w Sporcie i czy obraz nie będzie gorszy niż w obecnym Sony 47w805 . Pozdrawiam

Sprawa wbrew pozorom jest prosta. Albo va i potencjalne problemy z systemem albo ips i brak zgłaszanych problemów.
Ja wybrałem to drugie.

Co do hx820, ci co mieli i zmienili ma xh90 twierdzą, że panas lepiej skaluje i ma płynniejszy ruch.

Szukaj opinii o panas HXW944, gdzie pod taka nazwa występuje na niektórych rynkach.
Ja trafiłem na negatywne opinie - że brak androida, że brak smolistej czerni, że dźwięk nie jest super... Ale to wszystko w odniesieniu do ceny pierwotnej i porównaniu do Xh95 czy starych topowych Panasoniców. Czyli tak na prawdę wskazano niespełnione wysokie oczekiwania.
Z zalet jakie znalazłem to to, iż jest najlepiej skalujący na rynku, bajery typu hdr IQ, strefy wygaszania na krawędzi, które podobno działają znacznie lepiej niż np w lg.
Ja chciałem ips i to było główna determinantą.
 
Ostatnia edycja:

masllak

New member
W klasie 3 tyś zł masz Philipsa 58PUS8535 za 2899 zł z pakietem dla niebieskich.

Mam pytanie co to za pakiet? Jak oceniasz ten model pod kątem Sportu.. I czy w odniesieniu do wspomnianego LCD Sony 47 805a jak będzie wypadał obraz pozdrawiam...

A masz 55 Philipsa z serii 9... Jak on wypada..
 

SDman

Banned
Oba modele Philipsa mają matrycę 50Hz.
Model serii 9 to taki pięknie wykonany i pięknie zapakowany "cukierek" -pytanie czy smaczny ?
https://www.youtube.com/watch?v=w0_qZnr3CM4
Brak osobnego wyjścia na subwoofer skreśla go całkowicie.
Philips 32PF9976 takie miał.
Jego cena nie powinna być wyższa niż 3 tys. (za 3499 był już w promo)
 

masllak

New member
"Jest świetny" w sensie jakości obrazu czy bardzo ładnego projektu ?


czyli wychodzi na to aby się nie cofnąć z jakością obrazu po bardzo udanym modelu LCD Sony 47 805w...jedyną opcją jest na ten moment Sony xh95....na czym polegają pakiety u sprzedającego KIKI?....chociaż mam jeden produkt Philipsa wieża Philipisa btb z serii 8000 i jestem zachwycony jak to gra:)

 

Petru23

Banned
Trochę testów.
https://hifi.de/test/panasonic-hxw944-test-29371
https://hifi.nl/amp/artikel/29190/Review-Panasonic-TX55HXW944.html

Tłumaczenie z niderlandzkiego
Panasonic obsługuje wszystkie główne formaty HDR: HDR10, HLG, Dolby Vision i HDR10 +. Podkreśl, czy Twój telewizor obsługuje właściwy format, jest zupełnie niepotrzebne. Szczytowa jasność wynosi (w trybie obrazu True Cinema) około 410 nitów zarówno w oknie 10%, jak i na całkowicie białym ekranie. Zakres kolorów sięga 85% DCI-P3. To stawia go tuż poniżej wartości, które ustawiliśmy dla wyraźnego wyniku (500 nitów, 90% DCI-P3). Ale także tutaj procesor HCX Pro zapewnia doskonałe wyniki, a zarówno zakres kolorów, jak i jasność są bardzo dobrze wykorzystywane. Aktywuj „Dynamiczny efekt HDR”, aby uzyskać najlepszy wynik. Bardzo wyraźnie opanowana zawartość HDR10 może mimo wszystko wydawać się nieco zbyt nudna. Wtedy zauważysz wartość dodaną HDR10 +, a zwłaszcza Dolby Vision. Te formaty zapewniają telewizorowi znacznie więcej informacji, dzięki czemu wpływ HDR jest lepiej zachowany.

HX940 jest wyposażony w ten sam procesor, co modele OLED firmy Panasonic, HCX Pro. Zapewnia naprawdę doskonałe rezultaty. Redukcja szumów jest bardzo dobra, nawet w przypadku trudnych szumów kompresji (tworzenie bloków). Nawet skomplikowane kolorowe paski mogą dość dobrze ukryć procesor bez zakrywania zbyt wielu szczegółów. Skalowanie jest doskonałe, ale obraz wygląda na stosunkowo miękki. Aby to poprawić, możesz nieco zwiększyć ostrość, maksymalnie do 50.*

Dodatkowo z ciekawych opcji
- zmienny rozstaw stopek
- przycisk zmiany trybu obrazu na pilocie
- 3 tryby Dolby Vision
- inteligentny HDR współpracujący z czujnikiem oświetlenia.
- opóźnienie 14ms

*z tego co wyczytałem, miękki obraz dotyczy treści SD. Skalowanie HD określane jest jako doskonale.
 
Ostatnia edycja:

masllak

New member
Trochę testów.
https://hifi.de/test/panasonic-hxw944-test-29371
https://hifi.nl/amp/artikel/29190/Review-Panasonic-TX55HXW944.html

Tłumaczenie z niderlandzkiego
Panasonic obsługuje wszystkie główne formaty HDR: HDR10, HLG, Dolby Vision i HDR10 +. Podkreśl, czy Twój telewizor obsługuje właściwy format, jest zupełnie niepotrzebne. Szczytowa jasność wynosi (w trybie obrazu True Cinema) około 410 nitów zarówno w oknie 10%, jak i na całkowicie białym ekranie. Zakres kolorów sięga 85% DCI-P3. To stawia go tuż poniżej wartości, które ustawiliśmy dla wyraźnego wyniku (500 nitów, 90% DCI-P3). Ale także tutaj procesor HCX Pro zapewnia doskonałe wyniki, a zarówno zakres kolorów, jak i jasność są bardzo dobrze wykorzystywane. Aktywuj „Dynamiczny efekt HDR”, aby uzyskać najlepszy wynik. Bardzo wyraźnie opanowana zawartość HDR10 może mimo wszystko wydawać się nieco zbyt nudna. Wtedy zauważysz wartość dodaną HDR10 +, a zwłaszcza Dolby Vision. Te formaty zapewniają telewizorowi znacznie więcej informacji, dzięki czemu wpływ HDR jest lepiej zachowany.

HX940 jest wyposażony w ten sam procesor, co modele OLED firmy Panasonic, HCX Pro. Zapewnia naprawdę doskonałe rezultaty. Redukcja szumów jest bardzo dobra, nawet w przypadku trudnych szumów kompresji (tworzenie bloków). Nawet skomplikowane kolorowe paski mogą dość dobrze ukryć procesor bez zakrywania zbyt wielu szczegółów. Skalowanie jest doskonałe, ale obraz wygląda na stosunkowo miękki. Aby to poprawić, możesz nieco zwiększyć ostrość, maksymalnie do 50.*

Dodatkowo z ciekawych opcji
- zmienny rozstaw stopek
- przycisk zmiany trybu obrazu na pilocie
- 3 tryby Dolby Vision
- inteligentny HDR współpracujący z czujnikiem oświetlenia.
- opóźnienie 14ms

*z tego co wyczytałem, miękki obraz dotyczy treści SD. Skalowanie HD określane jest jako doskonale.

Z tego co wyczytałem od jutra będziesz testował.. Każde info będzie mile widziane. Pozdrawiam
 

Petru23

Banned
No nie ukrywam, że jestem podekscytowany. Tym bardziej, po lekturze aktualnych wpisów o XH95 oraz XH90. No nakręcam się i wiem, że niepotrzebnie, bo oczekiwania będą podświadomie zbyt wygórowane :(
No ale co zrobić, skoro bakcyla złapałem :D

Zaczynam wertować niemieckie i holenderskie fora.
 

masllak

New member
Szczerze mnie zaciekawił ten model patrząc na obecną sytuację cenową, mam prośbę abyś zwrócił uwagę jak radzi sobie ten TV z materiałem z kanałów Sportowych w HD . Z czego wynika mała popularność Panasonica...słaby marketing w Polsce? zaporowe ceny na starcie?...mam sentyment za pierwszą wypłatę kupiłem pierwszy TV i to był Panasonic 21 cali...w srebrnej pace:) ale czasy
 

Petru23

Banned
no ja 42x20 w 2009/2010, bo na święta :)
Mam pakiet Eleven HD i sam pierwsze co robię, to sprawdzam właśnie te programy. Dla mnie piłeczka też istotna, chociaż mało ostatnio jej oglądam (od kiedy Korona spadła).

A mając kilka pilotów aktualnych modeli śmiem twierdzić, że ten panasa jest bardzo dobry. I jeśli nie zmienili materiałów to mega trwały :) Mój wygląda wciąż jak nowy

jak ktoś znajdzie sensowne negatywne opinie o panasie to proszę je wrzucuć.
 

masllak

New member
no ja 42x20 w 2009/2010, bo na święta :)
Mam pakiet Eleven HD i sam pierwsze co robię, to sprawdzam właśnie te programy. Dla mnie piłeczka też istotna, chociaż mało ostatnio jej oglądam (od kiedy Korona spadła).

A mając kilka pilotów aktualnych modeli śmiem twierdzić, że ten panasa jest bardzo dobry. I jeśli nie zmienili materiałów to mega trwały :) Mój wygląda wciąż jak nowy

jak ktoś znajdzie sensowne negatywne opinie o panasie to proszę je wrzucuć.




o widzisz jak dobrze wiedzieć że "Nasze" drużyny grają w tej samej lidze:)
 

Petru23

Banned
Kolejna recenzja
https://www.areadvd.de/tests/xxl-preview-55-zoll-ultra-hd-tv-panasonic-hxw944/amp/

Tuner telewizyjny zapewnia wyjątkową jakość programów obrazu „True Cinema” lub „Cinema”. Dzięki HXW944, nasze osobiste odczucia, jakość tunera jest bardzo dobrze wyrażona. Należy podkreślić żywe, dokładnie odpowiednio nasycone kolory, naturalną ostrość obrazu i doskonały kontrast. Nawet w świetle dziennym panel jest tak jasny, że można korzystać ze znacznie lepiej zbalansowanego trybu kinowego lub nawet prawdziwego trybu kinowego i nie trzeba przełączać się na mniej przekonujące tryby obrazu, takie jak „standardowy” czy nawet „dynamiczny”.
 

Petru23

Banned
Przyszedł a raczej sam odebrałem, bo się kurier hdsem zakopał pod Kielcami :)

Ma razie nie odpalałem, bo cały zaparowany ale jedno rzuca się w oczy - jakość wykonania. Metalowa ramka i plastik na plecach imitujący skórę.
Jak na razie wisi i nabiera odpowiedniej temp ale mam już jedno ale... Jest mniejszy niż 50gx810 o te kilka cm i wydaje się troszkę za mały.
 

pawel_krakow

New member
Przyszedł a raczej sam odebrałem, bo się kurier hdsem zakopał pod Kielcami :)

Ma razie nie odpalałem, bo cały zaparowany ale jedno rzuca się w oczy - jakość wykonania. Metalowa ramka i plastik na plecach imitujący skórę.
Jak na razie wisi i nabiera odpowiedniej temp ale mam już jedno ale... Jest mniejszy niż 50gx810 o te kilka cm i wydaje się troszkę za mały.

Daj koniecznie znać jakie wrażenia :) Jestem ciekawy tego modelu.
 
Status
Zamknięty.
Do góry