Panasonic HX940

Status
Zamknięty.

SDman

Banned
Raz jeszcze dziękuję za wsparcie
i ponawiam prośbę jakby Ci umknęła #49 :smile:

...Będę miał prośbę jeżeli używasz karty CI to sprawdź w wolnej chwili czy ma stary układ "guide" czyli programu poziomo jak na załączonej fotce.
Wiem, że to może mało ważne ale czy można dodać do przycisku "picture" funkcję display off,
jeżeli nie to czy nadal trzeba, aż 11 kliknięć aby to osiągnąć ?..
 

Petru23

Banned
Nie da się. Można przypisać tryby zgodne z trybami obrazu.

Znalazłem opcje odpowiedzialna za te ciemnie. Gama była ustawiona na 2.4.dalem na 1.8 i jest aż za jasno :) Matko boska, a jest ich tam jeszcze z 8 tysięcy innych opcji

Co do Pip to jeszcze nie wiem jak wywołać te funkcje.
 
Ostatnia edycja:

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tylko czytałem Twój wątek z uwagi na ciągłe szukanie swojego TV :). Świetnie że wrzuciłeś zdjęcia , wiadomo każdy ekran wyświetla inaczej kolory , ale najważniejsza jest subiektywna treść , bo myślę że nie starasz się na siłę teraz po zakupie udowodnić że TV jest ekstra "bo kupiłeś". Mam od 13 lat Panasonica i też już czas na zmianę , i dalej widzę że Panasonic, jak robi sprzęt to technicznie dalej klasa światowa. Fakt system obsługi zawsze u nich "kulał". Brak nachalnego marketingu przynajmniej w Polsce to znak albo pewności produktów albo nasz rynek nie jest dla nich priorytetem.
Szukam i już miał być Sony, może LG Oled , ale chyba zaczekam na więcej testów HX940 bo to może być właśnie ten TV na kolejne kilka lat :)

Pewnymi osobami się nie przejmuj , to tylko pisane literki :p

Czy próbowałeś odtwarzać na nim materiały mkv , ale takie z bardzo dobrym bitrate ?

Pzdr
 

12jojko

Banned
Ja się rozglądam za jakimś 43 albo 49, ale cena tego panasa przekracza dużo mój budżet, 2500 to maks, jakie mogę wydać. No i z racji tego, że ja oglądam głównie w ciemnym pomieszczeniu, poluję na coś na VA i najlepiej Direct Led. Strasznie ciężko coś znaleźć, zdecydowanie za dużo produkują tych modeli i idzie jobla dostać.
 

Petru23

Banned
Tylko czytałem Twój wątek z uwagi na ciągłe szukanie swojego TV :). Świetnie że wrzuciłeś zdjęcia , wiadomo każdy ekran wyświetla inaczej kolory , ale najważniejsza jest subiektywna treść , bo myślę że nie starasz się na siłę teraz po zakupie udowodnić że TV jest ekstra "bo kupiłeś". Mam od 13 lat Panasonica i też już czas na zmianę , i dalej widzę że Panasonic, jak robi sprzęt to technicznie dalej klasa światowa. Fakt system obsługi zawsze u nich "kulał". Brak nachalnego marketingu przynajmniej w Polsce to znak albo pewności produktów albo nasz rynek nie jest dla nich priorytetem.
Szukam i już miał być Sony, może LG Oled , ale chyba zaczekam na więcej testów HX940 bo to może być właśnie ten TV na kolejne kilka lat :)

Pewnymi osobami się nie przejmuj , to tylko pisane literki :p

Czy próbowałeś odtwarzać na nim materiały mkv , ale takie z bardzo dobrym bitrate ?

Pzdr

Jeszcze nie sprawdzałem, bo mam dwa biura w salonie, z czego jedno to rachunkowe + 2 brzdąców i nie mam za bardzo jak bawić się tv w ciągu dnia ;)
TV nie jest idealny, bo jednak krawędź daje się we znaki wraz z IPS. Xh80 sony świecił jaśniej.
Problem mam z kolorami, gdyż mnogość funkcji, przeroenych opcji połączonych ze sobą (uaktywniają się przy ustawieniu kilku innych ma określone wartości) przytłacza. Do tego ustawienia beli, kolorów itp... Nie widziałem aż tyle nawet patrząc po zrzutach z rting dla wysokiej klasy tv. Dla ruchu jest tego tyle, że aż głową boli. Gama nie dość, że od 2.6 do 1.8 to jeszcze pojawiają się tryby predefiniowane, które na pierwszy rzut oka nie zmieniają wiele ale później, przy np zachmurzonym niebie wychodzi różnica. Ciężko ustawić jedne parametry dla sygnału z kablówki, bo jak mówiłem co program i ramówka to zupełnie inny materiał.
Teraz córka ogląda gumballa, gdzie na xh80 kolory były mega, a tu nie mogę się zbliżyć do takiej kolorystyki. A tam kolory są lekko przesycone. Możliwe, że muszę zmienić podbicie kolorów na zgodne z materiałem źródłowym, ale wtedy dezaktywuje mi się dodatkowa opcja od gamy i tak w kółko. Zaczyna mnie to drażnić, bo na xh80 jak ustawiłem obraz to na każdym programie było ok.
Obejrzałem netflixa, filmy HD (pitbula wspomnianego), trochę demo z YT i nocą przy delikatnym lub zgaszonym świetle jest bdb. Szczęki - super. Na początkowych scenach wszystko pięknie widać bez większych szumów. Próbowałem nagrać ale telefony moje nie wyrabiają a i widzą czerń jako fiolet (widmo większe wyłapuje). Filmy z ramówki TV jak tvn7, anx, Cinema, stopklatka, TNT itp również bardzo dobrze. Widać, że klorystyka dąży do oryginału, by przy reklamie wręcz zaatakować kolorami i jasnością. Może to zależy od opcji dla źródła hdmi, gdzie są oddzielne ustawienia obrazu, przetwarzania i skalowania sygnału (jak 1080 z 4 pkt)...

Co do czerni, to czarny jest czarny a strefowe podświetlanie naprawdę działa pozostając niewidoczne (nawet nie ma co Porównywać z LG nano). Odpaliłem ciemne filmy z napisami i efektu jak z xh90 czy q80t, gdzie litery rozświetlały cześć ekranu nie występuje. Wygląda to dokładnie tak, jak na filmiku demo Panasonica z porównaniem do sony.

Mimo naprawdę ogromnej ilości zalet, zachwytów jest w tym Tv coś, co mnie irytuje. Chyba jest po prostu zbyt profesjonalny dla zwykłego użytkownika i potrzebna jest kalibracja (profesjonalna) oraz nauka zależności poszczególnych opcji od siebie. Człowiek godzinę poustawia zaawansowane parametry dla kontrastu (tak, sam kontrast ma dedykowane menu z podmenu, suwakami itp) by później jakaś opcją z podstawowego menu wszystko zniwelować. Bo okazuje się, że włączenie Color remaster na coś tam wyłącza zaawansowane tryby ustawień dla kolorów w trybie użytkownika. Ale widać, że ten tv ma niesamowity potencjał.
I jest to pierwszy z lcd, gdzie jak już pisałem wcześniej, możemy odniesc wrażenie przebywania w oglądanej treści. Tak naturalna kolorystykę, jasność czy szczegółowość w ciemnych miejscach widziałem tylko na mojej plazmie kiedyś przy jakimś filmie na HBO. Jakbym stał w otwartym oknie i to wszystko obserwował. Widać było tak, jak widzi ludzie oko a przynajmniej jak ja bym to widział. Czyli bez wyciągania szczegółów z cieni a zachowaniu ich na naturalnym poziomie, łącznie z całkowita czernią. Coś jak tryb nocny w Huawei, który pokazuje więcej niż możemy sami zobaczyć vs to, co widzimy nocą na prawdę. W filmach zachwyca, ale w codziennym użytkowaniu jednak trochę brakuje nienaturalności telewizyjnej i jasności. I niekiedy odnoszę wrażenie, że w niektórych scenach brakuje trochę glebi w dalszym tle. Ale nawet tego nie jestem pewien, bo mogą to być moje chore oczekiwania. Wiem, że te głębie znajdę w oled natomiast, tak jak była w plazmie.
Twarze cod miód malina nie tylko pod kątem kolorów ale i utrzymania szczegółowości w ruchu. Nie zauważyłem efektu pływającej twarzy czy choćby zniknięcia jednego piega przy obracaniu głową. I to na materiale poniżej fhd. Do tej pory kazdy inny tv, łącznie z tymi co oglądałem na sklepie tego nie potrafił (możliwe, że nie znalazłem odpowiedzialnej za to opcji ale musiałaby być ukryta bardzo głęboko w menu).


Żonie natomiast się nie podoba i chu.. :D dla niej sony miał ładniejsze kolory, jaśniej świecił a panas ma zbyt czarna czern :confused: mimo, niż babie tłumaczę różnice, wskazuję zalety to ona nie wie o co mi chodzi, ona tego nie widziała na Sony itp. I jej stanowisko jest jasne - woli sony. :niewiem:

I jestem w kropce, bo za bardzo nie wiem co z tym panasem zrobić. Jest prawie idealny ale właśnie - prawie. Gdyby nie ten IPS na krawędzi...

@Kiki, masz jakieś ustawienia dla tego panasa?

Edit
Foto sprzed chwili. Aparat usunął z połowę szczegółów i zmienił trochę kolorystykę. Foto z ok metra.
Do tego foto warunków, w jakich oglądam i z góry przepraszam za syf ale nie chce mi się sorzetac specjalnie pod foto. Spałem 2h dzisiaj, w tym tyg w sumie będzie z 5h :) Okna od południa.

https://drive.google.com/folderview?id=1H5OdYjK5wPcRPAolin8Tf-3Zvk44y0BH
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Jeszcze jedno pytanie, a jak wypada z refleksami vs te TV co miałeś ?

Z żonami tak jest, moja chce powrotu do światełek (po 7 latach) czyli Philips.
Moje argumenty, że stoi w rogu i nie mamy jednolitego tła nie docierają.
 

Petru23

Banned
Refleksy bardzo, ale to bardzo ok.
Uzupełniłem folder z otoczeniem o zdjęcie pod kątem do okien, same okna z widocznym ostrym słońcem, oraz zdjęcie z metra z włączona lampa błyskowa w aparacie. Za dnia jestem zaskoczony. Wyłączony tv jest bardziej niż półmat, ale otoczenie się odbija na tyle, że zdjęcia teraz nie zrobię ;)
Ale sama latarka mówi chyba wszystko. Jeden, malutki punkcik z kilkoma promykami.
Nocą ogarnę bałagan i cykne ze źródłem światła.

https://drive.google.com/folderview?id=1H5OdYjK5wPcRPAolin8Tf-3Zvk44y0BH

Czyli konkluzja, bo nie zwróciłem na to wcześniej uwagi. W porównaniu do tych, co miałem, to jest bardzo podobnie jak w xh80. I chyba z tego powodu brakuje mi trochę glebi, która widziałem w szklanym wręcz gx810.
Kolory są jednak ok, co widać na va banque. Na każdym tv lekko przepalone ma tym konkretnym programie a tu jest tak granicznie. Reklamy soczyste. Ramówka przeróżnie. Teraz kawałem wojen magazynowych texas, gdzie sceneria bardzo jasna i obraz zawsze lekko przejasniony. Tu było znów tak... No najlepiej do tej pory

I teraz, pisząc tego posta chciałem żonie pokazać owe przepalenie, jakie było widoczne na każdym z dotychczasowych TV ustawiając tryb dynamiczny. Na każdym przecież, który miałem obraz był przepalony w większym, lub równym stopniu. A tu zdziwka. Brak przepaleń. No to wrzucam na gra, która zawsze pomijałem bo do tej pory nie nadawało się to do ogladania czegokolwiek. I szok. Sami Zobaczcie.
Mam głębie, kolory, ostrość, wszystko to, czego potrzebuje. Jestem zdezorientowany wręcz.
Musze obadac ten tryb dokładniej w wolnej chwili ale nagle obraz zrobił się... Świetny. Nieosiągalny do tej pory na czymkolwiek, jedynie na plazmie.
https://drive.google.com/folderview?id=1HS4RVok5Ay1nffcX3C1aHK08S-pDbsDd
 

Petru23

Banned
Czerwonego trochę za dużo ;)

Jest ok, ale czy na tyle ok, aby dopłacać 1000zl względem 49xh80?
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
Mecze z żoną kobiety mafii na Netflix w 1080 i chyba jednak warto, bo wygląda to jak 4k na xh80 czy samsungu :)
Xh80 miał jednak żywsze kolory, za dnia było lepie oglądać normalna ramówkę, mimo pewnych i oczywistych mankamentów. Ot, tak ogólnikowo. Ale tam był direct, także w sumie logiczne.
 

masllak

New member
Dzięki za szczegółowe informacje.. A jak dźwięk tego TV? Czytając twoje informacje stwierdzam że na ten moment nie warto dopłacać 900 PLN do 95xh (55 cali) ten Panasonic daje rade
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Mam SONY XH95 w wersji 49 cali i twierdzę, że warty jest dopłaty za głębię w obrazie czyli znacznie wyższy kontrast. XH95 świetnie skaluje i materiały nawet gorszej jakości wyglądają super. Dodatkowo wersja 55 cali ma powłokę oprawiającą kąty widzenia.
 

Petru23

Banned
Xh95 to przede wszystkim inny model tv. Ja określiłbym, że to są dwa topowe, najlepsze lcd na rynku - sony i właśnie panas. Ale to znów nie jest takie zero - jedynkowe.
W przypadku 49" nie ma zwycięzcy. Bo to będą dwa różne przeznaczenia. Przez brak powłoki reflex na Sony w tym rozmiarze robi się z niego maszyna do połykania filmów ale w ciemnym otoczeniu. Ale też ma problemy z uciekająca gama, przepaleniami itp z racji wysokiej jasności. Ale ma mało stref wygaszania, które nie działają idealnie. Slav7, masz to sam wiesz. Panas znów ma ips i za dnia pod różnym kątem będzie lepszy od sony. W nocy... Przy 4k czy innych filmach decydować będzie to, co kto akceptuje a czego nie. Czy przymknie oko na X czy na Y. Ale sony bezapelacyjnie kontrastem wygrywa.
W przypadku 55" to chyba jasne, że sony będzie lepszy. Ale... Panas napisami nie rozświetla obrazu ;) czerń również potrafi być wręcz dziura w ekranie.
Wszytsko imo zależy od ceny za tv i jaka wartość dla nas ma różnica w cenie.
Ja szukałem tv najpierw do ok 2k, później dołożyłem 500 do gx810, kolejne 500zl do q7xt, i xh80. Ten kosztował już 3650 zaokraglmy bo nie pamiętam dokładnie. To i tak już dołożenie 650zl.
Panas wolny od wad też nie jest, ips ma swoje ograniczenia ale ma też zalety, których nie ma VA. Nie da się stwierdzić jednoznacznie, że lepszy jest mercedes od bmw. Bo w czym? Jeden będzie wolał komfort, drugi sportowy charakter samochodu. A inny będzie wolał motocykl.

Do codziennego ogladania TV w 49" nie ma lepszego.
W 55" dla większości Xh95 okaże się zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Ale i droższym.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Cieszę się, że jesteś tak zadowolony z zakupu. O to w tym wszytskim chodzi. Nie mam mozliwości porównania obrazu swojego XH95 z Twoim HX94. Oglądałem Twoje zdjęcia i na SONY obraz jest też bardzo naturalny. NIe ma żadnych prześwietleń o jakich piszesz. Wystarczy tylko troche pracy nad ustawieniami. Mylisz się pisząc, o powłoce antyrefleksyjnej. Wersja 49XH9505 ma taką powłokę. Nie ma jedynie powłoki poprawiajacej kąty i to dla mnie jedyna wada.

Oczywiście chciałbym żeby stref było więcej ale przy normalnym oglądaniu filmów, nawet bez światła efekt bloomingu jest prktycznie niezauważalny. Trudno stwierdzić granicę pomiędzy ekranem a otoczeniem. Tak naprawdę przeszkadza jedynie gdy wyświetlane są logotypy stacji na ciemnym ekranie.
 

Petru23

Banned
O, sorki. O powłokę zwiększającą kąty mi chodziło. W tym ips ma przewagę w 49" Przepraszam :)

Pisząc na koniec, że wśród 49 nie ma lepszego miałem na myśli, że nie da się wskazać jednoznacznie właśnie przez te powłokę zw. kąty. To ogranicza sony do ogladania na wprost. Panas wiadomo - ips. 55" w zwyz już ma i tu też Brałbym osobiście sony, gdyby było mnie na niego stać.

Przepalenia to mówiłem o tych zbyt jasnych fragmentach ekranu, gdzie ktoś nawet cytowal rtings odnośnie uciekania bieli w skrajnych przypadkach podczas oglądania hdru.
 
Ostatnia edycja:

rafallo777

New member
Mecze z żoną kobiety mafii na Netflix w 1080 i chyba jednak warto, bo wygląda to jak 4k na xh80 czy samsungu :)
Xh80 miał jednak żywsze kolory, za dnia było lepie oglądać normalna ramówkę, mimo pewnych i oczywistych mankamentów. Ot, tak ogólnikowo. Ale tam był direct, także w sumie logiczne.

Czyli jednak potwierdzasz, ze sony xh80 bije wszystko z lcd obecnie na rynku jakoscia kolorow, glebia, itp?
W sklepie jednak byly tez panasy ale xh80 wyroznial sie i gral najlepiej ze wszystkich tv obok oled.

Moim zdaniem panas nie warty doplaty. Moze i jakosc wykonania sztos, ale pieniadze sa ogromne. W dodatku bez systemu bez hbo go.

Na Twoim miejscu bym pozostal przy xh80 i polowal na ta cene z listopada 2499 zl.
I to 55 cali bys mial a nie 49.
Zdecydiwanie Panas zaszalal.z cena na 49 cali. Moim zdaniem nie warty ceny
 
Status
Zamknięty.
Do góry