Panasonic 60ZT60 (test otwarty)-w poszukiwaniu doskonałości.

BIRDki

New member
Panowie dziękuję za linki. Już się wczytuję, postaram się pobawić dzisiaj w ustawieniach ISFccc.
Później napiszę co i jak ...
 

peterka1000

Member
Bez reklam
ja kupiłem sobie 55ST60 też w pewnej mierze jako następcę Kuro 5090.
ST to oczywiście potencjalnie sporo gorszy model od ZT60 ale odczucia mam dokładnie takie same - Kuro zdecydowanie wygrywa.
ogólnie obraz na Panasonicu bardzo dobry (zwłaszcza w trybie 60hz jest ok bo bez falsecontouringu) ale jak idę oglądać coś na Kuro - to za każdym razem sobie myślę - ja pierniczę ale ten dziadek wymiata

co do ustawień to nie wiem co najbardziej cię zawodzi w Panasonicu (mnie biel - bo między innymi z tego powodu wybierałem ST a nie VT) - ja ustawiłem podświetlenie na MID i kontrast na 80-95 by podciągnąć biele i kontrast a i tak Kuro świeci przy nim jak OLED

Gwarantuje Ci że stare Kuro wcale nie wymiata jak Ci sie zdaje . Poprostu przez lata przyzwyczaiłeś się do obrazu z Kuraka . Miałem Kuro , potem Panasy od serii VT20 , VT30, VT50 , teraz VT60 i napewno bym sie na Kuro nie przesiadł . Stary klamot do Panasa i tyle . To że czerń sama na sprzęcie jest teoretycznie lepsza ( której to nikt nie zauważy w porównaniu w praktyce ) to w większości aspektów Kuro przy Panasie pada . Jak gdzieś znajde test porównawczy Kuro do Panasa serii VT50 to wkleje . Natomiast seria Panasa ZT ( której nie kupiłem z racji 60 cali bo wolałem jednak 65 cali w VT ) w ogólnej całości obrazu zamiata Kuro . A jak nie wierzysz że się człowiek przyzwyczaja do obrazu to poczytaj sobie posty Kikiego , który przeważnie tym co mają plazme proponuje kupno jedank dalej plazmy , a tym co mają LCD kupno LCD , ano dlatego że się ludzkie oko przyzwyczaja do generowanego obrazu w danej technologii . I tak samo masz z Kuro , przyzwyczaiłes się do jego już pewno z lekka wypranego obrazu bo ma już kilka dobrych lat i Ci się wydaje że wymiata Panasa . Pozdrawiam P.S jak iść tropem samej czerni to Philips seri 9607 zamiata Kuro jak chce . Ale co z tego jak w innych aspektach wysiada na każdej lini .
 
Ostatnia edycja:

dycjusz

New member
kalibracja

osobiście nie korzystałem z usługi profesjonalnej kalibracji TV.. Ale gdybym wydał ponad 10 000zł to na pewno bym zamówił.. Zakładam więc, że wydanie 300 zł nie powinno zrujnować Twojego portfela, a na pewno przybliży Cie, bądz przerośnie Twoje oczekiwania.

blog.skalibruj tv.pl

Mam Plazme z 2012 GT50 i obeszło sie bez zamawiania usługi, ale pociesze Cie.. Po "wypaleniu" około 200 godzin zamów profesjonalną usługę i ciesz sie pięknym obrazem. Z powyższych podpowiedzi to nie zgodze sie do konca z kopiowaniem ustaweń z innych forów, bo każdy TV stoi w innym miejscu, inne światło itd. Próbowałem z ustawieniami z forów i szczerze to każdy musi znaleźć własny ideał..

Takie jest moje zdanie.

Pozdro.
 
Ostatnia edycja:

KamilaKornet

New member
Witam,
niestety to jest przypadłość wielu firm nie tylko Panasonic, mój leciwy Philips serii 9 bił na głowę
nastawami fabrycznymi tegoroczny model 8008 bez kalibracji.
Musisz ponieść dodatkowy wydatek -niestety.
Tutaj miła niespodziankę zafundowała stronka:
Test Panasonic ST60 :
dla posiadaczy serii ST60.
Po tych nastawach kolegi nieskalibrowany VT60 nie daje rady przy porównaniu obrazu i plansz testowych.
Niestety one nie pasują do VT

Pozdr.

Kiepski przykład.Philipsy serii 9 to zawsze były tv z pełnym podświetleniem led.Niedziwne jest że są lepsze niż nowe serii 8 edge led w jakości obrazu....
Co do Panasonica mieli w ostatnich 5 latach trochę wpadek z plazmami więc nie wiem czy jest uprawnione mówić że są lepsze w obrazie niż Pioneer.To nie tylko chyba wina kalibracji....lub jej braku.:)
 

SDman

Banned
Mój Philips był na starym dobrym CCFL.
Nie było to pełne podświetlenie.
Nie wiem gdzie ja napisałem, że nowe serie Panasonic
mają lepszy obraz od Kuro ?
Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

KamilaKornet

New member
Mój Philips był na starym dobrym CCFL.
Nie było to pełne podświetlenie.
Nie wiem gdzie ja napisałem, że nowe serie Panasonic
mają lepszy obraz od Kuro ?
Pozdr.
No i wszystko się zgadza.
CCFL nie miało cloudingu bo nie było to podświetlenie led (ani pełne pozbawione tego ani krawędziowe często posiadające ten efekt )tylko stare dobre lcd jednolicie podświetlone.
Ty nie pisałeś że plazmy Panasa są lepsze niż Kuro.Te herezje na wielu forach powtarzają inni od lat Pozdrawiam:grin:
 
D

Deleted member 121090

Guest
Miałem topowy TV Sony 52Z5500. On miał podświetlenie WCG-CCFL.
I clouding tez miał.
 

Shadowbad.

New member
Ostatnio zauważyłem w swoim ZT60 coś co mnie szczerze zaniepokoiło i popsuło moje dobre wrażenie jakie towarzyszyło temu wyświetlaczowi za sprawą fenomenalnego obrazu jaki wyświetla, pięknego designu samego urządzenia oraz jakości jego wykonania. Stojąc z boku odbiornika moją uwagę zwrócił lewy górny róg panelu. Tafla szła w tym rogu delikatnie choć wyraźnie odstaje od tego czegoś co jest do niej przytwierdzone a co łączy się dalej z metalową ramą TV. Przyglądając się bliżej, wyraźnie widoczna jest przerwa, szpara pomiędzy szkłem a tym czymś co powinno być w mojej opinii do niej ściśle przyklejone. W tym miejscu na przestrzeni dwóch, trzech cm. Widoczne są prześwity światła pochodzące z wewnątrz panelu. Dolne rogi tafli szkła w tym przypadku są ściśle i „szczelnie” połączone z resztą urządzenia, natomiast prawy górny róg również posiada podobną przerwę jak ten lewy choć wyraźnie mniejszą. Przyznam, że to odkrycie dość skutecznie popsuło mi frajdę z użytkowania tego TV, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę chociażby jego cenę. W związku z tym mam pytanie do forumowiczów posiadających ten model bądź modele Panasonica z serii VT czy zaobserwowali podobną „przypadłość” w swoich telewizorach??? Szczerze zastanawiam się nad reklamacją. Telewizor posiadam od pięciu miesięcy.
 

Attachments

  • WP_20140111_009 1.jpg
    WP_20140111_009 1.jpg
    391,8 KB · Wyś: 135

ROMAN38

New member
Bez reklam
W moim 65VT60 jest to samo, u brata też.Takimi duperelami nie ma co się przejmować, mnie przeszkadza spadek jasności na jasnych tłach, bzyczenie na nich i wycie powietrza od wentylatorów.Już zrobił się za mały z 3,5 metra, twój 60 cali w dzień lepiej trzyma czerń ale rozmiar i cena to ich wada.Te 5 cali robi ogromną różnice.60-kę musiałbym oglądać z max 3 metrów.Teraz jak mam kupywać to minimum 85 cali:blagam: !!!!!!!!!! Nie ośmieszaj się reklamacją , bo i tak jej nie uwzględnią, jeszcze teraz kiedy już nie produkują plazm.Mój popsuł się po 4 minutach po włączeniu, może dlatego, że nie poczekałem minimum 3 godziny po dostawie, było zimno na dworze a do tego miał paproch za szybą i serwis robił go 14 dni a twój problem to czepianie się garbatego że nie ładnie chodzi.:D Przysuń się jak najbliżej ekranu i ciesz się najlepszym skalibrowanym(mam nadzieje)obrazem, bo OLED-y dopiero za 4 lata będą w cenie twojego:x:x:x:x:x
 
Ostatnia edycja:

sjs

New member
Dzis lub jutro jak bede w domu i znajde chwile czasu dam znac jest w moim vt60 jak bedzie to samo to ladnie mi popsujesz opinie i radosc z mojego panasa;d
 
Ostatnia edycja:

Shadowbad.

New member
Dzis lub jutro jak bede w domu i znajde chwile czasu dam znac jest w moim vt60 jak bedzie to samo to ladnie mi popsujesz opinie i radosc z mojego panasa;d

Dodam tylko, że dzieje się tak gdy TV jest włączony od co najmniej godziny czyli gdy sam panel się rozgrzeje. Gdy jest zimny owe szczelinki pomiędzy łączeniem a taflą szkła znikają. Domyślam się, ze jest to skutek rozszerzalności termicznej materiałów, ale czy jest to dopuszczalną normą...
 

miniasy

New member
(...) W związku z tym mam pytanie do forumowiczów posiadających ten model bądź modele Panasonica z serii VT czy zaobserwowali podobną „przypadłość” w swoich telewizorach??? Szczerze zastanawiam się nad reklamacją. Telewizor posiadam od pięciu miesięcy.

Nie zauważyłem takich objawów w swoim tv.
Współczucie...
 

pantomima

Banned
Ja rowniez nie dostrzegam podobnych przypadlosci .

Na Twoim miejscu zdecydowanie bym reklamowal - przy tej klasie tv to co opisujesz jest niedopuszczalne !
Narazie sa to tylko przeswity ktore zaobserwowales , z biegiem czasu bedzie to zalegajacy kurz ktory dostanie sie przez te szczeliny ;(
 

Shadowbad.

New member
Gdyby był to TV za 2 tys. zł. pewnie bym to zignorował ale od produktu klasy ZT Panasonica chyba można i należy oczekiwać oraz wymagać doskonałości min. w kwestii jakości wykonania. Po dokładniejszych oględzinach zauważyłem, że cała górna krawędź tafli szkła jest nierówno połączona z metalową ramą. W pewnym miejscu na odcinku długości ok. 20 – 25 cm. szkło ściśle przylega do ramki, bez wyraźnej przerwy jaka jest widoczna na tym łączeniu wokół całej tafli szkła, matrycy z ramą TV. W lewym górnym rogu szkło najbardziej odstaje do tego jest wyraźnie widoczna szparka pomiędzy szkłem a tym co znajduje się między nim a ramą, co skutkuje prześwitami światła z wewnątrz panelu o których wcześniej wspominałem. Rzecz jasna pisząc „wyraźnie widoczna” mam na myśli bliższe i dokładniejsze oględziny tego elementu. W związku z tym rozważam na poważnie reklamację choć wstrzymuje się z nią w oczekiwaniu na komentarze dotyczące podobnej przypadłości w odbiornikach Panasonica serii ZT i VT innych forumowiczów. TV jest niespełna półrocznym nabytkiem, zatem obaw o utratę reklamacji nie ma a tydzień czy dwa zwłoki nie stanowią dla mnie problemu. Może jeszcze kwestia samego serwisu, a mianowicie czy miał już ktoś z nim styczność??? Przyznam, że specjalnie mnie nie cieszy świadomość tego, iż ktoś będzie rozkręcał ten TV i gmerał w jego trzewiach... :-(
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Ja rowniez nie dostrzegam podobnych przypadlosci .

Na Twoim miejscu zdecydowanie bym reklamowal - przy tej klasie tv to co opisujesz jest niedopuszczalne !
Narazie sa to tylko przeswity ktore zaobserwowales , z biegiem czasu bedzie to zalegajacy kurz ktory dostanie sie przez te szczeliny ;(

Stanowczo popieram. W VT czegoś takiego nie ma. Szkło lekko odstaje z lewej i prawej strony, ale po całości bez żadnych różnic. Stanowczo zgłosiłbym to do serwisu. Może to tylko niechlujny montaż i serwisant to poprawi, ale jeżeli to wada konstrukcyjna to reklamacja niestety. Co i tak wymagać będzie wizyty serwisu w celu wykonania ekspertyzy.

Pozdr.
 

Shadowbad.

New member
Dzisiaj na stronie Panasonic Polska złożyłem wniosek reklamacyjny. Obawiam się, ze mój telewizor czeka wizyta w serwisie. Tego raczej nikt na miejscu nie naprawi. Będę na bieżąco informował co dalej z moim ZT.
 

Attachments

  • WP_20140115_002.jpg
    WP_20140115_002.jpg
    523,9 KB · Wyś: 111
  • WP_20140115_001.jpg
    WP_20140115_001.jpg
    520,5 KB · Wyś: 152
Do góry