Panasonic 60ZT60 (test otwarty)-w poszukiwaniu doskonałości.

SMAUG

New member
Mimo że sam mam plazme to uważam że ta niestaranność montażu i takie mocne powidoki to kpina ze strony producenta w tak drogim modelu.
Ja sam łapie się że po kilku godzinach oglądania często przełączam na plansze testowe które mam na pendrive ciągle wpięte do TV czy nie ma żadnych powidoków.
 
Ostatnia edycja:

Shadowbad.

New member
Dodam tylko, że delaminacja tafli szkła, którą odkryłem w swoim ZT mniej więcej 1,5 miesiąca temu, miała wtedy długość ok. 3 cm. Dzisiaj jest to już ponad 5 cm. Do tego gdy wyświetlany jest jasny odraz na panelu, stojąc z boku telewizora pod kątem prostym i patrząc na powstałą szczelinkę pomiędzy szybą a ramką, można zobaczyć wewnętrzną powierzchnię tejże szyby. Natomiast stojąc na wprost tuż przed telewizorem, widać równie wyraźnie, że tafla szkła się wypaczyła w tym rogu i odstaje od ramy telewizora. Zauważył to też niemal od razu człowiek z Panasonica, który był na oględzinach w tej sprawie.
 

kaukaz

New member
Bez reklam
Człowiek z Panasonica załuwarżył usterkę i co cisza nie ma opcij w tym modelu wymiana panelu lub modelu dzwoń do działu reklamacyjnego i jazda z nimi ZT zobowiązuje do tego w koncu to ich top hi-end:banned:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To się zdarza. Ale nie mógł zabrać od razu telewizora i wydać orzeczenia?
 

PC.

New member
Bez reklam
Byłem dziś w EuroAGD i na wystawie stał ZT i VT obok siebie więc mogłem je sobie porównać .VT spasowany był bardzo ładnie a w ZT oba górne rogi odchodziły więc pytanie czy "to się zdarza" czy raczej jest to wada technologiczna ? Może to przez to że w ZT tafla jest bliżej matrycy dla uzyskania lepszej czerni,i nie ma odpowiedniego odprowadzenia ciepła? A jak wiemy nie jest to tafla szkła (ostatnia w vt30) a tafla jakiegoś tworzywa która pod wpływem ciełpa unoszącego się do góry odkształca się?
 

Shadowbad.

New member
Witam ponownie.

Mam dokładnie to samo co kolega Shadowbad a dodatkowo wczoraj zauważyłem, że mam wypalony pasek wiadomości TVN oraz w innym miejscu logo TVN.

Tak jak pisałem kilka postów wcześniej jeszcze jestem przed umówioną kalibracją.

Czy takie wypalenie kwalifikuje się do reklamacji, TV mam od 23 grudnia 2013 :???:

Linki dam poniżej --> dopiero 5 post
W wypadku twojego telewizora, połączenie szyby z ramą wygląda na równe. U mnie wygląda to po prostu tragicznie. czego dowodem są dwa zdjęcia jedno pod drugim jakie zamieściłem w tym wątku kilka postów wcześniej. Cała górna krawędź tafli szkła najzwyczajniej się wykrzywiła i zamiast linii prostej, przypomina kształtem delikatną falę. W pewnym miejscu szkło tak się wygięło, że przylega szczelnie do ramy i nie ma widocznej między nim a ramą przerwy. Co do powidoków na panelu min. paska TVN24, to u mnie też taki zaobserwowałem po kilku dniach oglądania tego programu. Z tym, że u mnie TVN24 oglądałem jedynie przez góra 1 godz. dziennie, głównie Fakty op faktach czy Loża prasowa. Od tego odkrycia ta stacja nie gości już na tym wyświetlaczu. Co do powidoku po pasku TVN24, to znikał on dość długo, bo ponad trzy miesiące, ale nie był on też tak bardzo widoczny jak na zdjęciach twojego telewizora. Osobiście korzystam z faktu, iż mam dwa duże monitory przy komputerze i gdy chcę coś obejrzeć w TVN24, jeden z nich zamienia się na godzinę czy dwie w telewizor. Odradzam też oglądanie zwykłego TVNu czy TVN7. Loga tych stacji są niby przeźroczyste, ale na tle ciemnych obrazów są tak kontrastujące, że po dwugodzinnej ekspozycji np. podczas oglądania filmu, ich wyraźny powidok utrzymuje się nawet przez kilkanaście godzin. Filmy w tych stacjach oglądam na zoomie tak by ich loga znajdowały się poza kadrem obrazu wyświetlacza.
 

Shadowbad.

New member
To się zdarza. Ale nie mógł zabrać od razu telewizora i wydać orzeczenia?
Zapytałem o to samo. W odpowiedzi usłyszałem, że nakazano mu jedynie obfotografować telewizor i wysłać te zdjęcia do Czech. Wcześniej podobno wysłał te, które dostał ode mnie. To było równo dwa tygodnie temu, a ja nadal nie mam żadnej informacji w tej sprawie mimo, że ów przedstawiciel Panasonica obiecał iż skontaktuje się ze mną w ciągu następnych kilku dni. W tym tygodniu ja przystąpię do działania.
 

RYSIEK-R26

New member
Dziwne trzaski

WITAM
Od końca września 2013 jestem szczęśliwym posiadaczem ZT60 lecz moje szczęście ostatnio zostało zakłócone z mojego cacka za 18tyś PLN od czasu do czasu zaczęły wydobywać się jakieś dziwne trzaski ciężko dokładnie określić te dżwięki wygląda to tak jakby zbierały się gdzieś ładunki elektryczne a potem nagle ulegały wyładowaniu robiąc spore zamieszanie w mojej głowie w pale mi się nie mieści żeby w sprzęcie za taką kasę działy się takie dziwne rzeczy . Ramki i przyleganie szyby dokładnie sprawdziłem na razie jest OK . Ma ktoś może podobne objawy abo słyszał gdzieś coś o czymś takim ?
 

RYSIEK-R26

New member
W czasie oglądania , na początku myślałem że w momencie zmiany jaskrawości obrazu np. dzień-noc ale po dłuższej obserwacji stwierdziłem że to jednak nie tak , ciężko jest ustalić moment powstawania kolejnej serii trzasków .Odnoszę wrażenie że jak jest zimny to owe zjawisko nie występuje .
 

Shadowbad.

New member
Dzisiaj Panasonic zabrał wreszcie mojego ZT do serwisu. Telewizor jedzie do Radomia (z górnego śląska) gdzie będzie i tu... ??? Nie wiadomo w gruncie rzeczy co będzie poza tym, że zwłoka w realizacji reklamacji podyktowana była jak mi powiedziano, opóźnieniem w dostawie ściąganych „części” z fabryki. Wśród ściągniętych części nie ma samego panelu, jest natomiast okalająca go srebrna ramka. Szczerze powiedziawszy, zastanawia mnie w czym ta nowa ramka ma być pomocna biorąc pod uwagę fakt, że sam panel jest wykrzywiony... No cóż, nie znam się i dlatego nie będę komentował czegoś co jest poza moją świadomością w odniesieniu do naprawy wady jaka ujawniła się w moim telewizorze. Rzecz jasna czekam z niecierpliwością na jego powrót i dokładne oględziny odkształconego elementu czyli panelu. Co do trzasków z wnętrza obudowy telewizora, to u mnie też zaobserwowałem choć bardziej precyzyjnie będzie stwierdzenie zasłyszałem podobny efekt. Coś z czym można się spotkać w przypadku plastikowych obudów min TV czy monitorów. Mój ZT po kilku, kilkunastu minutach od chwili jak go włączyłem bądź wyłączyłem, „odzywał” się pojedynczym trzaskiem. Ten efekt pojawił się po dwóch bądź trzech miesiącach od momentu jego zakupu. W mojej opinii to nie gromadzący i uwalniający się ładunek elektrostatyczny, a skutek rozszerzalności termicznej materiału. Później odkryłem delaminację i odkształcenie się panelu. Rzecz jasna nie chcę tu niczego sugerować i straszyć pozostałych właścicieli Panasoniców serii ZT. To tylko moje subiektywne spostrzeżenie, które odnoszę do mojego przypadku.
 

RYSIEK-R26

New member
Te moje trzaski czy szmery sam już nie wiem jak to nazwać na pewno nie są spowodowane pracą elementów plastikowych pod wpływem nagrzewania chociaż takowe również się pojawiają ale to zjawisko to raczej normalna sprawa , odgłosy mojego ZT60 bardziej przypominają np. gdy mamy słaby styk w instalacji elektrycznej albo tzw. zimny lut lub kiepskiej jakości kondensator , na razie nie wzywam serwisu poczekam aż to zjawisko bardziej się nasili . Kiedyś miałam telewizor marki elemis wydobywały się z niego podobne odgłosy wtedy fachowiec uciszył go kroplą farby kapnął na niewielką część elektroniczną i jak ręką odjął ale to przecież było 20lat temu. Ciekawe jak kolego zakończy się Twoja sprawa serwis z tego co słyszę działa bardzo powoli a karton po tv miałeś czy jakoś inaczej go zapakowali do transportu ?
 

Shadowbad.

New member
Te moje trzaski czy szmery sam już nie wiem jak to nazwać na pewno nie są spowodowane pracą elementów plastikowych pod wpływem nagrzewania chociaż takowe również się pojawiają ale to zjawisko to raczej normalna sprawa , odgłosy mojego ZT60 bardziej przypominają np. gdy mamy słaby styk w instalacji elektrycznej albo tzw. zimny lut lub kiepskiej jakości kondensator , na razie nie wzywam serwisu poczekam aż to zjawisko bardziej się nasili . Kiedyś miałam telewizor marki elemis wydobywały się z niego podobne odgłosy wtedy fachowiec uciszył go kroplą farby kapnął na niewielką część elektroniczną i jak ręką odjął ale to przecież było 20lat temu. Ciekawe jak kolego zakończy się Twoja sprawa serwis z tego co słyszę działa bardzo powoli a karton po tv miałeś czy jakoś inaczej go zapakowali do transportu ?
W takim razie nie bardzo wiem o czym mówisz. Telewizor na pewno ma tendencje do „bzyczenia” które jest słyszalne np. wieczorem gdy jest cicho. Jest to spowodowane pracą zasilacza a ów przydźwięk pojawia się, narasta bądź znika w zależności od tego co akurat wyświetlane jest na wyświetlaczu. Gdy obraz jest ciemny ów przydźwięku w ogóle nie słychać. Im jaśniejszy obraz tym wyraźniej słychać to „bzyczenie”. Co do reklamacji to będę informował o jej postępach w miarę rozwoju wypadków, natomiast co do kartonu, to tak zachowałem go wraz ze wszystkimi styropianowymi kształtkami w których osadzony był telewizor.
 

toona

New member
Witam ponownie.

Napisalem kilka postow i moge wkleic fotki.

Shadowbad. :

Ze by nie bylo zadnych watpien to na poczatek jedno zdjecie mojej ZT60 ...


Dzięki. U mnie wyglądało to tak samo. Po tym jak dostarczono mi telewizor kilka miesięcy temu ze sklepu, dość dokładnie go obejrzałem pod kontem ewentualnych uszkodzeń i to kilka razy w ciągu następnych dni. Wszystko było ok. do ubiegłego tygodnia, gdy przez przypadek odkryłem delaminację panelu. Jestem już umówiony z serwisem Panasonica na przyszły tydzień w tej sprawie. W tej chwili nie mogę powiedzieć nic więcej poza tym, że w moim modelu ujawniła się wada. Spokojnie czekam na oględziny i decyzję co dalej z tym TV.

Mam podobnie. W dniu dzisiejszym był przedstawiciel Panasonic, obejrzał, pomacał, obfotografował i stwierdził, że to mechaniczne uszkodzenie- ponieważ jak to określił "Telewizor jest wygięty". Czekam na oficjalne stanowisko serwisu. Generalnie coś z nimi nie tak.:x
 

toona

New member
Mógłbyś wrzucić jakieś zdjęcie??? Jestem ciekaw jak to wygląda u ciebie.

W załączeniu. Przepraszam za niską jakość. Generalnie większy problem jest z górnymi narożnikami. Widać to dobrze na zdjęciach.
 

Attachments

  • IMG-20140213-00010.jpg
    IMG-20140213-00010.jpg
    996,2 KB · Wyś: 85
  • IMG-20140213-00007.jpg
    IMG-20140213-00007.jpg
    468,5 KB · Wyś: 85
  • IMG-20140213-00015.jpg
    IMG-20140213-00015.jpg
    516,1 KB · Wyś: 94
  • IMG-20140213-00016.jpg
    IMG-20140213-00016.jpg
    570,1 KB · Wyś: 75
  • IMG-20140213-00014.jpg
    IMG-20140213-00014.jpg
    659,4 KB · Wyś: 74
  • IMG-20140213-00011.jpg
    IMG-20140213-00011.jpg
    861,3 KB · Wyś: 68
  • IMG-20140213-00009.jpg
    IMG-20140213-00009.jpg
    697,8 KB · Wyś: 81
  • IMG-20140213-00012.jpg
    IMG-20140213-00012.jpg
    891,4 KB · Wyś: 78
  • IMG-20140213-00013.jpg
    IMG-20140213-00013.jpg
    504,6 KB · Wyś: 79

Shadowbad.

New member
Dokładnie tak samo jak u mnie z tym, że w przypadku mojego ZT jedynie górne rogi się delaminowały i odgięły. Po za tym cała górna krawędź tafli szkła jest zupełnie skrzywiona i kształtem przypomina falę. A oni chcą w nim jedynie ramkę wymienić...
 

Tonito

New member
Witam.

Panowie, macie te telewizory powieszone na scianie albo wolnostojace? Bo jedna z przyczyn tego wygiecia moze byc zle zawieszony telewizor (krzywa sciana). Sczerze, bardzo watpie, ze by byli wygiete juz z fabryki ...

Czytalem cos na ten temat i zawsze, jak sie pojawil problem to byl to telewizor, ktory byl zle dystrybuowany. Zostal uszkodzony przez spedytora albo byl uszkodzony w sklepie u sprzedawcy. Jak sie nie myle to tutaj w watku ST60 widzialem zdjecie telewizora, ktory lezal u sprzedawcy plasko na ziemi! Oczywiscie to sa sytuacje ktore moga byc za kilka tygodni albo miesiacy przyczyna tych problemow ...

Tez czytalem, ze niektorzy uzytkownicy slyszeli wedlug nich zbyt glosno wentylatory to dzwonili do serwisow i po "poprawieniu" tych wentylatorow sie pojawili mikropekniecia w panelu! Poprostu szklo i rama w modelach VT/ZT sa bardzo cienkie i wymagaja delikatne traktowanie.

Oczywiscie to jest tylko moja opinia. Posiadam ZT60 od 19. grudnia i wciaz istnieje mozliwosc, ze u mnie sie tez pojawi jakis problem ...

Trzymam kciuki i pozdrawiam z Czech.

Tony
 

Shadowbad.

New member
Witam.

Panowie, macie te telewizory powieszone na scianie albo wolnostojace? Bo jedna z przyczyn tego wygiecia moze byc zle zawieszony telewizor (krzywa sciana). Sczerze, bardzo watpie, ze by byli wygiete juz z fabryki ...

Czytalem cos na ten temat i zawsze, jak sie pojawil problem to byl to telewizor, ktory byl zle dystrybuowany. Zostal uszkodzony przez spedytora albo byl uszkodzony w sklepie u sprzedawcy. Jak sie nie myle to tutaj w watku ST60 widzialem zdjecie telewizora, ktory lezal u sprzedawcy plasko na ziemi! Oczywiscie to sa sytuacje ktore moga byc za kilka tygodni albo miesiacy przyczyna tych problemow ...

Tez czytalem, ze niektorzy uzytkownicy slyszeli wedlug nich zbyt glosno wentylatory to dzwonili do serwisow i po "poprawieniu" tych wentylatorow sie pojawili mikropekniecia w panelu! Poprostu szklo i rama w modelach VT/ZT sa bardzo cienkie i wymagaja delikatne traktowanie.

Oczywiscie to jest tylko moja opinia. Posiadam ZT60 od 19. grudnia i wciaz istnieje mozliwosc, ze u mnie sie tez pojawi jakis problem ...

Trzymam kciuki i pozdrawiam z Czech.

Tony
Mój ZT od samego początku stał na podstawce. Gdy do mnie dotarł ze sklepu, wszystkie krawędzie tafli szkła były równe a narożniki proste. Po zakupie oglądałem go wielokrotnie w ciągu kilku następnych dni.
 

toona

New member
Nie wiem na czym polega ten problem. Ciekawe czy na zagranicznych forach ktoś o tym pisze? Może to dążenie do "perfekcji" wcale takie perfekcyjne nie było.
 
Do góry